Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
684 697
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P poprostualex
+1 / 3

Nasi też działają, odroczą płatność zus podatków żeby nie narażać urzędników na zarażenie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar darek1423
+11 / 15

Widmo kryzysu widniało na długo przed pierwszym przypadkiem zarażenia człowieka SARS Cov 2. Najgorsze jest to ,że teraz cała wina zostanie zrzucona na pandemię. A jest ona jedynie kroplą ,która przelała czarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fil79
+4 / 4

@killerxcartoon w tekście nie ma nic o dofinansowaniu. Jest o tym żeby na ten czas zwolnić przedsiębiorców z wykonywania bezsensownych dla przetrwania biznesu operacji, uwolnić z ich kont ich pieniądze zamrożone na podatki aby przy takim załamaniu gospodarki mieli hajs na podstawowe operacje jak choćby wypłaty.
To nie jest tak, że pada tylko ten kto sobie nie radzi. Jak padnie kilku klientów to nawet rekin biznesu z pustego nie naleje i albo sam upadnie albo przestanie płacić swoim dostawcom. Mój szef dziś stwierdził że jeśli trzeba to bedzie opóźniał płatności aby mieć na wypłaty dla pracowników. Mówi, że wie ile może te płatności odsunąć żeby się dostawcy nie posypali. Ale pewnie znajdzie się kliku przedsiębiorców którzy tez wpadną na ten pomysł, ale juz nie bedą się przejmować kondycją dostawców.
A wolny rynek mamy taki, że musisz mieć haj żeby cokolwiek rozpocząć bo nawet jak nie zarabiasz to podatki i zusy musisz płacić. W takim wypadku podczas kryzysu ciężko coś rozkręcić. A odnośnie tego ża jak sie pracownikowi nie podoba to może się zwolnić to ja właśnie tak robię. Jak mi w firmie coś nie pasuje to najpierw sie z pracodawcą dogaduję, a jak się nie da to idę do innej pracy. W takim wypadku romowani sa pracodawcy którzy szanują pracownika i jego umiejętności a ja mam to czego chciałem. A znam ludzi którzy w jednej firmie pracują 15 lat i na nią narzekają ale nowej pracy sobie nie poszukają.Tym samym pozwalają kiepskim pracodawcom się wykorzystywać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+1 / 1

@killerxcartoon po to część podatków idzie na zapasy kryzysowe, żeby w takich sytuacjach państwo pomogło. Przez ostatnie 30 lat państwo zabierało wiecej niż potrzebowało, bo "musimy się zabezpieczyć" więc teraz powinno pomóc, no ale nie, zapasy przejedzono, bo nic nie zapowiadało kryzysu. Rządzący zarządzali pieniędzmi nieodpowiedzialnie i powinni po tym wszystkim za to ponieść konsekwencje.
Takim jak Ty radzę się zdecydować, albo nie zabieramy, albo zabieramy i pomagamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+5 / 7

Nie mogą nic takiego zrobić, bo im padnie cała idea podatków i państwowych ingerencji. Nagle okazałoby się, że te wszystkie powyższe rzeczy nie są nikomu do niczego potrzebne, tylko rządowi. Sporo osób zauważyłoby, że o wiele lepiej jest bez państwowych ograniczeń. Całe to socjalistyczne kłamstwo by im upadło.
Po całej epidemii rząd musiałby się nieźle nagimnastykować, aby to wszystko przywrócić.
Będą udawać, że coś robią, ale w rzeczywistości z niczego nie zrezygnują. Co najwyżej mogą trochę odroczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kolorowanietolerancja
+3 / 5

Ja bym zapytał feministki, lgbtqwerty i antifę, chociaż to to samo co transformersy.. Niech powiedzą co dalej, w końcu zawsze mają coś do powiedzenia i o wszystkim wiedzą najlepiej..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jerzykowski
0 / 2

@maksiking9 Ależ poprzednie rządy już dawno sprzedały wszystko za bezcen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
-3 / 5

To jest powalony mem - najpierw gościu narzeka na interwencjonizm, a na koniec apeluje do interwencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alakinjjsk
0 / 2

Ale to wszystko pie®dolnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+4 / 4

Każde wyjście jest złe. Zwolnienie z ZUS czy podatków? A z czego damy emerytom i zapłacimy za każdy aspekt funkcjonowania państwa? Można oszczędzić zawieszając 500+ (samobójstwo polityczne), i wszelkie inwestycje, ale to zadziała na krótką metę. W końcu wszystko to jest wykonywane przez ludzi - nie ma pracy nie ma wypłaty, proste. Prawda jest taka, że jesteśmy w du..e, tylko większość tego jeszcze nie widzi.
Wszyscy pokazują, że Chinom się udało, ale jak porównywać nasze gospodarki? W tej chwili i tak chiński przemysł działa tak na 50%, wyobrażacie sobie to w Polsce? Są oczywiście sposoby na zapobieżenie temu problemowi, ale nikt ze świadomych nie chce o nich głośno mówić - po co straszyć ludzi i tak wykupili cały makaron i papier. Wszyscy liczą, że jakoś się uda i ja też żyję taką nadzieją, ale jak powiadają nadzieja matką naiwnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2020 o 19:09

avatar zaymoon
-4 / 10

No i gdzie jest teraz ten wasz wolny rynek Korwinowcy? Czyżby niewidzialna rąsia nie była zaszczepiona na Koronawirusa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+2 / 4

@zaymoon przeczytałeś w ogóle ? Mentzen wspomniał, że jest to jeden z niewielu momentów w których państwo musi interweniować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2020 o 20:17

N nitaki
+2 / 2

@zaymoon po to część podatków idzie na zapasy kryzysowe, żeby w takich sytuacjach państwo pomogło. Przez ostatnie 30 lat państwo zabierało wiecej niż potrzebowało, bo "musimy się zabezpieczyć" więc teraz powinno pomóc, no ale nie, zapasy przejedzono, bo nic nie zapowiadało kryzysu. Rządzący zarządzali pieniędzmi nieodpowiedzialnie i powinni po tym wszystkim za to ponieść konsekwencje.
Takim jak Ty radzę się zdecydować, albo nie zabieramy, albo zabieramy i pomagamy. Wybrano drogę socjalistyczną, to niech się socjaliści teraz wykażą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-4 / 4

@Rimcem
No właśnie hipokryzja wychodzi z tego korwinisty. Taki fanatyk wolnego rynku i wróg państwa, a tutaj proszę. Dziad Korwin to bydlak ale przynajmniej jest konsekwentny w swoich poglądach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 2

@zaymoon Hipokryzja jest zwykle w państwowcach. Wpierw organizują państwową służbę zdrowia, służby celne, kontrolują przepływ ludzi, zbierając przy tym, wysokie daniny i gadając ckliwe historujki o ludziach umierających pod mostem, po czym gdy coś się wydaje to gadają radź sobie sam i zwalają na wolny rynek, którego nie było.

W tekście jest mowa o tym, że na skutek epidemii jest problem z zatrzymaniem klientów. Problem byłby mniejszy, gdyby państwo nie wyciągało łapy po daniny tylko dało czas na dostosowanie do nowych warunków i zawiesiło płatność haraczu. Nie wiem, gdzie w tekście wyczytałeś miłość do państwa, skoro jest tam wyraźnie wezwanie do złagodzenia terminów wysyłania deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych oraz innych zbędnych czynności służących tylko państwu, które nie są elementem wolnego rynku.

Tak więc albo państwo niech się zdecyduje -> płacimy haracz, ale dostajemy ochronę i fanty, albo nie płacimy i radźcie sobie sami. Natomiast nie rzadko w sytuacji podbramkowej jest tak, że państwo mówi radźcie sobie sami, ale i tak nam płaćcie, a my zwalimy na wolny rynek.No bo jakby państwo się wycofało z haraczu i zbędnych czynności, to mogłoby się okazać, że nie jest potrzebne w takim zakresie. Czyż to nie hipokryzja ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polimerowiec
-1 / 1

@zaymoon Wirus pojawil sie w kraju komunistycznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
2 2020
-2 / 2

Zbawca wszechświata się odezwał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tel
0 / 0

Co tam robicie? Od jutra otwierają się salony sieci komórkowych. Starsi ludzie, nareszcie będą mogli przyjść sobie spacerkiem do galerii :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Minsk
-2 / 2

Panika, panika raz jeszcze panika. Co to za firma, która nie potrafi przetrwać dwóch tygodni przestoju ? Odpowiedź jest prosta - na granicy opłacalności. Może dobrze żeby takie firmy padły, skończy się narzekanie i konkurencja która psuje rynek ponieważ takie firmy biorą roboty niemal po kosztach i utrudniają innym pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ananiasz
0 / 0

@Minsk Problemem jest to że taką firmą jest cała Polska, 5 lat prosperity zmarnowano. Nie bez powodu złotówka nawet w stosunku do rumińskiego leja traci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem