Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
817 840
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P konto usunięte
+19 / 21

Ludzie są dziwni. Najpierw głosują na socjalistów, później się dziwią, że socjalizm nie działa, następnie znów głosują na socjalistów i znowu się dziwią.

Stąd takie głupie demoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
-1 / 9

@Purple_Piper Nie ważne na kogo będziesz głosował i tak cię ogołocą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
-3 / 7

@Purple_Piper Nie ważne na kogo będziesz głosował i tak cię ogołocą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+5 / 5

@loukas5 Zmień środowisko - jeśli wszyscy wokół kradną, to wciąż nie powinieneś tego rozciągać na ludzi, których nie znasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nirvikalpasamadhi
+1 / 1

@Purple_Piper Ale to prawda, choć rzekłbym raczej, że w innym wymiarze, otóż od 45 roku nie zdarzył się rząd, który byłby w prostej linii dobrym i sukcesywnym dla Polaków i Polski. Można dumać, że ludzie są głupi, że są naiwni, lub że rząd manipuluje społeczeństwem, albo nwo who - jakiegokolwolwiek domysłu by nie wyprowadzić, ludzie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że są winni samym sobie. Na nieszczęście nasze prawie nikt nie dostrzega problemu, a część od niego ucieka i agresywnie próbuje przekonać, że jest wspaniale, bo nie chce czuć się winny. Postępuje zrzucanie odpowiedzialności na innych ludzi, na rząd, na inne kraje, na historię, na mentalność, januszów biznesu, system, ustrój itd. Ja myślę, że trzeba tą winę zaakceptować i zrobić co należy, z podniesioną głową naprawić swój błąd i iść do przodu. Do tej pory reagujemy jedynie na skutki naszych decyzji, przez co leczymy chorobę objawowo, ale to nie pomaga. Zamiast dążyć do tego co dla nas dobre - prostoliniowo, bezpośrednio - uciekamy przed tym co jest złe, a to nas zawsze prowadzić będzie na manowce. Podążamy pchani przez zło we wszystkich kierunkach, a trzeba dążyć w jednym kierunku. Za tym stoi więcej wiedzy i zrozumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+2 / 2

@nirvikalpasamadhi Nieprawda. Od 1926 roku nie zdarzył się w Polsce rząd niesocjalistyczny, nieprawdaż? Uważasz, że nie ma innych opcji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nirvikalpasamadhi
0 / 0

@Purple_Piper Niechaj i będzie 1926, jeśli bardziej ci odpowiada, 2WŚ zdaje się być ostatnim z większych wydarzeń, dlatego obrałem tę datę. Jak to ktoś kiedyś mawiał, obywatele nie powinni bać się swoich rządów, to rządy powinny bać się swoich obywateli. Ode mnie powiem, że nic nie zmieni się w rządzie, jeśli nie zmieni się nic w ludziach. Najpierw potrzebna jest zmiana w ludziach, potem można myśleć o zmianie rządów. Opcją są ludzie, dlaczego patrzysz na rząd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 marca 2020 o 15:50

P konto usunięte
0 / 0

@nirvikalpasamadhi Bez zmiany rządu nie zmienisz Konstytucji, prawa, ani nawet obyczajów. Żeby rozpocząć zmiany w całym społeczeństwie, trzeba albo przejąć media, albo rząd. To drugie jest - przynajmniej w miarę - osiągalne.

Żaden rząd wywodzący się z magdalenki nie będzie bał się wyborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nirvikalpasamadhi
+1 / 1

@Purple_Piper Zgadza się i dlatego sobie wystarczająco nagrabi już niebawem. Ja im daję 2 miesiące. Rządu nie trzeba przejąć, trzeba go zostawić i samemu się zorganizować, zrobić to co trzeba, bo nikt nam w tym nie pomoże. Najwyższy na to czas. A jeśli się tak rozpędzić, to rząd pozostanie tym, czym w istocie być powinien, instytucją od spraw papierkowych. Tylko ludzi trzeba pchnąć w tym kierunku, do działania, bo jeśli nie sami, to sobie nie poradzimy. Każdy sobie rzepkę skrobie w dzisiejszym świecie, nikogo nie obchodzi jak dobrze żyć, ale mieć, ciągle więcej. Tego, tamtego, pieniędzy, seksu, władzy, nawet miłości może brakować i jak do tego dopuściliśmy? Obróciliśmy się przeciw samym sobie i przeciw naturze, która jest nie tylko dookoła, ale i my nią w istocie jesteśmy. Tak rozwinięty gatunek, a tak zacofany jednocześnie, wstyd. Trzeba naprawiać swe błędy. Życie nie jest życiem tylko z nazwy. Życie to działanie w jakimś kierunku. Każdy ma taką rolę, nawet rośliny, które dają nasiona i giną, dają tym życie miliardom gatunków. Łańcuch pokarmowy utrzymują mordujące się wzajemnie zwierzęta. Rozwinięte małpy budują planetarne imperium. Wszystko w jednym systemie gwiezdnym. Trzeba robić swoje, a naszym zadaniem - bo przecież jesteśmy najbardziej rozwiniętym gatunkiem - jest stać na czele i pilnować, aby wszystko szło w dobrym kierunku. Energię na skalę globalną brać z tego co jest możliwie za darmo, a nie najdrożej jak ropa, na której stoi amerykański dolar, jak monarchia sprawując władzę nad pieniądzem. Auta na wodór? Na tym świecie za to co jest za darmo, trzeba płacić najwyższą cenę. Wstyd. Zasadą natury jest, że da sobie radę najlepiej gdy się jej nie przeszkadza. Trzeba naprawić nas samych najpierw, później naprawić to co zepsuliśmy i zostawić naturze do ogarnięcia, a sami zająć się nami, bo to my idziemy pierwsi i reprezentujemy tą planetę. Gdybym był kosmitą najprawdopodobniej postanowiłbym się nie zbliżać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

@nirvikalpasamadhi Potrzeba nam zmiany mentalności, czegoś w rodzaju kontrrewolucji pojęciowo-obyczajowej, przynajmniej jeśli chodzi o własność, w całym społeczeństwie. Tego nie da się zrobić bez mediów, ewentualnie bez przejęcia edukacji. Samoorganizacja może się udać w środowisku elitarnym, a to nie wystarczy w demokracji, gdzie albo trzeba mieć większość, albo siłę.

Ale to energia z ropy, gazu i węgla jest najtańsza. I dlatego dopóki można, dopóty należy z nich korzystać. Jeśli nastąpi jakiś przełom, to dobrze.

Już dawno zauważyłem, że Ziemia jest objęta kwarantanną przez Obcych - i wcale nie z powodu zanieczyszczeń, czy innych pierdół - bo one dla społeczeństw Kosmitów groźne nie są. Prawdziwym powodem, jest panoszenie się demokracji - i to w najgorszej ochlokratycznej odmianie - oraz socjalizmu, które naruszają wolność i własność, co może już być groźne. Albo jesteśmy skansenem, albo - co gorsza - poletkiem eksperymentalnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nirvikalpasamadhi
0 / 0

Z tym ostatnim to takie raczej domysły, ale tak, gdybym był kosmitą właśnie taki byłby powód omijania tej planety szerokim łukiem. Co do energii, ropa jest bardzo droga i ci którzy na niej zarabiają robią wszystko by była najdroższa. System pieniądza stoi na ropie, bo na ropie stoi bank centralny i amerykański dolar, którego pilnują jako jedynego środka rozliczeń ropy. Inne źródła energii zostaną podjęte gdy ropa się skończy. A mogłoby być taniej, jednak do tego trzeba myśleć globalnie, a nie interesem swoim kosztem ludzkości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+4 / 4

dzięki demokracji i populizmowi za bardzo wyboru nie mamy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+2 / 6

Problem polega na tym, że pracowitych jest zdecydowanie mniej. Więc od wielu, wielu lat działa to tak, że leniwa tłuszcza wybiera swoją ekipę raz pod szyldem SLD raz PSL, raz PO raz PIS itd. żeby tych pracowitych oskubać. Układ jest prosty: "wy sobie porządzicie, my sobie poleżymy a ci frajerzy niech zapingalają na was rządzących i na nas leżących".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 8

@dr_E_Konom Pracowitych jest mniej ? w Polsce ludzie pracują na dwa etaty, robią nadgodziny by mieć godne życie. Pracujemy o wiele więcej niż Niemcy, Francja, a nasz pieniądz jest o wiele mniej warty. Możesz twierdzić, że większość ludzi jest głupia, ale nie leniwa. Ludzi którzy są patologią i chcą żyć na koszt kogoś innego jest naprawdę ułamek procenta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+3 / 5

@Ptakirobiacwircwir Gdyby było tak jak piszesz niezmiernie bym się ucieszył. Obawiam się jednak, że rzeczywistość jest inna. Jezeli od 30 lat w tym kraju wybiera się zlodziei których głównym punktem wyborczym jest transfer środków czy zabranie wąskiej i nierozwiniętej u nas klasie średniej aby "wyrównać" i dać leniwym przy okazji sobie potrącając to o czym to świadczy. Jeżeli na demotach regularnie czytujemy o madkach którym się "należy" i którym nie chce się ruszyć tyłka żeby sobie samemu odebrać darmochę z olxa to też o czymś świadczy?
Można pracować i "pracować" i to przez całą dobę. Jeżeli komuś się nie chce rozwijać aby jego praca była efektywniejsza (a uwierz mi bo wiem o czym mówię) i ktoś wykonuje swoje obowiązki od kilkudziesięciu lat w ten sam sposób to też o czymś świadczy. Chciałbym aby było jak piszesz. Niestety mam tutaj pesymistyczne nastawienie. Polityka gospodarcza - tak naprawdę ciągle tego samego rządu wzmaga postawę roszczeniową, oswaja z okradaniem współobywateli i oducza odpowiedzialności i pracowitości. A już zupełnie rozwala mnie głupota wielkich przeciwnych obozów PIS vs PO, które dopatrują się jakichś wielkich różnic u swoich pupili. Obie grupy utrzymały wysokie opodatkowanie paliw, obie grupy trzymają ten sam 23% VAT, obie grupy podniosły za swoich rządów podatki. To jest ciągle ta sama banda, co najwyżej dwie frakcje jednej bandy. Ale to tak na marginesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 marca 2020 o 23:49

P Ptakirobiacwircwir
+2 / 6

@dr_E_Konom Ale wiesz, że te wszystkie madki to w dużej mierze fejki, ludzie je tworzą bo to daje gówno-burze. Takich osób jest naprawdę margines. Ja wiem, że lepiej się kształcić i rozwijać by praca była lepiej płatna ale tu znowu wracamy do bycia mądrym a nie leniwym. Zresztą żeby się rozwijać też trzeba mieć pieniądze. Sprzątaczka nawet jak wysprząta kibel i podłogę na błysk to nie awansuje i nie zacznie zarabiać więcej, może brać tylko nadgodziny. A skoro za wysprzątanie na błysk i za wysprzątanie byle jak ma taką samą płacę to po co się starać ? Może tylko wyjechać za granicę gdzie ta sama praca jest lepiej płatna albo się przekwalifikować, jednak w pewnym wieku jest to trudne. Ludzie są roszczeniowi, bo za swoją pracę nie dostają godnego wynagrodzenia by zaspokoić podstawowe potrzeby. A jak ktoś mówi, że przyjdzie i da to nie myślą za dużo tylko biorą. Nie musisz mi wierzyć na słowo sprawdź ile pracują Polacy i ile robią nadgodzin a ile w innych krajach. Ludzie którzy wyjeżdżają za granicę nie stają się nagle bardziej pracowici tylko ich praca jest lepiej płatna. Owszem większość jest wygodna i chce tylko chodzić do pracy, pracować przez 8h (w innych krajach jest to 7) i więcej nic nie robić. Jednak ni ma nic w tym złego, nie każdy musi być lekarzem, menadżerem, specjalistą, fachowcem, proste prace też są potrzebne i powinno się za nie otrzymywać wynagrodzenie, które starczy na zaspokojenie PODSTAWOWYCH potrzeb. PiS i PO to oczywiście to samo, ten sam sposób rządzenia, ale zauważ, że na te partie w większości głosują ludzie starsi których już nie ma na rynku pracy albo zaraz ich nie będzie. Tacy ludzie boją się zmian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+1 / 3

@Ptakirobiacwircwir ułamek procenta? W ostatnich wyborach 43% głosowało na komunistów. Tak, to już nie jest socjalizm ale i totalitaryzm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 0

@piter1984 Ułamek procenta jest patologii, która nie pracuje a pije, ćpa, pali. To, że ludzie głosują jak głosują to inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+2 / 4

Zapomniałeś o inflacji. To jest ukryty podatek, na którym zyskują dwie grupy, pierwsza to rząd, a druga to kredytobiorcy, bo inflacja jest na rękę zadłużajacym się na potęgę. No, ale ludzie są głupi i bezwolni, a to się nie zmieni, bo są coraz bardziej ogłupiani i oduczani samodzielności. I o to chodzi. Niewolnictwo przyjęło inną formę. Kiedyś ludzie wiedzieli, że są niewolnikami. Teraz nie wiedzą, dobrowolnie godzą się na rolę niewolników, którzy wybierają panów, nieświadomi całego procederu. W zamian dostają minimum wegetacyjne. To zaszło już tak daleko, że nigdy się od tego nie uwolnimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Popatrz na wyniki wyborów. Ludzie za 5zł by się wypięli i podziękowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+4 / 4

150m2 dom z 3k brutto ? sprzedaj mi Twoje how to - proszę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
0 / 0

@zyzuu
Po prostu prawdziwą pensę dostaje pod stołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TorchT
0 / 0

i ani słowa o kredycie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+2 / 2

Za pięć stów miesięcznie to nie dość, że się zgodzą to jeszcze zagłosują i się nachylą żeby łatwiej było ich ru^ać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
+2 / 2

Jakieś 95% polaków tak, ale ja nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
0 / 0

Droga, z pomocą której zawiozłeś dzieci do szkoły i dojechałeś do pracy kosztowała prawdopodobnie więcej, niż wszystkie podatki, jakie zapłaciłeś w ciągu 15 lat pracy. W podatku drogowym zawartym w paliwie nie zapłaciłeś nawet za jej oświetlenie. Dzieci chodzą do szkoły? - czyli jednak coś jest z tych podatków. Masz wodę w domu? Wodociąg jest z podatków - kwota płacona za wodę nie ma nic wspólnego z kwotą wyłożoną na inwestycję. Masz kanalizację? To również najprawdopodobniej inwestycja gminna. Jest policja, jest służba medyczna, jest wojsko, są uczelnie wyższe, są drogi, mosty, komunikacja miejska. Zawsze możesz powiedzieć - ale co to za policja? Ale co to za służba medyczna. W takim razie przenieś się do Sierra Leone. Tam nie ma policji, wojska, służby medycznej oraz ZUSu. I podatki też są niskie.
Zarabiasz 3kPLN i stać cię na dom 150m2? Pradwopodobnie oszukujesz państwo nie płacąc podatków od wszystkich zarobków. Więc nie miej pretensji, że jakość usług państowych również jest kiepska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem