Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1429 1501
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar AVictor
+7 / 9

@RSX_PL Ogólnie aborcja to co krysys wyciągany temat do odwrócenia uwagi, raz ją chcą zaostrzyć raz totalnie zalegalizować. A prawda jest taka że ten kompromis co jest odpowiada 90% społeczeństwa i przy próbie jego zmiany zawsze są protesty.... i dlatego ten temat jest zawsze wałkowany kiedy są kłopoty tak dla odwrócenia uwagi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2020 o 23:45

K kripszt
+7 / 29

@grzymas73 no widzisz, problem w tym ze to nie jest zabijanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+18 / 38

@grzymas73 Szkoda, że nie ma kolejki do pomocy już narodzonym. Proszę: wykaż się. Obecnie poszukuje się wielu wolontariuszy. Nie ma kto nakarmić chorych, przebrac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+8 / 26

@grzymas73 Nie chodzi "wam" o życie. Gdyby tak było to ręka by ci drgnęła przed zabiciem pająka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grot84
+13 / 19

@Alchemik1313
Rozumiem że jesteś weganem (czy tam weganinem) no bo skoro nie można zabijać nieświadomego zbioru komórek to chyba świadomej kury też nie można?
Co do ratowania życia ludzkiego to jak zwykle pomagać w DPSie czy w Domu Dziecka z upośledzeniami nie ma komu.
Wszystko to ideologia i sposób na zbijanie kapitału.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
-2 / 6

Jak spuścisz się w skarpetę tez zabijasz komórki i co? Do kolego wyżej co stwierdził że to jest zabijanie już nie napisałeś :" o proszę spór trwa tyle lat a ty wiesz najlepiej, jakie to proste"

Doskonale wiem że to nie jest proste ale to tylko dlatego że ludzie mają różne poglądy. Tylko tyle. Nawet nauka nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić kiedy jest to już zabicie a kiedy nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+2 / 6

@adraxer12 "Twoje życie nie zaczęło się od ukształtowania sobie serca" moje życie zaczęło się od rozwinięcia mózgu. Myślę więc jestem .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar borekpp
0 / 10

@lithium222 No to jak nie ma kto nakarmić to pozabijać, tak jak się robi z nienarodzonymi..bo przecież będą biedni.. Adolf bije brawo, podobnie robił z Żydami..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 5

@borekpp A robisz coś w temacie, czy pierdzisz w stołek i wycierasz sobie gębę pięknymi frazesami? Nie wiem kto ci bije brawo, ale poztawiając innych na śmierć niewiele się różnisz od tych co jak twierdzisz mordują nienarodzonych. Zajmijcie się w końcu tymi co żyją, hipokryci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
-3 / 3

Debil!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alojzykluska
-2 / 2

@lithium222 ja na przykald robie w temacie: poczelam, urodzilam i zajmuje sie swoimi dziecmi jak najlepiej potrafie i jak podrosna, ze bede miec wiecej czasu, to bede mogla pomagac innym. Tak dla informacji-najwiecej pomaga srodowisko katolickie (rozne instytucje, swieckie i zakonne), ktore wlasnie najbardziej broni i chroni zycia, wiec nei widze tu zadnej hipokryzji lub umywania rak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+2 / 4

@alojzykluska G** pomaga i nic nie robi. Taki wielki szum na pokaz. Nikt nie pomaga rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami. Nie przychodzi do takiej rodziny pani zakonnica i odciąża matkę/ ojca na jakiś czas. W naszym kraju nie funkcjonują ośrodki zapewniajace odpowiednią rehabilitację/ kształcenie/ rozwój dzieci z niepełnosprawnosciami. Tego po prostu nie ma. Opieka nad takim dzieckiem to studnia bez dna. Finansowa. Takie rodziny żebrzą wręcz o jakąkolwiek pomoc, ponadto skupiając się na jednym dziecku, często gdzieś pomijają te inne.

Jednak w pięknej bajce, jaki to świat jest kolorowy żyć można. Pewnie :D

Zatem przepraszam ale co robisz? :D Zrobiłaś urodziłaś i się zajmujesz? No braaawoooo, braaaawooo. Chyba, że jak rozumiem urodziłaś niepełnosprawne? (w takim razie niby jak będziesz pomagać innym, skoro takie dziecko wymaga wielokrotnie pomocy 24/h i uwaga SIE NIE USAMODZIELNIA). Planować to sobie można nawet i wybudowanie zamku.

Pochwal się zatem co robiłaś do tej pory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 1

@alojzykluska I zapdła cisza.. klasyka gatunku :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O obcy78
-3 / 3

@lithium222 a mogę tak spytać o doświadczenie w tej materii? Bo widze, że kolega/kolażanka też rzuca frazesami. Czy pomoc ma sama przychodzić? Bo jak ktoś sie nie zgłasza to znaczy, że tej pomocy nie potrebuje. Ile rodzin z dziećmi kalekimi jakoś funkcjonują poprawnie i inne dzieci też się wychowują i wsperają rodziców.
Właśnie łątwo się coś oskarża czy ośmiesza z za komputera mówiąc coś, o czym sie pojęcia nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+2 / 2

@obcy78 Nie rozumiem o co się pieklisz w tym momencie :D Doświadczenie w czym? Chorym dziecku? Posiadaniu chorego dziecka? Starania się o opiekę? Frazesy odnośnie czego? Jak wygląda opieka nad niepełnosprawnym?

Z kosmosu się urwałeś? Gdzie ma się taka rodzina zgłaszać, do jakiejś internetowej alojzykluska? Zapukać jej do domu i powiedzieć: odciąż mnie i weź dziecko na chwilę? Takie rodziny proszą o pomoc wręcz żebrzą. Hospicja proszą o wolontariuszy (byłam wolontariuszką), domy dziecka proszą o wolontariuszy (byłam wolontariuszką), to takie rodziny niby nie? Na się pomaga wiecznie są jakieś zbiórki na dzieci, gdzie rozice błagają o pomoc, o pieniądze na ratowanie ich dzieci. To co? Nasze państwo pomaga? W jakikolwiek sensowny sposób? Nie. Rodzic jest zdany na siebie. Owszem staram się wpłacać na takie zbiórki.
,,jakoś funkcjonują poprawnie" hahahahahahahahaha. No tak. Jakoś :D A co mają zrobić? Płakać pod płotem? Zderzasz sie z określoną rzeczywistością i starasz sie funckjonować, bo wybacz, co ci zostało?
Całkiem niedawno widziałam apel matki (60-lat), że nie daje rady się już zajmować neipełnsprawnym synem. To co? Nie ma apeli? Czy nie chcesz ich widzieć?

Ja przynajmniej nie jestem hipokrytką wołającą jak to jestem za życiem i za narodoznymi, a tak na prawde mam ich w tyłku. Dlatego chociażby jestem za wolnym wyborem, w momencie kiedy rodzice dowiadują się, że ich dziecko będzie nieodwracalnie i nieulecznie chore. Nie pomagam, to się innym w życie nie wpier**. Proste? Bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O obcy78
-4 / 4

@lithium222 no i jako wolonatriuszka chodziłaś sobie od rodziny do rodziny i wspierałaś?
Skad wiedziałaś kto tej pomocy potrzebuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 1

@obcy78 W liceum działałam w czymś na wzór koła prowadzonego akurat przez ksiedza i tam cyklicznie były wyjazdy do domów dziecka oraz zapraszano dzieciaki na różne wydarzenia do nas.

Potem zapisałam się do hospicjum dla dzieci. wystaczy wypisać druczek, ciągle (i na pewno w każdym mieście) poszukują wolontariuszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+2 / 2

@solonaryba Czy ty chociaż przeczytałeś moje wypowiedzi? Znasz moje poglądy, czy tak pierd** bo ci coś leży na wątrobie? :D No zastanów się nad sobą człowieku leciutko.

Najwięcej za życiem są ci, ktorzy siedzą sobie wygodnie na kanapie swojego domu. Tak jak pisałam wcześniej: zacznij coś robić sensownego, bo wycieranie sobie gęby pięknymi słowami, tylko tym pozostaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@grzymas73 Czy ktoś chce nakazu aborcji ? Nie! Nikt nikomu aborcji nie zamierza narzucać. Jesteś przeciw, uważasz, że to zabijanie, to nie rób tego! I nie każ innym żyć wg twoich reguł. Sam wg nich żyj, a ode mnie się i innych się odwal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@adraxer12 Gdyby chodziło o ludzkie życie, to te dziewczyny, które umarły w szpitalach, żyłyby, więc nie pieprz, że to o jakieś życie chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@borekpp Ilu kobietom z niemowlętami a bez środków do życia pomogłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thibor
+10 / 12

O widzę w piękna stronę idą demotywatory już kasujemy wypowiedzi co się nie podobają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DOTI411
+1 / 1

A zastanawiałam się gdzie moje się podziały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DOTI411
+1 / 5

Moim zdaniem Pani Ibisz to mądra babka i czasem tak trzeba się wyrażać, żeby dotarlo do niektórych mózgów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 16

Zawsze mnie zastanawiał argument jak to aborcja na życzenie powinna być dopuszczalna ponieważ każda kobieta ma prawo zrobić ze swoim ciałem co chce. Czy wszyscy ludzie, którzy tak myślą, naprawdę uważają, że płód jest częścią ciała kobiety? Bo z biologicznego punktu widzenia to jest całkowicie osobny organizm. Czy jest on człowiekiem czy nie, to już odrębna kwestia, ale częścią ciała kobiety płód nie jest na pewno. Pani Ibisz również nie odróżnia waginy od ciąży, bo wszystkie jej argumenty odnoszą się do tego, co w majtkach, tymczasem dyskusja dotyczy uśmiercania płodów, a nie wolności seksualnej. Żeby była jasność, nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji, bo jak pokazały doświadczenia innych krajów, taki zakaz jest bardzo szkodliwy społecznie. Powoduje rozwój podziemia aborcyjnego i efekt jest taki, że aborcji dokonuje się tyle samo, tylko że za zabieg trzeba znacznie więcej zapłacić. Ponadto wprowadzanie niemożliwych do wyegzekwowania zakazów, działa demoralizująco na społeczeństwo. Kompromis aborcyjny nie jest doskonały, ale ja bym go lepiej nie ruszał. Nie zmienia to jednak faktu, że argumenty zwolenniczek pełnego prawa do aborcji są nielogiczne i często po prostu głupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pustka0117
0 / 2

@Quant
Uważasz, że płód w ciele kobiety nie jest jej częścią. Masz rację, zgadzam się z Tobą - z fizjologicznego punktu widzenia jest pasożytem jak huba czy jemioła, wyciąga ze swojej żywicielki substancje odżywcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
0 / 2

@pustka0117 Bardziej symbioza niż pasożytnictwo, w początkowym etapie rzeczywiście jedynie pobiera lecz utrzymuje później i przedłuża gatuenk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DemonZniszczenia
-1 / 5

a gimbusy dalej obrzucają się g00wnem. tepaki kacza doopa będzie coś znowu podpisywał. wcale nie chodzi o ustawę tylko o zasłonę dymną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psx
+4 / 10

Sam fakt, że pro-aborcjoniści posługują się głównie sprawą narodzin z gwałtu, które to w Polsce jaki na całym świecie nie stanowi nawet 0,5% wszystkich aborcji świadczy raczej o braku konkretnych argumentów dla ich sprawy. Chore, nienarodzone dzieci do dnia dzisiejszego są usówane z łona matki w Polsce,a nie jak to na czarnych spędach jakiś czas temu wmawiano,że takowe będą musiały się rodzić. Sporo manipulacji krążyło i krąży w sieci na ten temat. Do czasu kiedy to człowiek nie będzie chciał ponosić odpowiedzialności za własne czyny (wpadka i aborcja przyszłego, zdrowego dziecka czyli większośc aborcji w "rozwiniętych" krajach) to do tego czasu nie ma szans na konkretną dyskusję. Moje ciało, moja sprawa ? A od kiedy masz 4 ręce, 4 nogi i 2 głowy ? Wystarczy prześledzić i poczytać na temat chorób psychicznych, które to dotknęły nie jedna kobietę zaraz po aborcji. Można tez obejrzeć jak wygląda aborcja dziecka i wysłuchać lekarzy,którzy zaprzestali tych zabiegów i co ich do tego skłoniło. Tak jak w przypadku covid-19 istotny jest układ immunologiczny, a nie szczepionka na niego, to tak samo istotnie jest ludzkie podejście do bezpiecznego uprawiania seksu, a nie to czy ktoś oficjalnie pozwoli pozbyć się "problemu" .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 9

@psx *usuwane. Co z tego, że dotyczą 0,5 %? To znaczy, że nagle te 0,5 % jest niesitotne? Należy sprawę olać? Wybacz, ale to nie są procenty, tylko konkretne ludzkie tragedie i posługiwanie sie tutaj ,,tylko" ,,nie stanowi nawet" jest obrzydliwe.

Przecież tego chce projekt Godek.. żeby dzieci chore się rodziły, to o jakich manipulacjach mówisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psx
+3 / 7

@lithium222 - Nigdzie nie neguje aborcji po gwałcie. To po pierwsze. Po drugie wspominam manipulacje, które są faktem a czy są obecnie stosowane tego nie wiem ( pisałem o czasach z okresu czarnego protestu ) Czegoś jeszcze nie zrozumiałeś/aś z tego co napisałem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 3

@psx Ale jakie niby manipulacje? Dotyczące czego? Czarny protest powstał dlatego, że chciano zaostrzyć ustawę aborcyjną. Dlatego kobiety wyszły na ulicę, dlatego był argument: gwałt i chore dzieci. Bo w tych przypadkach również chcieli zakazu, to o jakich mainpulacjach tu głosisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psx
+2 / 4

@lithium222 - W tamtym czasie nie było mowy o całkowitym zakazie aborcji co już na samym początku sugerowała strona wysokie obcasy, wiocha.pl, sokzburaka czy wyborcza.PiS w ten czas nie debatował nad CAŁKOWITYM zakazem aborcji co sugerowały powyższe media. Kolejna sprawa to zakłamany organizator Tomasz Dybek który jasno twierdził, że celem tego protestu jest wymuszenie spotkania z ministrem zdrowia, bo jak twierdził ten go unika. Na nieszczęście pana Dybka znalazły się dokumenty z resortu które potwierdziły spotkania jego i ministra zdrowia niejednokrotnie. Wystarczy ? Bo mam jeszcze kilka w razie niedosytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
0 / 6

@psx Czytałam wtedy specjalnie całą ustawę. Jak najbardziej dotyczyła wszystkich przypadków. Sami lekarze wyraźnie to podkreslali, że baliby się robić padań prenatalnych że zaczęto by ukrywać przed kobietami faktyczny stan zdrowia dziecka.

Był przecież normany dostęp do tego dokumentu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar borekpp
-2 / 8

A sama pierwsza byś chciała decydować o życiu i śmierci dziecka bezbronnego.. Można je nazwać zlepkiem komórek, płodem , embrionem, czyli tym czym ty byłaś przedtem.. Tak samo staruchów, łamagów, wapniaków, też zabić, bo już się sami obsłużyć nie mogą, bo wegetują ja rośliny, niech się nie męczą , bo są tacy jaką ty będziesz , niedługo.. Kult siły jak za Adolfa..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@borekpp A niechże sobie żyje, ale poza moim organizmem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
+3 / 5

Kompromis który jest w sprawie aborcji nie powinien zostać nigdy ruszany i tyle. Na cholerę wywody z jednej i drugiej strony.

Teraz temat aborcji jest najważniejszy? Gospodarka się sypie a ci sobie pier..... Ładnie ludźmi można sterować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
0 / 0

@pawel1148 ja to wiem, ty to wiesz. 90% społeczeństwa nie wie. Podniecają się tym tematem, a naprawdę ważne sprawy idą w odstawkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

Zawsze uważałem, ze aborcja powinna nie być dozwolona. Ale.. Każdy kto jest ZA zyciem, pod każdą postacią, powinien być obłożony podatkiem dodatkowym, którym się sfinansuje pełne wsparcie dla tych dzieci w pełnym zakresie. Wiem wiem. To absurdalne, ale skoro to tak ważne, a ci co chcą bronić uważają, że nie powinno dochodzić do aborcji to może będą skłonni opłacić leczenia, rehabilitację, ale tez i konanie tych dzieci, które po urodzeniu przeżyją może 3 może 5 dni, może tydzień. A może kobieta nie przeżyje porodu? Może ciąża jest dla nie zagrożeniem. Tutaj nie ma dobrego wyjścia, ale skoro ma to być tak jak mówi Pani Godek, to może Pani Godek zostanie obciążana dodatkowym podatkiem. Sądzę, że to będzie najuczciwsze. Tak jak ktoś jak chce korzystać z drogi czy chce mieszkać, musi płącić dodatkowe opłaty i podatki. Może z aborcją też tak trzeba zrobic?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
0 / 0

@dncx no pewnie. Najlepiej oddajmy całe nasze wypłaty i niech Państwo rozdziela. A ta Pani Godek choć jej nie popieram, to sama ma niepełnosprawne dziecko i wie jaki to ciężar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@Siemanoooo Widzę, ze nie zauważyłeś sarkazmu. No cóż. Ale ja to wszystko rozumiem. Skoro jednak ona ma źle w życiu, dlaczego na siłę też chce by inne kobiety tak miały? Co to za zachowanie? Jak mnie jest źle, nie życzę tego innemu bo to jest chamskie zachowanie. Pani Godek straciła też zaufanie wielu ludzi. Bo próbuje przemycić pod płaszczem obecnej sytuacji i tym, że ludzie znajdują się w niej nie ze swojej winy i skupiają się na walce z nią, swoje własne pomysły jak zrobić krzywdę innym kobietom. Sama to w niebezpośredni sposób przyznała w ostatnim wywiadzie dla wp.pl. Bo tak można zinterpretować jej słowa. Pewnie skapowała się jak wyszło i teraz próbuje obrócić kota ogonem. Ale mleko się wylało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
0 / 2

@dncx ciężko wyczuwać tak słaby sarkazm w internecie. Tym bardziej jak rozwinąłeś go tak bardzo, że jest dłuższy niż 90% wypowiedzi ludzi w internecie.

To, że ona jest niebezpieczna ze swoimi poglądami już wiedziałem jak wzięli ją do Konfederacji(Nie byłem zachwycony). Tak samo jak Ci co chcą ludziom pieniądze zabierać.

Swoją drogą. Kompromis aborcyjny nie powinien pod żadnym względem zostać zmieniany. Ani w stronę liberalizacji ani w stronę zaostrzania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzio7
-1 / 5

ale ordynarna kobieta. argumenty o grzebaniu w majtkach, co za wieśniaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
+1 / 1

Święta racja!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-3 / 3

Ronald Regan: "Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nobby
+1 / 1

Brawo!!! Złych trzeba bezwzględnie zwalczać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem