Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
81 88
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
+17 / 21

Mam wrażenie, iz Kaczyński budząc się rano zadaje sobie tylko jedno pytanie: co by tu jeszcze spie*olić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+10 / 12

@wojekwiesiek On nie zadaje sobie takiego pytania. On już wie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+4 / 4

Karakan ma już każdy dzień zaplanowany co by doprowadzić do ruiny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
-3 / 7

Nie wczytywałem się o co dokładnie chodzi w proponowanej reformie, ale PAN, podobnie jak większość polskich uniwersytetów, to siedlisko profesorów którzy siedzą od 20 lat wygodnie na posadce, nie publikują nic wartościowego i przyznają sobie nawzajem nagrody wewnątrz własnego kółka wzajemnej adoracji, oczywiście z pieniędzy podatników, bo z jakiegoś powodu Polacy mają ważniejsze zmartwienia niż datowanie jakiejś świątyni w głębi Egiptu (to i tak najbardziej spektakularny przykład), bo muszą sami się zrzucać na podobnie nieudolnie funkcjonujące szpitale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+2 / 6

Tak jest, rozwiązać PAN, rozwiązać polskie uniwersytety, po co nam nauka? Ku*wa, komuna chociaż stawiała na naukę, dzisiejsi "oświeceni" chcą by edukacja kończyła sie na podstawówce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
-3 / 3

@vicrac A ty to wiesz, bo jesteś w trakcie habilitacji i obserwujesz to obok siebie czy przeczytałeś to w Super Ekspresie w czasie przerwy śniadaniowej na budowie, gdzie pracujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
-1 / 1

@Oriolus wiem to z pierwszej ręki, bo część mojej rodzina tam pracuje (a sam swoje też odcierpiałem, uczestnicząc w tym cyrku jakim jest polskie szkolnictwo wyższe, z profesorami uczącymi wiedzy nieaktualnej od 15 lat, zwłaszcza w dziedzinie IT, gdzie pracuję, ale dzięki za założenie o budowie, o wiele bardziej szanuję rzetelnego budowlańca niż większość profesorów), ale wiesz, równie dobrze mogę też to zmyślać, więc... na ch*j zadajesz głupie pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2020 o 15:42

V vicrac
-2 / 2

@wojekwiesiek nie, wyobraź sobie że edukacja i nauka dzieje się nie tylko w państwowych, karierowiczowskich instytucjach - słyszałeś np. o Google i Big Data? Nie mówiąc o tym że pie***lisz od rzeczy, PAN nie jest od dydaktyki tylko od badań naukowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
+1 / 1

@vicrac Z Polskim szkolnictwem wyższym czy niższym jest ogólnie wiele problemów, ale i sprawa nie jest taka prosta. Racja, jest wiele osób na stanowiskach, ale problemem propozycji rządu jest to, że niekoniecznie (przynajmniej z mojej perspektywy) to coś zmieni. Oni po prostu chcę to wszystko zreorganizować na swoją modłę i zatracić cały dorobek naukowy powiązany z nazwą "PAN".

Jest wiele sposobów na dobrą zmianę, ale da się to robić konstruktywnie, a nie destruktywnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@wojekwiesiek bo głównie osoby po podstawówce głosują na PIS. Ciemnym ludem jest łatwiej rządzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@vicrac Wyobrażam sobie, iz marzeniem PiSu jest rządzić "ciemnym ludem", jak to kiedyś Kurski nazwał elektorat PiS. Słyszałeś, iz polskie uniwersytety mają bardzo wysokie notowania na świecie... ale i tak chcesz je zamknąć, by... jak już pisałem.
Pie*olenie od rzeczy pozostawiam Tobie, gdyz do rzeczy, nic nie potrafisz.
Jak to trolownia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
-1 / 1

@wojekwiesiek Pierwszy z brzegu ranking (https://innpoland.pl/118971,9-uczelni-z-polski-znalazlo-sie-w-swiatowym-rankingu-top1000-cwur-szkol-wyzszych-najwyzej-uj-i-uw), najlepszy - UJ na blisko 500 miejscu, rzeczywiście, ścisła światowa czołówka ;) Nie mówiąc o tym że tego typu rankingi są tworzone w bardzo dziwny sposób, z reguły tak żeby amerykańskie znalazły się w czołówce, więc powoływanie się na nie to szczyt głupoty. Jak wszystkie państwowe instytucje, uczelnie nie są zdolne do prawidłowego funkcjonowania na dłuższą metę (jasne, zdarza się kilka dobrych naukowców/dydaktyków - ja w czasie całych pięcioletnich studiów na dwóch wydziałach spotkałem takich dwóch, którym faktycznie zależało na przekazywaniu wiedzy, ale takiej prawdziwej, połączonej z głębokim zrozumieniem tematu, a nie tylko 3xZ). "komuna" owszem, stawiała na edukację, i to najlepiej taką gdzie na dobrych stanowiskach można obsadzić kolegów, czego pokłosie widać do dziś (docenci marcowi - mówi ci to cokolwiek?).

Ludzie którzy nie widzą problemu z polskim szkolnictwem albo a) nie mieli z nim kontaktu (tak jak kolega wyżej, który ewidentnie ma jakiś kompleks, bo pewnie sam pracuje na budowie albo niewiele lepiej) albo b) byli studentami z gatunku 3xZ, dostali papierek i pracują w czymś zupełnie innym, ale studia wspominają bardzo miło, bo mogli sobie poimprezować ze znajomymi za pieniądze rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2020 o 10:23

M mrooki
-2 / 4

PAN można spokojnie w ogóle rozwiązać i nikt by się nie zorientował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
+1 / 1

@mrooki wiele dobrych lub złych rzeczy może zniknąć z dnia na dzień i nikt się nie zorientuje. Pytanie tylko, czy stoi za tym jakiś słuszny cel..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

Śmieszy mnie przekonanie, że jakakolwiek państwowa instytucja może działać dobrze przez dłuższy czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem