Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
604 636
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
+15 / 21

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
0 / 10

@Karzolinio Państwa mają zobowiązania wobec banków, obywateli i innych państw. My jesteśmy zadłużeni, ale tak samo są kraje zadłużone wobec nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+3 / 3

@Karzolinio
Jak możesz w jednej wypowiedzi pisać o tym, że zaciągnęliśmy dług wobec tych, co będą w przyszłości na emertyturze i pytać, u kogo się zadłużyliśmy? Przecież odpowiedziałeś w pierwszej części - jesteśmy zadłużeni m.in. przez zobowiązania emerytalne. Stanowią one większość długu ukrytego.
Zobowiązania wobec innych państw to mniejszość, głównie to inwestorzy czy sektor bankowy. Zagraniczny dług to może 1/3 jawnego, czyli ponad 300 mld. Tak więc zdecydowana większość długów jest krajowa, jak emerytury czy obligacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
0 / 0

Żeby pokazać że to że wszystkie kraje są zadłużone to nie problem, przykładowo osoba A może być zadłużona u osoby B a ta może być zadłużona u osoby C a pieniądze które te osoby dostały mogły zostać wydane w
warzywniaku


teraz promień osoby ABC na kraje a warzywniak na obywateli, bardzo uproszczona analogia ale powinna wystarczyć części

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ata11
+3 / 9

Gazeta Lubuska informuje, że „612 zł dopłaty może dostać rolnik, który zapewni lochom dostęp do wybiegu, a 595 zł – gdy krowy mleczne będą miały do dyspozycji większą powierzchnię w oborze." Rozporządzenie ma wejść od 15 marca br.
Naprawdę uważacie, że za 595 zł NA ROK(!!!) warto dwa razy dziennie doić krowy? Nieważne czy jesteś zdrowy czy chory, czy masz pogrzeb czy wesele krowa MUSI BYĆ wydojona.
Ale UWAGA - dostaniecie, te 600+ jak każda krowa w oborze będzie miała o 20% więcej miejsca niż obowiązuje norma.. Jak rolnik ma za mało miejsca dla krów , aby dostać 600+ to (teoretycznie) powinien sprzedać :nadwyżkę krów". Kto na to pójdzie jak za cielaka czy młodzież (od tej "sprzedanej krowy") jest więcej niż te 600+. Niby jeszcze można rozbudować oborę, ale czy za te "600+" na rok, ktoś w to wejdzie? Arytmetyka jest brutalna...
Lochom dostępu do wybiegu w tym roku nie można zapewniać bo ASF … Czyli nie dotyczy.
Propaganda, fikcja i abstrakcja aby skłócić miasto i wieś. Takie „Przedwyborcze Idiotyczne Szyderstwo” z ROLNIKÓW.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2020 o 14:44

K katem
+7 / 9

@Ata11 Nie chcę Cię martwić, ale zdradziłaś tajemnice państwową. Udowadniasz, jaki jest target "miłościwie nam panujących".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+2 / 8

Kupuj produkty od polskiego rolnika, a nie będziesz musiał dopłacać do 600+. To uwłaczające dla polskich rolników żeby pobierać jakąś jałmużnę., Politycy doprowadzili do ruiny rolnictwo w kraju, który jest w stanie wykarmić pół Europy i teraz udają że coś ratują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
0 / 2

@kenzol ta jasne. Mam prawo wyboru gdzie i co mogę wybrać. Rolnik tak namawia na kupno swoich produktów, tylko szkoda że naszych nie kupuje. Znam takich co gardzą przyczepami produkcji krajowej a są tańsze i często lepsze od tych z Niemiec. Wiele maszyn naszych produkcji idzie na eksport a rolnik nimi gardzi. Kolejny przykład, kupują nawozy z Ukrainy czy Białorusi niż nasze, bo tańsze. Podobnie jest z żywnością. Polacy kupują z zachodu bo jest tańsza, ale czy lepsza to już inny temat. Rolnicy z Polski produkują zdrowsze produkty, to już mit.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
0 / 0

@seybr Ciesz się że żyjesz w czasach, w których masz wybór. Tylko od Ciebie zależy czy wybierzesz słusznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2020 o 22:02

J Jimy123
0 / 6

Święte słowa, PIS niszczy polskich przedsiębiorców jak tylko może, PO kradła jak mogła i co mogła, PiS kradnie znacznie mniej, ale w sposób legalny niszczy małe i średnie przedsiębiorstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 3

Jimy123 Mniej ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+3 / 7

No, a jak? Polaczki uwielbiają być utrzymywane na minimalnym poziomie egzystencji. To jest dla nich raj na ziemi. Co im więcej do szczęścia potrzeba niż parówki z biedry, czteropak piwa i poobiednia sesja prania mózgu z TVP? Nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mat2300
+4 / 4

Popierają swoich wyborców i nawet nie próbują przekonac właśnie tych którzy na nich nie głosują proste :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+3 / 5

A prawie połowy młodych ludzi nie stać na własne mieszkanie. No ale są priorytety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
0 / 2

Jak przedsiębiorczy ludzie zaczną się pier*olić, to urodzi się jeszcze więcej przedsiębiorczych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem