Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1899 1957
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar matek1998
-1 / 31

@Rissi i pewnie te 46 szt jest zarezerwowanych dla dygnitarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomac
+12 / 28

@Rissi Poruszyłeś ciekawą kwestię. Ma ktoś rzetelne informacje, ile z tych urządzeń zostało zakupionych z pieniędzy WOŚP, a ile z innych źródeł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+12 / 20

@tomac z funduszy WOŚP znalazłem info o dwóch (przy czym pierwsze to z pierwszej zbiórki, nie wiem czy sprzęt dalej jest używany)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+11 / 19

@tomac Proszę: https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/walka-z-koronawirusem-ile-w-polsce-jest-urzadzen-do-wspomagania-oddychania,1008657.html
Fragment dotyczący ECMO: "Aparatów ECMO, czyli sztucznych płuc, mamy w tej chwili 47. To urządzenie, które może uratować życie np. topielcom, osobom cierpiącym na skrajnie ciężkie choroby płuc czy osobom znajdującym się w skrajnej hipotermii. Są wykorzystywane w przeszczepach serca i płuc. Jedno takie urządzenie kosztuje ok. 360 tys. zł. Jeden z aparatów do ECMO, działający w szpitalu dziecięcym w krakowskim Prokocimiu, pochodził z zakupów WOŚP."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+5 / 5

@Rissi Spojrzałem na dwa sprawozdania z 2013 i 2014 roku i w obu jest zakup ECMO. To, że ktoś wspomniał o jednym sprzęcie w jednym miejscu nie zawsze oznacza, że nie ma innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomac
+10 / 18

@Rissi Jeśli rzeczywiście tylko ten jeden aparat (ewentualnie dwa, jak pisze @Goretex) są sfinansowane przez WOŚP to ten demot jest bardzo poważną manipulacją (w pewien sposób sugeruje, że wszystkie 47 urządzeń zostało sfinansowane przez WOŚP). Druga sprawa - jeśli urządzenie kosztuje stosunkowo niewiele (360000zł), a tylko 3 takie urządzenia znajdują się w Niemczech to pojawia się pytanie: Czy czasem Niemcy nie mają czegoś znacznie lepszego? Nie chce mi się wierzyć, że przy takiej cenie aparatu nie zakupiliby ich więcej, gdyby rzeczywiście były takie dobre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2020 o 20:49

P paulinnem
0 / 0

Bo to pewnie starszy model. Pracuje w Niemczech na oddziale intensywnej terapii i u nas w obiegu sa minimum 3 plus 2 na salach operacyjnych i jedno w helikopterze do transportu. A to tylko jedno miasto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+29 / 53

@nitaki
a ile więcej by było gdyby takimi zakupami zajmowało się ministerstwo ? a może ile więcej gdyby fundacje kościelne? może ojciec grzybek z Torunia?

Gdyby były przekręty na tej fundacji to już dawno PiSowska prokuratura i PiSowskie sądy Owsiaka by zniszczyły. Z tego że nadal jedyną aktywnością oponentów jest płatny i bezpłatny hejt w internecie wnioskuje, że wszystko jednak jest ok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+16 / 44

@nitaki
Uwielbiam takich geniuszy jak Ty, którzy wieżą w Fake Newsy. Tyle rządów, tylu przeciwników, obecna władza, która Owsiaka obserwuje chyba nawet w jego domu z ukrytych kamer i nic nie mogą zrobić. Zero dowodów, wszystko rozliczane co do złotówki, ale i tak znajdują się geniusze wierzący w kosmitów między nami i inne takie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+13 / 35

@nitaki rozliczenia fundacji dostępne są i na stronie fundacji i na stronie ministerstwa, które fundację kontroluje. % który WOŚP przeznacza na sprzęt i cel zbiórki jest wyższy nawet od tego, który wykazuje Caritas. Wynosi zresztą powyżej 90% a nie jak mylnie podajesz 40.

Wydajesz się kolejnym sfrustrowanym przeciwnikiem WOŚP który czerpie jakąś chorą przyjemność z obrażania ludzi, którzy z własnej woli dają kasę na szczytny cel. Dodatkowo pomawiasz organizatora, który toczy co prawda jakieś boje z internetowym hejterem Matkiem Kurkiem, ale jak na razie ma 100% czyste konto, a finanse fundacje sa przejrzyste i ogólnie dostępne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+3 / 15

@nitaki
"Co do ministerstwa no to właśnie widać doskonale jak ten socjalny system jest niewydolny, to wstyd, że w ogóle takie zbiórki jak WOŚP są potrzebne. Ministerstwo się tym zajmuje, ale z wiadomym skutkiem.". I tutaj się z tobą zgodzę.

Różnica jest taka, że WOŚP ma kilkunastu pracowników zatrudnionych na stałe, a polskie ministerstwa to czysty etatyzm, czyli najpierw tworzy się stanowiska, biura, zgarnia kasę do kieszeni, a potem, jak coś zostanie, to przeznacza się na to, do czego teoretycznie powołano ministerstwo. Nie można też zapomnieć o tym, że większość znajomych królika nie ma pojęcia o funkcjonowaniu resortu, w którym pracują, czyli tylko zajmują biurka i pobierają kasę i czasami podejmują jakieś decyzje, żeby pokazać, jacy są ważni, A że dalej mają gówniane pojęcie na temat danego resortu, to ich decyzje na ogół budzą wiele kontrowersji.

WOŚP kogoś oszukuje? Ponad 90% wydają na zakup sprzętu, a niecałe 10% na działalność fundacji. Zorganizowania takiego finału kosztuje, a ludzie tam pracujący też muszą z czegoś żyć. I organizacja czegoś takiego to nie jest praca na pół etatu. Jak masz jakieś wątpliwości, to polecam zająć się organizacją jakiegoś małego lokalnego koncertu, a potem porównać sobie skalę przedsięwzięcia. Jeden znajomy pomagał przy organizacji finału w Irlandii. Tutaj tłumów nie było, bo to jednak inny kraj i Polacy są mniejszośćią. Zajęło im to kilka miesięcy i potrzeba było 10 osób. Na jedną małą imprezę, a Owsiak i jego ekipa koordynują wszystko na masową skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+11 / 21

@nitaki Bo z reguły przeciwnikami WOŚP są zwolennicy PIS. A Oni wszystkich, którym się powiodło finansowo uważają za złodziei. A przykład idzie z samej góry. Pamiętasz słynne "wystarczy nie kraść". A jakoś tak się złożyło, że na razie siedzą ci z obecnej ekipy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+9 / 17

@nitaki nie kłam, w sprawozdaniach wyraźnie rozdzielone jest to co poszło na organizację finału a co na sprzęt i szkolenia. I nie jest to proporcja którą podajesz. Więc proponuję, abyś na swój apel "nie obrzucania się błotem" odpowiedział jako pierwszy i przytoczył, jaki procent wg. sprawozdania WOŚP przeznacza na koszty organizacyjne a jaki na cele statutowe ? I skąd wziąłeś 40% ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+8 / 14

@nitaki
Jak wierzysz, że obecna władza nikogo nie ściga, to chyba wiedzę czerpiesz z TVPis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+2 / 12

@nitaki A jaki rozgłos zdobyłby WOŚP, gdyby nie reklama, na którą idzie część z kasy, która nie idzie na leczenie? Pewnie tak jak inne zbiórki- zebraliby ułamek.
Serio masz focha, ze ktoś za swoją prace, chce chociaż troche zarobić?

Poza tym, ja nie chce koncertu rapera w moim mieście, ale mnie ono oszukało, bo i tak go zorganizowano. Mam mieć focha na tego rapera? Nie. Zwykła impreza, która jednym się podoba, innym nie. Zawsze były, są i będą takie imprezy.

Na lewo i prawo przeciwnicy trąbią, że Jurek "oszukuje", więc kazdy darczyńca to wie, wiec nie miałby kto odpaść. Poza tym imprezy WOŚP są jednymi z fajniejszych. Serio nam nie przeszkadza, że za całą prace, administrowanie tego przez cały rok, za całą fale hejtu on sobie to odrobi i odpocznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 4

@nitaki Jeśli tak to duże brawa. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+1 / 19

@Livanir o nie. W TVP Owsiak miał darmową reklamę, darmową czyli za to zapłacili podatnicy i abonenci. Zbiórki pokrywają tylko część opłat za reklamy i tego typu rzeczy.
Stwierdzam też, że nie ma co go przesadnie wychwalać, bo to jego praca, jak każda inna.
Scena, oświetlenie, nagłośnienie, zabezpieczenie i wszystko inne spoczywa praktycznie w całości na lokalnych władzach. W przypadku rapera, to koncert może choć w jakimś stopniu sam się utrzyma choćby kwestia biletów, placowych i innych. Nikt nie chce niczego za darmo. Chodzi o to, że wychwala się tylko jego, a tak na prawdę jest w to włożony wysiłek każdego obywatela.
Oszustwo nie polegało na tym, że zorganizowano WOŚP w jakimś mieście, tylko chodziło o nieprzejrzystość w jego zeznaniach i np o podpisywanie umów sam ze sobą. Tak jak powiedziałeś, takie imprezy zawsze były, są i będą, nie dogodzisz wszystkim. Tylko pieniądze od władze nie wpadają do kieszeni żony rapera.
Założenie, że każdy wie jest błędne. I nie strzelam focha tylko mówię, że jest taki punkt widzenia.

Smuci mnie wasze podejście "kto nie z nami ten przeciw nam". Na prawdę nikomu nie zakazuję, ani nikomu nie każę dawać na WOŚP. Zwracam uwagę na to, że dużo osób widzi tylko tę jasną stronę medalu, a inne te mroczną. Gdyby ktoś z was pisał o tym, że Owsiak to diabeł wcielony, to bronił bym Owsiaka, bo tak nie jest. Skrajności są złe (moim zdaniem) i staram się ich unikać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 13

@nitaki czyli po prostu wpadłeś wpuścić trochę jadu z "dupy wziętym" 40% ? A skąd wziąłeś punkt widzenia ? z tego samego miejsca ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+2 / 6

@nitaki
To nic kompletnie nie dowiadujesz się jak służby są kierowane, aby brały konkretne osoby na celownik? W 95% przypadkach nic nie znajdują, ale fama w TVPis idzie, a później tego nie prostują i ludzie pamiętają tylko, że TEN I TEN to złodzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P petronox
0 / 6

@nitaki w jakiej ty bajce żyjesz, że opowiadasz takie brednie?
Oderwij lepiej swoją pęponinę od tvp i przeiżyj na oczy, bo nawet w prl-u tak nie kłamali naiwnym "ludką" jak teraz pisiory, czy kościelni politycy zwani "księdzami"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
+3 / 5

@nitaki nie sądzisz, że twój komentarz jest nie na miejscu kiedy na tvp poszło dwa mld?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
-3 / 11

@Goretex przeczytaj jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś.
@Gamera to jest właśnie to o czym mówiłem, nie popieram was więc jestem przeciw wam. Przez takich jak Ty nigdy dobrze nie będzie. Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, to co pisałem wiedziałbyś, że tylko mówię jak to mogą inni widzieć. Ja wiem jak to działa, Ty wiesz, ale inni niekoniecznie.
@petronox to nie są brednie. Od razu zakładasz, że wiedzę czerpię z TVP tak jakbyś nie znał żadnych innych źródeł informacji. Ja mogę powiedzieć to samo o tobie i co? i nic. Pewnie żaden z nas racji nie będzie miał.
@khartus_ to znaczy? Czy to argument na zasadzie "a u was murzynów biją"? Twój komentarz ni jak się nie ma do mojej wypowiedzi. Uważam, że te 2 mld zł (wydawało mi się, że na rok przez 5 lat, ale pewności nie mam) są błędem. Ale ze strony "opozycji" to też nie było fair, bo robią politykę kosztem chorych, nie zrobili tego dla tych w szpitalach tylko dla afery. Uważam, że rząd PiSu to zły rząd, ale uważam też, że PO-PSL lepsze nie było. Dla mnie PiSPO to jedno zło, tak jak większość socjalistów. Z tego powodu część z was zwyzywa mnie od nazistów, inni od lewaków tylko dlatego, że nie do końca się w czymś zgadzam. Zero jedynkowe podejście polaków mnie przeraża.

Żyjemy w państwie opiekuńczym i to wstyd, że WOŚP i Caritas są potrzebne. Ludzie pomagają podwójnie bo w podatkach i w darowiznach właśnie na takie akcje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+1 / 5

@nitaki
"ojciec z Torunia nie mówi, że pieniądze, które dostaje pójdą na pomoc, ludzie wiedzą na co wysyłają"
podobno na ratowanie Stoczni Gdańskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KwokaBezPisklat
+2 / 4

@nitaki
Ciekawe ile takich urzadzen zakupilaby np. PFN, gdyby miala takie rzeczy zapisane w swoim statusie? Oczywiscie na dzien dzisiejszy zajmuje sie czym innym, ale z jakim skutkiem? Wymiernym? Tez jest finansowana z naszych pieniedzy - czy tego chcemy, czy nie. Natomiast darowizny na WOSP sa zupelnie dobrowolne. Jesli nie chcesz wspierac fundacji J. Owsiaka - nie wspieraj, twoja wola. Masz nawet prawo miec w rzyci to, co mowia inni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
+2 / 2

@IwanBardzoGrozny caly czas probuja zniszczyc. Jednak bezskutecznie bo nie ma do czego sie przyczepic...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-4 / 4

@nitaki Jesteś idiotą!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-4 / 6

@nitaki To schowaj to swoje zdanie do kieszeni i nie rozpowszechniaj głupot i kłamstw. WOŚP jest uczciwą organizacją i tylko pisiueskie niedojdy uważają, że jest inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 3

@petronox w prl może i nie, ale za czasów po to dopiero nakręcali makaron na uszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 3

@nitaki Nie dasz rady dotrzeć, to już odruch Pawłowa. Słyszą pis, piana na mordzie i ujadają, drudzy tak reagują na po. Nie raz, nie dwa rozmawiałem z ludźmi "wykształconymi", świetnie zarabiającymi. Pomyślałbyś człowiek rozumny, argumenty go przekonają. Coś ty, nie ma szans. Oni już mają obroże na szyjach, łańcuchem przykuci do swoich bud. Teraz tylko ujadać mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 4

@solonaryba od 4 lat WOŚP nie ma żadnego wsparcia z TVPiS i idzie mu świetnie. Jeśli chcesz poczytać o makaronie w wykonaniu PiS to polecam Fundację Narodową, Get Back, sprawę Banasia, mafię VAT w ministerstwie finansów, łapówki w KNF, premie "bo im się należało", hejterów w ministerstwie sprawiedliwości. Po prostu każda władza ma swoje afery i odchodzi kiedy ludzie maja ich już dość.. a PiS od 5 lat w afery także obrasta. Nie widze w twoich postach żadnych argumentów, tylko umiejętne szczucie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+1 / 3

@F18_hornet demot pod którym są niniejsze komentarze jest kłamstwem które nie zostało rozpowszechnione przez pisiueskie niedojdy. Skoro WOŚP jest uczciwą organizacja to kto miał w tym swój cel i jaki on był?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+4 / 6

@KwokaBezPisklat powtórzyłeś to co napisałem.
@fajny105 z tego samego powodu za AG, skoki, czy inne wały też nikt praktycznie nie siedzi?
@F18_hornet brak słów, mam prawo to mówić, tak samo jak Ty masz prawo wypowiadać się jak ćwierćmózg. Ja Ci niczego nie zabraniam, Ty mi też nie zabraniaj, bo ani nie masz do tego prawa logicznego, obyczajowego, autorytetowego ani żadnego innego.

@Gortex zarówno ja jak i obstawiam @solonaryba zgadzamy się z tym, że każda władza ma swoje afery i nimi obrasta. Stawiam, że gdyby rządziła jakakolwiek inna partia, to @solonaryba napisał by to samo tylko nie o PiSie tylko o tej parti. Bo problemem nie jest partia, jaka by nie była, tylko my mówimy o zachowaniu ludzi. W czymś się zgadzamy, to już jakiś sukces. Postarajmy się wzajemnie zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
-2 / 2

@nitaki nie, za skoki i inne waly stoi polityka blokujaca sledztwa i inne dzialania. Wobec WOSP stoi polityka szukajaca problemow nawet tam gdzie ich nie ma. Naszczescie do tej pory byly sady niezalezne i na to nie pozwalaly. Teraz moze byc roznie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+2 / 4

@fajny105 w to, że były niezależne to wątpie. Myślę, że były tak samo uzależnione jak i są teraz, tylko przez innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 5

@Goretex Raczej szczanie, bo ja raczę szczać zarówno na pis jak i po. Śmieszą mnie betony takie jak ty. To że pis też kłamie/kradnie/roztrwania w jakikolwiek sposób ma tłumaczyć po? Ty czytasz to co piszesz? Jedni i drudzy są siebie warci i powinni siedzieć w pierdlu, lub wisieć. A co do Owsika, kiedyś dawałem na wośp. Teraz już nie daję i nie będę dawał. Owsik jest resortowym dzieckiem, w ten sposób został wypromowany. Miał styczność ze służbami specjalnymi prl i nie wiem czy przypadkiem wielka orkiestra nie jest kolejnym "dzieckiem" tych służb. Dla mnie to już wystarczający powód by nie dawać temu człowiekowi mojej kasy. Kolejnym powodem jest , jego zachowanie. Takie samo zachowanie jak twoje, Pis bee, po dobre. Skoro tak twierdzi, to w mojej opinii, albo jest kłamcą, albo idiotą. A takich ludzi również nie chcę sponsorować. I po trzecie, najważniejsze. Nie cierpię szantażu. A te teksty "jak nie popierasz wośp to napisz karteczkę, że nie chcesz być leczony ich sprzętem..." są pier do lonym szantażem i z tego powodu NIE DAM złamanej złotówki na WOŚP!!! A jak trafię do szpitala to poproszę w pierwszej kolejności o maszyn od owsika.Co by wam wątroby popuchły z wściekłości, że korzystał a nie dawał :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
-2 / 4

@solonaryba Bo mają rację przygłupie. Takiego zakłamania jakie jest w PIS to nawet w PZPR nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@nitaki Z tego co pamiętam łociec grzyb zbierał pieniądze m.in. na "ratowanie stoczni". Gdzie ta stocznia to raz, gdzie te pieniądze - to dwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@PIStozwis Przygłupem to był twój ojciec, mógł gumki użyć. Twoja matka też powinna być nowocześniejsza, skrobanka i jednego debila mniej by było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@LUPUS1962 tam gdzie nasza kasa z ofe, czyli w dupie. Znaczy się w portfelach ludzi którzy lepiej od nas tą kasę wykorzystają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
0 / 0

@solonaryba Samokrytyka była codziennością w latach stalinowskich. Widać mentalnie tkwisz w czasach komunizmu. Jak cały PIS zresztą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@PIStozwis Samokrytyka? Czytanie ze zrozumieniem też sprawia ci problemy.Nie bez kozery lewak stał się synonimem idioty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+5 / 13

@jk1970 wykaż trochę dobre woli i poszukaj co jeszcze kupiło WOŚP, samych ECMO na pewno dwa, choć zakładam, że to pierwsze już ze starości może nie działać. Autor demota nie sugerował, że wszystkie ECMO są z WOŚP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Radek83
+1 / 9

Dziękujemy WOŚP.!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
-5 / 27

Przeciwnicy WOŚP powinni zaznaczać przy przyjmowaniu do szpitala, że nie chcą być leczeni sprzętami z kradziejowanych pieniędzy WOŚP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+1 / 15

Mają w tym wypadku szansę 46:1 że trafia akurat na to płoco-serce z wośp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+3 / 3

@Gamera nie ma problemu, pod warunkiem, że to samo zrobimy z 500plusami, ZUSami i innymi podatkami, które idą na socjal. Ja nie będę brał 500+ na moje dziecko, ale nie będę płacił podatków. Niech na każdej drodze będą bramki z czytnikami i każdy z kartą abonentową, żeby móc jeździć po drodze, za te pieniądze drogi będą utrzymywane. Tak można zrobić ze wszystkim.
Problem polega na tym, że w WOŚP angażowane są pieniądze z samorządów czyli z podatków, więc każdy kto płaci podatki ma prawo do tego. Ponadto samo urządzenie to nie wszystko, ktoś to musi obsłużyć, konserwować itd. a na to już płacą podatnicy.
Jesteś w przeciwnej skrajności jak ci, z którymi walczysz, przez zniżasz się do ich poziomu. Z tym, że oni mówią to i tamto, oczerniają, plują jadem, a Ty byłbyś gotów skazać kogoś na śmierć, bo ma taki, a nie inne poglądy. Postawa godna człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
-2 / 2

@nitaki gdyby podatnikow pieniadze nie szly na bzdury jak np transmisje mszy swietej w tvp a pieniadze byly wydawane uczciwie i szpitale nie mialyby problemow z sprzetem to taka fundacja jak WOSP nie istanialaby... bo bylaby nie potrzebna ! Politycy sa nie udolni to obywatele wrzucajacy do puszek WOSP poniekad naprawiaja ta sytuacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+3 / 3

@fajny105 ciesze się, że w czymś się zgadzamy, od początku o tym piszę. Tylko pamiętać należy, że nie wszystkie pieniądze, które idą na głupoty są wydawane na KK czy coś co jest na ręki PiSu. Są też wydawane na wszelkie manify, atnify, marsze równości, w TV transmitują wypowiedzi idiotów, ogłupiające seriale, idą pieniądze na socjal i to zbędny. Na socjal poszły pieniądze z rezerw podatkowych i teraz jest problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
-1 / 1

@nitaki socjal moze i nie jest madry, jednak czesci osob pomogl i tez tym ktorzy naprawde potrzebowali. Jednak taki cyrk jak komisja smolenska od kilu lat do wyjasnienie spraw wyjasnionych kosztuje nas tylko na ten rok 2 746 000 PLN takich przykladow jest cala masa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alpakul
+3 / 3

Ja tam mialam sytacje, że badali mi dziecko sprzętem z WOŚP i podchodzili do badania 4 razy bo sprzęt nawalał - normalnie tragedia dla młodej matki, do tego wywalili wielką naklejkę w książetce zdrowia WOŚPu, że niby dzięki tej organizjacji mogłam urodzić - marketing.
Nie ogarnialam wtedy na lekach przwciwbólowych a tylko nerwy zjadłam :(
Obklejone badziewie z serduszkami z

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@fajny105 ja to wszystko wiem, to samo jest z komisją od sprawy energii atomowej, od prawie 10 lat są, dostają wypłatę i co? i nic. Komisja smoleńska, cięższa sprawa, bo jakby jej nie było to by tylko pokazali jak bardzo mają wywalone w prezydenta.
Socjal może pomógł części osób, ale na pewno zaszkodził całej reszcie. Sam socjalizm jako idea nie jest zły, tylko nikt nie bierze w niej pod uwagę bandy urzędasów, którzy pochłaniają te środki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@alpakul nawalić mógł każdy inny sprzęt. Po za tym, może personel coś źle robił, a on jest opłacany z budżetu więc to co mówisz o WOŚPie można by było powiedzieć o budżetówce i lekarzach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
-1 / 1

@nitaki jakby nie bylo to by pokazali jak bardzo maja wywalone w prezydenta ? halo ! ta sprawa zostala wyjasniona przez komisje Milera w ktorej zasiadali specjalisci od tych rzeczy ! W komisji smolenskiej to jest cyrk i teatr razem wziete. W zespole nie ma tam ani jednej osoby ktora ma jakiekolwiek pojecie o lotnictwie. Kompetetni ludzie odmowili brania udzialu w tym cyrku.
Ludzie od Atomu masz racje - koszt w 9 lt 447 000 000 PLN

@alpakul gdyby nie sprzet od WOSP to nie mialabys tam zrobionego badania bo niby czym ?? Gdyby panstwo zapewnilo odpowiedni sprzet to WOSP by nie musial... ciesz sie, ze on tam byl !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alpakul
+1 / 1

Sprzęt ktory toretycznie ma dziłać nie działa jak należy, więc tylko opisuje moje doświadczenie ze sprzętem zakupionym z WOŚP - to tak trochę nie powinno wyglądać, dlatego poddaje wątpliwości funkchinowaniu całej tej organizacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@alpakul Ale zgłosiłaś ten fakt do fundacji ? Czy może czekasz aż wszystko samo się zrobi ? W pierwszej kolejności o sprzęt dba szpital, jeśli widzisz, że tak nie jest, to zgłaszasz to do WOŚP. Było ileś przypadków, że jak szpital nie dbał o sprzęt to go tracił i dostawał go ktoś bardziej potrzebujący. Pewnie i przypadki, że sprzęt ze starości się po prostu psuł tez były..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
-1 / 1

@nitaki Wypłatami 500 + w mojej gminie -12 000 mieszkańcow -- zajmuje się 1 osoba. To jest ułamek promilla ood tych wypłat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@stanbo och no zapomniałem o oczywistej wadzie socjalizmu...cwaniacy i nieroby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
0 / 0

@Gamera z chęcią. A zwolennicy (czy raczej fanatycy) powinni zaznaczać że mają być leczeni wyłącznie sprzętem WOŚP. Powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jimy123
-3 / 9

@Pistozwis ciebie i tak wszyscy minusują więc nie trać energii, nie unoś się i nie zabieraj głosu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Scandal_PL
+4 / 8

Niemcy mają 3, ale na szpital raczej :) a w Polsce tylko te jedno urządzenie widoczne na zdjęciu zostało zakupione przez WOŚP. Może by tak weryfikować informacje zanim poda się je dalej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AgataKowalska
+22 / 26

Przepraszam a ilość tych ECMO w Niemczech to skąd autor wziął? Z du.. mam rozumieć? Jakieś źródła poproszę. Bo ja mogę podać kilka, które na logikę przeczą liczbie 3 sztuk na całe Niemcy...
Artykuł z branżowej prasy lekarskiej z 2013, w którym napisano, że terapię ECMO przeprowadza się w 50 niemieckich klinikach: "In Deutschland wird die veno-venöse (vv) ECMO in mehr als 50 Kliniken eingesetzt" https://www.aerzteblatt.de/archiv/135064/Extrakorporale-Lungenunterstuetzung-bei-schwerem-Lungenversagen-des-Erwachsenen Artykuł z 2018 roku, gdzie w pierwszych zdaniach stoi, że rocznie ponad 2000 dorosłych (bo to też jest ważne! ile takich ECMO jest na oddziałach dla dorosłych a ile dla noworodków) korzysta z terapii ECMO: https://deutsch.medscape.com/artikelansicht/4907149 To rozumiem, że te 3 niemieckie maszyny muszą rotacyjnie objeżdżać całe Niemcy na tygodniowe występy w tych 50 klinikach (przypominam stan na 2013 rok...)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+5 / 9

@AgataKowalska skąd? Z propagandy mówiącej o tym jak zajebisty jest Owsiak. Kłamstwa które są łatwe do podważenia ale wyznawcy jego kultu i tak powiedzą że to prawda :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@AgataKowalska nie wiem skąd autor wziął... ciekawi mnie za to ile takich urządzeń jest w Polsce... czy tylko te 47 zakupionych za pieniądze zebrane z WOŚP czy jeszcze inne, które były zakupione przez państwo do szpitali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Slawa238 oki właśnie poczytałem, fajnie że im wymienili niedziałający sprzęt :) fajnie że tego sprzętu jest tyle ile jest i niech będzie dobrze wykorzystany :) niefajnie że robią durne demotyl.... oj może nie tyle durne co fałszywe bo z durnych fajnie się też pośmiać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar admin

@AgataKowalska poprawiliśmy informację

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 10

jak zwykle to obywatele mimo że płacą horrendalnie wysokie podatki musieli kupić sprzę do ratowania życia za własne pieniądze. Nierząd wolał przekazać 2 mld na swój filar czyli TVPIS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+5 / 5

@mo_cuishle i ci sami obywatele od prawie 30 lat nic z tym nie robią pozwalając jeszcze pośrednikom na tym zarobić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thyron777
-1 / 7

hahahaha serio ktoś wgl porównuje Polskę z Niemcami. u nas przebadano 2000 tyś ludzi a w Niemczech 200 000 tyś hahaha Polska niestety to dno i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 2

@Thyron777 to juz kazdego niemca 2,5x zbadali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2020 o 19:38

M maxpaw
+1 / 7

WOŚP 2019: 175 938 718 PLN
wydatki polski na ochronę zrowia w 2019: 97 600 000 000 PLN

Umiecie liczyć zera?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
+1 / 1

@maxpaw koszt religii w szkole za jeden rok 2018: 1 482 000 000 PLN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
0 / 0

@fajny105 no i? "czarnych" też trzeba zlikwidować. Ale prawda wymaga przedstawiania faktów a nie "jakby nie wośp to byśmy wszyscy umarli"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+3 / 5

Przydatny w przypadku tej epidemii ale... czemu inne kraje rozwinięte mają ich od kilku do kilkunastu? Nie są potrzebne w tak dużej liczbie? Ile z posiadanych urządzeń zostało zakupionych przez WOŚP?

Troszkę wieje propagandą, jak zawsze przed okresem zbiórek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikrobip
-1 / 3

i już pisie troje jadą: - Owsiak mógł kupić więcej... a niby czemu? po co mamy to tzw "państwo", które ściąga z nas podatki (nie dotyczy ekipy socjal+)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 4

@m1989w Nie zgodzę się, chorym zawsze trzeba pomagać, tym chorym z nienawiści także. Daję na WOŚP i mam nadzieję, że sprzęt pomaga każdemu potrzebującemu. Zresztą... zło trzeba zwyciężać dobrem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+3 / 5

@m1989w tacy jak Ty robią strasznie złą opinię WOŚP wśród społeczeństwa.

Poza tym dlaczego uważasz, że jeśli ktoś nie płaci na WOŚP ma nie używać sprzętu z NFZ? Szpital który otrzymuje sprzęt od WOŚP, musi obkleić również inne sprzętu serduszkami, więc chcesz aby osoby niepłacące na WOŚP nie mogli być obsługiwani w szpitalach które otrzymały coś z WOŚP?

To co robisz, czyli segregowanie ludzi na lepszych i gorszych i wybieranie którzy mają żyć a którzy nie i promowanie tego w Internecie, powinno być karane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
-2 / 2

@voot1 dlaczego karane a co ja takiego promuje skoro ktoś jest przeciwny WOŚP to powinien mieć honor zrezygnować z sprzętu kupionego przez orkiestrę , trochę odpowiedzialności za siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek1024
+1 / 1

WOŚP cała kwota starczy na funkcjonowanie jednego średniego szpitala przez uwaga uwaga - miesiąc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+2 / 4

@m1989w promujesz segregowanie ludzi i odmawianie udzielenia pomocy tym, których uznajesz za gorszych.

Nieważne co ktoś o mnie myśli, ja i tak robiłbym wszystko co w mojej mocy, żeby mu pomóc, nawet takiemu samolubowi jak Ty. I smuci to, że są tacy ludzie jak Ty, którzy widząc kogoś w potrzebie, odwrócą się dupą do niego i będą udawać że go nie widzą, bo im się ktoś z nie podoba - to niech ginie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 3

@voot1 pierwsze słyszę, aby szpital MUSIAŁ obklejać inny sprzęt, powiedziałbym nawet że nie może.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 1

@Goretex usłyszałem to od kolegi i zweryfikowałem u zaprzyjaźnionej położnej w pobliskim szpitalu. W zasadzie, to nie szpital musi oklejać, ale wolontariusze wchodzą i oklejają co się da. Nikt im nie zwraca uwagi, bo z serduszkiem czy bez, sprzęt działa tak samo, a mimo wszystko, pracownicy szpitala są wdzięczni za nowy sprzęt, ponieważ nawet jeśli to jakiś "drobiazg", to jest szansa, że uratuje czyjeś życie, a wtedy jest już bezcenny.

Oprócz serduszek, w szpitalach, które są wyposażone w sprzęt od WOŚP, rozdają jakieś dokumenty z logo WOŚP, chyba certyfikaty, pacjentom, nie wiem czy we wszystkich szpitalach to jest i przez jaki czas muszą je rozdawać od uzyskania sprzętu, o to nie zapytałem, wiem, że otrzymałem taki certyfikat.

Warto dodać, że ja nie uważam, że to źle, że obklejają, co prawda pieniądze z WOŚP, w porównaniu z pieniędzmi z NFZ to może i drobne, ale zamienione w sprzęt, stają się bezcenne, a im więcej serduszek, możliwe, że tym więcej sprzętu uda się zakupić następnym razem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2020 o 22:29

G Goretex
0 / 2

@voot1 Może i WOŚP to drobne, ale to trochę tak jakby szpital dostawał z NFZ 100 mln i na płace wydawał 100mln.. wtedy czasem sprzęt od WOŚP to jedyny sprzęt jak jest w stanie zamontować w szpitalu w ciągu roku. Zresztą, na zachodzie finansowanie sprzętu przez fundacje to nic nowego, tam po prostu szpitale mają własne fundacje i własnych sponsorów. miejmy nadzieję, że i u nas tak to się rozwinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 1

@Goretex Zgadzam się, utrzymanie szpitala to ogromny koszt, przyda się tam każdy grosz i popieram każdą taką fundację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
0 / 0

Mam tylko nadzieję, że 40 sztuk nie pojedzie zaraz do Chin czy innych Włoch...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek1024
+3 / 3

Jaka manipulacja. WOŚP kupił jeden może dwa - tyle można znaleźć. Reszta jest kupiona z naszych podatków. WOŚP jest fajny ale cała kwota starczyłaby na finansowanie średniego szpitala przez ... miesiąc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryba66
+1 / 1

Niemcy mają prawie 4000 potwierdzonych zakażeń i 5 zgonów. Polska ma ledwo ponad 100 potwierdzonych zakażeń i już 3 zgony. Obawiam się, że respiratory to nie jest rozwiązanie tego problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P petere4615
+2 / 2

One wszystkie są kupione za NASZE pieniądze. Państwo nie ma własnych pieniędzy. To wszystko NASZE podatki albo NASZA zrzutka!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fajny105
-1 / 1

@petere4615 koszt komisji smolenskiej za NASZE pieniadze na rok 2020: 2 746 000 PLN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jmcharakterek

Mam nadzieję, że Ci co pluli jadem na WOŚP i Owsiaka solidarnie zrezygnują podczas pobytu w szpitalach ze sprzętu z WOŚP...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dreji
+2 / 2

Mam nadzieje ze jurkowi fanatycy którzy tak mówią łącznie z tobą solidarnie zrezygnuja z pomocy sprzętu i usług NFZ,wsadzcie se w piz*e te sprzęciki owsika i lećcie do niego niech was uzdrawia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
0 / 0

@jmcharakterek ECMO, które zakupiono z pieniędzy WOŚP działa w szpitalu dziecięcym na kardiochirurgii, żaden z "plujących" raczej dzieckiem nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jmcharakterek

@Dreji A czemu miałbym rezygnować ze sprzętu NFZ? Płacę podatki na ten sprzęt i mam do niego prawo jak każdy obywatel. Dodatkowo daję na WOŚP i tego się nie wstydzę. Po wypadku to sprzęt WOŚP uratował mi życie, więc mam spory dług wdzięczności wobec Jurasa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dreji
0 / 0

@jmcharakterek równierz płace składki i mam do tego prawo i wymagam pomocy jeśli sie zgłoszę i nie obchodzi mnie czy to sprzęt wyłącznie z NFZ czy zbiórek,jak tak bardzo zalujesz zdrowia przeciwnikom fanaberii jurasa to juz ci mówiłem wsadz se w swoją piz*ę te sprzęciki i uciekaj do swojego bozka jurasa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beebear
+4 / 4

Przy całej sympatii do pana Owsiaka, te informacje są w większości nieprawdziwe, a tego rodzaju manipulacje wcale nie służą Orkiestrze.
Urządzenia do ECMO zostały zakupione ze środków publicznych (bodajże, ze środków ministerstwa zdrowia) w czasie epidemii świńskiej grypy w 2010r., za czasów Ewy Kopacz. Przedstawione ilości ECMO w Niemczech i UK są oczywistą bzdurą (chyba, że to są liczby na jeden ośrodek), bo każdy szanujący się ośrodek kardiologiczny z kardiochirurgią posiada takie urządzenia do leczenia pacjentów z ciężką niewydolnością serca, niewydolnością oddechową, po zatrzymaniu krążenia, zespołami pokardiotomijnymi i tp.
Zupełnie inna sprawa to to, ilu intensywistów jest przeszkolonych do zakładania i obsługiwania ECMO. Niestety, bolączką polskiego systemu "szkolenia" jest niechęć do dzielenia się wiedzą i nieopanowana chęć bycia niezastąpionym, więc podejrzewam, że nie ma odpowiedniej liczby przeszkolonych specjalistów, perfuzjonistów i pielęgniarek :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
0 / 0

No i?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Milan1976
-4 / 4

a szmaciarze z pisu dalej będą pluć na Jurka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
0 / 0

@Milan1976 Ale zrozumiałeś, że tylko to ECMO ze zdjęcia było kupione z WOŚP a nie wszystkie 47? Bo zdanie w democie fajnie wprowadza w błąd, niby wprost nie sugeruje, że wszystkie są z WOŚP, ale daje taką sugestię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem