Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar RM_PL
+2 / 12

@cysiek63 Problemem jest kwestia, że te 400 przypadków w Polsce jest potwierdzonych. A nosicielami mogą być osoby, które tą chorobę przechodzą lekko lub bezobjawowo a mimo co roznoszą to cholerstwo.
Obecna kwarantanna i stan epidemii nie został wprowadzony "dla jaj". Włochy są przykładem co się stanie jak ludzie będą mieli zalecenia w czterech literach. A jak widzę grupkę rozbawionego towarzystwa szlajającą się po ulicy to jasny szlag mnie trafia, bo może im nic nie będzie ale z czystej głupoty zwiększają zagrożenie, że ktoś inny się zarazi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yiayia
0 / 4

@cysiek63 nastepny, co rozumie ......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 7

@cysiek63 no widzisz.... 600tys osób zarażonych grypą i 15 zmarło... obecnie masz trochę ponad 1000 osób i 15 zmarło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+1 / 1

@Pasqdnik82 Mam wrażenie że nie zrozumiałeś mojego przekazu.
Chodziło mi o to, że nikt nie mówi ile osób umiera na grypę a właściwie powikłania. Ile osób umiera na inne schorzenia?
Pragnę przypomnieć że hiszpanka zabiła co najmniej 50.000.000 ludzi. Teraz mamy szczepionki. Na korona wirusa też będzie. Ale znajdzie się inny wirus.
Problemem jest wykorzystywaniem przez rządzących własnie takich sytuacji do ugrania jak najwięcej dla siebie. Polska jest kompletnie nieprzygotowana na takie sytuacje. Rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E emaruda
0 / 2

@cysiek63
Kwestie są dwie. To cholerstwo jest bardzo "pylne" i dłuuugo niewykrywalne, co przekłada się na olbrzymią liczbę zakażonych (nie mylić ze zdiagnozowanymi), co w połączeniu z ciężkimi powikłaniami (nawet u niewielkiego procenta zakażonych) powoduje paraliż systemów opieki zdrowotnej. Co przekłada się m.in. na większą umieralność z powodu innych chorób (zaangażowanie w zwalczanie Covid'a powoduje braki w całym systemie). A akurat w Polsce, ten system nigdy sobie nie radził, nawet przed wybuchem tzw. pandemii.

Druga sprawa, to reakcja władzy na całą sytuację - tak jak piszesz, uznali epidemię za narzędzie i próbują z niego korzystać, tym bardziej, że nie za bardzo wiedzą co robić, żeby tą sytuację opanować. Efektem są histeryczne, chaotyczne i w dużej mierze bezsensowne działania, mające na celu głównie sprawienie wrażenia, że wszystko jest pod kontrolą i utrzymanie terminu wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B benia102
+10 / 14

Panie Wałęsa przecież wiadomo żeś pan podawał noge zanim to bylo modne. Współczuję Panu, żeś Pan tego nie opatentował to teraz byś się nie bał o byt za MARNE 6 tyś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+1 / 1

@benia102 Powinien zagrać w lotto.Kiedyś dobrze mu to wychodziło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Percycox
+1 / 3

Wałęsa, mąż stanu, wciąż nie traci światowej klasy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psx
-1 / 1

Mam taki ciekawy cytat z tego roku - " Tylko od 01.01.2020 roku dokonano 10.000.000 aborcji"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saset
+1 / 1

I jak ta wiadomość ma uratować tych co umierają na CV?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem