Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
78 82
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H HaveANiceDay1983
+2 / 2

to że dziany gość nie poczuje datku w postaci milionów euro nie oznacza że te miliony nie wpłyną pozytywnie... gorsze jest to jak bogaci się chwalą że wydają mase na datki a przy sprawdzeniu okazuje się że kłamią. Bądz co bądz oddanie ~1/12 rocznych przychodów to coś czego żaden miliarder nie zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@HaveANiceDay1983 Bogaci i z resztą każdy inny kto pomaga powinien deklarować pomoc już po fakcie. Bardzo dobrze że informują, bo inaczej byśmy o tym nie wiedzieli - żyli w przeświadczeniu że nie pomagają, ale na litość boską to że taki Szczęsny zgodził się na obcięcie pensji o 10 mln zł, czy 4 mln Lewandowskiego przekazane dla szpitala... Owszem, jest to góra pieniędzy, ale dla nas, dla nich to nic nie znaczący gest i żaden wysiłek, przelanie niewielkiej części czegoś z czego i tak nie zdążą skorzystać, żeby podobną kwotę odliczyć sobie w przyszłości od podatku. Wirus podowuje to, że ich praca przestaje być potrzebna i oni najbardziej tego się boją. Świat bez zawodowego sportu może istnieć i o dziwo, jest o wiele lepszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

Bogaty choćby daje pracę...
Biedny nie będzie prowadził dużej i skomplikowanej firmy. A jeśli się takiej dorobi - nie będzie już biedny.
Możemy mieć albo bogatych, średnich i biednych, albo wszystkich biednych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@kondon Wszystko to prawda. Chodzi mi tylko o to by bogaci sportowcy te swoje miliony wsadzili sobie głęboko. Nie potrzebujemy ich teraz i nigdy nie potrzebowaliśmy. Przypomnij sobie jak bulwersowały nas zarobki prezesów w NBP, Orleniu czy TVP a tak po prawdzie to porównując ich zarobki do topowych sportowców to są głodowe stawki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@wichniak2 Nie podobają mi się ogólnie zarobki na świecie, ale co w uczciwy sposób można z tym zrobić? Co efektywnie zmieni rzeczywistość? Odgórne regulacje uczynią jeszcze więcej zła, tak się zawsze kończą.

Zarobki sportowców wynikają z rynku. Jakoś on ich umiejętności weryfikuje. Ludzie płacą im dobrowolnie.
Kto weryfikuje kompetencje pracowników spółek państwowych? Jaki wpływ ludzie mają na ich zarobki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@kondon Piłkarzy ogląda "każdy", np. siatkarzy garstka, stąd przepaść w zarobkach ale to my widzowie sportu i konsumenci reklamowanych przez sportowych celebrytów produktów wyceniamy ich "wartość" więc możemy to robić "oddolnie" niejako rezygnując z oglądania ich wyczynów (nie wykupywać pakietów sportowych w telewizji, nie chodzić na mecze i nie kupować koszulek, gadżetów ani reklamowanych przez nich produktów. To oczywiście nierealne, ale taki powinien być sport. Czysto amatorski, bez dopingu, oszustw i gigantycznych pieniędzy. Rozmarzyłem się :-) Obsada spółek skarbu państwa wynika wprost z faktu, kto sprawuje władzę i obsada stanowiska realizowana jest z klucza partyjnego, bądź według kompetencji (teoretycznie jest to możliwe)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@wichniak2 O tym też mówię i zgadzam się z Tobą. Tylko oddolnie można coś zmienić. Odgórne regulacje zrobią więcej złego, niż dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@kondon Powiedz mi jakie decyzje podejmuje bogaty w firmie ;) najlepiej powiedzmy że średniej wielkości fabryka zatrudniająca około 80 osób na zmianę, biura to jakieś 10-15 osób wszystko ma miejsce w UK. I przez co fabryka bardziej obrywa wydajnościowo - Szefu jedzie na dwa lata do australii czy operator maszyny bierze wolne na tydzien, a ludzie z innych zmian nie chcą wziąć nadgodzin i pokryć jego zmiany. Bez co prawda bez bogatego właściciela fabryka by nie powstała/ ewentualnie ktoś inny byłby właścicielem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@HaveANiceDay1983 Jeśli ktoś zatrudnia 80 osób to już nie jest mała firma. Wystarczy, że nakreśli jakiś plan, a jego ludzie zrobią resztę. Z resztą w obecnych czasach może swoje obowiązki załatwić na odległość i spokojnie sobie kontrolować działanie firmy z drugiego końca świata.
Ostatnie zdanie potwierdza to, co pisałem wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem