Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
872 891
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+14 / 14

Od 2001 nic się nie zmieniło i ludzie dalej głosują na socjalistów.
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
+2 / 2

@kondon obecnie nie ma żadnej alternatywy, każda partia jest socjalistyczna, widać elektorat tego oczekuje.
Jest jeszcze Konfederacja, partia niby wolnościowa, jednak jak można być "wolnościowcem", a iść ślepo za kościołem. To się wyklucza. Przecież kościół, w latach swojej światłości opierał się głównie na ciemiężeniu ludu, rób tak jak mówimy, bo inaczej piekło cię czeka. Ta retoryka za bardzo się nie zmieniła do dzisiaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 5

@mala1989 Nie rozumiem skąd ta opinia, że Konfederacja jest za kościołem. Wolnościowcy to wiadomo, że nie mają zamiaru się w to co ludzie robią wtrącać. Narodowcy nie wiem, ale wątpię w jakieś konkretne działania w tej sprawie. A najbardziej z nich kościelny Braun otwarcie powiedział, że nie ma zamiaru nikomu niczego narzucać, nie podobają mu się pewne zachowania, ale uważa ludzi za wolnych.
https://www.youtube.com/watch?v=G9iZdyFN2I0 Około 5 minuty jasno to wyjaśnia.

Jeśli masz jakieś konkretne dowody na potwierdzenie swoich słów - z chęcią się z nimi zapoznam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
+1 / 1

@kondon https://www.youtube.com/watch?v=KEvWfMfTbi4 polecam od 8 minuty
https://ekai.pl/postulaty-swiatopogladowe-w-wyborach-parlamentarnych-2019-analiza-aktualizacja/
“przypominać o tym, że ani wolności indywidualnej, ani też narodu w nowoczesnym rozumieniu nie byłoby na świecie bez cywilizacji, której generatorem pozostaje na wieki święty Kościół katolicki”-Grzegorz Braun.
Mimo, że większość postulatów mi się podoba (reforma szkolnictwa, kara śmierci, niższe podatki),to jednak mam obawę, że zrobią nam państwo wyznaniowe. Uważam, że całkowity rozłam państwa od kościoła, powinien nastąpić jak najszybciej.
Oficjalnie mówią, że chcą wprowadzić zakaz aborcji. Uważam, że ustawa aborcyjna, jest dobra. Nie powinno się jej ruszać. Nie każda kobieta, chce przez 9 miesięcy nosić dziecko, które będzie jej przypominało o gwałcie. Nie każda kobieta, chciałaby urodzić dziecko, wiedząc, że po jej śmierci nie będzie w stanie się nigdy usamodzielnići będzie na łasce państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2020 o 19:25

avatar kondon
-1 / 1

@mala1989 Nie chce mi się dzisiaj oglądać przez 15 minut Brauna (w ogóle pomimo mojego szacunku do jego osoby, słuchanie go uważam za męczące ;] ), a koło tej 8 minuty niczego szczególnego nie zauważyłem.
Rozróżnij opinie od postulatów. To, że np. mógłbym uważać Twoją opinię tutaj za niekorzystną i niezgodną z prawdą od razu nie znaczy, że chciałbym ograniczyć prawo do wolności słowa. Jeśli powiem, że nie lubię truskawek (a lubię), to nie znaczy, że chcę ich zakazać.
Co do aborcji mam podobne zdanie do Twojego i nie zgadzam się z Konfederacją. Sam problem też jest poważnym dylematem moralnym i nie jestem przekonany, jakie rozwiązanie jest słuszne. Zabijać dziecko za błędy rodziców? Z drugiej strony przynieść na świat dziecko złej osoby, ze złymi genami, bez rodziny... Tu nie ma dobrych rozwiązań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
+2 / 2

@kondon niestety obecnie społeczeństwo, ma taką mentalność, ja nie lubię truskawek=truskawki, są złe=zakazać truskawek. Niestety politycy, jak już zdobędą władzę, chcą nam wprowadzać swoje zasady.
Weźmy za przykład np. panią poseł Spurek. Ona nie je mięsa, więc należy zrobić wszystko, żeby reszta społeczeństwa, też nie jadła mięsa, bo jej poglądy, są przecież jedynymi słusznymi.
Niestety, nie lubię skrajności, wyznaję zasadę, moja wolność, kończy się tam, gdzie zaczyna Twoja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@mala1989 Narzucanie innym swoich zasad jest cechą typową dla lewicy, a Konfederacja jest temu przeciwna.
Bardzo się zgadzam z tą zasadą i wolnościowa część Konfederacji również się z nią zgadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+2 / 2

Kiepscy - tacy polscy Simpsonowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem