Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
53 69
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y Yoanne
+1 / 1

Poczułam, jakby ktoś na odległość współodczuwał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Avantica
-1 / 1

Czemu liszka nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 3

Nie ma boga.. To wytwór wyobraźni cwaniaków by rządzić głupcami i prostymi ludźmi .

Niemniej ciekawy pogląd postrzegania istot żywych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
-2 / 2

@killerxcartoon Mylisz Boga z twórcami religijnymi ;P religia to wypaczona forma reprezentowania wiary u ludzi. Wiara, przynajmniej ta chrześcijańska, bardziej ma się wystrzegać władzy na Ziemi, mamony i wszelkich objawów egoizmu, no ale widzimy jak to przekabacili. Jezus, jako Bóg na Ziemi, uniżył się i obmył Apostołom nogi, jako symbol bycia sługą, co jest częścią prawdziwej miłości Boga (lecz nie naiwnej, bo też bywał agresywny w pewnych kwestiach). Często ludzie z tej tylko racji mylenia wiary z religią stają się ateistami, a to nie ma związku i nie decyduje o słuszności wiary w Boga. Osobna sprawa, że wielu ludziom nie chce się szukać tylko poddają się temu, co im religia nakazuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@Antymonachomachia3

To religie wytworzyła boga... Zostałeś taką religijną wiją zarażony w dzieciństwie i nie wyobrażasz sobie świata bez niej i archetypu "tatusia" .... jakiego szukasz .... to iluzja jaka służy do kontrolowania ludzi..

https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM
https://www.youtube.com/watch?v=6vuH7uMyV-g
https://www.youtube.com/watch?v=8c4qayL-eoY

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2020 o 12:14

avatar Antymonachomachia3
0 / 2

@killerxcartoon chętnie obejrzę, ale część znam ;) przechodziłem już przez ateizm, ale postanowiłem jednak poszukać odpowiedzi na trudne pytania i być wytrwały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
0 / 2

@Antymonachomachia3 tzn? a jakie wiara daje odpowiedzi? "Bo tak"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
0 / 2

@FenrirIbnLaAhad na początek może takie kanały na yt jak "persona non grata", czy bardziej masowa produkcja: "Tajemny plan" od strony nie katolików, lecz biblijnie wierzących coś więcej podpowie, ale nie spodziewaj się szybkiej odpowiedzi... coś więcej może będziesz wiedział za kilka miesięcy jak parę aspektów się połączy. Przede wszystkim też trzeba mieć intencję szczerego zrozumienia i cierpliwość, bo jeśli nie masz takiej intencji to nie polecam.
Oczywiście też warto od czasu do czasu poczytać nowy testament, co Jezus mówił i tu też nie mieć intencji wytykania błędów tylko chęć zrozumienia. To nie będzie łatwe, ani szybkie. Także tyle od mnie.
Pozdro ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2020 o 17:39

K killerxcartoon
-1 / 1

@Antymonachomachia3
Do logicznego myślenia trzeba mieć ogromną cierpliwość, i chęci oraz czas by zapoznać się z wiedzą
Jak już widzę tytuł Tajemny plan...

Aj ci proponuję podręczniki do psychologi jak ludzi myśą i jak nimi manipulować.. zrozumiesz większość doktryn religijnych i trików jakimi posługują się oszuści i kapłani

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
0 / 0

@killerxcartoon Ja się własnie szczególnie psychologią interesuję ;) co prawda amatorsko, ale rozumiem te schematy. Ma ich większość wierzących, ale i niewierzących... Polecam książkę: "Nasz wpływowy i uległy umysł". Religie rzeczywiście tak działają często, lecz jako aspekt wiary to jest coś, co wymaga przekroczenia tych granic ze świadomością, że nikt od nas niczego nie wymaga, nic nie musimy dawać, a jedynie akceptować pewne możliwości. Oczywiście to nie oznacza uległości, bo trzeba być asertywnym. Trzeba być otwartym i z jednej strony unikać naiwności, a z drugiej nie odrzucać wszystkiego. To cholernie ciężkie dla ludzkiej natury, lecz dla istoty wiary, jako rozwoju duchowego to jest kwitesencja lub przynajmniej pierwszy dobry krok.
Tajemny Plan oczywiście może mieć jakieś błędy, to też sa ludzie ;D Chodzi o to, aby wykrywać prawdy, ale i gdzie mogą błądzić w swych poszukiwaniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Antymonachomachia3

Wiem bo podatność na manipulacje jest podobna.. Ja miałem to szczęście że miałem dostęp do wiedzy wcześniej niż większość. Od lat 80tych miałem TV sat , Połączenie z internetem zaraz jak się pojawił w kraju , Do tego testowałem pierwsze użycie komercyjne Dial Up dla masowego użytkownika jak i pierwsze sztywne łącza zarówno ISDN , HIS jak i DSL.
Wyrosłem na zachodniej kulturze a nie wschodniej czy rodzimej i myślę zupełnie innymi kategoriami niż większość Polaków. Wiec wiedzę jak funkcjonuje świat technologiczny wokół nas mam i nie daje się ogłupiać bajkami dla dzieci.
Wiara to bzdura to sposób kontroli jednych nad drugimi. Głównie starych nad naiwnymi młodymi by dla nich pracowali .
Wiedza jest podstawą. Ale ona tez nie chroni przed nabraniem się na socjotechniczne sztuczki ... trzeba nauczyć się je zauważać a to naprawdę ciężkie ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2020 o 15:58