Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
27 42
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R RaddiPL
-1 / 11

Ten demot jest przykładem tego, dlaczego niedoedukowane jednostki nie powinny się wypowiadać publicznie. Słyszałeś może o takim najnowszym odkryciu z lat 20-tych XX wieku? Jest ono wyrażane przez równanie E=mc^2 i oznacza, że energia może zmieniać się w materię (Co jest na przykład wykorzystywane a LHC), materia nie powstała z niczego (zasada zachowania energii coś ci mówi?)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 5

@RaddiPL czyli jam jest ten, który był, jest i będzie ? XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niah
+2 / 6

Żeby ta zasada zamieniania działała, to najpierw te elementy musiały być i dopiero potem się zamieniać czy układać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 3

@RaddiPL Czym jest przestrzeń i jaka jest jej struktura?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@niah
Jaka to teoria naukowa mówi, że na początku nie było niczego? Potrafisz wymienić choć jedną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E esbek2
-1 / 5

Materia sama się uporządkowała? Oczywiście. Weź luźne atomy w przestrzeni to po pewnym czasie wskutek wzajemnego przyciągania utworzą kulę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 6

@esbek2
Szkoda, że zamiast utworzyć kulę, materia ta (obserwowana z dystansu) uformowała wstęgi i skupiska bardzo podobne do struktury mózgu. Twoje kule można zaobserwować jedynie na najniższym poziomie. Wyżej są elipsoidalne obłoczki, dyski i spirale, a wszystko razem tworzy zadziwiającą strukturę.

Nie żebym coś sugerował, po prostu stwierdzam fakt zaobserwowany przez badaczy. Niiektórzy sugerują, że ma to związek z niewidzialną ciemną materią i ciemną energią, Ale dlaczego one akurat tak same się ukształtowały?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niah
+2 / 6

@RaddiPL jak jesteś taki douczony to opisz taki proces przekształcania materii. Weźmy np atom. Składa się z protonów, elektronów, protony z kolei z kwarków. No to zapraszam, jak powstały kwarki albo elektrony. Kolejny przykład to bozon higgsa który musi być żeby w ogóle mowić o polu higgsa i nadawaniu masy cząstkom, pytanie skąd wziął się ten bozon? Sam sobie masy nie nadał, więc musiał być już wcześniej zanim to wszystko zadziałało. Albo inaczej, słyszałeś "douczony człowieku" o takim etapie jak era Plancka? Między innymi tam jest o tym że żaden naukowiec nie wie jak powstała materia. Zapraszam do odpowiedzi na pytana o kwarki, bozon higgsa i elektrony,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 kwietnia 2020 o 12:33

avatar kondon
-3 / 3

@niah Głupia odpowiedź nie jest lepsza od jej braku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 3

Materia z niczego, przypadkowo poukładała się i dopasowała, wszelkie teorie naukowe? Jedyne co chcesz to obrażać innych, czy po prostu nie rozumiesz używanych przez siebie słów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 4

Poznaj fizykę i zrozum jak działa oddziaływanie międzycząsteczkowe jakie wywołuje skupianie się materii jakie to wywołuje zagęszczanie jej i wywołuje grawitacje a ta ściąga coraz więcej i więcej aż następują rekcje syntezy , jeśli tej materii pochłania się więcej i przekształca ona synteza w coraz gęstsze pierwiastki albo eksploduje rozrzucając materie w postaci supernowej albo powstaje z czasem czarna dziura ...

tyle mówi fizyka...
Obecnie wiadomo że czarne dziury emitują energię i materię wzdłuż osi obrotu wąskim strumieniem. Jest możliwe że cała materia jest konstans i krąży w zamkniętym cyklu .

A formułując tak myślenie niczego nie zrozumiesz. Bo jeśli zrobił to stary dziadek z brodą albo niewidzialny przyjaciel za pomocą magii ... bo do tego dąży twoje stwierdzenie nie zrozumiesz praw rządzących światem a twoje wyjaśnienie jest logiczne tylko dla głupców nie rozumiejących przyczynowo skutkowości i obliczalności ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niah
+1 / 3

@killerxcartoon jeśli w tym emitowaniu przez czarną dziurę chodzi ci o promieniowanie hawkinga, to wiedz że to nic potwierdzonego. Nie jest ono uznawane za fakt naukowy, bo gdyby tak było to tak przełomowe odkrycie uwieczniono by nagrodą, a żadnej nagrody za to nie ma. Poza tym ta teoria łamie zasadę powłoki masy (więc albo to albo to) oraz Hawking nie wykazał co jest wypromieniowywane. Jaka materia ucieka z czarnej dziury czyli przekracza prędkość światła? Więc jak widzisz, przykład nietrafiony.

A co do tego która opcja jest bardziej perspektywiczna, to oczywiście że poznawanie stworzenia daje więcej możliwości. Może kiedyś stworzymy planetę na orbicie odwzorowując taki proces tworzenia? Patrząc tylko na naturlany bieg wydarzeń nie osiągniemy takiego efektu. Poza tym, twoja metoda tkwi od stu lat w tym samym punkcie. I nadal abiogeneza to tylko hipoteza, a "Wielki wybuch" już nawet nie nazywa sie wybuchem i ma coraz więcej luk w opisie. Więc twoja opcja się cofa, a moja ma wszystko przed sobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 kwietnia 2020 o 22:05