Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
+45 / 47

No nigdy bym nie pomyślał że do podniesienia nogi na wysokość głowy są potrzebne lekcje gimnastyki. No szok. Albo jak już jedziesz z tą podniesioną nogą w przykrótkiej spódniczce to warto starannie dobrać bieliznę. No nie do pomyślenia. Że też umysł ludzki był wstanie na to wpaść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xynthia
+10 / 10

Za:
- bieliznę widoczną spod kostiumu;
- źle dobrany kostium (opadające ramiączko, niedozwolony wzór na kostiumie - generalnie zakazane są motywy religijne i militarne);
- niewłaściwą fryzurę (czasem dozwolony jest tylko i wyłącznie kok, czasem fryzura może być bardziej dowolna, na zasadzie - włosy mają być spięte i nie przeszkadzać, to już zależy od regulaminu zawodów);
- biżuterię
zawsze są odejmowane punkty, nie tylko w łyżwiarstwie figurowym, ale także w gimnastyce artystycznej, gimnastyce sportowej, akrobatyce sportowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 7

@Xynthia z tym iż ostatecznie jednego nie rozumiem, może ktoś mi to wyjaśni. W łyżwiarstwie figurowym, ocieniamy jazdę na łyżwach, czy ubiór? Bo jeśli jazdę, to co ma ubiór do tego? Jeśli załatwi sobie słaby kostium, to sami sobie strzelą w kolano, utrudniając sobie życie. Podobnie z fryzurą czy biżuterią.

A co do bielizny - czy jeśli jej wcale nie założą i będzie widać "ciut za dużo" to byłoby cacy? XD W końcu gaci nie widać... Ale to tak żartem. Tego aspektu też do końca nie rozumiem. Bo znów zahacza o ubiór który nie powinien mieć znaczenia. W końcu to nie pokaz mody. Jedyne co rozumiem, to zakaz motywów religijnych i militarnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WinterValkyrie
+6 / 6

@rafik54321
W łyżwiarstwie figurowym osobno przyznawane są punkty za technikę (wykonanie skoków, spinów, figur etc.), a osobno za prezentację (program, dopasowanie stroju, muzyka etc.), a na koniec te punkty się dodaje. Jakby nie patrzeć, jest to sport w którym wizerunek jest bardzo ważny i chyba nie można porównywać kogoś, kto jeździ w starej koszulce, legginsach i z muzyką, nie pasującą do układu z kimś, kto włożył wysiłek w to, aby cały jego program, od pierwszego ruchu do ukłonu był spójny i perfekcyjny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 3

@WinterValkyrie czyli de facto ma to być bardziej spektakl tak? Czyli w zasadzie nazwa jest błędna. Powinien być raczej balet łyżwiaski. Wtedy faktycznie mamy do czynienia ze spektaklem na łyżwach, a nie z jazdą na łyżwach podpartą akrobatyką.
Niech tam będzie, to i tak nie mój aspekt zainteresowań :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Herr_Otto_Flick
-1 / 1

@rafik54321 Wiesz... np. w skokach narciarskich jest jeszcze ciekawiej, są punkty za odległość, i są też za styl, masz lecieć i wylądować "ładnie". Mogą cię zdyskwalifikować za twój ubiór :) Ale co ciekawe od niedawna przyznawane (lub odejmowane) są punkty za pogodę panującą w chwili skoku :P

A wracając do meritum, wszystkie dyscypliny w których nie da się wyłonić zwycięzcy bezdyskusyjnym pomiarem sekund, metrów, kolejnością itp.. to moim zdaniem nie są prawdziwym sportem. Ocena, czyli wynik, zależy od subiektywnej oceny kogoś, od jego gustu, od osobistych sympatii i antypatii (teoretycznie nie powinno, ale wiadomo...)
Takie łyżwiarstwo figurowe, przecież tak naprawdę jest to konkurs tańca, tyle że z łyżwami na nogach. czym to się różni od innych konkursów tańca, które sportami nie są?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2020 o 20:22

A aberg
0 / 2

Co jak co ale nigdy nie widziałam żeby łyżwiarz wykonywał salta na lodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WinterValkyrie
+4 / 4

Wydaje mi się, że aktualnie jest to zabronione, ale na yt jest kilka filmików z takich wyczynów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tajakjejtam
+3 / 3

W łyżwiarstwie figurowym jest to zabronione, są też
inne figury zabronione oraz zachowania jak m.in. kładzenie się na lodzie, używanie akcesoriów, pozostawianie ich na lodzie itd. jest to jednak dozwolne w łyżwiarstwie freestylowym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 0

To jedna z tych dziwnych dyscyplin w których ocena umiejętności jest czysto subiektywna i stanowi jedynie ułamek końcowego wyniku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B black_lemons
+3 / 3

Jakie "pudełko z masłem orzechowym"... Reeses to peanut butter cups, małe czekoladki z masłem orzechowym jako nadzieniem :/ Co za idiota dałby komuś w prezencie słoik masła orzechowego?.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+2 / 2

@black_lemons
Jak wiesz, że lubi to kto wie ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem