Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
4396 4456
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rafik720
+36 / 48

Pomysł ciekawy gorzej z jego realizacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zasysacz1
-4 / 40

@Tummler niepoważne podejście, jak by to miało im przeszkodzić a nam pomoc jak kłótnia nastolatka z rodzicami - Nastolatek : "głupi stary niech mu sie auto popsuje i wyrzucą go z pracy"
Widac nie masz problemów aby wymyślać bzdurne oderwane od rzeczywistości pomysly. Przemyśl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewmario
+31 / 69

Nic nie możesz zrobić tej bandzie pasożytów. Dlatego jest zakaz posiadania broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregory1982
-1 / 5

@ewmario Broń do celów sportowych można ogarnąć 6-8 miesięcy . nie jest tak źle, sam jestem szczęśliwym posiadaczem cz shadow 2 od miesiąca :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+1 / 5

@gregory1982 Ale trzeba gdzieś jeździć co jakiś czas. Kolekcjonerska nie lepsza? I nie posiadasz, nic co jest reglamentowane nie jest Twoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2020 o 19:10

M mieteknapletek
0 / 0

@ewmario
zalozmy ze zakaz posiadania broni zostanie zniesiony, co zrobisz? myslisz ze gdyby w usa kilku wiesniakow wzielo swoje pukawki to rzad mialby pelne gacie? nie uznal by to za akt terroru i uzyl by wojska przeciwko nim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
+2 / 2

@mieteknapletek W USA masz prawo do posiadania broni, więc nie wiem skąd Twoje rozumowanie? Przecież mimo posiadania broni nikt na Biały Dom nie napada... Może dlatego, że prawo jest tam bardziej dla ludzi niźli tutaj, wyłącznie dla sejmu i posłów. Wyobraź sobie podnoszenie akcyzy w Polsce gdyby było pozwolenie na broń, już sam pomysł umierał by na wstępie w sejmie,bo bali by się o protesty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@JestemRolnik
"W USA masz prawo do posiadania broni, więc nie wiem skąd Twoje rozumowanie"
stad ze pod wieloma wzgledami dzialania rzadu usa wcale nie sa duzo madrzejsze od naszego, mozliwosc posiadania broni nie ma na to najmniejszego wplywu

"Może dlatego, że prawo jest tam bardziej dla ludzi niźli tutaj, wyłącznie dla sejmu i posłów."
dla ludzi tak, tylko ze bogatych, co widac na podstawie wielu wyrokow sadowych.

"Wyobraź sobie podnoszenie akcyzy w Polsce gdyby było pozwolenie na broń, już sam pomysł umierał by na wstępie w sejmie,bo bali by się o protesty..."
fakt, w polsce tak, w usa gdyby ktos zaczal protestowac przy uzyciu broni, zostalby zastrzelony na miejscu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregory1982
0 / 0

@Sevivo Tak , tylko że kolekcjonerską nie możesz nosić przy sobie . a sportową już tak nawet z magazynkiem w pistolecie , nie może być tylko przeładowana . w razie pytania Policji to idziesz na strzelnice . Najlepszym rozwiązaniem jest jak strzelnica ma też uprawnienia kolekcjonerskie , wtedy możesz mieć nawet 10 szt broni .
Tak trzeba odbyć dwa starty w zawodach , które można odbyć na swojej strzelnicy i tyle . Poza tym broń chyba jest po to by ją strzelać , a strzelać możemy tylko nas strzelnicy . a zawody to formalność którą ( jak lubisz strzelać ) jest czystą przyjemnośćą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregory1982
0 / 0

@Sevivo Też jest kwestia prawna co wprowadzili w 2015 r. że masz prawo do obrony własnej tj ; Stan wyższej konieczności , Obrona konieczna . Sąd może nawet odstąpić od wymierzenia kary w przypadku przekroczenia granicy obrony koniecznej gdy to zostanie podparte dobrymi argumentami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
0 / 0

@gregory1982 Możesz nie możesz... masz dostęp do niereglamentowanej broni i już się mniej przejmujesz co możesz a czego nie, bo nie mają Tobie co zabrać. Strzelanie poza strzelnicą to wykroczenie, ale Ty stracisz całą broń i pozwolenie i jesteś grzeczniejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-1 / 1

@mieteknapletek Pozwolenie na broń nie jest rozwiązaniem czegoś tylko wyrazem podejścia urzędnika do obywatela. Nie pozwolenie na broń wprowadza normalność tylko normalność sprawia, że obywatel może mieć broń. Po prostu urzędnicy myślą i w Polsce i w USA normalnie i logicznie - nie uzbraja się swoich wrogów, uzbraja się sojuszników. Dlatego my nie możemy mieć broni a oni mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2020 o 13:23

W Wojtek1291
+19 / 21

2/3 Polaków jest podzielonych na dwa obozy polityczne, popełniając codziennie hipokryzję na potęgę. Każdy z tych obozów ma genialne pomysły dla swoich przeciwników, do których sami sie nie stosują. Obecnie nierealnie jest wprowadzić żadnej zmiany poprawiającej stan państwa realnie, bo kiedy jedna strona taką zaproponuje, druga ja dla zasady zbojkotuje. A jeszcze dochodzi ignorowany przez wielu ludzi fakt, że politycy sa zgodni co do jednego, gdy chodzi o ich interes. Wtedy sie nie kłócą, nie robią awantur, cyrków, konsultacji ze społeczeństwem. Nie ma żadnej siły, która by ograniczyła posłów w ich przywilejach czy dietach, chyba, że sami komuś wewnętrznie narzucają kary. NFZ czy ZUS, to przykłady jak ludzie do tego podchodza. Od lat się je zaniedbuje, co przekłada się na jakość życia Polaków, ale to za mało, by pójść po rozum do głowy dla niewolników partii. Same dopłaty z budżetu do ZUSu, który powinien funkcjonować z bezpiecznego obrotu składkami, to rocznie 100 miliardów. To jest 217zł miesięcznie na każdego Polaka. A jeszcze kilka lat temu, jak sie wspominało coś o niefunkcjonowaniu ZUSu, to ludzie wyzywali od paranoików. Także problemów jest od groma, ale najwazniejsze dla głównych partii, to Kościół i mniejszości seksualne. Czyli sprawy indyidualne kazdego człowieka wypiętrzone na priorytet dla polityków, kosztem spraw dotyczących funkcjonowania wszystkich obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-2 / 2

@Wojtek1291 Ja tam niżej mam pomysł dla nich wszystkich. Poza tym uważam, że mamy sposobność pozbyć się polityków i urzędników, nie posłuchać ich i urządzić sobie narodowe coronaparty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 0

@Wojtek1291 Khm... elektorat POPiSu, to LEDWO 30% dorosłych Polaków, więc 1/3, a nie 2/3. Nie zapominaj, iż niemal połowa Polaków nie chodzi na wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-1 / 3

To mogłoby ich nie zaboleć tak mocno... jak wstrzymanie dotacji dla partii politycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+4 / 8

Pomysł musi być realny przede wszystkim. Poza tym oni nie są leniwi, tylko niekompetentni. Sejm ma tworzyć prawo. Ilu mamy tam prawników? Do każdej czynności potrzebują specjalnie powoływanych komisji, zespołów ekspertów. A nad wszystkim czuwają lobbyści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+5 / 9

(P)OSŁY uchwaliły ,,Tarcze Antykryzysową " , która też ich obowiązuje czyli:
- czas pracy 60 godz ( siedzenie w WC , kawiarni sejmowej , itd nie wlicza się do czasu pracy)
- brakujące godziny proponuję zrealizować przy sprzątaniu ulic .
- minimalne wynagrodzenie dla p-osłów ( 2 600 zł brutto )
- zmniejszenie liczby etatów ( z 460 do 170 )
- zmniejszenie odpoczynku do 8 godz na dobę
- praca po 12 godz
- odebranie przywilejów ( daramowe dojazdy , hotele , samochody służbowe , tablety itd)
- odebranie różnych dodatków finansowych ( 10 tys zł za bycie w klubie szachowy lub innym , słynne kilometrówki )
- zamknąć lokale gastronomiczne w sejmie (duży obiad -12 zł, naleśnik - 2 zł )
- zakazać sprzedaży alkoholu bo głupoty uchwalają ( 1 lit 40% - 20 zł , butelka droższa od zawartości)
Jestem za tym , żeby straż sejmowa to wyegzekwowała !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2020 o 8:46

avatar odie
0 / 4

No super, dalej, wstrzymuj, zabieraj, obniżaj... gdzie mam Ci się podpisać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Didi27
+1 / 7

Ale nie rozumie o co chodzi autorowi demotu? Chcesz to pracuj sobie, a jak nie masz gdzie i masz o to problem że z przyczyn takich a nie innych zakłady pracy zamykają póki co firmy, to jedz sobie do Hiszpanii albo Włoch, myślę że Wielka Brytania też Cię przyjmie z otwartymi rękoma! Ja pracuje nadal i uwierz mi że wolałabym zostać w domu bo każdego dnia jestem narażona na to żeby się zarazić, wiec zamiast ciągle krytykować wszystko usiądźcie na dupie i zróbcie coś pożytecznego dla innych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paszczakojad
0 / 0

Powiedz to ludziom, ktorym wynagrodzenie wystarcza jedynie do pierwszego i nie mają oszczędności. Niech sobie siedzą 3 miesiące na dupie. Oczywiscie bez kasy. A moze rok, do wynalezienia szczepionki? Umrą z głodu? Chyba jednak wyjdą z nożami na ulice. Źle Ci z tym, że jestes narazona na zarazenie? Zwolnij sie i zobacz, jak mają inni „siedzący na dupie”.

Czy działania rządu mają sens? Czy nie lepiej byłoby izolować starszych ludzi i innych z obnizona odpornoscia? Zamiast skazywac spora czesc spoleczenstwa na biede? Bieda tez prowadzi do niepotrzebnych smierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
+11 / 13

Śmieszą mnie takie dziecinne demoty na poziomie podstawówki czy przedszkola. Polscy obywatele nie mają nic do gadania w drobnych sprawach, które ich dotyczą, a co dopiero we wstrzymywaniu pensji rządowi. Równie dobrze ktoś mogłyby napisać "Dajmy każdemu polakowi nowe Porsche i sztabkę złota, kto jest za"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+3 / 9

@KO1
To prawda. Dlatego tak tu się miotamy na demotach. Z bezsilności. Bo tyle możemy zrobić. Napisać komentarz, żeby gdzieś dać upust złej krwi. A w czasie wyborów pójść zagłosować. I nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

@KO1
za dlugi tekst nie cyztalem calosci
ale mozesz mi powiedziec gdzie sie podpisac zeby dostac to porsche i sztabke zlota?
tez sie zastanawiam czy moge dostac trzy, za zone i za syna. mlody jeszcze nie ma prawa jazdy wiec samochod mu nie bedzie potrzebny. poprosilbym o porsche zabawke dla niego, ale tak sobie pomyslalem ze somsiadowi oko zbieleje jak zobaczy trzy nowiutkie porszaki pod blokiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zimny1311
0 / 4

haha dobre sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+2 / 4

"Rząd się sam wyżywi"

Odpowiedź Urbana na sankcje gospodarcze nałożone przez Ronalda Reagana na Polskę w 1981.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lukson997
+1 / 1

Zapomniałeś o posłach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W walkonik
0 / 2

co za plebs... nawet koronawirusa będzie u polityka leczyć zamiast u lekarza. Jeszcze czynniki motywujące by polityk lepiej zbawiał obmyśla!
Co państwo opiekuńcze robi z ludźmi... dziwne że niektórzy maseczki / rękawiczki umieją sobie sami zorganizować bez skamlania i "DEJ"owania do rządu a DEJe umieją samodzielnie defekować bez pomocy rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+4 / 6

Jest zakaz robienia innych zakupów niż to konieczne. Czyli spożywka i apteki. Więc wszystkie inne sklepy stoją. Ja mam sklep z obuwiem, prowadzę też naprawę butów, bo z samego handlu bym nie wyżył. Wcześniej sklep należał do ojca i szedł takim samym trybem. Od 2005-07 roku u nas i innych takich małych sklepach praktycznie nie było już handlu. Zdecydowaliśmy się wprowadzić naprawę obuwia, żeby nie zbankrutować, jak tysiące podobnych sklepów z odzieżą, butami itp. Wiadomo markety zrobiły swoje. A teraz sprzedaż spadła mi do 0. Naprawa butów 1 para odebrana wczoraj. Zarobiłem 25 zł. Od czasu kwarantanny, w sumie jakieś 400 zł. bo z początku jeszcze odbierali wcześniejsze zlecenia, ale już nie ma. A zus trzeba płacić, rachunki (woda światło, gaz). W domu też. Mogę teoretycznie zamknąć działalność, ale cyrki ze zdawaniem kasy, rozliczaniem towaru itp itd jest taki, że ojejku. Poza tym jeśli bym musiał za 3 miesiące znowu zakładać działalność, to zaś cyrk z wprowadzaniem towaru do sprzedaży. No i trzeba kupować nową kasę fiskalną, bo stara, nawet jak będzie ta sama nazwa firmy i ten sam NIP, już być nie może. Dobrze, że odłożyłem trochę, kasy bo nie mielibyśmy na jedzenie, a spółdzielnia słałaby monity o nie zapłacone rachunki (ale nie wiem na ile starczy). Żona też na działalności, samozatrudnienie, ubezpieczenia. Spadek klientów o 50 %. I w takiej sytuacji będzie zaraz połowa pracujących Polaków, bo szefowie firm już teraz dają pracownikom wypowiedzenia. Inni na działalnościach (poza spożywczych i aptekarskich/lub podobnych) też są w takiej sytuacji jak ja. Nie ma bata, to po prostu PIER**LNIE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
0 / 2

Serio? marzenie ściętej głowy :) w tym kraju rząd rządzi i rozstawia ludzi po kątach a lud nie ma nic do gadania. Nikt nic nie zrobi jeśli będzi zakaz wychodzenia z domów pod groźbą kar pieniężnych. Wolność się kończy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
+1 / 1

TY nie rozumiesz że im się te pieniądze po prostu należały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 3

Niemożliwe. A szkoda, bo wszyscy jesteśmy Ich pracodawcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+2 / 2

Pomysł świetny, tylko jeszcze napisz jak to zrobić, bo chcieć to sobie możemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrok15
+2 / 2

Zorganizowanie takiego spisku wymaga sporego zgromadzenia, a to doprowadzi do jego samozniszczenia. To się nazywa covir w służbie reżimu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukasz_z777
+1 / 1

Od kiedy istnieje zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pracy? Chyba mnie coś ominęło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Edukator
0 / 2

Zdecydowanie tak powinno być

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T theBatman9000
+4 / 4

Ale oni się już obłowili, przynajmniej większość, mają różne dotacje, kaskę za komisję, lobbowali prawo które winduje ich biznesy, ustawione przetargi, przyznawali sobie milionowe nagrody, kasę doją jeszcze w spółkach w której zatrudnieni są ich rodziny i znajomi, ich pensja to nic nieznaczący dodatek mający tylko na celu udowodnić że niby nie są milionerami i nie zarabiają wiele, że niby są statystycznymi Polakami, Morawiecki w popłochu aż przepisał swoje miliony na żonę xD, Nawet jak im zabiorą to tylnymi drzwiami sobie wezmą :X

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rozwell69
+1 / 1

Oni najlepiej aby nic nie robili, ludzie sobie sami poradzą. A tak to nic tylko szukają jak to wszystkim utrudnić życie jeszcze bardziej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
0 / 0

ta i jak to zrobisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przemo112
0 / 0

to jest 3 wojna swiatowa.wywolana z niczego..i to z powodu wirusa ze dziennie umiera 1% ? wiecej ludzi z glodu umiera ale o tym nie mowia. drugie tyle w wypadkach itp itd...ale tu udalo im sie zrobic afere na caly swiat..i hu siedziec w domu. napewno global ocieplenie zmaleje. flora i fauna odetchnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sacres
+1 / 1

Jacy oni nie są, oni jednak muszą pracować, muszą wam zakazać wychodzić z domu, bo inaczej Polacy nie posluchają i sobie bedą grilla robić w 10 osob.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polski_niewolnik
-1 / 3

Prawda jest taka, że nic nie zrobisz tym pasożytom ponieważ jako obywatel w tym kraju nie masz na nic wpływu. Polska od zawsze była, jest i będzie krajem niewolników i to takich co w dodatku cieszą się z własnego niewolnictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+2 / 2

Kto Ci zakazuje pracować. Masz chęć to idź do pracy. Nie ma zakazu pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xanqer
+1 / 1

Czemu kłamiesz? Komu rząd zabronił pracować? Ja pracuje moi znajomi też

Odpowiedz Komentuj obrazkiem