Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1477 1538
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M masky17
-4 / 36

najwięcej pustego "pi*rdolelnia" to pozostawiają takie puste, bezwartosciowe wpisy ludzi, którzy desperacko chcą zebrać lajeczki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antydemagog
+1 / 9

@masky17 no co? zly pomysl?:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C coronakorona
-1 / 1

@antydemagog ta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
-2 / 6

Ciekawe, że wirusów nie zalicza się nawet do organizmów żywych (patrz np.: wikipedia). Pomijając już konferencję, nie można opracować leku, który zabije wirusa skoro to coś nawet nie żyje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
+4 / 4

@Jur4578 Małą poprawka: wirusy uaktywniają się i stają się żywe w kontakcie z nosicielem, inaczej są uśpione (no chyba że się je wybije, wtedy są po prostu martwe po czym zaczynają się rozkładać). Więc,w przeciwieństwie na przykład do bakterii, są czymś pomiędzy materią nieożywioną a organizmami żywymi.

Część biologów, dla uproszczenia, klasyfikuje wirusy jako żywe (w podobnej kategorii co mikroorganizmy), a część nie - wyodrębniając je jako osobną kategorię, ale nie ma co do tego zgodnego stanowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar admin

@Jur4578 wirus to po prostu opakowanych pare łańcuchów kodu genetycznego. Więc nie żyje, podpina się tylko pod żywe komórki, które zaczynają go produkować zamiast innych rzeczy.

Jak wirus komputerowy... niby żyje, a nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Jur4578 .. powinno być neutralizować, dezintegrować albo wiązać , usuwać
@kaczorex Stanowisko jest zgodne .. by uznać jakiś związek za żywy musi on wykazywać jakikolwiek metabolizm czyli coś przetwarzać z jednego związku na drugi uzyskując energię lub coś syntetyzować dzięki pobieraniu pierwiastków podstawowych i energii z zewnątrz albo i to i to oraz musi być w stanie się rozmnażać lub samo replikować .
Wirusy są pozbawione obu tych cech
@admin nie koniecznie łańcuchów .. w większości są to pojedyncze nici RNA nie tworzące łańcucha

Co do wirusa komputerowego ostatnio pojęcie się zdewaluowało ale w klasycznym rozumieniu wirus był kawałkiem kodu jaki doklejał się do pliku wykonywalnego jaki przy uruchomieniu wykonywał też jego kod lub przyklejał się do pliku lub strumienia jaki jest przetwarzany i wykorzystywał błąd w programie podczas jego jaki pozwalał wyegzekwować kod i się namnożyć . Natomiast Robaki były egzekwowalnym kodem lub skryptem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2020 o 18:27

K killerxcartoon
+3 / 5

Oskarżył by ludzkość o prześladowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 15 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2020 o 23:54

T tadeuszekzet
-5 / 5

no i dobrze niech peknie - jednego głaba mniej!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+3 / 3

Jak takie coś trafiło na główną? Mądrości z kwejka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+2 / 2

Nie pamiętam dokładnie tekstu mistrza Poniedzielskiego o wywiadzie z karpiem przed świętami, ale szło to mniej więcej tak: "....pierwszy i na żywo wywiad z karpiem, i karp życzył wszystkim zdrowia, szczęścia, różnych rzeczy, wprawdzie karp nie mówił tego, ale też i nie zaprzeczył...".......:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem