Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
81 114
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar hazard8
+6 / 18

Zażartuj z "kobiety z penisem"- zło i dyskryminacja. Zażartuj z innego koloru skóry- zło i rasizm. Żartuj z katolików "to tylko śmiesznie miało być czego się czepiasz" Ludzie szanujmy sie jeśli sami wymagamy szacunku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ymck
+1 / 7

Twierdzisz, że ksieża to homoseksualisci czy zabawni są tylko księża homoseksualisci.

Jakie konkretnie "bzdury"?

W co ty wierzysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 3

@ymck
w nic nie wierzę...

... no z takich większych bzdur ... o zamianie wody w wino, o cudownym rozmnożeniu jedzenia, o łażeniu po wodzie, o poczynaniu dzieci w tamtych czasach za pomocą magii anie penisa , o gadającym płonącym krzaku i gościu na pustyni co zawierał z nim układ , o gadającym wężu , o niewidzialnym przyjacielu gdzieś w chmurach... o cudownym świcie po śmierci gdzieś w chmurkach ... i setki innych bzdur

https://www.youtube.com/watch?v=g5s6alhXtHA
https://www.youtube.com/watch?v=8c4qayL-eoY
https://www.youtube.com/watch?v=6vuH7uMyV-g
https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ymck
+1 / 1

Właśnie, że wierzysz. A to, ze nie wierzysz w wymienione przez Ciebie rzeczy nie znaczy, że ich nie bylo, choc z drugiej jesli by ktos wierzyl nie znaczy, że byly.
Taka sytuacja.
A tak z innej beczki, jakie z nauk Kościoła to bzdury? No wiesz ktore zasady nakazy sa złe. Może chodzi chociaz to pchnie rozmowe na jakies sensowne tory.
Bo od kiedy przeczytalem gdzies o karabinach surowo oceniam racjonaonosc takich wypowiedzi.

Youtuby to z czym sa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ymck
+1 / 1

A no i faktycznie zamiast 10 przykazan sa dwa.
No ale z drugiej strony ktore z tych 10 sa niedobre?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
+1 / 9

Coś nie można znaleźć tego posta. Chyba chłoptasie szybciutko i w podskokach to usuwali :)
Podobnie jak niejaki Myszak, który po nagłośnieniu jednego ze swoich wpisów, w podskokach usuwał dzisiaj profile na fb, twitter, linkedin, goldenline, zamykał firmę na google maps i takie tam.
Wszyscy oni tacy "mocni w gębie" ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
+1 / 11

Głupi szczeniacki wybryk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 13

@mrajska
Dlaczego głupie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
+2 / 6

@killerxcartoon W sumie racja z tym głupim, dziecięce zwykłe wygłupy. Ale mądrości w tym nie widzę nadal. A Ty widzisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 9

Jeśli kościół chce być traktowany poważnie oraz szanowany, to niech najpierw u siebie ostro pozamiata, zamiast niemalże przymusem wymuszać od ludzi danych postaw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ymck
-1 / 5

Zły pieniądz wypiera dobry.
Łatwe zastepuje trudne.
Pracę nad sobą zastępuje sie lenistwem.
Mlodzież jesli ma wybor wybiera przyjemniejsze.
To normalne.
Mlodziez nie jest wychowywana tylko urabiana przez media i sredni kontent.
A mlodziez chce sie bawic.

Potem mlodziez dorasta. I bum.

Chociaz teraz mlodziez dorasta w wieku 40 lat ;)(Generalizuje, mlodziez jest rozna nie cala mlodziez traktuje religie jak parodie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@ymck Heh, bo religia jest troszkę jak ideologia. Możesz próbować ją zgłębiać sam, ale mało kto chce to robić. Od głoszenia jej, ma swoich ludzi - księży. Z tym iż księża w większości, totalnie mijają się z ideami które głoszą. To trochę tak jakby słuchać prostytutki o czystości seksualnej, kryminalisty o przestrzeganiu prawa czy polityka o prawdomówności.
Powiedz mi, jak mam słuchać człowieka który ukrywa w swoich szeregach pedofilii? Albo takich którzy tobie głoszą teksty o życiu w skromności, a sami jeżdżą mercami? Jedziemy dalej, tobie mówią "wybaczaj bliźniemu", a samobójcy nie chcą pochować i odprawić mszy... Taki jest kościół. To firma usługowo-handlowa. Poniekąd przypominająca mafię, poniekąd państwo feudalne. Niemalże miesza wszystkie najgorsze cechy, jakie można by tu wkleić. Osobiście nie mam najmniejszego szacunku do kościoła, podkreślam KOŚCIOŁA, (nie mylić z religią katolicką).

Powidz mi jaki to jest "dobry pieniądz" a jaki "zły pieniądz". Pieniądz to przedmiot, nie jest ani dobry, ani zły. Co najwyżej sposób jego pozyskania może być legalny lub nielegalny.

A ktoś pomyślał, że młodzieży przede wszystkim brakuje porządnych wzorców do naśladowania? Młodzież bierze to co widzi, a co widzi? Bezsensowne szambo medialnej mody. TO widzi, bo np rodziców wiecznie nie ma w domu, bo oboje pracują. Nie widuję rodziców bawiących się ze swoimi dziećmi. Nie widuję aby coś im pokazywali.
Przykład idzie z góry. Chamstwo rodzi chamstwo. Chcesz coś zmienić, staraj się nie być chamem, nawet jeśli ktoś do ciebie chamsko się odzywa. Jedyna rada na taki stan rzeczy. Dawaj wzór, sam bądź taki jaki chciałbyś aby wszyscy byli. Z tym iż to jest trudne, nie tylko dla młodzieży wybierającej łatwiznę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ymck
-1 / 3

Ty nie słuchasz człowieka. Religia katolicka chrześcijanstwo opiera sie na wolnej woli i sumieniu. Ty decydujesz jak postepujesz. To ze złodziej mówi o że złodziejstwo jest niezgodne z prawem nie czyni kradzieży zgodnej z prawem. :)
Z tym szacunkiem do Kościoła to bum jeszcze sie zastanowił.
Bo:
Ilu jest pedofilow ilu ich ukrywajacych
Ile jest mercow a ilu ksiezy chodzi piechota.
Itp. Itd.
Nie znam żadnego ksiedza pedofila albo ociekajacego luksusem.
Natomiast widze cieżko pracujacych.
Zreszta. Warto jednak wieksza refleksje przyłiżyc do tych "strasznych" zakazow i nakazow koscielnych. Sprawdzic no co to jest "Społeczna nauka Kościoła". Oczywiście namawiam nie zmuszam ;)

Oburzenie patologiami w Kościele jest słuszne, ale warto poddac refleksji coś wiecej.

To była analogia do ekonomii. Niepotrzebnie wziąłeś to wprost. W ekonomii znajdziesz odpowiedz ktory jest zly i wyparl dobry ;)

Młodzież bedzie wybierac co atrakcyjniejsze: łatwiejsze, mniej restrykcyjne, bardziej kolorowe, mniej wymagajace. To "zły pieniądz". :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@ymck mówi mi to człowiek, ksiądz. Więc słucham człowieka. Jedynym tekstem który (zakładając że sytuacje opisane w biblii wydarzyły się na prawdę), są przykazania boże. Nie ma żadnej ewangelii napisanej przez boga czy jezusa. Każda została napisana przez człowieka i inny człowiek ewentualnie ją odczytuje. Najczęściej też księża głoszą swoje (zwykle ostro porąbane) interpretacje tych tekstów, które są totalnie z czapy.

" Religia katolicka chrześcijanstwo opiera sie na wolnej woli i sumieniu." - no nie do końca. Niby mam wolną wolę, ale jak nie będę robił tak jak nakazuje mi religia, to będę potępiony na wieki! Czyli w zasadzie nie mam wyboru. Ba, nawet religia katolicka nie pozostawia ci wyboru co do wyboru wyznania, bo jak przejdziesz na inną wiarę, to niby popełniasz grzech cięższy niż zamordowanie 100 niemowląt :/ .

Nieistotne jest to ilu pedofilów ukrywa kościół. Sam fakt że ukrywa chociaż jednego, jest JUŻ bulwersujący. Osobiście nie widuję księży chodzących piechotą. Nie widzę ani jednego biednego księdza.

"Nie znam żadnego ksiedza pedofila albo ociekajacego luksusem." - zapraszam do mojego miasta Torunia. Jest jeden taki ksiądz z inicjałami TR. Oraz jego "przyboczni".

Kościół tak niby pomagający potrzebującym? Heh, co rok przychodziła do nas kolęda wiadomo po kopertę, bo po co innego? I doskonale księża wiedzieli jaka patologia się u nas w domu wyrabia, bo matka im mówiła. Któryś coś zrobił? Zajął się? Nie. Jedynie "niezbadane są wyroki boskie" i już. Czapeczka, a kaska zainkasowana. Więc sorka, gdzie ci pracujący? Nie orają na budowie, nie odśnieżają ulic, nie kopią w kopalniach... Nie wykonują żadnej na prawdę ciężkiej pracy.

Powiem ci więcej, odkąd odsunąłem od siebie nauki kościoła, to dopiero w życiu zaczęło mi się coś układać. Im mniej wierzyłem, tym lepiej na tym wychodziłem. Nie wiem co jest "po drugiej stronie", wiem/wierzę że kościół jest w totalnym błędzie.

Młodzież jest jak pusta kartka. Można ją dowolnie kształtować. Niestety ksieża sami gubią się w swoich zeznaniach. Dla młodzieży (słusznie) błędnym jest logika kościoła. Raz kościół ci mówi że bóg jest sprawiedliwy, a z raju wywalił wszystkich ludzi za nieposłuszeństwo dwóch. Utopił całą ludzkość (nie licząc wyjątków do zliczenia na palcach jednej ręki), i ma być miłosierny. Ma być nieomylny, ale potem mówi że nigdy więcej nie ześle potopu bo zbyt wielu zginęło. To w końcu jak to ku***a jest?
W życiu jest pewna uniwersalna zasada, prawda jest ZAWSZE prosta i zrozumiała. Jeśli powszechna prawda jest niezrozumiała czy skomplikowana, to znaczy że ktoś ją przekłamał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ymck
+1 / 1

Nie dla ksiedza do kościola sie chodzi. Jesli ksiadz mowi cos co jest zle to sie ksiedza nie slucha. Czyli nie czlowieka sluchasz. W sumienie ci mowi co dobre a co zle. Na koniec dzieki wolnej woli podejmujesz decyzje jak zyc jak postapic. To wszystko.
Innymi słowy sumienie i wolna wola.
Tyle.
To ze ze postepowanie wbrew są konsekwencje? No to Ci wolnej woli nie odbiera. Chciałbym by sie robic zle bez konsekwencji? Tak nie ma.
Nikt Ci nie karze byc katolikiem. Odrzucisz to i idziesz do piekla? No ale skoro nie wierzysz to co za roznica.
Nigdzie nie napisalem, ze pedofil w którym scieke czy ukrywajacy nie jest bulwersujacy. Jest wina powinna być Kara.
No i na koniec.
Tadeusz Rydzyk nie jest kontrargumentem. Jest jednym z wielu ksiezy. Zapewniam sa biedni ksieza. Pracuja ciezko. Zapewniam. Mozna pracowac ciezko i nie kopac rowow. Powiedz pracujesz ciezko? To retoryczne oczywiscie. Misisz pamietac, ze twoje doswiatczenia sa jednymi z wielu róznych. Ot chodzby ty nie widzisz pracujacych ksiezy ja i owszem wiem ze tyraja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
0 / 4

Do takiej sytuacji doprowadzili sami duchowni. Żeby było ciekawiej taką sytuację przepowiedziało i opisało samo Pismo Święte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

Religia jest parodią rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem