Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1590 1744
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+17 / 67

@Tibr
Odwróćmy sytuację.
Mają w d...konstytucję i prawo. Kaczor przypomniał sobie o niej, gdy stało się to wygodne. W sytuacji, gdy chyba po raz pierwszy jej złamanie byłoby uzasadnione dobrem narodu a nie wąskiej grupy. Hipokryzja level PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2020 o 15:54

T tawarisz12
+12 / 50

@Tibr Jesteś żenujący. Nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa Polakom podczas wyborów i to jest wystarczający powód, aby przełożyć wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Knihtee
+22 / 38

@Tibr
Według konstytucji NBP nie może kupować bezpośrednio obligacji emitowanych przez Skarb Państwa - jest to prost w niej powiedziane. W zeszłym tygodniu Glapiński powiedział że NBP wykupi obligacje Skarbu Państwa - bez zająknięcia się o konstytucji. Więc może nie przesadzajmy z tym że jest ona dla rządzących jakoś szczególnie ważna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S schowschenk
+8 / 8

@Knihtee Mozesz podac podstawe ? Serio pytam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lasek0110
+2 / 12

@Knihtee Od kiedy w demokracji prawo ma jakikolwiek sens? Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie. Kto miałby niby egzekwować przestrzeganie prawa przez dowolny rząd, skoro wszystkie organy nadzorujące są mianowane przez ten sam rząd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 10

@michalSFS @tawarisz12 @Knihtee ależ wy jesteście ograniczeni w myśleniu liczy się naprawdę PiS i antyPiS dla was? Każda ze stron sobie wyciera konstytucją gębę a mają ja w 4 literach o ile nie jest dla nich wygodna.
@Knihtee żenujący to jest twój komentarz bo pokazuje jaka jednotorowo myślisz i nie ogarniesz jak ci drukiem wprost ktoś nie napisze:(
"Żelazne prawo oligarchii, kto władze ma najpierw o nią się martwi" ... I nikt. Bandy czworga którzy rządzili naprzemiennie inaczej by nie robili nie łudzicie się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
-1 / 9

@Tibr
Teraz liczy się bezpieczeństwo narodu. Liczy się osobiście, bo z każdym zarażonym rośnie ryzyko zarażenia mojej rodziny. Dlatego przejmuje się. Później o ile sytuacja wróci do normy - zażegnanie kryzysu gospodarczego. Na władzę trudno się zdać i zaufać. Nie sprawdziła się ani w jednym, ani w drugim zakresie. Obudzili się z ręką w nocniku. Oczywiście, że służba zdrowia nie była przygotowana na koronowirusa. Bardziej martwi, że nie była przygotowana w ogóle na epidemię, pandemie, choroby zakaźne. Tak wiem, za PO-PSL też było źle. Tylko, że k... właśnie PiS miał zrobić po nich porządek, nieprawdaż? A cholerę zastąpiono dżumą. I nawet prezydent z fotkami z podstarzałym kierowcą karetki czy kasłający Kaczyński w radiu nie przesłonią obrazu. Dla mnie nie liczy się PiS i anty PiS, tylko wrócenie do normalności. Ale niestety władza jest z PiS. Od nich zależy los narodu, nie od jakichś tępaków z opozycji. I po raz kolejny pokazała, że dawała i daje d..., bo obywatele ich nic nie obchodzą. Jak już coś robią, to zdecydowanie za późno, łącznie ze zwiększeniem kar za złamanie kwarantanny. Wcześniej rozwalili wojsko, uzależnili się od USA, napsuli w ochronie środowiska, poprawili inflacje, jeszcze bardziej obniżyli służbę zdrowia, skłócili naród (bo chyba tak mocno nie byliśmy jeszcze podzieleni) i pozwolili jeszcze więcej rozochocić się KK. Teraz mają realny wpływ na życie ludzi. I robią cyrk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2020 o 23:49

T Tibr
-1 / 3

@michalSFS 1. nie ma kraju który bylby przygotowany na pandemię. 2. Jeżeli nasza służba zdrowia jest fatalna dlaczego nagle wielu emigrantów poczuło miłość do ojczyzny? 3. Zareagowali za późno? Zrób zestawienie Polska vs inne kraje.
4. Każdy kto by rządził czekałby co będzie dalej wprowadzenie stanu wyjątkowego który by spowodował przesunięcie wyborów (zgodnie z konstytucją tylko wtedy będzie można to zrobić) sparaliżuje całkowicie kraj a gospodarkę rozłoży na łopatki wtedy ...
Co do PiS to socjaliści więc każdy kto stawia na do socjalizm musi się liczyć, że chcąc przykryć wszystkich krótką kadrą komuś będą wystawać nogi. Przypomnij sobie jak SLD robiło loda USA.
Służba zdrowia jest fikcją z powodu socjalizmu policz ile to jest: o 45% w ciągu tych lat zwiększyli nakłady na onkologię ile to jest vs 2mld. które tak łaskawie chciała dać opozycja i jest inaczej niedostrzegasz tych 45% a widać 2mld? (Jakość jest lepsza coraz bardziej ale za jakością nie nadąża dostępność bo niestety solidarnie mogą wszyscy) . Może niech zaczną oszczędzać a nie szastać nie swoją kasą tyle że przy tym musielibyśmy skończyć z solidaryzmem społecznym ale to przyniesie ubustwo (prawdziwe) jednostek i wielkie bogactwo jednostek. Czy ty wierzysz w to że PiS sam obudził demony w ludziach? PO na tym korzystało tak sam - dziel i rządź tak sterowali Rzymianie podbitymi krajami i my dajemy się sterować od 45.
Z założenia nie lubię socjalizmu ergo PiS natomiast staram się patrzeć z dystansem. Jeżeli chodzi o działania w sprawie epidemii to zrobili panikę i dobrze bo nie poradzilibyśmy sobie z zapaścią służby zdrowia jak i Włosi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 3

@Tibr I jeszcze raz powtórzę, że jesteś żenujący. Tu chodzi o ludzkie życie, a Ty sprowadzasz wszystko do pis i antypis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@tawarisz12 to siedź w domu to się skończy!
Teraz gorszym zagrożeniem są chyba ci co łażą po Castoramach i Leroyach niż wybory za 8 tyg. gdzie nie wiadomo co będzie.
Nie pamiętasz jeszcze nie dawno jaka była gładka że PiS wprowadzi stan wyjątkowy i będzie rządzić bez wyborów. Że jakby coś nie pykło to opozycja ...
Są dwa scenariusze: 1. w połowie kwietnia (w co wątpię zaraza ustąpi) PiS odtrąbić sukces wybory się odbędą.
2. Epidemia może się bardzo nie rozwinie (bo zrobili panikę i dobrze) albo będzie wzrost raczej nie tak straszny jak we Włoszech PiS w maju odwoła wybory i dla "nsszego" bezpieczeństwa odsunie wybory do ... Może aż przyszłego roku by przez ten czas bombardować ludzi sukcesem i dzięki komu są bezpieczni.
Idziemy o zakład?
Proszę więc nie wyjeżdżaj z żenadą bo zachowujesz się właśnie żenująco nie myśląc racjonalnie rzucając patetyczne hasła o ludzkim życiu.
Wróćmy do tematu w maju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
-1 / 1

@tawarisz12 @michalSFS Zacytuję nagranych: „No, ja bym ewentualnie mógł kupić pewną ilość obligacji, może nie bezpośrednio na aukcji w Ministerstwie Finansów, ale na przykład w BGK lub PKO BP, czyli z czegoś, co formalnie jest niemożliwe” - powiedział do Sienkiewicza prezes Marek Belka. Znajdziecie artykuł o tym w Bankierze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
+1 / 1

@Tibr Czyli dla ciebie wszystko sprowadza się do walki politycznej, a epidemia sprowadza się do tego, że jesteś młody to nie zachorujesz. Gratuluje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rajmund86
-1 / 1

@Tibr
Powrót rodaków z zagranicy oznacza, że mamy lepszą służbę zdrowia?! hahaha :) Dlaczego wracają? Sprawdź kalendarz. Kiedy są święta? Teraz odejmij dwa tygodnie na kwarantannę. Czy naprawdę nie rozumiesz, że ludzie wracają teraz bo potem albo spędzą święta sami albo w ogóle nie wrócą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 5

@rajmund86 no masz poczucie humoru sugerując, że wracają na świata. Wiesz jak jest z leczeniem z NHS w UK co się dzieje jak ci nagle skończą funty na koncie ubezpieczeniowym. Dlaczego ci co zostali w UK to robią zapasy na rok i się bunkruja w domu jeżeli mają możliwość pracy zdalnej? Nie masz pojęcia o czym piszesz co mówią ludzie którzy tam żyją w UK, we Włoszech jak bardzo są obsrani i nie mówię tego żeby się z nich śmiać!
@tawarisz12 nie nie nie nic nie zrozumiałeś;(
Wiesz jak się z greckiego nazywali ludzie którzy nie interesowało się polityką?
Nie uważam aby młodzi byli bezpiecznie od dawna wiadomo, że nie są bezpieczni i dodatkowo stanowią zagrożenie przez swoją bezmyślność.
Natomiast rozróżniam perfidną grę polityczna wszystkich polityków od realnej troski o życie ludzkie, która politycy raczej się nie cechują.
Dlatego wszyscy powinni ostudzić emocje i nie podgrzewać i tak napiętej atmosfery. To nie pomaga. Patrzeć ci się będzie działo i reagować. Na razie trzeba zahamować zarazę jeżeli się nie uda to problem wyborów nie będzie najistotniejszym problemem który publiczne będzie poruszany w mediach. Podałem co dwa możliwe scenariusze i jest to tylko spojrzenie na problem racjonalnie bez zbędnych emocji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2020 o 11:39

M michalSFS
0 / 0

@Tibr
4. No właśnie zastanawiam się, czy gdzieś jest już analiza jakie następstwa będzie miało wprowadzenie stanu wyjątkowego. Już zawczasu powinno to przygotować. Wzrost cen, spadek wartości pieniądza, itp. Po drugiej stronie bezpieczeństwo. Tylko konkrety by się przydały. Ekonomia nie jest liniowa. Nie jestem w stanie tak z palca przewidzieć tego. Ciekawe, ile osób jest. Niemniej tu o ludzkie życie już chodzi. Na razie jeszcze nie ma eskalacji, jak do niej dojdzie może być jak we Włoszech. Niby to tylko "silna grypa", ale właśnie sytuacja w tym kraju bardzo mi się nie podoba.

Moim zdaniem zrobili za późno. Można było zareagować dużo wcześniej, spodziewać się, że z Chin trafi do Europy. Zbagatelizowano problem i patrzono na inne kraje. U Włochów trochę zawaliła mentalność. To często trochę takie duże dzieci, w bardzo pozytywnym sensie (poznałem, mieszkałem tam). U Anglików ta opieszałość trochę mimo wszystko mnie zdziwiła (też mieszkałem:)) Normalnie jak przy herbatce o 5'oclock.
Też staram się patrzeć z dystansem, nie zawsze wychodzi. Zaczynam chyba odczuwać rzadkie wychodzenie, mimo i tak pracuję zdalnie. Tylko, że wcześniej poszło się pobiegać, odstresowało, spotkało ze znajomymi, połaziło nad rzeką.

Z USA mamy dobre kontakty dlatego, że współpraca jest wybitna dla nich a niekorzystna dla nas. W dodatku dobre relacje z jednymi oznaczają ochłodzenie z innymi. Nie wiem co byłoby dla kraju lepsze w tej sytuacji. Na pewno jednak obecna formuła nie jest dobra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2020 o 12:01

T Tibr
0 / 0

@michalSFS ad4 myślę że jest już analiza tyle że jej nie ogłoszą jeszcze... dlatego wciąż pracują banki bo byłaby panika która zabiłaby gospodarkę, tam ludzie też się boją ale ... chodzą, klienci też różni przychodzili nim wprowadzili kwarantannę a już było wiadomo skąd przyjeżdżają i co mogą przywlec. Oni kwarantanny nie mieli i teraz mamy wysyp tych ludzi + tych co zarazili chodząc do banków, sklepów.
Co do USA powinniśmy zachować dobre stosunki ale wedle zasady pokorne ciele dwie matki zsie... nie palić mostów.

Ja z kolei jestem poniekąd zmuszony wychodzić choć nie koniecznie moja praca w tej sytuacji jest potrzebna ... nie mniej wszyscy powinni zachować rozsądek uważać na siebie i innych ale pamiętać, że kiedyś to się skończy i trzeba będzie mieć do czego wyjść.
Wybory uważam że przeniosą tylko teraz chcą pokazać że walczą ze ... i wtedy przeniosą z hasłem że robią to dla dobra ludzi jako przemyślane działanie "patrzcie nasze działania były dobre wirus się cofa ale dla waszego dobra przesuwamy ..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
0 / 2

@Tibr Wojsko pomaga policji, zamknięte galerie, przedszkola, szkoły, obiekty użyteczności publicznej, zakaz przemieszczania się, zamknięte fabryki, urzędy, sejm nie chce się spotkać, czyli mamy stan wyjątkowy bez ogłaszania stanu wyjątkowego. Nawet jeżeli odtrąbią sukces pod koniec kwietnia, że udało się zwalczyć wirusa, to kraj nie wróci do normalności przez minimum pół roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@tawarisz12 zamknięte? A byłeś w budowlanych marketach? Zamknięte fabryki? Jaki zakaz przemieszczania się? Nikt mnie nie sprawdzał w drodze do pracy od początku kwarantanny.
To że gospodarka na tym ucierpi to jest wiadome jeżeli epidemia się cofnie (w co wątpię) to jakie znaczenie będzie mieć sytuacja do procesu wyborczego? Jeżeli się nie cofnie to ... wybory zostaną przeniesione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-3 / 3

@Tibr To włącz tv. Od jutra wprowadzają. Po co mają być wybory przeniesione? Żeby każdy komitet mógł prowadzić kampanię. W momencie, gdy mozliwe są zebrania max 2 osób, to kampani prowadzić nie można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 23

modły to myślenie życzeniowe. Nie módl się tylko coś zrób..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
+16 / 26

kto to wpuścił z taką oceną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
+35 / 81

No ale co wybory tutaj zmienią? Jak Duda przegra, to wirus się grzecznie wyniesie i pozwoli odbudować gospodarkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-3 / 25

@Cobalt54 Naprawdę nie ogarniacie tego? W maju PiSi rząd ciągle będzie mógł się kreować na bohaterów walki z koronawirusem (narodowa kwarantanna, narodowe respiratory, narodowy basen i kaczka). Natomiast za parę miesięcy, gdyby wybory zostały przesunięte, rząd i sam Du*a będą musieli pić piwo recesji, która walnie, a o wirusie suweren powoli zacznie zapominać.

To wkurza ludzi (poza pierwszą linią nawiedzonych) - że to jest tylko i wyłącznie chamska kalkulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
+4 / 12

@daclaw I jak sądzisz, co będzie za kilka miesięcy? Gospodarka trochę siądzie to ludzie będą winili wirusa czy rząd? Myślę, że to pierwsze. Wszystkim Państwom w Europie się oberwie, a trzeba przyznać że na ich tle, to szybko odwołali lekcje i zamknęli granice, co w ostatecznym rozrachunku pomoże ograniczyć pandemię i wyjdzie im na plus, bo nie mamy takiego tempa przyrostu zakażeń jak np. Włochy. Za kilka miesięcy Duda jeszcze może zyskać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polopiryn
-5 / 15

@Cobalt54 Nie ma takiego przyrostu bo robią raptem 2 tysiące testów dziennie, jesteśmy komedią w skali UE jeżeli chodzi o przeprowadzoną ilość. Niemcy dziennie robią tyle testów ile my w tydzień. Nie robiąc testów ciężko jest wykrywać zarażonych. Włosi z kolei robią testy większości tylko chorym dlatego u nich są takie mega wzrosty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-2 / 14

@Cobalt54 Będzie tsunami bankructw. I wtedy wyjdzie z całą mocą, które państwa są przyjazne przedsiębiorcom a które nie. Polska raczej nie należy do tych pierwszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BishopBS
+2 / 2

@Cobalt54 po dudzie przyjdzie jakiś z PO sprzeda nas na zachód i gospodarka będzie śmigać... a że nas nie będzie to już inna sprawa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1148
+35 / 41

Przecież te wybory będą odwołane, po prostu teraz jest za wcześnie aby to zrobić. Dajcie na wstrzymanie. Wybory są teoretycznie w maju, obecnie mamy marzec... prawie 50dni na odwołanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2020 o 15:52

B bazyl73
-1 / 9

@pawel1148
A co z narażaniem ludzi, którzy będą te wybory przygotowywali? Przed każdymi wyborami cały sztab ludzi przygotowuje listy wyborców, wprowadza korekty na podstawie zgłoszeń, wydaje prawa do głosowania poza miejscem zamieszkania. Ci ludzie zamiast na kwarantannie będą musieli przychodzić do pracy i mieć kontakt z setkami ludzi chcących się dopisać do listy czy wziąć zaświadczenie. Po co? Po to, żeby na 10 dni przed wyborami Kaczyński powiedział "stop"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siarek94
+6 / 12

Do czegoś trzeba się przyczepić. Nawet o byle co, ale żeby coś napisać. Ci ludzie są za głupi, żeby samodzielnie myśleć, więc nie ma czego od nich oczekiwać. Wiadomo, że jest jeszcze za wcześnie, żeby przesuwać wybory, bo do maja wszystko się może wydarzyć. Ale żeby o tym pomyśleć trzeba mieć choć trochę oleju w głowie, czego wielkości na tej stronie brakuje.
Tak, jestem przeciwny PiS, ale myślę racjonalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+2 / 2

@pawel1148 - otóż to. Mało tego, że wybory zostaną przesunięte, to w dodatku jest to już zupełnie jasne i oczywiste dla każdego, kto choć trochę myśli. PiS wie, że będzie musiał przesunąć wybory, ale nie ogłasza tego jeszcze teraz, aby opozycja miała czym się zajmować. Im bardziej rząd będzie atakowany przez opozycję, tym większa będzie motywacja, aby to ogłosić w ostatniej chwili. Dzięki temu opozycja będzie zajęta ta kwestią, a nie będzie wywlekać innych, natomiast po ogłoszeniu przesunięcia terminu wyborów, wszystkie te ataki staną się nieistotne i jałowe. Prawdopodobnie co bardziej rozgarnięci ludzie opozycji doskonale wiedzą, że tak będzie, ale grają w tę grę, bo na tym polega polityczna szopka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B benia102
0 / 2

@Siarek94 i tu się z Tobą zgodzę. Jest marzec i wszyscy mają nadzieję, że ta chol...na zaraza przeminie. Do maja mamy dużo czasu. Spokojnie poczekajmy. Bez histerii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 2

@Quant
Być może tak będzie. A potem jeszcze + dla Kaczyńskiego, że ugiął się, znaczy nie ma dyktatury. Niemniej akurat co do tej partii to jestem podejrzliwy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ręki sobie za to uciąć bym nie dał. Są zdolni do wszystkiego, bez jakikolwiek hamulców. A wg mnie nieprzesunięcie wyborów do dla PiSu większa szansa na wygraną niż później. Mogą zgnieść opozycje. Pytanie czy będzie chciał, bo tak dobrej opozycji to chyba żadna władza nie miała. Głośni, widoczni a przy tym tępi i bez znaczenia. Zadowalający się ochłapami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+26 / 36

Prezydent to może co najwyżej odwołać swojego doradcę, idź Pan w Ch... Z takimi głupim demotami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+20 / 34

dziwi mnie naiwność co niektórych tworzących takie idiotyczne memy i wyrachowanie kontrkandytatów w wyborach prezydenckich, którzy nawet w tej sytuacji nie odpuszczą sobie krytykowania prezydenta. Czy to do ch..ja wafla jest najważniejsze by wybory przekładać JUŻ TERAZ ?! Chcecie wprowadzenie STANU WYJĄTKOWEGO ? Naprawdę to jest coś, czego już teraz tego potrzebujemy? Złotówka już jest po 4.6, zobaczycie jak wszystko poleci po wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mr_spook
+9 / 15

Marketów nie chcą zamykać, bo nie wiadomo jak będzie w maju.
Chcą przekładać wybory w maju, bo nie wiadomo jak będzie w maju. LOL
I tak 50% ma w dooopie wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
+2 / 26

Co to zmieni kto wygra? jedyna różnica to jakby wygrał Bosak, inaczej to tak czy siak banda czworga i jeden gorszy od drugiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+4 / 14

@tdobe Bosak nas uratuje i wybawi od Koronawirusa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
+3 / 3

@lewetedemoty może tak a może nie, ale na pewno wiadomo że każdy z bandy czworga nic nie zmieni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
0 / 2

@raven000 Twoja perspektywa i wiedza nie koniecznie jest pełna... ale skoro wolisz zmieniać coś poprzez robienie cały czas tego samego... to jest to definicja kliniczna szaleństwa... Orban też niby jest dżumą, a jednak działa o wiele pozytywniej dla swojego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
0 / 0

@tdobe Korwin ma dużo wiedzy ale powtarzanie jego słów jak mantry nie oznacza mądrości. Bosak nie ma przede wszystkim szans. Też niewielkie kompetencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
0 / 0

@lewetedemoty jak ktoś mówi, ze w Polsce jest np. w dzień jasno, to powtarzam kogoś słowa? to wynika z obserwacji, ja pamiętam ostatnie 30 lat... Co do Bosaka, wiadomo że nie ma szans, ale to wina tych co wybierają a nie jego. Co do kompetencji... wybacz o jakich kompetencjach mówisz? Jakie kompetencje oprócz klękania na klęcznikach, gadania głupot, wchodzenia na stołki czy brak dbania o polskie interesy masz na myśli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2020 o 22:31

L lewetedemoty
0 / 0

@tdobe Chociażby o charyzmę, retorykę, talent polityczny polegający na niestety lawirowaniu. Można mieć sztywne poglądy ale w polityce nie zrobi się nimi sukcesu. Wiem że partie to mafie a polityka to ściek. Dudek ma poparcie wielkiej mafii niestety albo stety. Lepszy kandydat od tych z platformy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slawawa
0 / 0

że

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stoparanoja
-4 / 10

Współczuję jeśli nadal wierzysz że modlitwa coś zmienia, XXI wiek mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darksmakosz
+9 / 13

Tak jak już tu ktoś pisał, to że są wybory w maju nie znaczy że sie odbędą w maju, albo co gorsza że MUSZĄ sie odbyć, jak nie opanują do tego czasu sytuacji to po protu przeniosą wybory na lipiec czy wrzesień albo na nawet na 2021 jeśli będzie trzeba! Nie nie jestem za pis-orami po-wcami czy inna taka postkomunistyczną lewacką partią. Jesteś głupi albo naiwny myśląc że im zależy na wyborach które mogli by przegrać, przecież oni rządzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kovalik_rk
+6 / 20

Jak mnie irytują takie Debile Jełopy i Barany (o autorze posta), tak go nie trawisz, a chcesz żeby rządził kolejne miesiące przez odwołane/przesunięte wybory??? Na wybory możesz nie iść. Przy braku frekwencji mogą zostać uznane za nieważne. Więc o co Ci chodzi? Jak Duda odwoła wybory to wirus sobie pójdzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incepto
+7 / 9

@kovalik_rk W wyborach prezydenta frekwencja nie ma żadnego znaczenia. Wystarczy, że formalnie poprawnie zagłosuje jedna osoba, a wybory będą ważne.Jedynie ogólnopolskie referenda, aby miały moc wiążącą, muszą mieć 50% frekwencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kovalik_rk
+3 / 3

@incepto Mój błąd co do frekwencji....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zbiczek8889
+10 / 16

JPR co za debil najpierw konstytucja a teraz łam konstytucję jpr PiS ma chody u na górze że ma tak głupią opozycję i tak tępych ich zwolenników. mamy marzec wybory w maju zdążą odwołać, dziękujcie że rudy wam takie przepisy uchwalił;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-5 / 13

@donvicor Ta... Jedyny kandydat który mogłby wejsc na jego miesce to Bosak bo reszta to chedozone aparatczyki niemieckie bądź lewicowe które spowodują doprowadzenie tego kraju do jeszcze wiekszej ruiny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2020 o 17:25

avatar wic1
+8 / 16

Nie no... ktoś tu ma straszny ból pupy. Będzie bliżej, będzie sytuacja się nasilać to wybory odwołają :P A wy tu pod siebie robicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z z_lasu
+16 / 24

W momencie, gdy padnie hasło, przekładamy wybory, będzie krzyk opozycji:
PIS zawłaszczył władzę, łamie Konstytucję i tysiąc podobnych haseł.
Do maja daleko. Albo będą, albo przełożą. Skupmy się na tym co w tej chwili najważniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
+15 / 19

Czemu tak wszyscy się srają o te wybory? Jak będzie dalej jazda z wirusem to przełożą, jak wirus przejdzie to nie przełożą. Teraz są ważniejsze rzeczy do ogarnięcia niż jakieś zasrane wybory a mam wrażenie że opozycja tylko o tym chrzani. Mają pewnie pełne porty bo teraz władza jest w "świetle kamer" - niezależnie od tego czy robią dobrze czy źle, a nimi nikt się nie interesuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miki66
+5 / 7

Nie może "odwołać" wyborów tylko przesunąć, inaczej mielibyśmy najdłużej panującego prezydenta w historii kraju.
A co będzie jeśli za tydzień/dwa zmieni się data wyborów (na 100%) i odbędą się w późniejszym czasie?
Będziemy mieli kolejny durny, upolityczniony demotywator który niewiadomo czemu znalazł się na głównej?
Nie za dużo tu polityki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-2 / 2

Jak będzie dzielnie prowadził kampanię, to prawie na pewno załapie się do przynajmniej drugiej grupy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diverus
+3 / 3

Ten kto te wybory wygra nie będzie miał łatwej prezydentury. Sprzątanie skutków tej pandemii będzie bardzo długim procesem. Ciekawe jak rozwinie się cała sytuacja. Jeżeli przedsiębiorstwa będą upadać to wpływy do budżetu będą drastycznie mniejsze. A kasa jest potrzebna, no bo przecież 500+ nie wycofają bo by im poparcie spadło. Kurły pewnie zadłużą nam kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 2

@diverus
To prawda, nikt nie będzie miał łatwo. Negatywne zmiany po wirusie będą odczuwalne przez lata, po Pisie przez pokolenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lamiacy_regulamin
+7 / 17

@donvicor Taaa. Przyjdzie Kidawa i kupi więcej Inspiratorów :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
-1 / 3

@lamiacy_regulamin
I na kogo tu głosować?:/
Po jednej stronie budyń bez charakteru, podnóżek, którego nawet szef nie ceni.
Po długiej stronie półgłówek Kidawa. A pewnie między nimi będzie kluczowe starcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lamiacy_regulamin
-1 / 1

@michalSFS W PO od zarania dziejów nie ma na kogo głosować.
Tusk - prekursor wojny polsko - polskiej i notoryczny kłamca
Komorowski - analfabeta, błazen, gajowy
Kopacz - zero kompetencji, chciała przyjąć imigrantów, zachowuje się jak duże dziecko
Schetyna - mściwy, bezwzględny, patrzący tylko na swoje, nieudacznik
Kidawa - bez promptera ani rusz, gafa na gafie, nie da się jej słuchać (jak Wałęsy)
Inni politycy PO np. Niesiołowski, Chlebowski, Nitras, Protasiewicz, Neumann, Szczerba, Jachira, Hartwich, Mucha - nie lepsi!!!

A najśmieszniejsze jest to że ktoś ich przecież wybiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@lamiacy_regulamin
Bardzo trafne opisy. Zgadzam się z nimi. Jak już nie raz wspomniałem, to druga strona tego samego betonowego medalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K ktosiu7676
+11 / 19

Za epidemię i bankructwa w innych krajach też Duda odpowiada ??

A nie .. czekaj - dajmy kretyński demot i zadziała bo barany z totalnej i tak to łykną bo jak mówił wieszcz : To jest tak głupie że aż nie wiarygodne że działa a jednak działa .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
+8 / 10

Do maja jeszcze ponad miesiąc. Taką decyzję można podjąć w ciągu 1 dnia. Po co je teraz przekładać, jeżeli nie wiadomo, będzie można je przeprowadzić w czerwcu, wrześniu czy w przyszłym roku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kshak
+5 / 5

Ciekawe czy jakby rządziła pani Kidawa to radośnie i ochoczo ogłosiłaby decyzję o przeniesieniu wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jastomek
-1 / 5

Przestańcie przeżywać. Przecież Prezes wie co robi. Bierze Was na przeczekanie i turla się ze śmiechu z kotem jak się podniecacie tematem obnazajac swoje słabości. Wyborów i tak nie będzie a wasze nerwy i błędy to mlyn na wodę dla TVP. Pieknie się daliście podejść Panie Domek, Panie Trojzab i Panie dwojga nazwisk. W Polsce do jednak debile żyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
+5 / 9

Ale co ma epidemia do prezydenta???
Rząd i Prezydent bardzo szybko i dobrze zareagowali na epidemię. Z pewnością po czasie okaże się, że pewne rzeczy można było zrobić lepiej, ale naprawdę nasz kraj nieźle broni się przed wirusem. Weźmy też pod uwagę, że nie jesteśmy bogatym państwem i nie mamy aż takich funduszy ani na sprzęt medyczny, ani na środki, ani na pomoc w nadchodzącym kryzysie. Lepsze czy gorsze, podjęto próby ratowania gospodarki. Odroczenie płatności ZUS się nie spodobało, to zniesiono składki na 3 miesiące. Niezależnie od działań kryzys przyjdzie. Bo nie da się inaczej, gdy zamknięto 3/4 firmy, a pozostałe zostały (częściowo) sparaliżowane. Ani prezydent ani rząd, żaden rząd nie uratowałby tej sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
-1 / 1

@LadyFanstasta
Zwłaszcza ta służba zdrowia, gdzie brakuje wszystkiego, przedsiębiorcy pomagają, organizacje pomagają, nawet ludzie żyją maski. Bo nie można było przewidzieć, że w przyszłości może pojawić się pandemia i epidemii...I te kwarantanny, których nie ludzie nie pilnują. Wysokie kary za złamanie za późno wprowadzone. Może i teraz próbują ratować sytuacje bo ratują swoje d... Niemniej widać, że służba zdrowia była prowadzona po pisowsku, czyli na dziada. Obudzili się z ręką w nocniku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jastomek
+2 / 8

Przestańcie przeżywać. Przecież Prezes doskonale wie co robi. To gra. Bierze Was na przeczekanie i turla się ze śmiechu z kotem patrząc jak się podniecacie tematem obnażajac swoje słabości. Wyborów i tak nie będzie a wasze nerwy i błędy to młyn na wodę dla TVP. Pięknie się daliście podejść Panie Domek, Panie Trójząb i Panie dwojga nazwisk. Pani Inspirator niech juz siedzi lepiej cicho.
W Polsce to jednak debile żyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+5 / 5

bo najsilniejszą stroną tego rządu jest taka a nie inna opozycja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miki66
+3 / 3

Nie może "odwołać" wyborów tylko przesunąć, inaczej mielibyśmy najdłużej panującego prezydenta w historii kraju. A co będzie jeśli za tydzień/dwa zmieni się data wyborów (na 100%) i odbędą się w późniejszym czasie? Będziemy mieli kolejny durny, upolityczniony demot który niewiadomo czemu znalazł się na głównej? Nie za dużo tu polityki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nihatX
0 / 4

to nie jest modlitwa, w egzorcyzmach to nazywa sie przekleństwo, przestrzegam cię czlowieku, zastanow sie dwa razy co robisz, to moze ma już swoje skutki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
0 / 4

a ja się modlę o jakiegoś normalnego kontrkandydata... :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jajaj
-1 / 3

Duda jest Słońcem Narodu Polskiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
-1 / 1

ludzie nie lubią prawdy, zawsze znajdzie się parówa która zminusuje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+3 / 3

I tak połowa ludzi ma w d00pie wybory, więc jest im wszystko jedno, czy nie pójdą na nie w maju, czy w grudniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asia92bbjess
-1 / 1

A co ma zwycięstwo Dudy do wirusa?? Jakby wybrali Kidawe to co będzie coś lepiej?? Serio tak myślicie?? Tyle lat tamten rząd nie mial na nic kasy a teraz nagle znajdą na pomoc??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
0 / 0

@asia92bbjess Wybranie Kidawy to jeszcze nie rządy PO. To tylko hamulec dla pis w rozwalaniu kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-1 / 1

A kto wg Ciebie powinien wygrać, bo każdy byle nie Duda to nie odpowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 5

Rozumiem, że zdaniem autora tych wypocin, jeżeli wygra Kidawa-Błońska, to więcej zakażeń nie będzie, ludzie przestaną umierać, a firmy nie będą miały kłopotów? To może jeszcze dorzućmy, że jak tylko wygra ktoś inny niż Duda, to kury zaczną znosić złote jajka, a na niebie zagości wieczna tęcza. W kontekście epidemii, wynik wyborów prezydenckich jest całkowicie bez znaczenia. Będzie mieć wpływ jedynie na sprawność sprzątania po epidemii, a szczególnie dźwigania na nogi gospodarki. I tu niespodzianka: jeżeli wygra Kidawa-Błońska, to działania państwa zostaną sparaliżowane vetem stosowanym na prawo i lewo. Każda inicjatywa, również dobra, będzie zagrożona czysto politycznym vetem. Poza tym o ile Dudę śmiało można określić jako prezydenta mało samodzielnego, to Kidawa będzie zwykłą pacynką w rękach Tuska. A Tusk, jak to Tusk - ma zupełnie inne priorytety niż dobro naszego kraju. Podsumowując, nie jest dobrze, ale może być znacznie gorzej, więc już lepszy Duda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@Quant
Znowu wybór pomiędzy rakiem a dżumą.
Budyń i półgłówek. Arcystarcie. Tak czy owak, kraju nie czeka świetlana przyszłość.
Tuskowi nie zależy. Kaczyńskiemu tez. Nie wiem na czym opierasz to, że Duda będzie lepszy. No, ale fakt jak Kidawa wygra, to zepsuty PiS będzie wszystko bombardował nie bacząc na naród. Upośledzona opozycja ma mniejszą siłę rażenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 2

@michalSFS - Duda jest lepszy wmyśl wyboru mniejszego zła. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że to jest wybór między rakiem a dżumą. Podążając za tą metaforą, na dżumę mamy antybiotyki, a na raka nie, więc wybieram dżumę. Nie mogę się jednak zgodzić z tezą, że Tuskowi nie zależy i Kaczyńskiemu też. Obu im zależy, pytanie tylko na czym. Moim zdaniem Tuskowi zależy na stanach zjednoczonych Europy pod egidą Niemiec, czyli mniej więcej na tym samym, co elitom niemieckim. Kaczyńskiemu zależy natomiast generalnie na władzy, przy czym władzę tę chce sprawować nad całkowicie suwerenną i niezależną Polską. Obie te koncepcje są aktualnie zupełnie nierealne, pytanie który z Panów może narobić nam więcej szkód dążąc do urzeczywistnienia swoich mrzonek. Moim zdaniem, w obecnym układzie geopolitycznym świata, Tusk jest dla Polski groźniejszy. Kidawa-Błońska jest niczym innym jak Tuskiem sterującym z tylnego siedzenia, zatem ją skreślam. Biedronia i innych wynalazków nie biorę pod uwagę, bo nie ma to sensu. Ich szanse są zerowe, więc szkoda na nich czasu. Pozostaje Duda. Też chciałbym abyśmy mieli lepszy wybór, ale go nie mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@Quant
Z drugiej strony wybór Kidawy, to w pewien sposób rozbicie i zrównoważenie władzy. I kolejna zagadka - czy to dobrze czy źle? Niestety i Kidawa będzie na tym stołku nie do zdzierżenia. Znowu będzie wstyd za granicą. Tylko, że wstyd jest lepszy od szkody. Mam wrażenie, że ci wyżej, faktycznie rządzący w kraju, wystawiają takich pionków po prostu dla śmiechu. Pacanów, którzy nie mają nic do powiedzenia a bezkrytycznie wykonują polecenia. Duda utrafił w naród swoją bylejakowatością i hucznymi hasłami, dla wielu to wzór, utożsamiają się z nim. Czym Kidawa oczaruje innych? Szkoda, że nie ma innych rzeczywistych kandydatów. Tylko pozycje dla sztuki. Oby coś się zmieniło.

Tu sprawa geopolityki ma kolosalne znaczenie. Kaczyński też mocno szkód może narobić przez obranie dotychczasowego kierunku USA-Izrael i tej niby-walki okraszonej ustępowaniem a złe relacje z prawie wszystkimi sąsiadami. W dodatku on chyba myśli, że my wyspą jesteśmy. Moim zdaniem jest też zaślepiony nienawiścią. Do każdego kto jego zdaniem jest przeciw niemu. A to dobrze nie wróży. Gospodarka czy ekonomia nie są liniowe, to sieć zależności. Musimy żyć z innymi krajami we względnej zgodzie. Bez uniżoności, ale też bez zacietrzewienia.

"Nie zależy" - chodziło mi o dobro ogóle narodu, chociaż może być to różnie interpretowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2020 o 2:29

avatar jeykey1543
0 / 0

@Quant jakby wszyscy tak pie*dolący głupoty zagłosowali w pierwszej turze na swój wybór, który nie ma szans to by było dobrze. A w drugiej turze głosuj sobie na Dudę. Też go wolę od Kidawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S srol
+2 / 4

Widzę że widz TVN'u, ależ zaskoczenie!
TVN ryje banię nie słabiej niż TVP, ludzie nie oglądajcie tego..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 3

@srol - TVN ryje banię gorzej, niż TVP, bo sprytniej, inteligentniej i skuteczniej. W prostacką propagandę TVP mało kto wierzy, natomiast TVN ma więcej profesjonalistów i kłamie subtelniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Quant
Strasznie to przykre, że w erze cyfryzacji mamy też erę dezinformacji. To jednak było nieuniknione. TVP czerpie zasady manipulacji z komuny, TVN jest nowocześniejszy. Najlepiej w praktyce żadnego nie oglądać. A jak szukać ważnych informacji to nie 2 a w 5 źródłach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 0

Jakież to piękne: modlić się za czyjąś porażkę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incepto
+1 / 1

Ale co Prezydent ma do terminu wyborów!? Jeszcze tego by brakowało, by sam zainteresowany wyznaczał termin głosowania. On w prosty sposób wynika z przepisów ustawy (ilość dni przed końcem kadencji). Termin został zatem ogłoszony zgodnie z wymogami prawa. Teraz są próby jego zmiany. Albo z powodu stanu wyjątkowego (ale tego boją się wszyscy, rządzący i opozycja) lub stanu klęski żywiołowej. I stan klęski żywiołeowej mógłby pasować do sytuacji (są w nim wymienione choroby zakaźne), gdyby nie to, że wymagana jest masowość zachorowań. A tej na pewno nie ma. Można by ogłosić stan klęski żywiołowej z powodu zwykłej grypy (ponad 200 tys. zarażonych w lutym 2020 r. i o wiele więcej śmierci niż z powodu koronawirusa), ale to by była straszna broń. Odtąd każda władza mogłaby przekładać wybory w nieskończoność z powodu grypy (jest masowa i jest śmiertelna). Tak więc cierpliwie czekamy do połowy kwietnia, gdy już będzie wiadomo, jak wygląda sytuacja w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gendougram
+1 / 1

Chciałbym przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem wybory można przełożyć tylko, gdy zostanie ogłoszony stan wyjątkowy, stan wojskowy, bądź stan klęski żywiołowej. Wszystkie te 3 stany bardzo zmniejszają prawa obywatelskie, umożliwiają cenzurę itd. Na dodatek Prezydent RP nie ma tu nic do gadania.
Zgodnie z Konstytucją RP to Rząd musi złożyć wniosek do prezydenta o wprowadzenie tego stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robeda0
+1 / 1

trzeba być idiotą żeby nie zauważyć że temat wyborów ma odwrócić uwagę od epidemi, wybory się nie odbędą!!!
to jest po prostu pożywka dla ciemniaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gregorez
0 / 0

Modle się autorze demota bys konal w meczarniach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+1 / 1

Ktoś tu spał na WOSie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tasador
0 / 0

oby przegrał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamel86
0 / 0

A skąd oni niby znajdą tysiące chętnych na przyjęcie wirusa do swojego organizmu?
Chodzi mi o ludzi niezbędnych do komisji wyborczych.
Uważam że wybory w normalnej formie się nie odbędą, a więc zostaną przełożone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem