Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
596 604
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G glus_eli
+33 / 37

Genialny sprzedawca. Sprzedał 6 zamiast 1.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sidarion
+5 / 9

@glus_eli Sprzedał 6 zamiast 1 i sprawił, że wszyscy mówiliby: O to te samochody, które zajmują się sprzątaniem ulic. Renoma poważnej firmy by ucierpiała, a sprzedaż kilku samochodów nie byłaby żadnym zyskiem w takich okolicznościach.
Problem jednak jest taki, że jest to historia wyssana z palca, bo nie doszło do takiego wydarzenia. Na dodatek samochód ze zdjęcia to nie jest nawet RR

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+8 / 12

Samo dobro. Rozruszał firmę i posprzątał ulice. Brawo sprzedawca!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+12 / 32

Każdy może mieć kompleksy. Morał jest taki, że na głupocie innych zarabia się najwięcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+9 / 9

Dużo lepszym pomysłem byłoby przejście do konkurencji podjechanie najnowszym modelem marki premium i podrapanie się palcem lichockiej.

Coś jak Julia Roberts w Pretty Woman kiedy to samo zrobiła w jednym ekskluzywnym salonie odzieżowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+3 / 3

Gdybyście się kiedyś zastanawiali dlaczego Indie są biedne. Swoją drogą w Polsce politycy robili i robią rzeczy równie głupie, również z podobnych względów - bo ktoś poklepał po ramieniu, bo ktoś wjechał na ambicję, bo ktoś powiedział, że są ważni. Jedynie geopolityka sprawia, że jest "nawet, nawet" inaczej byłoby podobnie jak w Indiach. Warto nadmienić, że historyczne udostępnione już dokumenty różnych wywiadów miały w sobie instrukcję jak długi powinien być czerwony dywan na przyjazd, ile trzeba powiedzieć pochlebstw itp. I dlatego politycy w Polsce od niepamiętnych czasów postępowali jak frajerzy. Teraz też tak jest, tylko zanim odtajnią archiwa to minie kolejne 50 lat. Warto dożyć, bo będzie okazja do zrywania boków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@Pomylilem_Strony
Indie owszem maja sporo biednych i duże rozwarstwienie społeczne , ale biedne nie są , wynika to z ogromnej liczby populacji a już na pewno nie są głupie. Przypomnę ci że są mocarstwem , Posiadają własną technologie i infrastrukturę produkcyjną , Posiadającym własną broń jądrową posiadają własne konstrukcje samolotów bojowych o parametrach nie gorszych niż amerykańskie, posiadają pociski samo kierujące własnej konstrukcji , własne satelity wystrzelone własnymi rakietami i posiadający własny program kosmiczny i to nie tylko na papierze jak u nas. Mówisz o państwie z jakim liczą się wszyscy na świecie. To nowoczesne państwo podobnie jak teraz Chiny. A ty pamiętasz pewnie Indie i Chiny z lat 50 i 60tych

Historycznie ostatnio zaliczyli potknięcie w XVIII i XIX wieku kiedy to cwanym Brytyjczykom udało się dzięki korupcji i grze politycznej doprowadzić do wywołania wewnętrznych konfliktów jakie doprowadziły do wojny domowej dzięki której przejęli tam władzę i przez jakie Indie zostały w tyle myśli i technologii .

Przypominam ci że ten kraj przez wieki górował technologicznie nad innymi. I jest kolebką jednej z czterech najstarszych znanych cywilizacji tzw Harappańskiej doliny indusu... (poz im współczesnymi, egipską, Mezopotamii i Chińską , ) Wytapiał stal zanim zachód się tego nauczył w XIX wieku Świątynia w Brahmeshwar wzniesiona w XI wieku ma pierwszą na świcie konstrukcje z belkami stalowymi przenoszącymi ciężar konstrukcji i mówimy o pojedynczych belkach mających 8-10 metrów długości i 20x20 cm szerokości złączonych klamrami po 25 -36 sztuk.
A przykłady mistrzostwa metalurgii Indyjskiej jest więcej np żelazna kolumna Ćandragupty II z roku 415 ne , przypomnę że broń palna do europy przywędrowała właśnie z Indii choć niewątpliwie opracowali ją w Chinach znacznie wcześniej.
Każde imperia mają okresy swojego wzlotu i swojego upadku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2020 o 13:24

P Pomylilem_Strony
+1 / 1

@killerxcartoon kwestia spojrzenia. "Mają sporo biedy" - o to mi chodziło. A to, że miliard ludzi robi robotę, że mają osiągnięcia (nawet jeden z nich odkrył "4 stan skupienia"), że budżet przy takich liczbie ludzi jest znaczny, że teraz idzie dużo "outsourcingu" do Indii itp. Nie zmienia faktu, że społeczeństwo Indii nie należy do najbogatszych. Ja tylko mówię, że mają nie zbyt lotnych polityków, co poniekąd (historycznie) potwierdziłeś stwierdzeniem "Historycznie ostatnio zaliczyli potknięcie w XVIII i XIX wieku kiedy to cwanym Brytyjczykom udało się dzięki korupcji i grze politycznej doprowadzić do wywołania wewnętrznych konfliktów jakie doprowadziły do wojny domowej".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@Pomylilem_Strony
Jesteś w błędzie. Mieli ..... bo trzymali się feudalnego systemu kastowego. i mając ogromną ilość różnej ludności odmiennej rasowo , kulturowo , wyznaniowo i językowo jaka wywoływała konflikty i łatwo była je podsycać i wykorzystać przeciwko władcom. Maja obecnie 22 języki urzędowe zapisywane w 8 alfabetach z pośród ponad 100 różnych języków występujących w Indiach.

Każda kultura i cywilizacja ma swoje chwile wzrostu a potem chwile upadku... i rzadko trwają więcej niż 300-400 lat. Myślę że przyszłość należy do Chin i Indii bardziej niż do USA i Europy . Za jakieś 20-30 lat to oni wyprzedzą nas cywilizacyjnie .. na poziomie technologicznym już są na naszym (europejskim czy amerykańskim) poziomie Jak nie dalej...

Maja właśnie bardzo lotnych polityków jacy postawili po latach zacofania kraj na nogi i przekształcają go w kwitnąca gospodarkę. Mający stały i równy wzrost gospodarczy od czasów uzyskania po II wojnie światowej niepodległości , Obecnie to całkiem nowoczesny kraj. W ostatnich 30 latach zmienił się niesamowicie. W ostatnich 5 latach sprzedano tam 150-250 milionów telefonów rocznie i są zaraz po Chinach największym rynkiem zbytu. Młode pokolenie jest już wyedukowane , od lat 80tych jest już bezpłatna nauka do 12 klasy Ciężko w 50 czy 70 lat przemienić karaj jaki w wielu elementach żywcem był wzięty z XVII wieku . Ostatnie lokalne przywileje szlachty zniesiono w latach 70tych..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2020 o 19:08