Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:01

Restauracje po nowemu:

1. Zdezynfekuj dłonie. 2. Usiądź przy stoliku. 3. Zdejmij ochronę twarzy przenosząc wirusa z maseczki na zdezynfekowane chwilę wcześniej dłonie. 4. Smacznego. Też myślę, że za tym pomysłem stała jakaś większa logika

www.demotywatory.pl
+
232 253
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar samodzielny68
0 / 6

Ojtam, ojtam. Znając głęboką wiedzę i staranność dobrozmiennych rozporządzenie będzie nakazywało 'deratyzację dłoniów' i 'zasłonianie tfaży'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 4

@samodzielny68
Czyli będę musiał usunąć tego ślicznego, wytatuowanego ostatnio szczurka, ze swojej dłoni. Jaka przykrość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+9 / 19

Ktoś jeszcze nosi maseczkę przeciwko koronawirusowi, a nie przeciwko mandatom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 3

@Logon Dowartościowałeś się tym idiotyzmem? To może sam zacznij teraz myśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logon
-2 / 6

W przeciwieństwie do Ciebie, nie muszę się dowartościowywać. Fakt, dbanie o właśnie zdrowie i życie najbliższych to idiotyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
+4 / 6

Teraz każdy kto nosi maseczkę dla bezpieczeństwa jest mądry, inteligenty i w ogóle, śmietanka narodu. Reszta to debile. Przynajmniej w ich mniemaniu. Dla drugich to oni są debilami i kto ma rację ?
Nie chodzi już o teorie spiskowe i słuchanie autorytetów, wielu ludzi wyciąga własne wnioski i widzi, że coś tu jest nie tak i od początku było patrząc na poprzednie pandemie np. świńskiej grypy czy chociażby na liczby. Sugerowanie, że Ci ludzie nie myślą świadczy tylko o Tobie.

Trzeba  żyć normalnie, inaczej do końca życia będziesz w masce chodził. No chyba, że liczysz na to, że wirus magicznie zniknie. Jak w mediach powiedzą, że wirus pokonany to na drugi dzień już będziesz normalnie funkcjonował, do tego czasu wirus jest straszny i zabójczy. Zresztą mi to obojętne - chcesz to chodź. Tylko jak ludzie wyrzucą kagańce to nie wychodz z domu bo się zarazisz. A jak będziesz miał katar to dzwoń do szpitala natychmiast.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 10 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2020 o 17:49

avatar maggdalena18
+1 / 3

@Purple_Piper Szczerze? Wychodzę rzadko, żeby tej szmaty nie nosić. Ale jak będzie lato i upał 30 stopni, to nie mam zamiaru w tym chodzić i się problemów skórnych nabawić. Mam deliaktną skórę i wolę nie myśleć, co bym z twarzą miała. A mandatu nie mają prawa wlepić, bo nie ma stanu wyjątkowego, a kodeks karny nie przewiduje mandatu za brak maseczki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 1

@Logon Gdybyś nie musiał się dowartościować, nie wyzywał byś innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logon
-1 / 3

@Purple_Piper Nikogo nie wyzywam, stwierdzam po prostu fakt.
Więc uważasz się za człowieka niemyślącego skoro to Cię zabolało. Czy obraziłem Cię stwierdzeniem, że to Cię zaskoczyło?
Przykro mi bardzo, że masz tak niskie mniemanie o sobie i tak źle siebie postrzegasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 2

@Logon Zabolało? Jedyne, co mogło mnie zaboleć, to Twoje - całkowite nieuzasadnione - poczucie wyższości nad tymi, którzy mają inne poglądy. I brak samodzielnego myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logon
0 / 0

@Purple_Piper Mam gdzieś poglądy, dlatego nigdy nie wypowiadam się na temat gustu czy tego, kto co lubi.
Jedynie wypominam głupotę innych słysząc o płaskiej Ziemi, zabójczym 5G czy nieistnieniu koronawirusa, czy tego że wywołuje go 5G właśnie. Bzdury wyssane z palca, dla których nie przedstawiono żadnych dowodów czy chociażby poszlak. I właśnie niestety Ci ludzie wierząc w takie bzdury słuchają kogoś, kto nie ma równie jak oni o niczym pojęcia.
I tak, boli mnie, że jest tak wielu niemyślących ludzi. Nie chodzi o niewiedzę, bo żyjemy w takich czasach, że nie da się już wszystkiego wiedzieć jak kiedyś, ale jeśli ktoś zaczyna się wypowiadać i głosić pewne rzeczy bez uprzedniego sprawdzenia i zapoznania się z faktami, to coś mnie trafia.

A widzę, że dla Ciebie wszelka profilaktyka przed zarażeniem się, to fikcja i bajka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@Logon Zrównujesz niechęć do noszenia maseczek z płaskoziemstwem? WOW!

Wszelka nie, przecież najlepszą profilaktyką byłoby ustalenie - tak na wszelki wypadek - permanentnej kwarantanny na całym świecie. Liczy się stosunek koszt-efekt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trolik1
+3 / 5

Tak samo jak witanie się łokciem. Najpierw kichnij w łokieć, potem sprzedaj te "kichy" innej osobie...dotykowo. 8)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-3 / 7

W maseczce jeść się nie da. A dezynfekcja rąk ma sens, bo klient mógł wcześniej mieć kontakt z jakimś zainfekowanym przedmiotem.

Ale to i tak ryzykowne. Uważam, że restauracje powinny być otwarte, ale sprzedawać jedzenie na wynos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+1 / 1

@El_Polaco ludzie chcą już móc chodzić do restauracji bo jedzenie w domu już im się znudziło.
PS jedzenie na wynos nigdy nie będzie odpowiednio ciepłe, a nie wszystko da się odgrzewać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Loleth
+4 / 12

Ktoś chyba nie wie jak się maseczkę zdejmuje ;>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daagor
+5 / 9

@Loleth Nie... ktoś po prostu próbuje zarobić "+" i główną za narzekanie na przepisy. Standard ostatnich tygodni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaater950
+4 / 6

Wszystkie te zakazy itd. powinny zostać zniesione. Doprowadza to kraj do ruiny i nic po za tym. Jakby ludzie dbali o czystość i porządek to by nie musieli się tego bać. Elo :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D demotyxxw4
-1 / 3

Położycie sobie tą maseczkę, czy czym tam się zasłaniacie, na stoliku obok jedzenia? Maseczkę powinno zdejmować się najpierw, schować ją, później dezynfekować dłonie przed wejściem do restauracji. Wyjść, założyć maseczkę i ponownie zdezynfekować dłonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prezu800
+2 / 2

Słów kilka o higienie w praktyce: w sklepie osiedowym, gdzie mam obowiązek zdezynfekować ręce i/lub nałożyć rękawiczki, baba, która mnie obsługuje kończy kanapkę i bez żadnej dezynfekcji rąk przesuwa maseczkę z brody na twarz. Innym razem, na większej wyjxxxce, z maską już na brodzie ślini palec(!) , żeby oderwać mi reklamówkę, z której zakupu, po ujrzeniu tegoż obrazka, rezygnuję.

Co ma sens: brak imprez masowych, ograniczenie zgromadzeń, higiena!
Co jest absurdalne: maseczki na dworze, rękawiczki, którymi i tak dotyka się wszystkich syfów.

Jaka jest (promilowo, nie procentowo) szansa, że mijając się z kimś na ulicy zarażę lub zostanę zarażony, jeśli ani jedna ani druga osoba nie otwiera ust?

Aeorozol, jo? XDDDDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+2 / 2

Można to wyjaśnić logiką... polityczną. Rządzący zauważyli, że trzeba otwierać w celu złagodzenia napięć w społeczeństwie lub przeciwdziałania nadmiernemu niszczenie gospodarki. Obie opcję są tak samo prawdopodobne i prawdziwe, dlatego "nie ma dużej różnicy". Z drugiej strony politycy nie mogą pozwolić na "drastyczną śmieszność", oczywiście narażają się teraz na umiarkowaną śmieszność, dlatego utrzymują część obostrzeń. W najbliższym czasie obostrzenia będą "płynnie" przechodzić do stanu sprzed epidemii na "zasadzie gotowania żaby", za kilka tygodni/miesięcy maseczki będą zdarzały się sporadycznie na ulicach, ludzie "zapomną" i żaden polityk nie będzie musiał przyznawać się do błędu, ani robić "nagłych ruchów", które prowadziłby do stawiania pytań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Excray
+3 / 3

Jak już masz wirusa na maseczce to znaczy, że masz go też w płucach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

Ta pandemia sama w sobie jest jednym wielkim paradoksem. Brak logiki jest tutaj powalający we wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem