Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
120 136
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M m11
+24 / 34

To już nawet nie jest śmieszne... Najwyższy czas rozliczyć partię rządzącą. Dość rozdawnictwa naszych pieniędzy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
+12 / 14

Tak to jest w socjalizmie... czemu się dziwić? ja się nie dziwię, mamy demokrację i większość ludzi chce socjalizmy, tym bardziej nie wiem o co chodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2020 o 12:23

P piter1984
+18 / 26

Zależy nam, aby górnicy nie byli ekonomicznie karani za to, że w kopalniach doszło do zarażeń - tłumaczył Sasin... cały kraj może, ale górnik nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2020 o 12:27

G konto usunięte
+15 / 19

Nie mieszkam w Polsce i nie do końca kumam dlaczego górnictwo i górnicy są tak uprzywilejowani. Z tym 100% płac postojowych to już jest totalny wałek, zważając na to, co działo się jeszcze kilka tygodni wstecz, gdy ludzie zostawali bez pieniędzy!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+9 / 9

@Gamera bo górnicy to nie nauczyciele (w większości kobiety), ani sędziowie czy lekarze (ludzie w miarę kulturalnie wyrażający emocje). Górnicy jak czegoś chcą, to jadą do Warszawy z własną kostką brukową do rzucania i oponami do palenia. Po prostu ich się rząd boi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2020 o 17:23

avatar GarryBary
+6 / 6

@kriseq1970 dodatkowo mają sporo wyborców na śląsku. Tam każdy ma kogoś kto pracuje w kopalni. Jak im podpadną to polecą im sondaże, a idą wybory...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
-2 / 4

@dominek82
Kto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 9

Sąsiad akurat nie jest zbytnio z tego zadowolony, bo co z tego, że dostanie podstawową stawkę, jak premia i bony przepadają więc zasadniczo i tak dostanie o 1/3 mniej niż normalnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+1 / 1

@mygyry87 To powiedz sąsiadowi że w innych regionach kraju ci pracownicy którzy mieli nieco więcej szczęścia i nie poszli na bruk, jako pierwsze mieli zabrane premie i wszelkie inne dodatki do płac, a z tego co pozostało dostali 80%, przy czym zadania jakie mieli wykonać w skróconym czasie pracy niewiele odbiegały od tych które musieli wykonywać w pełnym wymiarze czasu pracy. Użalanie się więc nad losem górników w oderwaniu od innych ciężko pracujących ludzi jest delikatnie mówiąc niestosowne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2020 o 17:36

avatar mygyry87
-1 / 1

@Ricochet69 kto się użala? Nie rozumiecie jak sprytnym zabiegiem PiS zrobił górników w konia, ludzie są wkurzeni na górników, którzy defacto dostaną połowę wypłaty a jak Pójdą strajkować to kompletnie nie będą mieli poparcia społecznego "bo dostali 100%" zauważ że związki już podnoszą płacz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m11
0 / 0

@mygyry87 Związki zawodowe w takim wydaniu powinny zostać już dawno zdelegalizowane i zakwalifikowane jako zorganizowana grupa przestępcza. To co wyczynia ta organizacja to terroryzowanie kraju, rządu (od kilkunastu-kilkudziesięciu lat) i jawna kpina z pozostałych obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaqb1
+5 / 11

Gdyby powiedzieli górnikom, że zapłacą postojowe w wys. 80% mielibyśmy rozpierduchę w Warszawie.
W sumie czemu nie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

@jaqb1 I to jest najprawdopodobniej powód tego, że według (nie)rządu traktowani są oni w wyjątkowy sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+12 / 20

I dlatego od dziecka nie lubię górników (nie mylić z brakiem szacunku do ich pracy). Zawsze byli uprzywilejowani. Trzynastki, barbórki, deputat węglowy (nawet dla tych co w bloku mieszkają), 25lat pracy i emerytura a w czasach PRL-u to nawet sklepy tylko dla nich były (produkty na kartę G). Do dzisiaj rządowi został strach przed górnikami. Pytam tylko dlaczego skoro nikt nie kupuje tego węgla? Ciekawe czy gdyby teraz przyjechali do Warszawy to potraktowali by ich tak samo jak przedsiębiorców (pała, gaz)? Medyków nie chcieli testować na koronawirusa ale górników to wszystkich przetestowali! Wiem dlaczego - osoby wykształcone (wykształciuchy) nie są ich docelowym elektoratem i zawsze byli pogardzani przez obecną ekipę rządzącą (bo to chamy i prostaki obwiniający wszystkich dookoła za swoje niepowodzenia) i dodatkowo gdyby wyszły pozytywne testy wśród medyków to kto by pracował w szpitalach?
Dość mam traktowania pewnych grup społecznych lepiej od innych. Mamy dość! I dlatego PAD wyleci z Belwederu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 14

bo oni potrafią walczyć o swoje i się organizować. A wy co? Rząd zarzynał gospodarkę to im przyklaskiwaliście bo groźny świrus szaleje. Durnoty nawoływały siedźcie w domu, siedźcie w domu, teraz macie efekty.Wtedy było około 150 zachorowań dziennie i tyle to zamrażanie dało, że teraz jest ponad 300 przypadków dziennie (wdłg oficjalnych danych)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
+9 / 15

Jak dzisiaj to czytałem, to nie chciało mi się wierzyć. Po prostu nie chcę się wierzyć. "Nie chcemy by byli ekonomicznie karani." No ludzie! Przecież mnóstwo innych zawodów jest ekonomicznie karana! A na bank górnicy powiedzą, że i tak są stratni przez bony i inne. Ile lat jeszcze będzie tak, że przez górnictwo wszystko będzie stawać na głowie. Przecież węgiel to jest bardzo nieekologiczny surowiec, a jaki drogi! Ale Duduś mówi, że będzie podstawowym surowcem w Państwie. Super.

Kolejne pokolenia górników wciągają swoje dzieci w górnictwo, bo wiedzą, że włos im z głowy nie spadnie - to silne lobby, mnóstwo głosów. Co ja mam do górników? Nic, to ciężka praca, niewdzięczna i niebezpieczna. Mój dziadek był górnikiem, praca doprowadziła go do śmierci.

Szkoda, że nie potraktowali 100% płatnością pracowników medycznych, którzy się zarazili covidem.
No ale oni dostali oklaski od rządu, więc już płacić nie trzeba.

Szkoda, że Sasina z rządu nie wywalili, Przewalił taki hajs, pięć razy kręcił czy wie czy nie wie ile to kosztowało, potem chciał żeby to opozycja zapłaciła za drukowanie.

Ile jeszcze ten cyrk będzie trwał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tauri83
-4 / 12

Tylko nikt nie mówi że to jest 100% podstawowej stawki (teraz zacznie się radość w narodzie, ponieważ stawka wynosi ok 2000 zł )
Tak to wygląda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+9 / 13

@Tauri83 a pozostali jak mają? 60% postojowego i premie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+7 / 9

@Hipokrytes od kiedy górnik ma podstawę poniżej minimalnej krajowej? myślę, że powinieneś zawiadomić inspekcję pracy z taką rewelacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hipokrytes
-2 / 6

@piter1984 Wiem co mam na umowie wpisane :) Podstawowa stawka 61,60 za dniówkę i w to wliczają się różne dodatki. To teraz sobie pomnóż podstawową stawkę x21 dni roboczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
-1 / 1

@Hipokrytes masz umowę o pracę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hipokrytes
0 / 4

@piter1984 Tak. Najwięcej na temat płac górników wypowiadają się ci co nie mają o tym pojęcia i jak jest skonstruowana umowa o pracę. Tak jak wspomniałem, podstawowa stawka za dzień w tym dodatki jak zjazdowe, za pracę nocną itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2020 o 15:26

P piter1984
+2 / 6

@Hipokrytes to nie piszący są w takim razie idiotami, jak już pisałem złóż zawiadomienie do PIP i przestań czarować albo jedź roz*** warszawę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2020 o 15:39

M m11
0 / 0

@Hipokrytes Nie porównuj nikogo obcego do idioty, to nie twoja rodzina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czesiubarca
-1 / 5

Zawsze jeśli w górnictwie były podwyżki to tylko do przepracowanej dniowki nigdy do stawki..... Na wypadek właśnie takiej sytuacji!!! 100% z podstawy.... Ale oczywiście całą Polska powie ze to 100%... Propaganda i mydlenie oczu...
Oby wybory przegrali pi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slawawa
+4 / 10

Sasin - ekspert od wydawania (twoich) pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szatol1
+2 / 4

To wszystko, razem z chamskimi odzywkami Jaromira w sejmie służy odciągnieciu uwagi od przekrętów niejakiego Szumowskiego.
Jeszcze ministra od pandemii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bolec1713
+3 / 5

Nie to jest najdziwniejsze ale profity ryli pokażcie mi gdzie się dostaje deputat? Jaki zakład pracy daje jak im 8t węgla w przeliczeniu za minimum 600zl daje prawie 5tys zł plus trzynastka kartki żywnościowe itd??? .....i ktoś powie bo wykonują ciężką pracę.. Hahhahha zjazd na dół dojazd na miejsce pracy i powrót zajmuje im od 3 do 4 godz minus przerwa czyli tyle co nauczyciele jaki morał z tego? największe nieroby które tylko strajkować potrafią i tylko tacy dostają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cjan
+2 / 4

Bo nie ma takiej rzeczy, której bym nie spieprzył. PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zimnylech
-2 / 4

Ludzie ale z was ciemnogród. Czyli górnik pracuje cały miesiąc i dostaje 80% wypłaty by walczyć z kryzysem ale w następnym miesiącu dostaje 3 tygodnie wolnego i 100% płatne. Macie tak ciasne mózgi że się nie dziwie że jedynie robiąc dzieci jesteście w stanie coś dorobić do rodzinnego budżetu hehe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szatol1
+2 / 2

A w ogóle to czujcie się rządzie ciepło, bo jak górnicy tam wparują do was na wiejską, a może i na Żoliborz.
to Minneapolis to będzie bułka z masłem.
Dlatego te profilaktyczne 100 procent co nie?
Jesteście pisuary tchórze i cieniasy. Ale grabcie sobie dalej. Czara goryczy w końcu się przeleje w społeczeństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+3 / 3

tak samo jak pan od wf czy pani od religii, którzy od marca nie przeprowadzili ani jednej lekcji online, wysyłając tylko jakieś idiotyzmy mailem. Pani od religii smie jeszcze napisać, ze ZAUWAŻYŁA, że dzieci nie wysyłają jej jakichś tam zadań domowych. Moje dziecko samo jeszcze tego nie ogarnia, bo za małe, a ja muszę niestety dzień i noc zapychać na 100 % wynagrodzenie tej pani, która od paru miesięcy pierdzi w fotel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m11
+1 / 1

@rainboweyes80 Z tą religią, to trafione w punkt! U mnie dzieciak w trzeciej klasie podstawówki, ma opisywać swoje emocje, które towarzyszyły mu podczas oglądania jakiś debilnych filmików wysłanych przez pingwina!!! W TRZECIEJ klasie... Nas ponagla mailowo i w dzienniku elektronicznym.
W tym Kaczystanie klerowi mocno odjeb@ło na dekiel... Czas z tym skończyć!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

@m11 Nic prostszego. Wystarczy oświadczyć, że dziecko nie będzie uczestniczyć w lekcjach religii i temat jest zamknięty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m11
0 / 0

@Ricochet69 No i nie będzie od nowego roku szkolnego. Miarka się przebrała!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
0 / 0

Niniejszym nadaję tytanowi pracy, głównemu intelektualiście praktykującemu obozu rządzącego, myślicielowi wszechwiedzącemu zaszczytny tytuł ŁĄJZY ROKU 2020.
Dlaczego zaszczytny ?
Bo to jest szczyt łajzy przecież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rithven
+1 / 1

a dlaczego np kierowcy Tirów nie mają takich przywilejów jak górnicy? Albo kurierzy, albo taksówkarze , albo kierowcy autobusów i każdy inny kto korzysta z polskich dróg. Rocznie ginie mnóstwo ludzi na drogach. Tak gdybam. Oczywiście najchętniej wykopałbym w kosmos wszelkie socjalne bzdury i kotwice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akuma99
0 / 0

roliczyc partię i gornictwo zlikwidowac jak ttzeba dopacac do tego budrelu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ocelota
0 / 0

Sasin obiecał, ale Sasin tych pieniędzy nie dał. Pieniądze te mają wypłacić spółki górnicze nie z Waszych, kmiotki, pieniędzy, tylko z własnych. A tych, z powodu braku przychodów w nadchodzącym okresie, będzie znacząco mniej. Sasin więc, w swojej bezdennej mądrości, skłócił wszystkich. Nie górnikom pokazał środkowy palec obiecując górnikom 100% postojowego, górnikom pokazał środkowy palec, bo ich spółki nie wytrzymają takich kosztów pracowniczych i te z największym debetem mogą zostać faktycznie poddane procesowi likwidacji. Trzeba być Januszo-Grażyną by zazdrościć górnikom pensji przy wiedzy o tych zależnościach, od których zależy byt setek tysięcy ludzi. Spółki górnicze to nie tylko JSW i PGG, to także ogrom spółek okołogórniczych, ściśle z nimi powiązanych. To wreszcie widmo kilkuset tysięcy bezrobotnych. Bo Sasin obiecał. Za swoich rządow Sasin nawydawał tyle sprzecznych decyzji, że nawet nie wiadomo której zacząć, aby go rozliczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
0 / 0

@ocelota kmiocie to sobie możesz wołać do własnej rodziny, a kasa owszem zostanie wypłacona przez spółki ale zostanie to skompensowane z pieniędzy tarczy więc nie kłam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ocelota
0 / 0

@piter1984 pieniądze z tarczy przysługują wszystkim, którzy wykażą spadek dochodów poniżej określonego w ustawie procentu , więc Twój zakład pracy również może się na niego łapać. Więc nie musisz chlipać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
0 / 0

@ocelota dokładnie tak jak piszesz tylko mój zakład nie dostanie rekompensaty za te 40 proc które dostaniesz bo... Mój zakład będzie musiał z kolejnych podatków pokryć to co bezpodstawnie dostaniesz. to jest coś na co inni nie mogą liczyc. Nawet nie potrafisz się wypowiedzieć bez obrażania innych. Smutne ale czego się spodziewać po tobie. Co siedzi w waszych głowach to nie wiem, mogę się tylko domyslac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem