Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
866 871
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Ricochet69
+14 / 14

Ojciec jednego z moich znajomych ma spore gospodarstwo rolne. Pewnego dnia zauważył jak w oddali dwoje nastolatków jeździ sobie quadami w najlepsze po jego polu. Wsiadł więc do ciągnika i zaczął jechać w ich kierunku. Cwaniaczki co prawda zaczęli skutecznie uciekać i dogonienie ich było nierealne ale pozostawili ślady po których dosyć łatwo można było dotrzeć do miejsca ich zamieszkania. Po dojechaniu do domu do którego prowadziły ślady, ojciec znajomego zastał tam kobietę, która najprawdopodobniej była matką tych mało rozgarniętych jeźdźców i poprosił ją aby mu pokazała gdzie jest jej ogródek. Gdy ona zapytała po co mu ta informacja, ten odpowiedział że chciałby sobie tam pojeździć swoim ciągnikiem jak mieszkający w jej domu chłopcy po jego polu. Kobieta grzecznie przeprosiła i poszła wyjaśnić sprawę z małolatami. Straty były relatywnie niewielkie więc wszystko skończyło się jedynie na tej nauczce bez wzywania policji i spraw sądowych. Jeżeli jednak sprawa jest poważniejsza to zdecydowanie warto z sąsiadami znaleźć sposób na odnalezienie quadziarzy i wymierzenie im sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2020 o 12:40

G Gekon86
+9 / 9

Dla takiego "quadowego rolnika" w ramach kary nakazać całe pole ogarnąć przekopując je szpadlem. Nie ma szans żeby drugi raz to zrobił. Kary finansowe czy więzienie nie pomoże. Pieniądze może mieć a w więzieniu tylko sobie pograć na PS4. Podobnie postępować gdy wandale niszczą elewacje budynków gryzmołami. Nakaz samodzielnego odmalowania całej elewacji, oczywiście pod nadzorem kierownika budowy który odbierze lub nie poprawki. Brak wyobrażenia o tym ile pracy trzeba włożyć w to, aby pole zaorać i zasiać czy też zrobić elewacje prowadzi do tego, że gamonie to niszczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+7 / 7

@Gekon86 Osobiście wątpię w to, że wandale wyrządzający wszelkie szkody mają na tyle umiejętności i rozumu aby samemu naprawić to co zniszczyli. Powinni jednak ponieść pełne koszty przywrócenia zniszczonych rzeczy do stanu pierwotnego, nawet jeśli będą płacić za to latami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 4

@Ricochet69
akurat przedmowca ma racje, jezeli za zniszczenie pola bedzie nalozona kara finansowa, ktorej ukarani nie odczuja dotkliwie, to nie bedzie z tego zadnej nauczki. bedzie to tylko zarcik ze za "tysiaka" mozna po polach pojezdzic
natomiast jak za kare bede mieli np wymalowac 100 laweczek w parku, to duzo bardziej to odczuja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+6 / 6

@mieteknapletek Właśnie dotkliwość kary miałem na myśli. Kiedyś miałem możliwość obserwowania jak "pracują" osoby, które sądownie otrzymały nakaz wykonania prac na cele społeczne. Była to zwykła "ściema" po to tylko aby odbębnić ilość godzin. Skazany udawał, że pracuje a osoby nadzorujące pracę trafiał szlag bo więcej było z tym problemów niż pożytku. W przypadku aktów wandalizmu, przywrócenie czegoś do stanu pierwotnego najczęściej kosztuje znacznie więcej niż skromny "tysiaczek", zwłaszcza gdy zgodnie z wszelkimi normami i przepisami wykona to fachowo specjalistyczna firma. Oczywiście dobrze byłoby aby winowajca odczuł ciężar kary fizycznie a nie tylko finansowo ale jest to praktycznie mało realne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2020 o 14:52

G Gekon86
+4 / 4

@Ricochet69 no właśnie mogą nie mieć umiejętności (szkoda, że do niszczenia mają) Może pojawi się u nich płacz (bardzo proszę, wtedy zobaczą jak cierpią ludzie patrząc na ich wandalizm), złość że musza robić coś czego nie potrafią. Nadzor nad nimi by był i zrobiłeś źle to poprawiasz aż się nauczysz i do skutku. O to wg mnie chodzi aby kara była karą (wg mnie ma całkowicie zniechęcić do popełniania ponownie takiego czynu lub w ogóle wandalizmu) a nie pokrycie kosztów i luzik. To oczywiście tylko moje zdanie.
Często wandalom przeszkadzają wiaty autobusowe/tramwajowe. Myślę, że gdyby taki delikwent przez rok czasu dzień w dzień mył te wiaty w uniformie z napisem "jestem wandalem" to by miał czas przemyśleć swoje postępowanie. Oczywiście po 8h dziennie mycia aby za dobrze nie miał. Ludzi uczciwych trzeba nagrodzic a bandytów ukarać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+6 / 10

Janówek Pierwszy pod Warszawą. Czyli idiota ze stolicy wyjechał sobie za miasto poszaleć na quadzie. Polacy to jednak nie powinni dużo zarabiać i mieć zbyt dużo wolnego czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Soka89
+3 / 3

@kenzol Polacy? A dlaczego znów Polacy? Głupota nie ogranicza się do jednego narodu. Myślisz, że za granicą tak nie robią? Niepotrzebnie wrzucasz wszystkich do jednego worka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paprodziad
0 / 16

Nie żebym podpowiadał, ale 4 metry stalowej linki to jakieś 50 złotych. Tak że ten...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+6 / 12

@Paprodziad jako rowerzysta kiedyś o mało straciłem przez taką linkę głowę w lesie. Rowerzyści mają pełne prawo do jeżdżenia po lasach Więc tak, że nie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+5 / 5

@Paprodziad
pomijajc to ze rozwiazanie proponowane przez ciebie jest nieetyczne, do tego kara za szkody wyrzadzone przez taka linke moze przekraczac wartosc "chronionego" przez nia pola

ale nasuwa sie pytanie, jak ty chcesz taka linke rozwinac na takim polu, i na czym ja zawiesic?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 4

@Paprodziad a pomyślałeś że może właśnie quadowcy powyjeżdżali z lasów i wertepów właśnie dlatego że ktoś masowo rozwieszał linki stalowe? I karą ma za jazdę quadem ma być śmierć? Sufit ci na głowę spadł?
Ale pal sześć quadowców. A jak ktoś będzie rowerem jechał? Albo ktoś będzie biegł?

U mnie w mieście jest niepisane przyzwolenie dla quadowców i innych offroadowców w konkretnym miejscu. Piaszczyste wydmy na których prawie nic nie rośnie, na skraju lasu. Dobrych kilka km. Dojazd tam zbyt lekki nie jest, wiec ciężko natrafić tam na kogoś "przypadkiem", a i teren do innych zabaw niż off road się nie nadaje. Wilk syty i owca cała.

A rada dla rolnika. Może warto wykopać dość głęboki rów w okół pola. Tak pół metra szeroki i tyle samo głęboki. Ciągnik przejedzie, ale quad czy cross już nie bardzo, a wątpię aby quadowiec specjalnie dechy ze sobą woził aby komuś na pole się władować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W walkonik
-2 / 2

@Paprodziad stalowej linki czy drutu kolczastego to używajcie jak zawsze wieśniaki, w zgodzie z tym jak wasza wieloletnia tradycja każe - do wieszania i powolnego uśmiercana psów i kotów w lesie.
Na quady tylko coś co niszczy oponę lub pojazd jak coś, barbarzyńcy, a nie coś co jest z myślą by dotkliwie uszkodzić / zabić człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
0 / 2

@Paprodziad Mój kolega z pracy, jak mu jeździli po łące to rozlał gnojówkę (czy coś takiego) i śladu po nich nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
-4 / 4

@Paprodziad ej nie przeginaj to że ktoś kto jeździ po czyjejś własności jest h..em nie znaczy że masz go uszkodzić , i jeszcze odpowiadać karnie za uszkodzenie ciała

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
+1 / 3

Drut żyletkowy na ogrodzeniu załatwia sprawę.
Do tego ostrzeżenie o nawet nie istniejących pułapkach gwoździowych, ostrzeżenia o monitorowaniu terenu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar be4bee
+3 / 3

U mnie na polu też już byli. Na całe szczęście jechali przy krawędzi pola i w połowie się wrócili. Zostawili porozrzucane plastikowe butelki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaSen
+3 / 3

deportowac na Białorus. Tam sie nim zajma :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shark__
+6 / 6

Zeszłego lata będąc na wczasach na prywatnych kwaterach nad polskim morzem byłem świadkiem następującej sytuacji. Siedzę sobie z właścicielem domu na tarasie orzy piwku i obserwujemy gościa z passata na stołecznej rejestracji z przyczepką a na niej quad gryzzli 650 cm3 z rejestracją ze sklepu 1001 drobiazgów "new york". Gość przyjechał na do sąsiedniego domu na wczasy. Mój właściciel stancji rozpoczyna gawendę ze stołecznym osiłkiem - bez karku, złoty łańcuch, tauaże.
Gościu ? A gdzie ty tym quadem będziesz jeździł?
- ch*** cie obchodzi !
Dam ci dobrą radę nie ściągaj tego quada z naczepki bo to będą kosztowne wczasy.
- przydługa wiązanka pana ze stolicy ...
Dzień 2
Mój właściciel (sołtys wsi, szef kapitanatu portu, szef odcinka Urzędu Morskiego)
Przypilnował moment wyjazdu quada na rekonesans.
Wyłapuje gostka na zjeździe z wydm.
500 zł za dewastację wydm.
A pod domem czekał radiowóz.
3500 zł kara z funduszu gwarancyjnego za brak ubezpieczenia.
200 zl za brak rejestacji pojazdu.
200 zł za poruszanie się po drogach publicznych.

Przez następne 10 dni quad stał na naczepie a gostek dreptał ze spuszczoną główką na wczasach życia.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snap171
+2 / 8

Na wsi go zaraz dopadną. Wszyscy się znają, nawet w sąsiednich wsiach. Będzie lincz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2020 o 14:04

G goff
+4 / 4

powiem Ci prosty przykład. jedzie matoł na quadzie po zwyklej drodze polnej nie mam nic do tego tak samo rolnik. ale z.doswiadczenia wiemy ze ten matoł a raczej pewna częśc użytkowników zjedzie z drogi w las pole itd... wiec rolnik woli wcześniej zatrzymać ot tyle. rozsadnie myślący człowiek któremu powiesz ze zle robi powinien zrozumieć a matoły nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RSX_PL
0 / 0

zawsze uwazalem gości na quadach i Crossa rozjedzajacych pola i czyjas własność za qurwy,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+2 / 2

@m1989w Pewnie taki sam mądry jak i ty, więc nie ma co wchodzić w dyskusję o szkodach. Za to o własności prywatnej to już chyba każdy matoł powinien słyszeć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skrzetusky1
0 / 0

Zdajesz sobie sprawę, że takie koleiny utrudniają później pracę kolejnych maszyn a wyrównać ich teraz nie sposób?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

@m1989w zrób sobie takie koleiny na mordzie, zobaczysz jak to będzie fajnie wyglądało, i jak utrudniało golenie... :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
-1 / 1

@FenrirIbnLaAhad wystarczy że ty masz takie skaryfikacje nie będę się do Cb upodabniał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wielkipies3
+1 / 1

Jak powiedział klasyk ,,Na pohybel skur....om!!,,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J j85
+2 / 2

I właśnie przez takich debili później wszyscy crosowcy i quadowcy maja przej...ne. Sam jeżdżę quadem ale po to żeby pojeździć a nie robić komuś na złość i bawić się cudzym kosztem niszcząc mu teren. Mimo tego ludzie patrzą na mnie krzywo (chyba juz za samo posiadanie quada) No i przez takich jest też więcej zakazów oraz zaostrzen przepisów. Dostają wszyscy po d...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem