Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
541 588
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+15 / 25

luzik, tak naprawdę w chrześcijańskiej Polsce o chorych na raka martwią się tylko ich rodziny ,a reszta ma to gdzieś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GrAmMy1
-1 / 1

tak na prawdę robota władza została wybrana przez ludzi, Polaków w wyborach powszechnych z miażdżącą przewagą więc mordy w kubeł, siad na tyłek i cieszcie się, że w demokracji żyjemy. jprdl czy to Tak trudno zrozumieć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+3 / 7

Zwolnień grupowych nie będzie, ale wyżej wymienieni wcale nie są pewni swoich stołków; będą one zależne od nowego prezesa (trzeba było widzieć Holecką z Kurskim w Dzienniku Telewizyjnym). Przed wyborami PiS może zapragnąć pokazać pańską łaskę i zrezygnować z najbardziej kontrowersyjnych "dziennikarzy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+5 / 7

@perskieoko i tak dostaną sowitą odprawę. Krzywda im się nie stanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek67
+8 / 18

Ponad 2,5 miliony rocznie dla 6 osób (razem z Kurskim) Teraz jeszcze Kurski dostanie odprawę. a wsadzą kolejnego kretyna z nadania Rydzyka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+12 / 16

@Jacek67 Co to jest 2,5 mln rocznie. Przecież 2 mld rocznie na TVP, to 5,5 mln DZIENNIE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+4 / 8

@Fragglesik Wiesz, za 40k miesięcznie być może tez bym się sku..ił jak Adamczyk czy Hołecka. Na szczęście nie miałem takiego dylematu, i mogę samodzielnie się utrzymać, będąc sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem, i mając przy tym czyste sumienie. I nie żeruję na budżecie państwa, czyli podatkach wszystkich Polaków. I nikt mi nie płaci za wpisy, o co powoli zaczynam ciebie podejrzewać, bo tak żarliwie i bezmyślnie bronisz wszędzie dojnej zmiany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-3 / 9

@LUPUS1962 Nie o zmianę mi chodzi. Wkurza mnie to, ze mówi się np. że pisiarnia jako JEDYNA narobiła bubli ustawowych, zapominając o tym, jaskie wrzaski o ustawach - bublach były za SLD czy PO. Pisiarnia nie jest najgorsza ze wszystkich. Jest dokładnie taka sama + socjal. Więc wkurzają opowieści typu "nigdy nikt nie łgał jak pis", "nikt nie nakradł tak jak pis", "nikt nie wypuścił tyle bubli jak pis". Bo WSZYSCY tak samo kłamali, puszczali buble i kradli, a w puszczaniu bubli, kradzieży i łgarstwie to akurat SLD równych sobie nie miało i jeszcze długo mieć nie będzie. dlatego próbuję wszystkim krzykaczom, którzy opierają się na tekstach obecnej opozycji poprzypominać to, czego te teksty NIE MÓWIĄ lub CO ZATAJAJĄ. Bo oceniać kogoś mozna TYLKO w zestawieniu z kimś lub czymś innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+3 / 5

@Fragglesik Ale gdzie ja się odniosłem do poprzedników? Ja oceniam partie obecnie rządząca. i obecną jakość TVP. I takiej bezczelnej propagandy jak teraz nie widziałem od czasów PRL , gdy Polska była "dziesiątym mocarstwem świata".
Czy ja pisałem gdziekolwiek, że PO, SLD, ZChN, czy AWS było superuczciwe? Nie odnoszę się do nich, bo cała polska "klasa polityczna" to zbiór cwaniaczków tuczących się na krzywdzie narodu. Ale nie podoba mi się szczególnie, gdy krytykuję wady obecnych, a za odpowiedź mam: a poprzedni też kradli.
Wiesz, już to gdzieś napisałem, ale powtórzę: wszystko w tym kraju drożeje (no, olej nie ;-) ), ale za to honor potaniał. Jest tak tani, ze wcale się nie opłaca go posiadać. Dlatego politycy nie maja go nawet za grosz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jackintosh110
0 / 0

Ano bul dupy jest dlatego że pieniadze idą do holeckiej czy adamczyka a nie na lisa czy durczoka. I do naiwniakow z konfederacji . jakbyscie wy byli u wladzy to te pobory pobieraliby dziennikarze popierajacy konfederacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@LUPUS1962 A ja widziałem w czasach PRL duzo gorszą propagandę niż teraz. Co zaś do tego, że TVP jest obecnie pisowską tubą - pełna zgoda, przedtem była powską, przedtem sldowską. Teraz jest bardziej propagandowa, fakt, ale widzę (zwłaszcza tu na demotach) powód tej propagandy: Pisiarnia pokazuje jak źle rządziła PO, bo nie chce, by czas zatarł to, co pomaga wygrywać pisiarni - błędy opozycji. Popatrz tu - połowa piszących opowiada o strasznej tyranii pisiarni, mimo tego, że co chwila bez problemu są jakieś ma marsze przeciw pisiarni, Dudzie, rządowi, gazety typu GW wypisują co chca i nikt im nie broni, TVN robi prowokacje hitlrtowskie i nic itp. a nikt jakoś nie pamięta lania rolników, prowokacji policyjnych, skazywania ludzi za utworzenie np. strony "natykomor.pl". Wykorzystywania wywiadu do awantury wprost itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@Fragglesik w czasach PRL może i była ta propaganda gorsza, bo bardziej finezyjna, łatwiej było w nią uwierzyć, a nie obecne ciup siekierą, niech wióry lecą... Co do marszów - oczywiście są, bo gdyby nawet taki wentyl bezpieczeństwa został usunięty, to po pierwsze - nie zobaczyliby z Unii ani eurocenta, bo to już by była oficjalna, a nie ukryta dyktatura, a po drugie - jak każda dyktatura, musieliby się obawiać, że ludzie w końcu wyjdą na ulice nie na marsz, tylko z żądzą krwi. Oczywiście, też pamiętam bezdomnego Huberta, pamiętam protesty rolników i górników. Ale sam musisz przyznać, że nawet wtedy daleko nam było do tego, co dzieje się dość często np. we Francji. Co mediów publicznych - oczywiście, była przewaga w prezentacji partii rządzących, ale opozycja (w tym PiS) nie była nigdy dotąd tak dojeżdżana. A służby? Przepraszam, a sławny agent Tomek razem z panem Kamińskim to z jakiej są za przeproszeniem parafii? I jakie zadania realizowali? Wiesz, zaraz mi ktoś (może Ty) odpisze o aferach za tamtych rządów. Były. I bardzo dobrze że te rządy już minęły. Ale jakoś nie widzę mniej afer teraz, ba, prywata jest teraz ciągnięta na bezczela. I wierz mi, to już wolałem, jak żarli te ośmiorniczki. Bo "Polskę w ruinie" zafunduje nam naprawdę obecny władca, bez żadnych sensownych inwestycji za to z przejadaniem kredytru(mam na mysli socjal z dziurą budżetową.)
A tłumaczenie błędów i przestępstw obecnej ekipy rządzącej tym, że tamci też kradli przypomina mi stary PRLowski dowcip o dyskusji miedzy prezydentem USA a pierwszym sekretarzem - dlaczego u was taka bieda? oj tam oj tam, bieda... a u was biją murzynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@LUPUS1962 Myślę, że propaganda PRL nie była bardziej finezyjna, a po prostu tylko ona była i nie było z czym jej porównać. Finezyjne to były próby ominięcia urzędu na Mysiej. Tomcio faktycznie był od prowokacji, ale to była prowokacja w kręgach władzy, a ja mówię o bojówkarskich prowokacjach na marszach, by można je było potem bezkarnie pałować i lać uczestników. To, że było Tuskowi daleko do tego co jest eraz we Francji, to nie jest żadna cecha dodatnia. Po prostu i protesty w Polsce były mniej liczne, nioe wiem, czy jak tak by było, jak we Francji, to nie byłoby podobnie, tego nie sprawdzimy. Ale zauważ, ze za pisiarni tego w ogóle nie ma. "Socjalna dziura budżetowa", w momencie, jak pierwszy raz od dziesięcioleci budżet ma się zamknąć na zero, jest picem na wodę. Nie chodzi o tłumaczenie "a tamci byli tacy sami", chodzi o to, że się pisze, że obecni są gorsi niż poprzedni, a to jest bzdura. Jak ktoś napisze "pis gra na swoich i załatwił to, a to dla siebie" - to można tylko przytaknąć, ale jak jest "pis ukradł więcej niż wszyscy inni razem wzięci i nigdy nie było takiego złodziejstwa jak za pis", to już się w człowieku, który pamięta rządy cwaniaczków SLD, sprzedających kraj na lewo i prawo swoim kolegom lub za granicę i polityków PO sprzedających ostatnie zyskowne zakłady w łapy szkopów, ręce zaciskają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@Fragglesik Rozumiem Twoje stanowisko, choć się z nim nie zgadzam. Skoro było aż tylu aferzystów, jak twierdzisz, To dlaczego nie siedzą? PiS jest u władzy piąty rok. Rzucali błotem na lewo i prawo, jakie to PO było kradnące, (ale zwróć uwagę - samymi ogólnikami, bez szczegółów). teraz (chyba nie masz wątpliwości, ze tak jest) mają swoją prokuraturę, swoich sędziów( tak twierdzę, bo nie wierzę, że Pawłowiczka trzy razy z rzędu wylosowała tego samego, spolegliwego dla niej sędziego), podobno wiedzę(czym się chwalili w poprzednich wyborach) o aferzystach z PO- a jakoś nie słyszę, żeby się pochwalili wyrokami dla tych "kradnących pełowców". Więc jaki z tego wniosek? Albo nie mają dowodów ( a przypominam o zasadzie domniemania niewinności) albo tak naprawdę żadnych afer w których uczestniczyli bezpośrednio politycy PO nie było. Oczywiście, afery były, bo co do tego nie ma wątpliwości, aczkolwiek jedyne możliwe powiązanie z nim aparatczyków PO to niewystarczająca dbałość, a nie bezpośredni udział. Fakt, PiS stara się poprawić tą dbałość, ale bezpośredni udział aparatczykw PiS w aferach obecnych jest niepodważalny. Ot, choćby defraudacja funduszy PCK na kampanię wyborczą. A jak sięgniemy wstecz - to sposób uwłaszczenia się na majątku "Ruchu" przez kaczelnika też nie był taki czyściutki, choć pewnie opierał się na masie kruczków prawnych stwarzających pozory praworządności. Idealnym przykładem jest tu Banaś, z jego "kreatywnym" podejściem do podatku VAT za wynajem kamienicy. A co z Macierewiczem, jego chłopcami i komisją smoleńską? No i tak można by wyliczać. A że wygrali drugi raz z rzędu tylko dzięki sponsorowaniu swoich wyborców socjalem na kredyt(ten tegoroczny "zrównoważony" budżet już w połowie lutego stanął pod znakiem zapytania, a socjal w latach poprzednich?) to tak naprawdę chapanie dopiero się zacznie, bo taka wygrana daje poczucie bezkarności, ale świadomość, że opór w społeczeństwie jednak narasta i trzeba się dorobić przed kolejnymi (może już przegranymi) wyborami. A już łamanie prawa konstytucyjnego, które jest nagminne teraz, to naprawdę - nigdy nie miało miejsca w takim stopniu. Uważam, że np. reforma sądownictwa jest potrzebna. Ale nie na zasadzie "My będziemy decydować za sędziów co jest słuszne a co nie" tylko trzeba stworzyć mechanizm samooczyszczania się tego środowiska. Wiesz, ta nasza dyskusja może się ciągnąć w nieskończoność. Powiem tyle: wśród Niemców też istnieje przekonanie, że III Rzeszy nie wszystko było złe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@LUPUS1962 "oro było aż tylu aferzystów, jak twierdzisz, To dlaczego nie siedzą?" - bo PO nie wsadza kombinatorów z pis, pis nie wsadza kombinatorów z PO. Poza tym PO trzyma za mordę "wolne sądy" i te grają, jak im opozycja mówi, co widać po wyrokach, gdy już zapadną, gdzie oskarżony pisiar za to samo dostanie 4 lat, a POwiec 2 w zawieszeniu. A lewe interesy robią i jedni i drudzy, tu sie zgadzam. Tyle, że na całym świecie niestety tak jet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+2 / 4

Jak muszą swoją twarzą firmować to co przekazują, to za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia im płacą. W radiu płacą chyba mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cjan
+6 / 10

@mario20 Typowy idiota z pisu. Tamci idioci nie są opłacani z abonamentu i dopłat. jeszcze czegoś nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+2 / 6

@mario20 może i są, ale przynajmniej nie z moich podatków. Oni muszą swoje pensje uzasadnić generowaniem zarobku dla stacji, w której pracują. W TVPiS wystarczy być lojalnym pisiorem i kasa płynie. Chcesz na nich płacić to płać ale ze swojej zarobionej samodzielnie kasy. Od mojej wara. Kasa z podatków ma iść na inwestycje w rozwój kraju a nie na pisią pożal się boże telewizję, w której tylko szczujnia i propaganda gorsza jak za prl się odbywa.
W TVN jak kłamią to ich po prostu nie oglądam i mam to gdzieś. TVPIS mimo, że nie oglądam to muszę płacić więc jak dla mnie powinno się to zlikwidować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 6

@mario20 Nie obchodzą mnie ani zdanie ani zarobki prezenterów ze stacji prywatnych, bo im za to nie płacę w podatkach. TVP, skoro jest utrzymywana z podatków i przymusowych danin(abo) ma być neutralna politycznie, i realizować zadania kulturalne na najwyższym poziomie, a nie dyskoplo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+2 / 6

@Andrzejbe nie, ale nie za moje pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+1 / 5

@Andrzejbe . I jak zwykle w takiej sytuacji tępe pi siory odtwarzają zdartą płytę "A bo oni też cośtam cośtam". Sami nie wierzycie, że "dobra zmiana" miała być dobrą zmianą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@Andrzejbe już to napisałem wyżej, @pokos z resztą też. W TVN mogą sobie nawet i milion miesięcznie zarabiać jeśli stację na to stać. Dlaczego? Ano dlatego, że to nie idzie z moich podatków. Jeśli przynoszą stacji milionowe zyski to niech im stacja płaci milionowe pensje. Taka jest zasada rynku, na którym stacje komercyjne działają. TVP mimo przewagi w postaci dotacji z podatków nadal prezentuje DNO mimo, że niby ma wypełniać "misję". Jeśli ta misja to wg nich pląsy diskopolowców to coś tam się solidnie spi****liło komuś w głowie. TVP nadaje się albo do poważnej reorganizacji albo wręcz likwidacji. Tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar EdwardMeczywor
-1 / 1

"Sumlińskie, Kanie, Rachonie, telewizje republiki będą wam ku*wa odbierały smak życia, wy ku*wa idioci" - Z. Stonoga

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kosmita3456
-1 / 3

Nie rozumiem tego zdziwienia wysokoscia pensji dziennikarzy prowadzacych wiadomosci i hejtu na nich jakby inkasowali niewiadomo jakie kokosy skoro sa to i tak jedne z nizszych pensji w branzy. W innej stacji Pan Lis inkasowal ponoc ok 80 tys na miesiac juz ok 10 lat temu...i umowmy sie, ze jego pensja prawdopodobnie nie zmalala. Co dla mnie osobiscie jest absurdem, ze dziennikarze (nie ujmujac niczego ich kwalifikacjom) zarabiaja takie kokosy jakby conajmniej ratowali ludzkie zycie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jackintosh110
0 / 0

a czy hiena roku była opłacana z abonamentu czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kolorowanietolerancja
0 / 0

Jakby co, to nie lubię PISu, a tvp to dla mnie gunwo.. Jednakże pamiętam, jak mr. T. Lis siał bolszewicką propagandę, ponad 70tyś pln miesięcznie, co daje niemal 900000 rocznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
0 / 0

Tylko utylizacja. Szkoda kuli na to bydło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
0 / 0

Wynagrodzenie wynagrodzeniem ale rozumiem, że w tej sytuacji to w politycznej TVPIS nie ma żadnych premii miesięcznych, kwartalnych, półrocznych, rocznych, żadnych trzynastek, czternastek itp, itd? Bo niby z jakiej racji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem