Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
385 390
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S shark__
0 / 2

Przykre to, XXI wiek, płonie już 4,5 tysiąca hektarów a gasi 180 strażaków z trzepaczkami i jeden helikopter z 700 litrowym wiaderkiem.
Powinni wysłać tam tych 400 chorążych z warszawskiej wyzszej szkoły straży pożarnej w ramach zajęć polowych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
+10 / 14

Fakty są takie (możecie mnie minusować za to ile chcecie):
Pożar wybuchł w niedzielę 19.04.2020 r. Od samego początku wiadomo było, że warunki terenowe i pogodowe są niezwykle trudne. Mimo to, po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce dowodzący akcją stwierdzili, że siły i środki są wystarczające i nie ma potrzeby wysyłania wsparcia, a nawet można zawrócić niektóre jednostki, które już były zaalarmowane o pożarze. A pożar rósł i rósł, wbrew zapewnieniom PSP sytuacja wcale nie była opanowana i dopiero po 36h, gdy pożar już dawno wymknął się spod kontroli, organizowane są odpowiednie siły i środki z sąsiednich województw. Gdyby odpowiednie decyzje zapadły już w niedzielę, to w poniedziałek rano byłoby po sprawie. Ale niestety: ktoś mądry podjął decyzję, że "nic poważnego się nie dzieje" i trzymał się tego aż do wtorkowego popołudnia, gdy sytuacja stała się tragiczna. Tak więc dzięki swoim genialnym dowódcom, teraz szeregowi strażacy muszą "heroicznie walczyć". I oczywiście czy ktoś odpowie za tragicznie przeprowadzoną pierwszą fazę akcji gaśniczej? Nie, bo to przecież PSP :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2020 o 14:18

P konto usunięte
+5 / 5

@YouCantSaveMe nie ma powodu aby Cię minusować, bo to prawda. Za wcześnie odtrąbiono sukces i uznano, że wszystko jest pod kontrolą, jak sprawa się rypła i nie da się dalej tego ukrywać, to teraz ratunku i pomocy. Mam jednak nadzieję, że osoby decyzyjne stracą swoje stanowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0Kszysztof
+2 / 2

@YouCantSaveMe o dziwo jeszcze nie minusują. Bo powiedziałeś(aś) prawdę. Debile akcją zarządzali i efekty mamy widoczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
+3 / 3

@YouCantSaveMe Bardzo trudno gasi się torfowiska. Ogień pełznie pod ziemią. Co do tłumic, które zwiesz trzepaczkami, są skuteczne w gaszeniu pożaru traw, ale nie na takim obszarze. Ten, kto zaprószył ten ogień powinien w nim zginąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
+1 / 5

@Paszeko "Trzepaczki"? Dwadzieścia lat w tym siedzę i nigdy nie słyszałem takiego określenia na tłumicę, w tym na ponad ćwierć tysiąca różnorakich akcjach byłem z moją OSP :P Gdzie ja tak niby o tłumicach pisałem? Co do torfowisk, to oczywiście dopiero wczoraj odkryto, że znajdują się w okolicach zalążku pożaru? Przecież to było oczywiste od początku. Pożar w niedzielę można było opanować względnie małymi środkami. Dzisiaj, gdy płoną już hektary, można płakać nad rozlanym mlekiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2020 o 19:18

avatar Paszeko
0 / 0

@YouCantSaveMe Sorry, to do tego piętro wyżej z tymi "trzepaczkami" Jesteś strażakiem? Szacunek. Ja tylko w służbach ratowniczych firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2020 o 19:25

Y konto usunięte
0 / 4

@Paszeko Strażakiem zawodowym nie jestem, chociaż były takie plany jeszcze 15 lat temu. Ochotnikiem byłem przez 20 lat, dopóki nie przybyło zbyt wiele obowiązków rodzinnych i związanych z regularną pracą. Niemniej zainteresowania poczynaniami straży pożarnej jak i innych służb zostały :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slawawa
-1 / 1

Ja wiem, duch Szyszki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

Byłem tam 14 lat temu. Trawy też się paliły. I z tego co mi mówiono to ani pierwszy ani ostatni raz. To są tereny podmokłe na których trawy i różnego rodzaju roślinność w sezonie rośnie aż trzeszczy. Pod koniec kwietnia to wszystko jest suche i z tego co pamiętam się pali samo... no chyba że ktoś ogień podłoży coby się wypaliło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZimaIdzie
0 / 0

I znowu wina człowieka. Obrzydliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T temidos265
0 / 2

No jak to zaraz chwila,przecież polska jest potęgą gospodarczą w Europie zaraz po Holandii i Niemczech,więc kasa napewno jest na gaszenie lasów skoro znalazło się na 500+.Więcej optymizmu !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem