Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
527 555
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ZrytyRyj
+10 / 18

A całkiem śmiesznie zrobi się, gdy już zaczną strajkować, a w TVP potraktują ich tak jak potraktowali lekarzy-rezydentów czy nauczycieli. Nadal będą tacy gorliwi w obronie dobrej zmiany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
0 / 6

@ZrytyRyj Strajkowali już niejednokrotnie i nawet nie wiecie, bo w telewizji państwowej i publicznej ani za PO, ani za PiSu tego nie pokazali, a ludzi to w rzeczywistości gówno obchodzi. Rzucają sobie takie porównania i sugestywne hasła, by swoje racje umocnić.
Kiedy ludzie skumacie, że to wy wybieracie polityków, a politycy tworzą prawo? Ludzie się nie mogą między soba dogadać i zadziałać solidarnie dla dobra ogółu, a oczekują od policji, że będzie robiła, to co oni im powiedzą w danym momencie, bo taki jest interes jakies grupy, nie to co od nich wymagają procedury. Wielu odeszło i odchodzi ze służby przez bezradność w obliczu takiego systemu, ale są też ludzie, dla których odejście nie jest możliwe. Już teraz sa ogromne braki kadrowe w Policji. Jak braknie policji, to wprowadzą stan wyjątkowy i ściągną wojsko. I dopiero jak wojsko wyczerpie możliwości, to obywatel będzie miał bezpośredni dostęp do polityka, któremu najchętniej chciałby obić ryj.
Jak sie idzie na protesty czy walkę z rządem, to trzeba mieć świadomość, że to może i słuszne, ale niezgodne z prawem i służba odpowiedzialna za przestrzeganie prawa (nawet debilnego) będzie reagować, a nie mieć pretensje do nich o to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+4 / 8

@Wojtek1291 No i fajnie...tylko po co ta, pełna radości i zapału, gorliwość Kulsonów.
I za to ludzie nimi pogardzają, a nie za stanie na straży
A co do tego mitycznego reagowania na łamanie prawa (nawet debilnego). Jest już zbyt dużo wyroków sądu potwierdzających łamanie prawa na demonstracjach przez policję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020 o 14:17

W Wojtek1291
-5 / 5

@ZrytyRyj Świat nie jest czarno-biały. Nie mówię, że każdy policjant, to złoty człowiek. Chodzi mi wyłącznie o ocenę sytuacji bez emocjonalnego stronnictwa i nielogicznych zapędów. Np. te ciągłe pretensje, że policja karze za głupie prawo, jakby to oni je ustanawiali. Najlrpiej by było, jakby w ogóle nie karali, tylko to utopijna mrzonka, że ludzie sobie poradzą z taką ilością swobody.
Są zj*by również w szeregach policji, bo nigdy ta ani inna instytucja nie zostały oczyszczone. Nie marze o niczym innym jak o oczyszczeniu wszystkich instytucji z tego komunistycznego syfu. Są też mechanizmy obronne, gdy się cały czas wykonuje swoja prace, nawet profesjonalnie i konsekwentnie, a i tak każdy po tobie jedzie, bo tak jest łatwiej, niż przed samym soba przyznać, że się coś celowo lub nie schrzaniło i przyłapali. Pies to pies i ludzie się ciesza jak mu się krzywda stanie. Nie obchodzi obywatela, czy pies był dobrym funkcjonariuszem czy złym.
Poza tym nie popadaj w skrajność, bo najczęściej na tych obstawach to nie sa uśmiechnięci i szczęśliwi, że się szarpią z ludźmi, tylko wkurzeni i przybici, że są między młotem a kowadłem. To jest dopiero mityczne, to przekonanie, że większość policjantów uwielbia się z ludźmi szarpać. Że moga sobie ignorowac to czy tamto, szczególnie jak każdy nagrywa i wrzuca w sieć, apotem tego funkcjonariusza obejmuje śledztwo wewnętrzne.
Są i będą. Policje się tragicznie szkoli. Ci ludzie sa wysyłani na ulice bez znajomości wielu przepisów, technik interwencyjnych, czy użycia broni, a do tego wisi nad nimi cień opinii publicznej, której nienawidzą komendanci. Do tego idź na najprostszy kurs na kwalifikowanego pracownika ochrony. Dowiesz się jak płynna jest granica między skuteczną interwencją, a przekroczeniem uprawnień. Ja to przerabiałem w ochronie. Też sami niewinni i porządni złodzieje, wandale i awanturnicy. Mówiło sie jak do człowieka, to olewał, przeszło się do koniecznych działań, to każdy był ofiarą pobicia. To samo jest z obroną konieczną. Obronisz sie i sąd Cie w wiekszości przypadków skazuje za przekroczenie obrony koniecznej, a napastnika stawia w roli ofiary. Także to, że sad coś orzeknie, to też nie jest 100% zgodnie z rzeczywistością.

Im większy mur sie buduje pomiędzy tymi dwoma światami, tym bardziej każdy z nich jest scalony i nastawiony przeciwko temu drugiemu. Jak nie będzie się oceniac zachowań poszczególnych funkcjonariuszy przez pryzmat sytuacji w kraju i ich obowiązków, jak nie będzie sie w nich widziec przez złośc i emocje normalnych ludzi o specyficznej pracy, to mur będzie większy, a oni beda się jednoczyć sami z sobą (bo z kim?) przeciwko obywatelom. Nie z rozkazu, a przez brak możliwości. A wina nie jest jednostronna, choć wygodnie jest tak sobie wmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+4 / 6

@Wojtek1291 Jestem ostatnim, który mówiłby cokolwiek złego na policjanta tylko za to, że jest policjantem. Tylko przykro mi jak widzę, że jest tak wielu z duszami milicjantów i zomowców. Nie pisz tylko, że to margines. Lepiej pokaż mi JEDNEGO policjanta, który skrytykowałby tego półmózga, który onegdaj zwyzywał demonstrantkę od qrwy. Żaden. Za to wielu się śmiało, że to chodziło o kulsona. I kto tu buduje mury? Policjant pilnujący skrzynki Kaczyńskiego informuje, że to jego hobby! Wystarczyło, by zachował milczenie i wszyscy by wiedzieli w czym rzecz. A tak....to kto buduje mury. Gdy walczyli o swoje podwyżki to wiedzieli jak sprytnie nie wykonywać głupich rozkazów. Teraz tłumaczenie, że tylko wykonują rozkazy jest właśnie budowaniem muru. Zwłaszcza w kraju, gdzie pamięta się takich co tylko wykonywali rozkazy. Rozumiem trudne położenie funkcjonariuszy i nie namawiam do buntu. Chciałbym tylko, aby zachowali swój własny rozum przy wykonywaniu rozkazów, A na koniec to niech funkcjonariusze pamiętają, że tez są częścią tego społeczeństwa, ze wszelkimi tego faktu konsekwencjami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020 o 15:31

avatar Taymishi
0 / 0

@ZrytyRyj Ależ co Ty chcesz od policji xd Jak ludzie robią strajk i jest zgodny z prawem to policja go ochrania. A skoro zachowują się jak bezmózgi no to jest adekwatna reakcja. Jakoś we Wrocławiu nikt strajku nie pacyfikował, bo ludzie przestrzegali prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+1 / 1

@kunegunda19 Oczywiście dostałaś milion minusów od patusiarni. Bo takie społeczeństwo w tej Polszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+11 / 13

Art. 58 ust. 2 ustawy, który przewiduje, że Policjant OBOWIĄZANY jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa. Należy zwrócić uwagę, że nie zostało tu wskazane, iż policjant „może” (a więc ma wybór), ale musi odmówić wykonania takiego rozkazu lub polecenia, które łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@PIStozwis tak, tylko co jest przestępstwem decyduje w takim wypadku interpretacja władzy w praktyce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
-1 / 1

@PIStozwis A jaki konkretnie rozkaz jest przestępstwem? Podaj przykład :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
0 / 2

@Elathir Każdy niezgodny z prawem. Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 5

Dlaczego i o co mieliby strajkować? Przy okazji pandemii dostali tyle kasy i tyle władzy, że wszystkie ega stulejarzy i nieudaczników w ich szeregach aż pękają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@7th_Heaven "Dlaczego i o co mieliby strajkować?" to jest bardzo dobre pytanie

"Przy okazji pandemii dostali tyle kasy i tyle władzy," Jaką konkretnie kasę i władzę policja dostała "z okazji pandemii?"

Liczę na konkretną i rzeczową odpowiedź ;) tak samo jak konkretne zarzuty postawiłaś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@Taymishi Słowa pani dyrektor z krakowskiego oddziału sanepidu odnośnie kontroli policji dla osób objętych kwarantanną: "no oni będą przyjeżdżać na pewno codziennie, jak nie częściej, bo to się dla nich wiąże z dużymi pieniędzmi".
Nie wierzysz, możesz do niej zadzwonić.
Co do władzy: widać przecież. Chodzą i ją pokazują (nie wszyscy oczywiście, bywają normalni rzecz jasna, mówię o tych nieudacznikach, którzy pracą w policji łechtają swoje puste ego)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2020 o 23:06

avatar Taymishi
0 / 0

@7th_Heaven jakimi pieniędzmi? :D Policjant nie dostaje żadnych, ale to żadnych pieniędzy za kontrole osób objętych kwarantanną.. xD

"Chodzą i ją pokazują" Ale jakie uprawnienia dostali z okazji koronawirusa? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+3 / 3

Zakład, że najdalej między 15 a 20 czerwca policjanci zaczną jak co roku "bohatersko ratować tonące dzieci"? Oczywiście jak zwykle w blasku kamer i jak zwykle w płytkiej wodzie, żeby sobie krzywdy nie zrobili. Coroczny PR czas zacząć!!! :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2020 o 12:12

V Vonhenryrejluka
0 / 0

@Wolfi1485 ta i nagrają nowe rapsy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
0 / 0

@Vonhenryrejluka O tak, a w ramach gościnności i otwartości na ludzi zaproszą na spotkanie z Kulsonem XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@Wolfi1485 nie wiem czy wiesz, ale policja każdego dnia ratuje komuś życie xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 0

@Taymishi taa, w porę przestają go pałować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
+1 / 1

@Wolfi1485 Najbardziej wk.,.a mnie to że gdy pokazują jakieś tragiczne wydarzenie, wypadek, cokolwiek, to zawsze wszyscy zasuwają na pełnej ku.,.wie, ale nie pan policjant, on zawsze stoi z boku, z notesem i udaje że robi notatki, to są k.,.a takie lenie że masakra, obejrzyjcie sobie choćby akcję na giewoncie po uderzeniach piorunów, tam był chyba tylko jeden policjant który uczciwie zasuwał ramię w ramię ze Strażakami,Ratownikami i Pogotowiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@Vonhenryrejluka Osobiście widziałem jak policjanci bez jakiegokolwiek sprzętu wchodzili do płonącego zadymionego budynku, gdy panowie strażacy się ubierali w swoje żółwie

Poza tym.. jak są akcje ratownicze,to policjant ma zapewnić bezpieczeństwo. Od bezpośredniego ratowania są ratownicy i ewentualnie strażacy. Policjant może nie być ratownikiem, bo nie ma takiego obowiązku a nasze wspaniałe państwo ich nie szkoli i w myśl zasady nie znam się to nie przeszkadzam, stoi z boku i pomaga na inne sposoby. Poza tym jak wszędzie.. są policjanci i policjanci. Jeden Cię zasłoni swoim ciałem, inny uda, że nie widzi jak Ci skaczą po głowie. Wszystko zależy od człowieka.

Ja znam strażaka, który podpalał trawy, by zgarniać premie :) i to znaczy, że wszyscy strażacy to podpalacze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 0

@Taymishi ja jednak pozostanę przy swoim :) czterdzieści kilka lat na karku i nigdy nie spotkałem się z dobrą wolą ze strony policji, zawsze jednak z wymyślaniem przeszkód żeby móc stwierdzić ,,no co my możemy, takie przepisy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@Vonhenryrejluka jeśli podchodzisz do nich tak jak napisałeś no to akcja i reakcja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerog
0 / 0

A przypadkiem funkcjonariusze publiczni nie mogą strajkować tylko poprzez odlagowanie jednostek oraz prowadzenie strajku włoskiego, bez demonstracji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@kerog a jak nie beda wystawiac mandatow tylko pouczenia to skad wezma kase rzadzacy na swoje wydatki:>?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+1 / 1

A niby czemu pandemia nagle wybuchła w górnictwie, ledwo kilka chwil przed planowanym najazdem na Warszawę? W rządzie są tępi idioci, ale jeśli myślą, że naród nie umie myśleć, to już są kompletnymi amebami umysłowymi. VATeusz i jego bezmózga wataha tylko wykorzystują pandemię do swych celów. Ale kiedyś im naród za to wystawi rachunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lnowakowski
0 / 0

Ze statystyk wynika, że razem z pozostałymi "służbami" mundurowymi, to najbardziej chorowita grupa zawodowa. Poza tym choruje, na choroby nieznane innym np. psia grypa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@Lnowakowski jakich statystyk? Źródła? Odnosniki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

Trzeba pilnie zrobić im testy. Przede wszystkim psychologiczne. Bo niektóre ich zachowania nie pasują do człowieka normalnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem