Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
147 161
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S singri
+8 / 12

Nie zapominaj o skrajnej bezczelności, jaką jest domaganie się godnej płacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-3 / 5

To że w momencie dużej potrzeby ktoś zachowuje się tak jak powinien, czasami narażając własne życie, nie czyni go bohaterem ale powoduje że ludzie uznają go za osobę potrzebną i zaczynają szanować. Jak się kończy czas gdy to zapotrzebowanie na lekarzy jest duże to wracają oni do starych zwyczajów więc i ludzie tracą do nich znowu szacunek. Miałem w życiu trochę problemów ze zdrowiem i poznałem wielu lekarzy, 95% z nich bym nikomu nie polecił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HikariOla
0 / 0

@kibishi tu nie chodzi tylko o lekarzy Ale o całą ochronę zdrowia. Z jednej strony rozumiem bo niektóre osoby z tych zawodów potrafią być przykre Ale ile w ich zachowaniu może być przemęczenia i wypalenia zawodowego. Większość pielęgniarek i ratowników ma Co najmniej 1.5 etatu lub robi kolosalne nadgodziny żeby zarobić normalne pieniądze jak za zawód w którym ryzykują swoim życiem i ponoszą odpowiedzialność za ludzkie życie. Nikogo nie staram się na siłę usprawiedliwiać Ale potrafię zrozumieć że ktoś będzie upierdliwy jeśli na awarii spędził 24h potem miał kilka h na odespanie i potem kolejny maraton 12h

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

@kibishi Wiesz, na szczęście dosyć rzadko mam potrzebę korzystania z pomocy lekarskiej. Zauważyłem jednak, że dobry lekarz pozostaje dobrym, a zły złym niezależnie od sytuacji. To samo dotyczy większości ludzi, niezależnie od profesji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 4

Bezrobotne trolle, które na nich chwilowo nie "wieszają psów", proponuje skierować do pomocy w szpitalach zakaźnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+2 / 2

znajoma lekarka opowiadała, ile czasu potrzebuje na biurokrację NFZ....
KOSZMAR.

Aby stworzyć JEDEN wypis, potrzebuje pomiędzy 1 godzinę, a nawet 4 godziny.
Aby wpisać do szpitala jednego pacjenta (nie można pobrać informacji z systemu, do których ma dostęp pacjent na stronach NFZ), lekarz musi poświęcić między 2, a 8 godzin (jak skomplikowany przypadek, a pacjent przyniósł po prostu całą dokumentację, jaką posiada). I nie, nie może tego wykonać pielęgniarka. Dodaj, że szpital daje jeden komputer (przynajmniej w jej przypadku). I nie, oni nie piją kawusi, a melisę, by się nie wq..wiać przy tym za bardzo... I nie mogą przynieść prywatnych laptopów, bo RODO i kwestie bezpieczeństwa. A i komputer... z Vistą. Rocznik także słuszny...

I dlatego szpitalom nie opłaca się przyjąć pacjenta na jeden dzień. Bo jak ma lekarz poświęcić dniówkę na biurokrację i dniówkę, na leczenie, a za biurokrację NFZ nie zapłaci, to co ma szpital zrobić?
Dopłacić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 marca 2020 o 17:00

avatar konradstru
0 / 0

Fakt. Ale sam nie wiem co jest gorsze. To, że ludzie traktują ich jak bohaterów z niewiadomej mi przyczyny czy, że po pandemii zapewne wszystko wróci do normy i będzie jak w tytule.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem