Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
718 736
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+24 / 30

@lech2 Autor nie stawia żadnej tezy tylko pokazuje, że właściwie wszystkie przez niego wymienione są równie durne, a każda z nich może być fałszywa lub prawdziwa - bo żadna nie została realnie sprawdzona.

Do czego zresztą nie trzeba być geniuszem, bo to choroba zbyt młoda żeby być pewnym czegokolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2020 o 12:51

L lech2
-1 / 15

@Syphar tyle, że podaje przypisuje ludziom i instytucjom tezy, których te nie sformułowały. Poza tym oczywiście, że podał własną tezę która jest fałszywa. I są już udowodnione tezy na temat choroby COVID-19. Są oczywiście rzeczy, których nie wiemy. Ale wnioskowanie na zasadzie " nie wiemy tego i tego, znaczy się nic nie wiemy", jest nieprawidłowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2020 o 13:12

avatar Nenesh
+4 / 16

Z tym koronawirusem jest tak, że niezależnie od tego, skąd się wziął, istnieje. Uważam, że obowiązek noszenia masek powinien zostać wprowadzony od samego początku, tak samo jak ograniczenie ruchu granicznego i zakaz rozrywek zbiorczych (kin, koncertów itp). Przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny i ostrożności, wszyscy powinni żyć, uczyć się i pracować, jak zawsze, po prostu inaczej się nie da, a wstrzymywanie wszystkiego na tydzień-miesiąc nie ma absolutnie żadnego sensu (chyba, że byłaby pewność opracowania przez ten czas zaradczych środków medycznych). Należało skupić się na solidnym przygotowaniu szpitali oraz tymczasowych miejsc dla zakażonych, będących w stanie ciężkim. Nad sytuacją uda się zapanować nie w momencie wynalezienia szczepionki - nie stanowi żadnej gwarancji, nie każdy się zaszczepi, w dodatku wirus mutuje - tylko skutecznych leków. I tyle w temacie, którego większość z nas ma już chyba serdecznie dość...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+1 / 3

@Nenesh jeżeli chodzi o maski to jest straszne uproszczenie. Ludzie chcą prostych odpowiedzi - ale odpowiedzi nie są proste. To jest tak jak z pytaniem "czy dużo zarobię w sieci handlowej X?" - jest to proste pytanie, ale odpowiedź wcale nie jest prosta. Zależy czy to stanowisko magazyniera, kasjera, czy dyrektora operacyjnego lub prezesa. Zależy również od doświadczenia, zobowiązań(kredytów), obowiązków i oczekiwań. Podobnie jest z maskami. Ja ze 2 lata temu trochę czytałem o maskach (długa historia, ale zanim coś kupię, to staram się poznać temat) i zależy... czy to maska chirurgiczna trójwarstwowa (każda warstwa o innych właściwościach), która chroni przez około 30 min, ale tylko otoczenie, czy maska szyta, która chroni tylko przed mandatem (no ewentualnie jak osoba nosząca kichnie to ślina nie rozpyli się na 10 metrów), czy maska klasy P1, P2, czy nawet P3 (co ciekawe, maski BHP są akurat dobre na ochronę przed wirusem). Teraz ludzie noszą maski, które w dużej mierze chronią przed mandatami, przed wirusem - zdecydowanie mniej i naglę jest OK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+19 / 19

Taka sobie zwykła paranoja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiesiu73
+4 / 6

Zależy dla kogo jest wywiad-do kogo jest odpowiedź.... Ktoś zyskał.. Ktoś stracił..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adusia0829
+9 / 11

A ja myślę, że w tej chwili trzeba zadać sobie pytanie - kto jest ekspertem ? Czy rząd ma jakąś przyzwoitą wiedzę na temat jakiegokolwiek wirusa ? Podejrzewam, że gdyby kogokolwiek spytać, nawet by nie wiedział jak taki wirus jest zbudowany. Czy lekarz ma wiedzę na temat epidemiologii ? Podstawową, chyba że jest specjalistą w tej dziedzinie. To tak jakby nauczyciela od matematyki pytać o rodzaje imiesłowów. Bo przecież jest nauczycielem. Lekarze mieli epidemiologię jako jeden z wielu przedmiotów, nie oczekujcie więc, że będą sypać idealnymi informacjami jak z rękawa. Jedyne rzetelne źródła infromacji to epidemiolodzy (i też nie wszyscy), tylko uznani, z dużym doświadczeniem i autorytetem w środowisku naukowym, a także BADANIA naukowe ( i tu też nie KAŻDE, tylko wykonane przez organizacje, struktury o potwierdzonej renomie, autorytecie). Ile z Was, oskarżającyh wszystkich naokoło o sianie dezinformacji pokusiło się, żeby przeczytać osobiście choć jeden porządny artykuł naukowy na ten temat ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+12 / 14

Prawda jest taka że wielu Polaków już przeszło prawdopodobnie koronę na przełomie lutego i marca zanim oficjalnie pojawił się pierwszy przypadek. Nikt nie wiedział co to jest i diagnozowano to jako schorzenie oskrzelowo-płucne, lub jako ostra grypa. Czy powstało to z jedzenia nietoperzy to nie wiem, od wieków w Azji jedzą różne świństwa i nic nikomu nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 2

@Dragoo Dlatego tez ,tak jak zapowiedziana w USA, pierwszym obecnie etapem powinno byc zbadanie przeciwciał u jak największej populacji obywateli by się dowiedzieć kto chorował, a kto nie i ci co juz chorowali mogli wrócić do normalności a ta reszta mogła by być nadal chroniona. Błędem było założenie, że wirus pojawił się w Polsce w marcu. Sam osobiście znam kilku ludzi, którzy w okresie od stycznia do początku marca przechodzili dziwną infekcję wirusową, z objawami jak przy COVID 19. Lekarze byli bezradni bo nie pomagało nic. Żadne antybiotyki, żadne leki, nawet przeciwgorączkowe nie pomagały dłużej niż na 2-3 godziny. Dziecko moje wylądowało w szpitalu i przez 5 dni tam leżało z gorączką 39-40 stopni i kaszlem jakby miało płuca wywalić. Dobrze, ze dostaliśmy się do szpitala po 3 dniach od wystąpienia objawówo, bo jak słyszę teraz ludzie czekają po 10-12 dni. A choroba postępuje i czasami nie ma już czego ratowac. Wiemy na pewno jedno. Choroba jest szybka i łatwa w przenoszeniu. I nie wiem czy te maseczki w kwietniu, to nie był oo 2 miesiące za późno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
+7 / 7

@wired podał najbardziej sensowną i spójną kompilację głupoty tańczącej wokół tego wirusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+3 / 9

Jest to wirus który atakuje małe przedsiębiorstwa tak zwaną klasę średnią i finalnie doprowadzi do powstania
świata bezgotówkowego, zachipowanego i zaszczepionego. Zmiany zaczną się na lotniskach i w kurortach wczasowych a przeniosą na każdy aspekt naszego życia. Tak głosi legenda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+5 / 7

wydaje mi sie ze autor nie sluchal calosci wypowiedzi bo nie rozumie ich kontekstu
1) who nie twierdzi zeby nie nosic maseczek, twierdzi ze nie ma dowodow na to ze pomagaja one uchronic przed wirusem ludzio zdrowych. a wiecej szkody wyrzadzi panika i wykupywanie calych zapasw maseczek niz nie noszenie ich przez osoby zdrowe

2) trump lukaszenko i inni politycy raczej ekspertami w kwestii epodemii nie sa, tak ze raczel sluchalbym ich dopiero wtedy jak ich wypowiedzi sa poparte przez naukowcow

3) czy epidemia sama wygasnie po pewnym czasie czy nie, zalezy od tego czy bedzie mozliwosc roznoszenia wirusa czy nie. w sytuacji w ktorej udajemy ze jest ok i nic sie nie zmienia, jak bylo we wloszech epidemia bedzie trwac w najlepsze. w sytuacji jak w polsce gdzie jest kwarantanna to epidemia moze sie skonczyc szybciej

4) czy covid bedzie gwiazda 2020 czy tez bedzie wracal sezonowo, zalezy od tego czy bedzie szczepionka i na ile bedzie ona skuteczna przeciwko nie tylko samej chorobie ale i jej mutacjach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vezdohan
+6 / 6

To ONI wymyślili zarazę, żeby mogli nas pozamykać w domach, żebyśmy nie widzieli jak w ptakach wymieniają baterie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+1 / 1

Też tak myślę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nero1
+2 / 2

@mieteknapletek Mądrego to aż miło posłuchać. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
-2 / 2

No i jaką masz SKUTECZNĄ odpowiedź, mądralo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkMark75
+2 / 2

Fajne spostrzeżenia, bo obiektywne. Pokazują,że debilizmy wyczyniają też inne kraje poza Polską, Rządzący podejmują chore decyzji podyktowane paniką przed zalaniem swoich szpitali chorymi na COVID 19.
Bo tak naprawdę nikt nie wie jak to ogarnąć żeby było dobrze wszystkim.Zamkną wszystko to zdechniemy z głodu i będziemy bić się o kawałek suchego chleba, czyli powrót do jaskiń. otworza wszystko to masowe zachorowania i szpitale zakorkowane po tygodniu. Otworzą częściowo to druga część będzie narzekać, że czemu oni musza być zamknięci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+6 / 6

Ja mam teorię: wirus u nas jest już od dawna, nie od marca. Wszyscy żyliśmy normalnie, dopóki nie zaczęto robić testów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem