Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
160 178
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Purple_Piper
+11 / 17

Naiwność ludzka nie zna granic - kto jeszcze wierzy politykom?

Ale przynajmniej wyszło Szydło z worka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+9 / 13

@ab_be
Faktycznie, za PO nie używali z byle powodu gazu, a mieli okazję co miesiąc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+9 / 13

@ab_be absolutnie się z Tobą zgadzam. Nie ma co porównywać. Nieporównywalne z czymkolwiek w normalnym kraju jest stłoczenie niemogących legalnie zarobkować demonstrantów tak żeby nie mogli zachować dystansu i następnie potraktowanie ich z tego powodu gazem i innymi środkami przymusu bezpośredniego. Co co wyposażenia też się zgadzam. Zgodnie z informacjami z pierwszej ręki od znajomego policjanta, władza kupiła ogromne ilości sprzętu przymusu bezpośredniego jak armatki wodne, , urządzenia emitujące fale dźwiękowe itp (czyżby czegoś się bała)? Szkoda tylko, że nie ma na nowoczesne komputery czy podstawowe środki czystości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+1 / 1

@Purple_Piper 70% polactwa. Spójrz na wyniki wyborów, to uzyskasz odpowiedź, kto wierzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+1 / 3

Argumentacja identyczna jak władz komunistycznych w czasie stanu wojennego. Nie masz prawa protestować bo jest stan wyższej konieczności. Stul więc mordę i siedź cicho. Na szczęście były osoby które się na to nie godziły. Przypominam też, że protestujący zachowywali bezpieczny wg władz odstęp aż do momentu kiedy zostali zepchnięci przez policję. Przypominam też, że prawo do zgromadzeń jest konstytucyjnym prawem każdego obywatela które może być ograniczone wyłącznie na skutek wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, w którym jednocześnie państwo jest zobowiązane do REALNEJ pomocy przedsiębiorcom poprzez wypłatę im odszkodowań za ograniczenie swobody działalności gospodarczej. Przypominam też, że rozporządzeniem nie można ograniczyć praw konstytucyjnych, co już potwierdził sąd. Podsumowując. Gdyby rząd zadziałał jak należy wprowadzając stan nadzwyczajny to nie byłoby rozmowy, bo przedsiębiorcy nie mieliby powodu do protestowania. Ponieważ jednak wielu z nich za chwilę może znaleźć się wraz ze swoimi rodzinami pod mostem przez nieudolność rządu, to postanowili to wyrazić z zachowaniem bezpiecznego odstępu. To jest protest dotyczący być albo nie być. Porównywanie go do wyjście na siłownię to żenująca manipulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
-1 / 1

@ab_be
Przepaść jeśli chodzi o skalę zagrożenia między przytaczanymi wydarzeniami musi być dla Ciebie dostrzegalna.
Choć jeśli chodzi samo pałowanie w mojej ocenie jest tak samo karygodne niezależnie od tego kto trzyma władzę. Czasem jednak nie ma wyjścia. Odpowiedz sam sobie czy ten gaz w ostatnim tygodniu był faktycznie potrzebny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2020 o 17:47

avatar PIStozwis
+1 / 3

@ab_be A rozumiesz pisowski przygłupie to, że co innego siedzieć w domu bo zakaz a co innego prowadzić firmę i mieć ludzi, którym trzeba płacić. Przynajmniej postojowe a kasy nie ma bo PIS rozdał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ab_be
-1 / 1

Kto kogo przeżywa, ten sam się tak nazywa. Rozumiem, że dla Ciebie jestem gorszy, bo nie prowadzę firmy i mam inne poglady niż ty. Mam inne poglady, ale też trochę daleko mi do popierania pisu. Prawo jest prawem i należy go przestrzegać. Lamiac je, należy liczyć się z tym, że spotkamy się z reakcja państwa i pewnymi sankcjami. Zakaz zgromadzeń został wprowadzony nie po to, żeby zabronić protestow, tylko, żeby zapanowac nad epidemia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
-1 / 1

@grzesik_w uważasz że zaraza która w 4 miesiące nabiła licznik od 0 do kilku milionów zarażonych to nie jest powód żeby zamknąć.mordy w kubeł i nie ruszać się? Wiesz co by było przez kolejne miesiące z takim tempem bez.zamkniecia ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alexbe
+7 / 9

niestety pis ma złą nazwę, powinno być "nasze prawo i nasza sprawiedliwość".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+8 / 10

Powinni się nazywać PiC - Propaganda i Cenzura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+4 / 8

Wszystkie partie korytowe działają tak samo, nic dziwnego. Tylko mówią, że robią inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
0 / 2

W czasie RZEKOMEJ epidemii, w czasie której mniej ludzi umiera, niż w spokojnym okresie. Tylko ślepy nie dostrzeże, że coś tu jest mocno nie halo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 3

@kripszt Nielegalne to jest wprowadzone przez pisuary "prawo" odnośnie tych "zbiorowisk".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+3 / 7

@kripszt zmień czasem kanał, aby poznać inną perspektywę niż rządowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
+6 / 8

@kripszt Nielegalne? Bo jakiś karakan zakazał nielegalną ustawą? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+1 / 3

@kripszt a u was murzynów biją więc odczepcie się od tego, że katujemy pracujących. Tych i tych powinno się osądzić i wsadzić do więzienia. W ogóle wskazywanie na różnice pomiędzy PO a PiS jest naiwne, to socjaliści i to socjaliści, jedno bagno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+2 / 6

A na czym polega nielegalność tego zgromadzenia? Czy nie w tym że nie mogli go zgłosić bo władza nie pozwala mimo niezgodności tego zakazu z konstytucją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+4 / 6

@kripszt Ludzie nie mają z co żyć bo nie mogą prowadzić działalności gospodarczej? Jest na to sposób. Zakażmy im demonstrowania ustawą niezgodną z konstytucją. Proste i skuteczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
-4 / 6

@sl4w3x k***a na tym polega że panuje pieprzona epidemia i trzeba być debilem żeby zbierać się w takich zbiorowiskach. Jakby was niepozamykali to byście zdychali jak we Włoszech i krzyczeli że rząd nic nie robi jak w Anglii. Nie dogodzisz k***a debilom. W jednym miejscu płaczą że jest zamknięcie i że nie ma epidemii a drudzy płaczą że rządy nic nie robią tylko mają wywalone. Ludzie są p***rdolnieci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+1 / 3

Masz ojca, ciotkę, matkę w rządzie? Może w milicji? Jakoś dziwnie nerwowo reagujesz i do tego to 'was'. Jak w PZPR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 2

@kripszt Tylko panowie Kaczyński, Duda oraz reszta rządu pokazali, iż oni to respektować swoich własnych przepisów nie muszą. Chodzą sobie na groby jak chcą i urządzają imprezy z leśnikami w czasie pandemii oraz chwalą się tym na mediach społecznościowych. Ich prawo nie obowiązuje ? Poza tym skoro jest pandemia, dlaczego nie został ogłoszony stan wyjątkowy ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+1 / 3

@kripszt polecam przejrzeć nagrania z ostatniej interwencji. Wszystkie - nie tylko emitowane przez TVP. Zobaczysz, że demonstrujący trzymali początkowo odpowiedni dystans przewidziany prawem. Zjawiła się jednak policja i napierając na demonstrujących stłoczyła ich poza granice dozwolonego dystansu. A jak już się to stało, to potraktowała ich gazem. Co do wspaniałego postępowania rządu - Białoruś generalnie miała wywalone na pandemię mając gospodarkę na uwadze - i sumarycznie ma mniej zgonów niż Polska, bez zabijania przedsiębiorstw absurdalnymi zakazami. Tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
0 / 0

@grzesik_w super, Bialorus zaryzykowala i po fakcie moze sobie powiedziec ze dobrze zrobili, czyli co wg ciebie panstwo powinnograc w ruletke i obstawiac ze "moze sie uda"? Mielismy przyklad innych panstw ze jednak nie koniecznie musi sie udac. A Przypadku Bialorusi nie znam i watpie zeby podawali prawdziwe statystyki.

@skromny w dupie mam tych pisiorow, to ze Adrian czy Karakan sa durni to nie znaczy ze inni maja byc.
Zostal ogloszony stan epidemii, po ch*j ci stan wyjatkowy? A zreszta nie wprowadzili go bo by musieli placic ludziom odszkodowania z tego tytulu a cala kase przeżarli i porozdawali na socjal wiec dlatego nie wprowdzili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 0

@kripszt : ' po ch*j ci stan wyjatkowy? A zreszta nie wprowadzili go bo by musieli placic ludziom odszkodowania z tego tytulu' Sam sobie odpowiedziałeś.Poza tym, jakim prawem ustanawiają zakazy, których potem nie będzie im śpieszno uchylać ?
'w dupie mam tych pisiorow, to ze Adrian czy Karakan sa durni to nie znaczy ze inni maja byc.'
Jak zatem mieli wyrazić swoje niezadowolenie, skoro władza zakazała im pracować, gromadzić się i miga się od wypłacania słusznych odszkodowań ? Łaskawie na wniosek ODROCZĄ zapłatę stałych haraczy. Jednocześnie sami rządzący ostentacyjnie łamią swoje zakazy, śmiejąc się w twarz i stroją focha, gdy ktoś o tym zaśpiewa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
0 / 0

@kripszt Sorry - ale polskie państwo przez dwa miesiące zapewniało że wszystko jest pod kontrolą, że do wszystkiego jest przygotowane i że to w ogóle przesadzona panika bo zagrożenia nie ma. Następny etap - nie noście maseczek bo nie są potrzebne (a w rzeczywistości - nie noście maseczek bo ich nie zapewniliśmy, choć od dwóch miesięcy wszyscy trąbili o epidemii). Następny etap - kupujemy maseczki od znajomego ministra za chore pieniądze i bez certyfikatów - za to ze spektaklem propagandowym. Wprowadzamy "gwałtu rety, 30.000 tys kary, Boże pomóż". Teraz pomimo zwiększania się wciąż liczby zachorowań "odmrażamy gospodarkę" bo się okazuje, że zaraz przedsiębiorcy się wykopyrtną i zaczną zwalniać twardy elektorat. Bezpieczeństwo już nieważne - ważne sondaże i wybory prezydenckie . Naprawdę nie widzisz chaosu w działaniach? Braku jakiekolwiek koncepcji zarządzania w kryzysie? Ruchów wyłącznie pod publiczkę i braku realnego wsparcia dla poszkodowanych przedsiębiorców (sorry - tarczy w rzeczywistości nie ma żadnej,coś o tym wiem)? Przypomnij sobie zarządzanie kryzysami przez poprzednie władze. Rok 2007 - robimy cięcia i konsekwentnie się ich trzymamy jednocześnie zapewniając świadczenia osłonowe. Ptasia grypa - konsekwentnie odmawiamy kupowania niesprawdzonych szczepionek pomimo krzyków PiS - co wyszło wszystkim na dobre. Wiesz tylko gdzie jst problem? Poprzednie rządy nie bały się niepopularnych decyzji i konsekwentnie je realizowały. Teraz nie dość że decyzje są nieprzemyślane, to jeszcze brak konsekwencji w ich realizowaniu (zależnie od sondaży i słupków) całkowicie neguje ich skuteczność. Tu jest problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
0 / 0

@grzesik_w nie jestem zwolennikiem pisu, jest chu***y,alejakies dzialaniamusialy byc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kasztan528
+2 / 2

Politycy kłamią, no kto by pomyślał!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 5

Jak pis coś powie to trzeba to po prostu obrócić o 180 stopni i juz masz prawdziwy przekaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+2 / 2

taaa, szanują wolność i różnice poglądów. Każdy kto krytykuje publicznie rząd lub ma inne poglądy jest szczuty przez TVPiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
+1 / 1

Zmieni się definicję manifestacji i po klopocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem