Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
460 465
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lordmasakrator
+24 / 24

I babcia z matką powinny ponieść koszty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duncan
+16 / 16

Sorry, ale "nieodpowiedzialność" to zdecydowanie za mało powiedziane.
Słowo "kłamstwo" też wydaje się nie oddawać powagi sytuacji. "Oszustwo" pasuje lepiej.

Przez to "kłamstwo" teraz bardzo wielu ludzi zostało narażonych na zakażenie (pacjenci, lekarze - i ich rodziny, więc potencjalnie osoby wysokiego ryzyka). Poza tym drastycznie spadła dostępność chirurgii dziecięcej w tym mieście (która i tak pewnie była ledwo- lub nie-wystarczająca).

Za samo to (samo spowodowanie zagrożenia) - owa babcia powinna dostać 8 lat więzienia.

A jeśli ktoś z tego powodu zachoruje lub umrze (np. chirurg w podeszłym wieku albo babcia innego pacjenta na koronowirusa, lub jakieś dziecko, które nie dostanie się na czas do chirurga, bo chirurg jest w kwarantannie) - to powinna dostać 12 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blackcurrant32
+7 / 9

I za to powinno być 30 tysięcy kary. Albo i więcej. Bo zrobiła więcej szkody niż ktoś kto wrócił zza granicy i poszedł kupić chleb. I mam nadzieję, że wreszcie zaczną karać takie osoby, bo w przeciwnym razie to nigdy nie minie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawaRacja
+1 / 5

Moim zdaniem naród powinien wreszcie zacząć traktować nowego koronawirusa tak jak traktował do niedawna stare koronawirusy(czyli te wywołujące przeziębienie), względnie grypę. Jeżeli bedzie dochodzić do takich akcji, że przez jednego potencjalnie chorego dzieciaka zamykamy cały szpital to niedługo ludzie nie będą umierać na Covid19(choroba wywoływana przez nowego koronawirusa u niektórych), ale bedą masowo umierać na inne choroby.

Trochę rozsądku!!!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
+8 / 8

No to babci madacik 30k.. Rozłożyć na raty, Zamiast na Rydzyka, pójdzie na walkę z wirusem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sabrex
+3 / 3

@Wreckedge biorąc pod uwagę wiek wnusia... babcia nie ma więcej jak 45 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duncan
+3 / 5

@BrickOfTheWall Po pierwsze: nie z zapaleniem wyrostka, tylko "miał ranę okolic głowy".

A po drugie - no tak, może i by tak było. A może by go przekierowano do szpitala zakaźnego, gdzie co prawda pomoc w zakresie chirurgii byłaby gorsza (ale jakaś), ale za to on nie stanowiłby zagrożenia dla innych. A może by umarł nawet z tego powodu.
A tak, to każdy kolejny dzieciak z zapaleniem wyrostka, z wypadku, z raną głowy itp. - będzie przez najbliższe 14 dni leżał w domu. Bo oddział jest zamknięty, a cały personel (z 4 dni - czyli wszystkie zmiany) na kwarantannie. I pytanie, ile tych dzieciaków umrze? Kilka? Kilkanaście? A drugie tyle zostanie kalekami, bo przez zamknięcie oddziału nie dostaną na czas pomocy.

A do tego pewnie umrze część osób, które zaraziły się od chłopaka COVIDem. Personel szpitala, rodziny personelu szpitala, rodziny innych dzieci, które były na oddziale - to daje lekką ręką kilkaset osób. Przynajmniej połowa z nich starsza, więc w grupie wysokiego ryzyka (czyli śmiertelność na poziomie kilku %) - czyli najprawdopodobniej przynajmniej kilka kolejnych ofiar śmiertelnych.

Także gdyby nie zataiła - chłopiec być może by umarł.
A że zataiła - z dużym prawdopodobieństwem umrze kilkanaście-kilkadziesiąt osób. I drugie tyle będzie miało ciężko przewalone.

Brutalne, ale prawdziwe.

=====
EDIT: plus jeszcze jeden helikopter ratowniczy jest wyłączony:
https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,25818599,koronawirus-uziemione-pogotowie-lotnicze-bo-przewozili-4-latka.html
Pytanie, ile osób umrze, bo nie dotrze do nich na czas ratownik?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 marca 2020 o 16:25

avatar BrickOfTheWall
-4 / 8

@duncan

W sytuacji kryzysowej każdy walczy o siebie i swoich najbliższych. Sorry ale takie jest prawo natury.

PS. Ale oczywiście gorąco popieram gdybyś to TY zechciał poświęcić siebie i swoją rodzinę dla dobra ogólnego. Nawet nazwę cię patriotą i wzorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
+3 / 3

@BrickOfTheWall A historię, że nie udzielonoby mu pomocy wymyśliłeś sam czy ktoś ci dyktował? Weź nie gadaj takich bzdur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sonko86
-3 / 7

A może jakby były testy na tego P****** koronawirusa to ta pani byłaby przebadana i zdjagnozowana a nie robimy problem, że jakiś nieodpowiedzialny babsztyl zataił informacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duncan
+3 / 3

@sonko86 Wiesz, jednym z testów jest to, że pyta się ludzi o objawy i o to, z kim mieli ostatnio kontakt. To się nazywa fachowo "wywiad lekarski". Jest znacznie tańsze i szybsze, niż testy labolatoryjne. I nie zużywa materiałów. I te pe.

Jak jesteś przyjmowany do szpitala / na SOR / cokolwiek - to od zawsze pytano Cię między innymi: czy chorujesz na HIV/HCV? Czy jesteś uczulony na jakieś leki? Czy masz jakieś choroby przewlekłe?

Oczywiście, że wszystko to można zbadać. Ale badanie na HIV/HCV trwa kilkadziesiąt godzin. A odpowiedź na pytanie - zajmuje kilka sekund.

I jeśli zataiłbyś, że masz HIV - to groziłoby Ci do 3 lat więzienia (mimo tego, że mogliby to sprawdzić). A jeśli przez to, że zataiłeś, że masz HIV, ktoś (np. pielęgniarka i inny pacjent) by się od Ciebie zaraził - to groziłoby Ci do 8 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropka87
+5 / 5

Skrajna nieodpowiedzialność, ale nie uważacie, że matka też jest winna, bo nie poddała się kwarantannie, tylko naraziła własne dziecko? Powinny zadzwonić po pogotowie i powiedzieć jak wygląda sytuacja. Obie są winne. Szkoda tylko dzieciaka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ajulia
+2 / 2

Co za kraj, brak odpowiedzialności, i tak przez głupotę ludzi znowu inni cierpią. Egoizm i brak wyobraźni. Należy wyciągnąć konsekwencje i wręczyć mandat. Przestanmy się patyczkowac bo nie zatrzymany tej epidemii, umra ludzie, padną firmy.

Nagle wszyscy do Polski wracają a tak to w Polsce źle. Wyjechales to siedź tam na dupie a nie w prezencie rodzinie wirusa przywozisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moltres
+2 / 2

Dowalić karę jak za składanie fałszywych zeznań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem