Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1343 1422
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P psibrat
+38 / 58

musisz zrozumieć, że rząd nie jest po to aby dbać o obywateli ale po to aby zapewniać dobrobytnie życie sobie i swoim znajomym (wedle ich reguł, kto jest ich znajomym). jak to zrozumiesz, to wszystkie inne pytania stają się zrozumiałe. pytanie jest raczej jedno: dlaczego od 20 lat wybieramy takie rządy? tego kurde nie idzie zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ReadLiner
-1 / 15

@psibrat Tu się zgodzę, nie chcę nawoływać do buntu, ale może powinienem(?). Tak czy tak, wszystko to co się teraz dzieje to wina narodu i naród powinien w końcu otworzyć oczy i zacząć walczyć o swoje. Żaden rząd, żadne paranormalne czy też normalne siły nie uratują tego kraju, jedyni, którzy mogą coś zdziałać to ludzie, tylko musimy zebrać się do kupy. Niezależnie od tego ilu jest posłów, urzędasów czy też służ, w kupie ludności jest około 30 - kilku milionów, nawet jeśli od tego odjąć starych, dzieci i tych za granicą, to i tak jest nas wystarczająco. Tylko co z tego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+6 / 18

@psibrat
Odpowiedź jest prosta. Bo większość ludzi w sferach, które nie należą do codziennych czynności wegetacyjnych, są po prostu debilami. Łatwi do manipulacji, jak barany. I oglądają się, żeby jeden nie miał lepiej od drugiego. Lata rozbiorów, działania szwabów i bolszewików zrobiły swoje. Nie zdziwię się jak straty po rządach pisu będą miały jeszcze większy rozmach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@mamutoczigano chyba Ci się linki pomajdały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+2 / 2

@stanbo tak, taki był rząd PO-PSL. I takie były wszystkie rządy od 1990 roku łącznie z obecnym rządem. Jedyny wyjątek to może rząd Mazowieckiego. Od prawie 15 lat żadna partia już się nawet nie kryje z tym, że mają "dyscyplinę głosowania", czyli posłowie nie głosują wg swojej opinii, swojego światopoglądu czy, zgodnie z teorią demokracji, w imieniu mieszkańców "swojego" okręgu, tylko głosują tak jak "szef" każe. Czyli od prawie 15 lat mamy farsę a nie sejm, mamy partiokrację w miejsce demokracji. A PiS wspiął się w tej dziedzinie na szczyty chamstwa i bezczelności. Sejm, Trybunał konstytucyjny i prokuratura już są całkowicie opanowane przez partię rządzącą, która skrzętnie z tego faktu korzysta. Jeśli jeszcze do kompletu wezmą Sąd Najwyższy to już mogą wszystko, a my jako obywatele możemy im skoczyć. Zrobią co zechcą kiedy zechcą i jak zechcą i nikt ich za to do odpowiedzialności nie pociągnie. Ktoś ma pretensje, że sobie rocznicę smoleńska świętowali? To jest pryszcz. Zobaczycie co będą wyprawiać jak już przepchają te pożal się boże wybory prezydenckie i wsadzą swojego człowieka na prezesa Sądu Najwyższego. Za taki komentarz jak ten mój tutaj będą mogli człowieka wsadzić na 5 lat do paki i ten nijak nie będzie się mógł gdziekolwiek odwołać. Najbardziej boję się tego, że jak uda im się przepchnąć te wybory, to Unia nas zwyczajnie wywali ze wspólnoty i będziemy zdani na kaczodyktatora.
Ale chwalcie ich dalej, głosujcie na ich długopisa i dalej chwalcie jacy to są kompetentni i skuteczni. Jak już do was dotrze do czego doprowadziliście będzie o wiele za późno. "Pan Prezes" tu drugą Koreę Północną zorganizuje i nie pozostanie nic tylko wojna domowa.
Obym się, k***a, mylił... :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+14 / 22

Ta pani NAGLE zobaczyła, co się dzieje ? Wcześniej tego wszystkiego nie widziała ? Koronawirus uleczył ją ze ślepoty ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+14 / 34

Dlaczego? Bo ludzie sprzedali swoj kraj za 120 euro bandzie chorych na wladze ludzi z mania wielkosci ktorzy mysla, ze moga byc ponad prawem i kraj jest ich. Jeszcze mozna to powstrzymac zanim zdobeda pelnie wladzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0Kszysztof
+2 / 4

a skąd to 120 eurosów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
+6 / 12

@0Kszysztof Masz rację. Złotówa tak leci na ryj że już ledwie 110 Eur xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
+16 / 34

W państwie rządzonym przez prawo i sprawiedliwość
nie ma ani prawa ani tym bardziej sprawiedliwości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 9

@m1989w "Prawo prawem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
+6 / 16

@m1989w Tu nie o jakąś partie chodzi , tylko o mentalność Polaków .. Wszcystkie władze po kolei upatrywały dobra własnego a nie ojczyzny... Tacy my polaczki jesteśmy, niestety i dopiero pod batem ciemiężcy zaczynamy działaś dla dobra wspólnego.. Inną sprawą jest , to że do koryta dopychają ci najbardziej przebiegli, bezwzględni , najmocniejsi w ryju ... a ktoś uczciwy , szlachetny , zostanie zagryziony zanim w ogóle do tego koryta dojdzie.. niestety..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MadMax78
+1 / 7

Trafiłeś w sedno.
Naród ma taka władzę na jaka sobie zasłużył i jaką wybrał.
Taka jest nasza mentalność niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pierredomeniko
0 / 0

@MadMax78 od teraz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Narrenturm1
-1 / 5

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to jak zawsze o pieniądze. Nasze, wasze i ich. Kto ma? Kto bedzie miec? Kto straci a kto zyska? Mozemy tupac nozka, zadawac oczywiste pytania z oczywistymi odpowiedziami, a i tak mamy guzik do gadania, bo i tak nikt z tym nic nie zrobi. Nie wyjdziemy na ulice, bo wirus, nie zlozymy oficjalnego zawiadomienia, bo instytucje majace za zadanie pilnowac porzadku, same tego nie robia (nie wiedza lub nie chca wiedziec, jak). Pani napisala na fb i co w zwiazku z tym? Sadzi, ze policja czy prokuratura przyjedzie i cos z tym zrobi? Moze naiwnie sądzi, że opinia publiczna lub opozycja zrobią cos za nia? Ja nie mam pomyslu, jak zaradzic tej patologicznej sytuacji, wiec nie wypisuje glupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrok15
+3 / 11

Odpowiedź jest prosta:
Winni są Polacy. Nie ta, czy inna grupa. Za to co się tu stało odpowiadamy wszyscy i wszyscy poniesiemy konsekwencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 0

O. Pani Jagodzińska od psychologii "świec Renko fenomenalnych do tradingu, a szczególnie do scalpingu, czyli do szybkiego zawierania transakcji i błyskawicznej realizacji zysków". To nie brzmi wiarygodnie, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 9

Bo prawie połowa Polaków uwierzyła, że Polskę w ruinie przekształcono w krainę mlekiem i miodem płynącą. I nawet jeśli nie do końca to tylko dlatego, że resztki totalnej opozycji próbują niszczyć kraj bo chcą wrócić do koryta i zabrać 500+. Dlatego trzeba ich powyrzucać z tych instytucji, gdzie jeszcze są.
Bo jeśli cały kraj przejdzie w ręce tylko jednej, jedynej, uczciwej i bezinteresownej partii to sami prześcigniemy Unię Europejską i zapanuje wszechogarniający dobrobyt. A każdy obywatel będzie wolny i będzie mógł mówić co będzie chciał.
Niechby tylko nie chciał, to popamięta!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
-4 / 6

Mimo że jestem prorządowy w zupełności zgadzam się z Panią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+2 / 14

@jamarkus
Bycie prorządowym i zgadzanie się z Panią? To się wyklucza.

A ja, mimo, że nie jestem prorządowcem, to się z tą Panią nie zgadzam. Pomijam już to wszechobecnie niedbałe pytanie "się".
1. Dlaczego (...). Zupełnie nie wiem co Pani miała na myśli. Trudno się ustosunkować do pytania, które Pani zadaje bez sprecyzowania.
2. CO SPOWODOWAŁO (...). Zalecenia WHO.
3. W JAKIM CELU (...). Przywiązuje się Pani do rozmowy w radio nie zwracając uwagi na ZALECENIA: strona MZ, strona GIS, strona gov Koronawirus? Bardzo mało rozsądnie.
4. NA JAKIEJ PODSTAWIE (,,,). Rząd był w pracy.
5. DLACZEGO (...). Pytanie polecam kierować bezpośrednio do źródła: odpowiednia Komenda Policji.
6. KTO (...). A kto zajmował się przedtem? Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Przykład, który Pani podała, jest tego najlepszym potwierdzeniem.
7. DLACZEGO (...). Od momentu wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa nie dane mi było zauważyć ANI JEDNEJ osoby, która się nie stosuje. OPRÓCZ PANI Jagodzińskiej. Mniemam, że wszyscy inni są pod tym względem zabezpieczeni.
Pytanie o drukowanie kart do głosowania w miejsce rozdawania maseczek uważam za ewidentny brak znajomości podstawowych zasad, jakimi kieruje się demokracja. Może by Pani zaproponowała przeznaczenie jakichś innych funduszy na szczytny cel zaopatrzenia w maseczki? Może jakieś wpływy z piramidy finansowej?
8. CZY (...). Czy listonosze,którzy wykonują swoja pracę na dzień dzisiejszy, podczas roznoszenia innej niż dzisiejsza korespondencji, będą przez to bardziej narażeni? I dlaczego ta Pani nie nawoływała do strajku listonoszy na przykład w marcu?
9. I CO DALEJ (...). To bardzo intrygujące pytanie. Szkoda, że Pani się nie pokusiła o odpowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
+1 / 1

@ban__ Każdy palacz się nie stosuje.
Dlaczego policjanci zatrzymali mnie i skierowali moją sprawę do sądu za jazdę na rowerze w "parku" pomimo tego, że miałem na sobie rękawiczki i maskę ABC.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
0 / 4

@ban__ weź sie człowieku zastanów, o czym piszesz...
owe problemy to tak zwany wierzchołek góry lodowej, na której my wszyscy Po;acy płyniemy...
wielu tu twierdzi, że nie przypieprzają się do tej jednej konkretnej partii, ale ja uważam, że do niej przypier**** trzeba się najbardziej, bo tego, co oni tam porozpierdzielali w 4 lata, nie zniszczył żaden poprzedni rząd, nawet PełOwcy...


...i żeby nie było, tamci to tez bagno i dno szamba, i jak ktoś tu powiedział, porządni są zagryzani...

...ale to sie nie zmieni, jeśli do sejmu, do senatu i na prezydenta nie pójdzie duża grupa ludzi z porządnymi poglądami, wykształceniem i przede wszystkim, w walce o Naszą Polskę...

...to, że jest wprowadzone "coś" dobrego (pińcet+, restrykcje ds corony, itp. itd.) nie znaczy, że jest to zrobione dobrze i że czegoś innego nie robią źle albo wcale...
inna rzecz, że wiele spraw załatwiają za Naszymi plecami (nie, nie jest wytłumaczeniem, że inni też tak robili), a dużą część "politycznych przepychanek" ustawiają z psełdoopozycją, żeby dalej kabzy napychać, a Nam mydlić oczy i siać zamęt...(oraz wojny polsko-polskie)


...aż dziw, że wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że na stołkach ministerialnych siedzą ludzie (marionetki kurdupla) którzy totalnie nie mają pojęcia, co robią, gdzie są i jakie są ich kompetencje, nie wspominając o całkowitej ignorancji, bezczelności i wygórowanym mniemaniu...


najgorsze w tym wszystkim jest to, że oni już mają sądy w łapach, swoją telewizję, jeszcze sejm, (a usiłują (i jeśli nic się nie zmieni, a BOJKOT NIC NIE DA) PRZEPROWADZIĆ TERAZ WYBORY, BO DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE PÓŹNIEJ NIE WYGRAJĄ), policja to ich prywatna służba ochrony i pieski na posyłki (nie mówiąc o źródle łatania dziury budżetowej, którą z resztą sami stworzyli), wiele państwowych (monopolistycznych lub oligopolitycznych) spółek w łapach (PKN ORLEN, PKP, LOT), marnują NASZE pieniądze na swoje zachcianki...


JESZCZE CI MAŁO?!!!

PRZEMYŚL TO, APEL DO WSZYSTKICH!!!

NIE ŻYŁEM W KOMUNIE (ZA MŁODY JESTEM), ALE WIELU OPOWIADA MI, ŻE ZA KOMUNY BYŁO LEPIEJ...

...DZIWNE, PRAWDA? GORSZY SYSTEM, WSZYSTKIEGO BRAKOWAŁO, OGÓLNE I ODGÓRNE RESTRYKCJE, A WIELU POLAKÓW TWIERDZI, ŻE BYŁO JEDNAK LEPIEJ...
CO ZA CHORE CZASY TERAZ MAMY...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nyar
+1 / 1

Ludzie mówią że "za komuny było lepiej" na takiej samej zasadzie jak mówią "kiedyś zimy/ lata były lepsze", pamięć jest zawodna, zapominamy o dawnych trudnościach a pamiętamy o dzisiejszych bolączkach. Kiedyś było lepiej bo byliśmy młodsi i beztroscy a teraz trzeba samemu sobie radzić i zapewniać beztroskę dzieciom.
"Które kiedyś też były lepsze." ;)
Teraz pierwszy w szeregu stoi sebiks z telefonem krzyczący w twarz policjantowi że ma prawa i wolności, oburzony że dostanie wezwanie do sądu gdzie będzie tłumaczyć swoje zachowanie.
Faktycznie, wszyscy zakatowani na śmierć albo siedzący w więzieniach za krytykę władzy mieli lepiej, dziś mogliby dostać mandat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-1 / 1

@PitBull9010
Tak trudno zauważyć, że polemizuję z treścią zawartą w demotywatorze? Oczekujesz rozprawy społeczno-gospodarczej?

"bo tego, co oni tam porozpierdzielali w 4 lata, nie zniszczył żaden poprzedni rząd, nawet PełOwcy"?
Może ktoś Ci kiedyś oczy otworzy. Ja się nie podejmuję walczyć z Twoją indolencją. Polecę Ci tylko krótki film o grabieży majątku narodowego: "Osiem minut które zabiło Andrzeja Leppera", doczytaj o demontażu Armii, demontażu PKP, o próbie zbycia LOT i ORLEN, Lasów Państwowych, o pieniądzach z OFE, o dziurze watowskiej. Zapoznaj się z historią zdemontowanego Państwa ("a potem zaczęli ginąć ludzie").

"System komunistyczny od początku do końca swojego istnienia był systemem zbrodniczym, w którym ginęli ludzie, władza mordowała swoich obywateli. Kiedy próbujemy go ocenić, nie możemy patrzeć inaczej niż przez to, że był to system narzucony, który był tworzony przez ludzi realizujących sowiecką politykę. Ta obca władza przez cały czas swojego trwania traktowała swoich obywateli jako tych, którzy zniosą każdy ucisk i ta represja towarzyszyła poszczególnym pokoleniom Polaków"
"Był to zbrodniczy system totalitarny, w którym działały zbrodnicze organy – UB, SB, KBW, a także ówczesny aparat sądowniczy."

To nie czasy są chore, to ludzie są chorzy. Życzę zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasat71
0 / 0

@PitBull9010 Było lepiej tylko komu ja doświadczyłem tego lepiej , i lepiej nie mówić wszystko na kartki od mięsa, słodycze po papierosy a na grill to sobie można było wrzucić ziemniaka i posypać sola paliwo na talony samo posiadanie samochodu to był luksus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
-5 / 7

Mój dziadek za to bardzo zawiódł się na naszych żołnierzach.
Kiedy on wstępował a potem służył w Ludowym Wojsku Polskim to nie do pomyślenia było aby żołnierze zajmowali się walką z obywatelami zamiast zajmować cię obroną granic i prowadzeniem operacji wywiadowczych na świecie. Może dlatego wtedy byliśmy lokalnym mocarstwem atomowym z którym liczył się cały świat i które miało swoje komórki na całym świecie wliczając Bliski Wschód, Amerykę Łacińską i KRLD, a teraz nasi wojacy nadają się co najwyżej do walki ze sportową partyzantką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+6 / 6

@grekzak
"Kiedy on wstępował a potem służył w Ludowym Wojsku Polskim to nie do pomyślenia było aby żołnierze zajmowali się walką z obywatelami"? Tak zwane LWP pomagało w pacyfikacjach obywateli:1956, 1968, 1970, 1976, 1981, 1988.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
-2 / 2

@ban__ Obywateli robiących burdel na ulicach, wymierzając większy cios gospodarce niż dzisiejsze ograniczenia. Natomiast normalny praworządny obywatel nie musiał się obawiać wojskowych.
Poza tym ta cała pomoc często była potrzebna, kiedy zamieszki zamieniały się w bitwę z użyciem sztachet, broni białej czy nawet palnej. Natomiast np. w 81r. w 22BLT w Malborku piloci i obsługa nie zajmowała się żadną pacyfikacją tylko zastanawiali się czy jaki wleci jakiś ruski to czy podrywać parę dyżurną w wiadomym celu.

Ogólnie gdyby nie Jaruzelski, Kiszczak i reszta to LWP wraz z SB bylo gotowe bronić ewentualnej niepodległości i nowego ustroju gdyby tylko przyszły inne rozkazy.
Było już wtedy wiadome, że ZSRR po licznych porażkach i z pustym portfelem nie jest w stanie udźwignąć interwencji w kraju bronionym przez 2 armię europy i logiczne byłoby oderwanie się już wtedy, jedynym problemem były osobiste interesy kilku polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2020 o 22:28

G grekzak
0 / 0

@ban__ W 56.r to już w ogóle niektórzy Poznaniacy chcieli 2 powstanie wielkopolskie zorganizować z powodu braku dostaw chleba. Posłuchaj sobie ten kawałek https://www.youtube.com/watch?v=E2_Zd6B5JlQ
Kogo byś wysłał w celu uspokojenia tych ludzi? Patrolówkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
+2 / 4

@grekzak Do mnie wojsko strzelało w grudniu 1970.Na szczęście mnie nie trafili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nyar
+1 / 3

O jakiej walce z obywatelami mówisz ?
Groźba grzywny za nie przestrzeganie ograniczeń mających na celu ograniczanie pandemii porównujesz do występowania zbrojnego ?
W zakresie naruszania zasad demokracji i obniżania ich standardów w Polsce, jest ponad 170 krajów zmagajacych się z pandemią, wskaż 10 rezygnujących z ograniczeń "demokratycznych wolności" z uwagi na poszanowanie podstawowych praw do wolności poruszania się i wolności zgromadzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 0

@grekzak
Zaprzeczasz sam sobie. To nie do pomyślenia była walka LWP z narodem, czy jednak do pomyślenia? Retoryka, której używasz, przypomina tą, uskutecznianą przez ludzi wątpliwej proweniencji. Taki przykład:
"A sam stan wojenny? Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to - oczywiście, nie powiem, były tam jakieś bijatyki, były tam jakieś ścieżki zdrowia - ale generalnie rzecz biorąc najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby na ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakieś szczególne prześladowania i tak dalej" (Mazguła)
Za takie fałszowanie historii odbierają mundury w wolnym i demokratycznym Państwie.

Normalny praworządny obywatel... Masz na myśli wyznawców PZPR? Wszyscy inni nie byli normalnymi i praworządnymi obywatelami? To przykre, ale pojęcia nie masz o prawdziwej historii. Twoje opowieści przypominają mi bajania pani Kiszczak. Jej się trudno dziwić. Być może Tobie też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
0 / 0

@ban__ Chodzi o to, że LWP w latach 50 było zupełnie inne niż w latach 70/80.
I jeśli już to zajmowało się ludźmi demolującymi miasta i okupującymi ważne obiekty przemysłowe.
Swoją drogą Ciekawie co by zrobiło dzisiejsze wojsko gdyby pracownicy w Bełchatowie siłą zablokowali działanie elektrowni a lekarze z Gdańska zamiast pracować wyszliby żądać podwyżek podpalając budynki administracji państwowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+1 / 1

@grekzak
Tak zwane LWP w latach pięćdziesiątych zajmowało się również mordowaniem ostatnich z Żołnierzy Wyklętych, członków i partyzantów polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Edit: Każde wojsko wykonuje rozkazy. A teraz porozmawiaj z dziadkiem, tak szczerze, od serca, może w przypływie szczerości opowie jak tak zwane LWP walczyło z obywatelami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 kwietnia 2020 o 23:23

G grekzak
0 / 0

@ban__ Posłuchaj sobie co ci bandyci robili ludziom https://www.youtube.com/watch?v=Q1OnRhxrXGo
Natomiast wielu członków AK po wojnie zamiast bieganiem po lasach zajęło się budowanie nowej Polski.
Ci twoi bohaterowie liczyli na wybuch 3 wojny światowej, był nawet taki wierszyk "Trzecia bomba atomowa i zajdziemy wnet do Lwowa, potem mała ale silna i zajdziemy też do Wilna"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 0

@grekzak
Znam ten temat z pierwszych ust i to z obu stron. Źródło, zawsze pamiętaj o źródle - o przyczynach. Jeśli je pomijasz, zwyczajnie mataczysz. Czarne nigdy nie jest czarne. Polecam: IPN Dyskusja wokół książki Michała Ostapiuka "Komendant Bury".
To nie są jacyś "moi bohaterowie". To są żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.
Mój dziadek, żołnierz AK, odbudowywał Warszawę, ale nigdy nie skundlił się do poziomu budowniczego "nowej Polski". I miał więcej szczęścia niż wachmistrz Wojska Polskiego Józef Franczak pseudonim "Lalek", którego komunistyczni bandyci z SB chazarskiej proweniencji, zamordowali w 1963 roku. Tak. W 1 9 6 3 r o k u.

Jedynym prawomocnym aktem prawnym dotyczącym kapitana Romualda Rajsa „Burego” i jego zastępcy, ppor. Kazimierza Chmielowskiego „Rekina”, jest postanowienie Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego z dnia 15 IX 1995 r. unieważniające wyroki śmierci wydane na dowódców 3. Wileńskiej Brygady NZW. Wojskowy Sąd uznał, że: Wymienieni [R. Rajs i K. Chmielowski] jednak uważali, że naczelnym zadaniem, które winni realizować w ramach udziału w NZW jest wyzwolenie kraju spod dominacji ówczesnego związku sowieckiego, a także rozbicie aparatu państwowego ówczesnego Ludowego Państwa. W ich przekonaniu więc dobra poświęcone przedstawiały mniejszą wartość od dobra ratowanego, tj. niepodległości i niezależności kraju. W tym miejscu należy też podnieść, że nie może być wątpliwości co do zamiaru obydwu represjonowanych, wobec których wykonano wyrok śmierci, a którzy podejmowali działania zmierzające do realizacji celów nadrzędnych, jakim był dla nich niepodległy byt Państwa Polskiego. Z kolei rozważając kwestię czynów, za które wyżej wymienionych skazano na karę śmierci [...] nie można zdaniem sądu stwierdzić, że działania podejmowane przez Romualda Rajsa i Kazimierza Chmielowskiego pomimo poświęcenia najwyższego dobra, jakim było życie ludzkie, były rażąco niewspółmierne i pozostawały w rażącej dysproporcji do skutków, które tymi działaniami zamierzano uzyskać, lub dóbr, które chciano chronić.

Zgodnie z Ustawą z 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (art. 2, pkt. 1) – „Stwierdzenie nieważności orzeczenia uznaje się za równoznaczne z uniewinnieniem”. W świetle obowiązującego prawa Romuald Rajs i Kazimierz Chmielowski są zatem niewinni.

Wierszyk, za który w drugiej połowie lat 40. można było trafić w ręce UB brzmiał tak:
"Truman, Truman, spuść ta bania, bo to nie do wytrzymania. Jedna bomba atomowa i wrócimy znów do Lwowa. Choć zastaniem same zgliszcza, jednak ziemia to ojczysta. Druga mała, ale silna, i wrócimy też do Wilna".
Wiesz, o czym mówi? O utraconych ponad 150 tysiącach kilometrów kwadratowych Rzeczpospolitej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nobby
-1 / 3

Nie ma już po co tu zaglądać- PiS rządzi nawet na Demotywatorach.
Napiszę tylko że nie jestem zawiedziony nie-rządami PiSu i nikt nie powinien być, bo... widziały gały co brały- od początku dali się poznać jako ludzie przewrotni i źli. Nic by mnie nie zmusiło żeby na nich głosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Latro2
-2 / 2

Cześć i chwała mojej ukochanej Wielkiej Brytanii!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar manfredolej
0 / 2

Zapomniała dodać że Niemcy też wykorzystują wirusa do swoich interesów np z nord stream 2.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thecraven
+4 / 4

Na wstępie, nie jestem prorządowcem. Przejrzałem Stronę internetową tej Pani i nie wiem kim ona jest. Nie potrafi się określić. Biznesmen wie, że jest Biznesmenem. Policjant wie, że jest Policjantem. Żołnierz wie, że jest żołnierzem. Ta Pani nie potrafi napisać kim jest. To jej strona https://www.aleksandrajagodzinska.pl/?fbclid=IwAR0c5dpM6KOAH9UyS95orAr6jCyzRKiZQRlHh3rxtz78PYAKiGXgJcU1pZo

Moim zdaniem, to jest słaby marketing, Chce sprzedać następną książkę i udaje eksperta. Populizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marxxxo
0 / 4

Co za lewacki bełkot... I tak przegracie wybory haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ogorek1972
+1 / 1

No...fajnie tu jest, jak chcesz zaplusować (czyli dorypać Pis-owi) to możesz to zrobić łatwo. Ale jak chcesz zaminusować, to musisz się zarejestrować i zalogować. Zrobiłem to- bydlaki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
0 / 0

Piszesz dobrze ale skoro to piszesz to znaczy że musiałaś wrócić z emigracji, wieloletniej emigracji skoro takie podstawy, taka codzienność jest dla ciebie obca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sosen9
0 / 0

Każdy polski rząd działa wg przysłowia: "co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie". Buta i arogancja to według nich konstytucyjny przywilej z którego chętnie korzystają a my Polacy już do tego tak przywykliśmy, że jeśli dostalibyśmy się do rządowego koryta sami byśmy postępowali tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasat71
0 / 0

,, Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale - ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa. ''Bolesław Prus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasat71
0 / 0

Myślę że w Rosji była by Pani szczęśliwa , czasami nie doceniamy tego co mamy i tylko narzekamy .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 0

Pretensje do nas samych... raz na 4 lata możemy inaczej skreślić krzyżyk i na tym koniec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem