Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
340 367
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z konto usunięte
+11 / 17

Jak to było? "To naturalne zmiany klimatu nie wynikające z działalności człowieka"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
+3 / 3

@Zapity_wsiok Zdjęcie pochodzi z okresu saharyjskich burz,a pył znad Sahary dociera do Europy od zawsze(Pył znad Sahary, choć naturalnego pochodzenia, też jest smogiem - mówi klimatolog prof. Krzysztof Błażejczyk. A alergolog prof. Ewa Czarnobilska alarmuje, że wdychanie tego pyłu może być groźne dla alergików.Klimatolog prof. Krzysztof Błażejczyk z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z PAP wyjaśnia, że o ile w Polsce taki pył znad Sahary pojawia się dość rzadko, to już np. w basenie Morza Śródziemnego to zjawisko bardziej powszechne. "Taki wiatr docierający do Włoch ma nawet swoją nazwę - to sirocco. Natomiast we wschodnich częściach Morza Śródziemnego wiatr ten nosi nazwę khamsin. Występuje kilka razy w ciągu roku" - mówi naukowiec. Dodaje jednak, że zdarza się, że przy odpowiednich warunkach atmosferycznych taka chmura dotrze i nad Polskę.)No i właśnie w zeszłym roku mieliśmy bardzo nasilone to zjawisko.Susze występują cyklicznie na całym świecie,właśnie mija wiek od ostatniej wielkiej suszy z lat 30 ubiegłego wieku(nie mającej raczej nic wspólnego z działalnością człowieka)Skąd się biorą cykliczne susze?Wyjaśnienie znajdziesz w opracowaniach dotyczących aktywności Słońca w połączeniu z promieniowaniem kosmicznym,poszukaj dowiesz się sam (to opracowania naukowe,nie teorie spiskowe).Globalne ocieplenie to twór polityczny i nowa religia. Znajdź film "The Great Global Warming Swindle - Wielkie oszustwo cieplarniane" Obejrzyj wyrób sobie własne zdanie.Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+4 / 8

Pierwszy przypadek burzy piaskowej na wyspach Karaibskich zanotowano w 1828 roku. Podkreślam ZANOTOWANO bo podobne zjawisko opisywały też opowieści Indian. Źródłem pyłu była Sahara, znajdująca się za oceanem Atlantyckim czyli ponad 4000 kilometrów na wschód.

Aby uniknąć pustynnienia Polski, należałoby zacząć od zasypania większości rowów melioracyjnych. Jak sadzicie, czy rolnicy zgodzą się na takie rozwiązanie. Przecież obecnie oni najbardziej odczuwają brak wody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1148
+2 / 2

@Rydzykant
U nas też kiedyś w zimie przyleciało trochę piasku. Nie tak dawno. Poza tym, w Ameryce Północnej też jest sporo pustyń. Może nie koniecznie piaskowych, ale jednak są.
Pustynnienie można też ograniczyć zalesianiem, co od lat stopniowo robimy. Zapory na rzekach też mogłyby sporo dać w podniesieniu stanu wody, ale planowane stopnie na Wiśle teraz pewnie byłyby trudniejsze do realizacji, niż za PRLu. Problemy mogą być przez kraje, które mają gdzies ochronę klimatu i masowo wycinają/wypalają lasy i osuszają mokradła. I naszych zachodnich sąsiadów, którzy lasów prawie nie mają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 kwietnia 2020 o 14:04

R Rydzykant
0 / 0

@pawel1148
Oczywiście warto podjąć wszystkie te działania. Nie tylko w celu przeciwdziałania suszy. Urozmaicone środowisko, z lasami i zbiornikami wodnymi, zdecydowanie sprzyja naszemu zdrowiu.
Skoncentrowałem się na zasypywaniu rowów, bo nasze ziemie słynęły niegdyś z rozległych mokradeł i bagien. Sporo z nich można byłoby odtworzyć stosunkowo niewielkim kosztem. W połączeniu z zalesianiem nieużytków, daje to największe szanse. Przynajmniej lokalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tank_reaper
+3 / 7

Co za bzdury, rolnicy pola zaorali i jeszcze niczym nie porosły. To normalne, że jak wieje silny wiatr to niesie ziemie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar darek1423
0 / 0

@tank_reaper Pustynienie(wysychanie) Wielopolski to nie jest bzdura. Wystarczy się spytać kogoś kto mieszka tu dłużej i potwierdzi ,że jest coraz mniej wody w okolicy. Jednak tutaj główną winowajcą jest zła gospodarka wodna ,a nie globalne ocieplenie. Ono jedynie dokłada swoją cegiełkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andre53
-4 / 6

ble ble ble

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZimaIdzie
0 / 0

@andre53
Bardzo ambitne i dojrzałe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 kwietnia 2020 o 20:26

D DAREKJP
+2 / 4

To ja powiem coś z własnych obserwacji. Przez działalność człowieka obniżył się znacznie poziom wód gruntowych - wychodzi bokiem zabetonowanie miast, miasteczek i wsi. Woda spływa zamiast pod ziemię - do sieci burzowej i kanalizacyjnej. A potem wprost do rzek. Skutkiem tego betonowania są też powodzie - w okresach intensywnych opadów woda zamiast zasilać wody gruntowe - wpada do rzek, które mają ograniczoną przepustowość i niemogąc pomieścić wszystkiego - wylewają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+2 / 2

tyle jest sygnałów, że coś jest nie tak, ale i tak nic z tym nie robimy. I tak jak ze wszystkim obudzimy się z ręką w nocniku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piechuzg
0 / 0

No i co w związku z tym? Zmienia się klimat trzeba działać, budować zbiorniki i nawadnianie pól - przez pół roku w Polsce jest zimno i pada to może to wykorzystajmy. A nie średnioweczne pola i modlitwy o deszcz .. Izrael jakoś sobie radzi ..bez dostępu do wody, wymyślili sobie sposób na odsalanie wody .. ot można ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W weasleytwins
0 / 0

dziwne, chciałam wyszukać o tym trochę więcej informacji i nie znalazłam żadnej z 2020 roku. Tylko z 2017 i 18

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wielkipies3
0 / 0

Zmieńmy plnetę,czemu nie.A potem kolejna i kolejna.Ciekawie to opisał Smith w Matrixie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem