Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
24 38
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B konto usunięte
+3 / 5

Poczytajcie sobie ile lat miało dziecko na którym wykonano karę śmierci na krześle, tak w usa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
+1 / 1

@bolek_i_lolek Konkretne nazwisko? Chętnie się zapoznam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+1 / 1

@Sasame masz odpowiedź,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
+3 / 7

@wojekwiesiek Tutaj mam nieco mieszane uczucia... Bo JEŚLI zabił te dwie dziewczynki, NAPRAWDĘ zasługiwał, mimo wieku, na to co go spotkało.
Ale sześciolatka aresztowana za KOPNIĘCIE... to wykracza pojęciu przyzwoitości. =_=
Według tych standardów, miałabym kartotekę w wieku 3 lat... Gdybym była ciemnoskóra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+1 / 9

Czekaj, co tam jest rasistowskie? Wiek? Kopniak? Aresztowanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
+1 / 9

@DonSalieri To, że gdy to samo zrobi biały dzieciak, najlepiej bogatego rodzica, to się go max skarci.
Zauważ, patrząc po sprawach:
Trzynastolatek z plastikowym pistolecikiem zabawką - czarny.
Dwunastolatek zastrzelony, bez broni, czarny.
Ta szesciolatka - czarna.
Tak trzy sprawy z brzegu. Popatrz choćby na statystyki i to, o ile częściej w USA choćby KONTROLOWANI są ciemnoskórzy. Możesz udawać, że tego nie ma, ale młodocianych CIEMNOSKÓRYCH jest o tonę wiecej notowanych, niż 'białych' i wcale nie dlatego, że białe nastolatki są TAKIE GRZECZNE. =_=

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+2 / 10

@Sasame Dorosłych czarnoskórych jest sporo w więzieniach mimo że % czarnych w populacji nie jest aż tak duży. Powiesz że to wina prześladowań i siedzą tam za niewinność? Czarnoskórzy mają większą skłonność do przestępstw więc i są częściej kontrolowani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
-2 / 2

@Sasame Tylko widzisz.. problem w tym, że dostrzegasz rasizm tam, gdzie go nie ma.

Polecam obejrzeć film carrionera na ten temat, podpiera się oficjalnymi statystykami, więc raczej nie bierze argumentów z tyłka. O, ten film https://www.youtube.com/watch?v=Xk9v8Z9IMzM

A i jak zauważyłeś, policjanta - białego - zwolniono. Nie za rasizm, a za przekroczenie uprawnień (jeśli dobrze zrozumiałem).

To teraz czekam na dowód twojego twierdzenia, że w podobnej sytuacji, kiedy to biały sześciolatek kogoś kopnie, wezwana policja nie aresztuje dziecka?

I właściwie pytanie najważniejsze - skoro to przypadek medyczny, czemu wezwano policję, a nie karetkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
+1 / 1

Nie wszyscy, ale jeśli mają kartoteki (trochę żartując) od 6 roku życia, a muszą sobie radzić, częściej mogą być OBIEKTYWNIE zmuszeni do 'radzenia sobie'.
Nie mówię, że nie ma biednych białych - jest mnóstwo, ale ciemnoskórych dorosłych często można tam znaleść, bo 'czarny=bandyta' funkcjonuje od lat najmłodszych w wielu dzielnicach amerykańskich, ZWŁASZCZA biednych.
A KAŻDY człowiek w obronie rodziny, czy chęci przeżycia gotowy jest do przestępstwa, zwłaszcza jeśli widzi, po swoim otoczeniu, że raczej nie ma szans na lepsze życie. Poza tym, jak Ci wspomniałam: czarni w USA są częściej kontrolowani. Częściej się ich 'przypadkiem podczas interwencji zastrzeli' i częściej są aresztowani. Choćby 'na wszelki wypadek'. A no i nagrania z interwencji 'drogowych' też dziwnym trafem znika, zwłaszcza jak są ofiary, czy pobicia w trakcie aresztowania.

Fala protestów po zastrzeleniu tych wszystkich - niespodzianka - CIEMNOSKÓRYCH chłopaków nie wzięła się z nikąd.

Częściowo to mechanizm samo nakręcający się - 'czarni' byli prześladowani dekady wcześniej, do policji w tamtych latach najczęściej ciemnoskórych NIE przyjmowano. W rodzinie ciemnoskórych zawsze był ktoś, kogo władze specjalnie upokorzyły, czy aresztowały bezpodstawnie. W rodzinie policjanta był ktoś postrzelony, czy znieważony przez ciemnoskórego, który wychowywał się w poczuciu, że policja BĘDZIE go prześladować, nieważne, jaki będzie. Trochę uogólniając : Dziecko policjanta będzie miało ciemnoskórych za bandytów, afroamerykanin bedzie miał policjanta za szukającego na niego haków.
A gdybyś nie miał nadziei na 'lepszą przyszłość', lub 'dobrą pracę' łatwiej łapał byś się tej 'szemranej'.
Zwlaszcza, gdyby aresztowano Cię za cokolwiek co robią i Twoi rówieśnicy, ale tylko Ty miałbyś problemy, np. Palenie trawki, czy picie alkoholu. Albo przechodziłbyś w miejscu przestepstwa i aresztowaliby Cię TYLKO dlatego, że pasowałbyś na kozła ofiarnego.

Nie mówię, że WSZYSTKIE nastolatki są kryształowe, ale jeśli policja życie nastolatka obciąży kartoteką na starcie, zaczyna on dorosłe życie WYBITNIE UTRUDNIONE.

To trochę obustronnie nakręcana spirala, ale nie powiesz mi statystyki nie biorą się znikąd', bo oboje wiemy, że statystyki, jak historie 'piszą zwycięzcy'.

I po wszystkich historiach jakie znam, również znajomych, mogę Ci powiedzieć, że nastoletni czarne w biednej dzielnicy w ameryce to WYMARZONY obiekt kontroli dla białego policjanta, który nasłuchał się historii od kolegów po fachu.
I w drugą stronę. Czarny nastolatek widzi w policji, zwłaszcza gdy jest biedny, potencjalnego kata. Więc ucieka. A jeśli tak lubisz STATYSTYKI, popatrz na statystyki ZASTRZELONYCH AMERYKAŃSKICH BIAŁYCH I CZARNYCH dzieci.

To trochę bardziej skomplikowane, niż się wydaje. A po nagonce policji na ciemnoskórych i odwrotnie w ostatnich latach śmiem mniemać, że kolor skóry tej dziewczynki MIAŁ znaczenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
0 / 0

Ok. Statystyki. Ilu białych nastolatków poniżej 15 roku życia zastrzeliła policja w USA w ostatniej dekadzie? Ilu ciemnoskórych? Masz odpowiedź.
Filmy często mają nie tyle ujawnić prawdę, co dopasować się do teorii, którą chce przekazać twórca. Zastanów się, czy te protesty wzięły się z nikąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
0 / 4

@epyon2706 Te wszystkie sprawy to też pewnie przypadek. I ostatnio widziałam MASĘ historii o białych kilkulatkach w amerykańskich aresztach... A nie, czekaj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
0 / 2

Kto chce się dopatrzeć rasizmu, wszędzie go wypatrzy.
Już niedługo nie będzie można oskarżyć o przestępstwo nikogo, kto nie jest biały, bo rasizm.
Ogarnijcie się ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
+1 / 1

Tutaj akurat jestem za równouprawnieniem. Jak Lord Jamar twierdzi, że Eminem nie jest raperem, bo 'nie jest czarny' też twierdzę, że pie. Pszy glupoty. I JEST rasistą. Ale po tym co widziałam wątpię, by tak potraktowano 'białe dziecko'... Może dlatego, że NIE potraktowano. I nie widziałam pochodów, czy zamieszek po zastrzelonych BIAŁYCH dwunastolatkach.
Po prostu widzę obiektywnie, jak wygląda sytuacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rosiek95
0 / 2

Trytytkami a nie plastikowymi opaskami TRYTYTKI to nie jest trudne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
+1 / 1

Nie znałam tego słowa. Dziękuję, że mnie go nauczyłeś, postaram się nie zapomnieć. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem