Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
104 111
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P poprostualex
+2 / 4

Nie w tym ustroju, tu się dobro ogółu liczy polityków nie narodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geralt07
+3 / 7

Korwin to mówi od ponad 30 lat xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
0 / 2

Ja jestem za całkowitym zniesieniem wieku emerytalnego. Obywatel sam powinien sobie zadecydować w jakim wieku chce przejść na emeryturę. Jeśli stwierdzasz, że po jednym roku pracy stać cię na pójście na emeryturę (tzn. uzbierałeś tyle pieniędzy, że możesz bez problemu żyć do końca swoich dni) - proszę bardzo droga wolna. Tylko nie wyciągaj łapy po nie swoje pieniądze, nie biadol, że nie masz z czego żyć i trzeba ci dopłacić. Ponadto - albo praca albo emerytura. Nie jedno i drugie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+2 / 2

@OdrodzonaRp A może, zamiast słuchać opozycyjnych oszołomów, to sobie przypomnisz, że obecna ustawa nie definiuje wieku w którym TRZEBA pójść na emeryturę, a w którym MOŻNA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OdrodzonaRp
0 / 0

@Fragglesik nie słuchamy ani opozycyjnych oszołomów ani rządzącego reżimu komunistycznego. Być może jest tak napisane. To, że jest napisane słowo MOŻNA to jeszcze nić nie oznacza. To tylko FRAZES. Trzeba złożyć jeszcze wniosek o ustalenie prawa czy przysługuje emerytura czy nie. Zapewniam, że jak nie spełnisz odpowiedniego wieku emerytalnego, ZUS nie wypłaci Ci emerytury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+1 / 1

A kto komu zabrania? Jeżeli masz tyle pieniedzy które zrobiłeś, odziedziczyłeś czy wygrałeś to możesz nie pracować i żyć z odsetek, zysków z inwestycji lub wydawamia posiadanego kapitału.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OdrodzonaRp
0 / 0

@Andrzej70 zgadza się. Tylko, było by to realne dla większości obywateli tylko wtedy, kiedy ZUS przestanie być obowiązkowy. W tej chwili mogą sobie pozwolić na to tylko zamożniejsi przedstawiciele społeczeństwa, którzy mogą płacić i ZUS i dodatkowo odkładać na emeryturę np w jakimś towarzystwie ubezpieczeniowym. Chodzi o to, żeby było to powszechne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Uważam ze wiek emerytalny kobiety mężczyzn w jakim mogą przejść na emeryturę powinien być ten sam , natomiast kobiety mogą mieć krótszy staż wynikający z macierzyństwa. Tym bardziej ze mężczyźni statystycznie żyją krócej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2020 o 17:37

G gregor2
0 / 0

Jesteście świadomi, że w Polsce nie ma obowiązku pracy? Możecie oszczędzać na własną rękę, w wybranym momencie przestać pracować i żyć z oszczędności. Emerytura tylko zmniejsza liczbę samobójstw (jakby się komuś pożyło dłużej niż planował).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem