Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
+
1850 1859
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F faraon69
+96 / 124

I to jest prawidłowe podejście do tego typu zachowań. Nie podoba się? Droga wolna. Wracać do siebie a nie narzucać swój model zachowań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+52 / 70

@mieteknapletek Polacy na Litwie żyją od setek lat, współtworzą kulturę, znikąd nie przyjechali, więc porównanie jakby trochę z d*py.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+2 / 22

@Paszkwilant Przykład z Polakami na Litwie nietrafiony. Ale już w takiej Wielkiej Brytanii jakiś czas temu miała miejsce spora nagonka na mieszkających i (co ważne) pracujących Polaków. Począwszy od zwykłej niechęci i dawania do zrozumienia, że Polacy nie są w niektórych miejscach mile widziany, poprzez jawną dyskryminację w miejscu pracy (np. zakaz mówienia po polsku, nawet w sytuacjach prywatnych), aż po zabójstwo na tle narodowościowym. Do nich też byś powiedział, że "nie podoba się? Droga wolna."?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garson211
+15 / 27

@dncx zy jak przychodzisz do kogoś do domu i nie podoba ci sie jak ktoś ustawił telewizor to też mówisz "Ej postaw go tam bo ja tak chcę".

NORMALNI którzy sie urodzili w jakimś kraju i są jego obywatelami,uczą sie,pracują, nie protestują ze względu na rasizm i nie starają sie ustawiać wszystkich tak aby było im wygodnie.
Dzisiejsze pokolenie nie jest takie jak w "Samych swoich"- "Patrz dziki!" czy 50 lat temu i tylko najgorsze ścierwo typu patologia nierobów ma we łbie rasizm.
Jednak jak ktoś przyjeżdża do obcego kraju i pierwsze co robi to leci po zasiłek albo protestować bo tu jest tak źle to może wy...jechać.
I możesz mnie nazywać rasistą czy debilem ale człowiek biały czarny fioletowy czy czerwony który nie pracuje bo mu sie nie chce i liczy że państwo da, jest cwaniakiem, i nie wykazuje żadnej chęci podjęcia pracy jest dla mnie ściekiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar trusty
+5 / 11

@dncx - umiesz czytać ze zrozumieniem? Znasz znaczenie słowa "deportacja"? Wydaje mi się, że przynajmniej jeden, z tych dwóch warunków nie został spełniony. W przeciwnym razie nie zadałbyś durnego pytania: "A skąd wiesz, że oni się nie urodzili na Ukrainie?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+8 / 16

@dncx 1. W democie jest mowa o deportacji. Z tego co wiem to nie deportuje się obywateli własnego kraju tylko obcokrajowców. 2. Nie jestem rasistą. Jestem człowiekiem, który nie potrafi przejść obojętnie nad tym, że ludzie domagają się dodatkowych praw i przywilejów tylko dlatego, że mają inny kolor skóry czy upodobania seksualne. Takie zachowanie to jest właśnie rasizm w czystej postaci a banda lewackich debili tylko pogłębia te roszczeniowe postawy. Jeśli ja, wyjeżdżając do jakiegoś kraju muszę i chcę się dostosować do zasad tam panujących dlaczego tacy ludzie uważają, że ich to nie dotyczy? Skoro mamy być wszyscy RÓWNI to bądźmy ze wszystkimi konsekwencjami. Problem polega na tym, że roszczeniowe zachowanie kolorowej społeczności i środowisk LGBT tylko pogłębia niechęć do nich. Czarny uchodźca zgwałci i zamorduje - cisza i spokój. Zrobi to biały - proces pokazowy i więzienie. I to ma być równość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
0 / 0

@Eaunanisme znaczy do kogo? Do tubylców którzy maja problem z przyjezdnymi, czy do tych nie narzekających i pracujących przyjezdnych Polaków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+3 / 7

@faraon69 Pełna zgoda. Wyjeżdżam gdzieś = asymiluję się z lokalną społecznością, na tyle, na ile pozwala mi moja własna kultura i wychowanie. Bo wiadomym jest, że jeśli wyjadę gdzieś przesiąknięty swoim rodzimym podejściem do życia, to nie zacznę nagle po przekroczeniu granicy zachowywać się kropka w kropkę jak zostało to przyjęte w kraju mnie przyjmującym. Miną miesiące, a czasem lata, zanim przyzwyczaję się chociażby do tego, że głupie "How are you?" oznacza po prostu powitanie, a nie pytanie o moje aktualne problemy życiowe. Są jednak dwie kwestie, które mnie frapują.

Po pierwsze, co proponujesz w sytuacji, kiedy daję z siebie 300%, żeby się wtopić w lokalną społeczność, a jednak, czy to z powodu mojego akcentu, koloru skóry czy wyznania, spotykają mnie przykrości? To w pracy ktoś mi zrobi na złość. To na drzwiach mieszkania ktoś mi napisze sprejem "wypier papier do siebie". Mam wyjść z założenia, że to moja wina, że wyemigrowałem gdzieś i ludzie są wobec mnie podli, więc mam po prostu uznać, że mają prawo się tak wobec mnie zachowywać i zebrać manatki? Czy może jednak akceptowalne jest to, że wyjdę z paroma osobami w tej samej sytuacji na ulicę i pokrzyczę o trochę szacunku, bo nie robię nic złego?

Po drugie, jak ma zareagować osoba, która mieszka w jakimś kraju kilkadziesiąt lat, może się nawet w tym kraju urodziła i ma obywatelstwo tego kraju, zaś z krajem swoich rodziców nie ma nic wspólnego, nie wyznaje religii (jeśli byłą inna), nie zna języka, a poprzez np. inny odcień skóry słyszy od innych współobywateli, że ma wracać do siebie i nie kraść pracy porządnym ludziom? Też ma stwierdzić, że "oj no. moja wina, bo moi rodzice wyemigrowali tutaj z kraju X, a mogli zostać u siebie" i uznać, że zachowanie, jakie ją spotyka jest ok i nic z tym nie robić?

Potępiam zachowania imigrantów, które są wymierzone w lokalsów (gwałty, próba wprowadzenia prawa szariatu etc.). Ale potępiam też zachowania lokalsów wymierzone w tych przyjezdnych, którym zależy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sacres
-2 / 2

Tu nie o to chodzi. Skoro są w gościnie to powinni siedzieć cicho, a nie robić jakieś durne protesty, co jedyne co robią to irytują przechodniów. A co do twojego przykladu, to jakby było odwrotnie i jakiś Polak by miał problem do obcokrajowca mówiącego po swojemu w sytuacjach prywatnych, to taki Polaczek (tak, wtedy będzie polaczkiem) powinien zostać uznany za buraka i ewentualnie dostać w trąbe (ofc od innego normalnego Polaka).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@Eaunanisme Po pierwsze, to raczej wina większości że dana rasa, nacja jest postrzegana jako złodzieje, jeżeli większość czarnych kradnie (a to pokazują statystyki w USA) to normalne jest że ludzie spotykając czarnego widzą w nim złodzieja. Uogólnianie jest krzywdzące dla tej uczciwej części społeczeństwa ale też ułatwia funkcjonowanie w danej społeczności, jeżeli spotykając 2 osoby różnych ras masz 10% szans na to że biały Cie okradnie i 30% szans że zrobi to czarny to wiadomo że na tych drugich będziesz bardziej uważał.

Po drugie Uprzedzenia nie biorą się z niczego, jak Cie ludzie poznają to większość Cie zaakceptuje (sam znam jedną rodzinę murzynów i nikt nie ma z nimi problemów a każdy ich akceptuje). Uprzedzenia i uogólnienia mają znaczenie jak pierwszy lub drugi raz kogoś spotykasz , jak już poznasz osobę to wiesz czego się po niej spodziewasz i traktujesz ją normalnie.

Społeczności wyróżniające się powinny najpierw krytykować tych którzy psują im opinie a dopiero potem czepiać się tych którzy tą opinie o tym społeczeństwie rozpowszechniają.


@Sacres Społeczności powinny przede wszystkim mieć pretensje do tych którzy psują im opinie a dopiero potem do tych którzy ją rozpowszechniają. Więc jeżeli czarny nie reaguje widząc innego czarnego demolującego sklep to jest jego wina że potem jest postrzegany tak samo jak ten co ten sklep demolował. Tak samo Polak jak widzi że inny Polak wyżywa się na kimś "obcym" (inny kolor skóry, narodowość itp.) i nie reaguje to może potem mieć pretensje tylko do siebie że jest postrzegany jako nietolerancyjny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+1 / 1

@faraon69 Problem jest tego typu, że u siebie nie mają białych bo zostali zamordowani bo byli rasistami. Podsumujac rasizm jest wtedy kiedy nie można zabić białego, więc protestują. Chyba logiczne to jest dla białego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@kibishi Mój problem z Twoim rozumowaniem polega na tym, że z jednej strony piszesz o tym, że większość coś robi, więc nic dziwnego, że mniejszość jest postrzegana przez pryzmat tej większości, a zaraz podajesz dane (zakładam, że sprawdziłeś je w jakimś źródle), że to jednak mniejszość ma np. problemy z prawem, bo jeśli masz 30% szans, że Murzyn na ulicy Cię okradnie (czyli, że co trzeci), to nijak nie jest to większość. Dodatkowo posługujesz się dowodem anekdotycznym ("znam jedną czarną rodzinę, która żyje jak trzeba i nikt się jej nie czepia"), który z punktu widzenia dyskusji dowodzi tylko tego, że... znasz jedną czarną rodzinę, która żyje jak trzeba i nikt się jej nie czepia, a nie dowodzi temu, że jak będziesz żył jak trzeba, to nikt się nie będzie czepiać w ogóle.

Wciąż stoję na stanowisku, że jeśli znam 100 rudych Niemców i 20 z nich mnie okradnie, to wyrabiam sobie negatywną opinię o każdym z tych 20 rudych Niemców, a nie jadę z kumplami spalić obozowisko stu rudych Niemców pod miastem, a jak będą mieć pretensje, to będę im mówić, że to ich wina, że tych swoich kradnących 20 rudych Niemców niedostatecznie potępili. Jasne, że nauczony doświadczeniem będę bardziej ostrożny, jeśli w zasięgu mojego wzroku pojawi się rudy Niemiec, ale nie widzę potrzeby, żeby do tej ostrożności dodać profilaktyczny wpier_dol. To jest jakiś chory pogląd, czy tylko dla mnie takie podejście do życia jest normalne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 o 9:01

K kibishi
+1 / 1

@Eaunanisme Dane podałem przykładowe te 10% i 30%, myślałem że to widać na pierwszy rzut oka. Co do drugiego zarzutu to faktycznie ciężko się bronić bo znam tylko jedną czarną rodzinę, zawsze się znajdzie ktoś kto będzie się czepiał i to nie ważne jaki masz kolor skóry, w poprzednim wpisie chodziło mi raczej o to że nie zależnie od koloru skóry jak będziesz się zachowywał normalnie i dasz się ludziom poznać to Ci ludzie będą Cie traktować normalnie.

A kto w tym democie spuścił im "wpier_dol"? W Ameryce też nikt nie atakował murzynów za bycie murzynami, zobacz że za każdym razem jak policja zabija murzyna to jest to osoba która popełniła przestępstwo i robi wszystko aby nie ponieść kary, to nie są uczciwi ludzie. Rasizm w Ameryce nie polega na tym że czarni są dyskryminowani, ba nawet mają więcej przywilejów (łatwiej dostać się na uczelnie itp.) ale duża część tej mniejszości żyje w gettach stworzonych przez nich samych i od małego popełnia przestępstwa. Tak naprawdę to świetnie widać czego chcą czarni w związku z blm, w większości chcą grabić i plądrować a nie normalnie żyć w społeczeństwie na równych warunkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@kibishi Pytanie, czy mieli równe warunki, żeby normalnie żyć w tym społeczeństwie. Mam wrażenie, że wychodzisz z założenia, że segregacja rasowa to jakieś odległe czasy sprzed budowy piramid w Egipcie, a tymczasem jej nieśmiałe zniesienie to historia drugiej połowy XX w. (lata 60.). Daleki byłbym od stwierdzenia, że czarni mieli w USA życie usłane różami, bo mają teraz łatwiejszy dostęp do uczelni wyższych. Być może fakt, że w wielu amerykańskich miastach istnieją czarne getta wynika po prostu z tego, że nie mieli gdzie indziej się podziać, bo na przykład, mimo porównywalnych zarobków dużo trudniej było im dostać kredyt na dom gdzieś indziej. A tymczasem biali nie mieli tego problemu, więc siłą rzeczy zaczęły powstawać białe przedmieścia i czarne getta w śródmiejskich kamienicach. Zaś kwestia tych wspomnianych przez Ciebie przywilejów z łatwiejszym dostaniem się na studia to melodia raptem niedawnej przeszłości i trudno patrzeć na to inaczej niż na próbę włączenia izolowanej społeczności w główny nurt w powodu braku takiej możliwości przed laty. Wyższe wykształcenie to wciąż jedno w najlepszych narzędzi na wyciągnięcie kogoś z nędzy i jeśli jakiś czarny otrzyma dyplom wyższej uczelni, co przełoży się na to, że znajdzie dobrze płatną pracę i będzie mógł prowadzić życie inne, niż jego rodzice po szkole średniej (a często pewnie po podstawówce), to dla mnie w takim podejściu są same plusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 o 9:56

K kibishi
0 / 0

@Eaunanisme Oglądałem gdzieś tutaj na demotach filmik związany z blm w którym reporter rozmawiał z murzynem który pokazywał że od wielu lat nie ma problemu z rasizmem w USA, problem za to jest zupełnie inny, od kiedy pojawił się socjal 75% murzynów wychowuje się bez ojca wcześniej było to 25% (u białych 8% zmieniło się na 25%) a niestety wychowując się w gettcie (gdzie często rządzą gangi) bez dobrego męskiego przykładu tworzy kolejne pokolenia gangsterów, oni i tak nie pójdą na uczelnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@kibishi Nie twierdzę, że podejmowane przez władze wysiłki są najlepszym możliwym rozwiązaniem, ale stanowią pewien krok do rozwiązania problemu. Sam piszesz, że problem nie wynika ze złej woli tych ludzi, tylko z warunków, w jakich się wychowują. Czy to nie świadczy czasem o tym, że ich problemu nie da się rozwiązać prostym "wystarczy żyć normalnym życiem"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+1 / 1

@Eaunanisme Tak, jeżeli jedziesz na obczyznę to musisz się liczyć z niechęcią ze strony miejscowych. Tak jest wszędzie w większym lub mniejszym stopniu. Albo się dostosujesz, albo będziesz żył w jakimś gettcie. Zobacz, ludzie na całym świecie walczą z byle powodu. Kibicujesz innemu klubowi w Krakowie? Jesteś katolikiem w protestanckiej części Glasgow? Pochodzisz z innego plemienia w Rwandzie albo jesteś z innej kasty w Indiach? Wszędzie może Cię spotkać ostracyzm i wrogość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@Paszkwilant Pełna zgoda. Pytanie brzmi, czy ta wrogość jest czymś uzasadniona i czy powinna być uznawana za coś normalnego. Bo ja na przykład nie uważam, że jestem gorszym człowiekiem z tego powodu, że kibicuję innemu klubowi, niż moi sąsiedzi. I w sytuacji, kiedy ktoś mi na przykład podpali samochód z powodu flagi Wisły na lusterku, bo zaparkowałem w dzielnicy kibiców Cracovii, to mam uznać "Ah no kurde. Moja wina, bo wjechałem na ich teren, więc mogli mi zniszczyć moją rzecz"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
0 / 0

@Eaunanisme Myślę że to jest gdzieś w naszych genach. Taka jest po prostu ludzka natura i moim zdaniem nie podlega to ocenie, czy to dobrze czy źle. Nie musisz okazywać sympatii komuś z obcemu. Ale przemoc tylko dlatego, że jest inny, jest oczywiście czymś karygodnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@Paszkwilant Wiele rzeczy można wytłumaczyć ludzką naturą i nie trafia do mnie argument, że się tego nie powinno oceniać. Na przykład faktem jest, że tradycyjnie jeszcze kilka wieków temu nie przywiązywało się specjalnej uwagi do swojego potomstwa. Żyło, to żyło - przynajmniej pomogło w gospodarstwie. Jak umarło, to umarło - nikt nie drążył tematu. Dzisiaj takie podejście do własnych dzieci owocuje społecznym ostracyzmem, a w większości państw świata jest nawet karane. Nasze działania i reakcje kreują rzeczywistość. My tego pewnie nie zobaczymy. Nasze dzieci i wnuki owszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
0 / 0

@Eaunanisme Staram się nigdy nie oceniać takich rzeczy bez znajomości całej otoczki obyczajowej czy historycznej. W czasie oblężenia Leningradu był kanibalizm. Dobrze czy źle? Umrzeć, czy przeżyć, choćby za taką cenę? Moja babcia urodziła dwanaścioro dzieci, z czego pełnoletności dożyła piątka. Miała ciężko, czy źle się zajmowała? Dostała od soldata pół godziny na spakowanie i w pociąg. Dopilnowała dzieci czy któreś zginęło? Świat nie jest czarno-biały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@Paszkwilant Ależ oczywiście że nie jest czarno biały. Nie jest też jednoznacznie zdefiniowany moralnie. Dlatego nie można osądzać ludzi za to, że ktoś kiedyś w takich warunkach tak czy inaczej się zachowywał. Ale twierdzenie, że samo zachowanie jest z tego powodu neutralne jest dla mnie dyskusyjne. W naszej kulturze zabicie człowieka jest złe. Czy to oznacza, że jesteś złym człowiekiem, bo zabijesz uzbrojonego włamywacza, którzy stanowi zagrożenie dla Twojej rodziny? Ale czy skoro możesz zabić człowieka w obronie własnej, to należy wyjść z założenia, że można też zabić człowieka dla rozrywki? Czy matka, która zabija swoje dziecko w trakcie wojny, żeby nie trafiło do obozu i nie umierało potem w męczarniach jest zła i powinna być uważana za dzieciobójczynię? Ale czy skoro uznamy, że zabicie własnego dziecka jest ok, jeśli oszczędzasz mu w ten sposób cierpienia, to czy mogę rzucić swoim dzieckiem o ścianę, bo mam dość tego, że ryczy cały dzień?

Chodzi mi o to, że ocena czy coś jest złe czy dobre powinna zawsze być zgodna ze schematem, że "X jest złe, ale w wyjątkowych przypadkach można to zrobić", a nie ze schematem, że "dużo ludzi robi X, więc nie oceniam, czy jest to dobre czy złe". Kontekst czyni sedno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 o 15:06

K kibishi
0 / 0

@Eaunanisme Tego problemu nie rozwiąże się też socjalem i pozwalaniem tym ludziom na wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafalinformatyk
0 / 0

@mieteknapletek Tutaj też sie czują dyskriminowani pełno krzyku, też bym zdeportował nienormalnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@kibishi Pewnie, że nie. Wszyscy wiemy, że dawanie ludziom kasy za nic nie jest dobrym rozwiązaniem. To, dlaczego wielu rządzących upatruje w takim kroku sposobu na poradzenie sobie z problemami, to już pytanie nie do mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@Eaunanisme Przyczyny są 2, oficjalna aby pomóc ludziom i prawdziwa aby kupić głosy ludzi mało zaradnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T therosiu
-1 / 1

@faraon69 ale jaki model zachowań? W wolnym kraju można sobie demonstrować co się chce. Jeśli tego zabronić, to powrót do komunistycznego reżimu. I co z tego, ze 6 studentów sobie demonstrowało przeciwko rasizmowi, czyli skądinąd w słusznej sprawie. No chyba, że według Ciebie rasizm to podstawa 1000 letniego rajskiego królestwa polskiego, amen!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 0

@janvier93 Myślę że Pomarańczowa rewolucja nie wyszła Polsce na dobre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar WarmianinOkuratny
+15 / 21

Ciekawi mnie co oni studiują czy jakieś bezużyteczne kierunki za pieniądze od swoich bananowych państw czy jakieś bardziej potrzebne kierunki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O obiekt83
+17 / 25

Oni protestują,oni o tym ciągle wspominają tylko oni mają problem.Więc kto tu propaguje rasizm.Chyba wszystko jasne.Rozumiem,że inspiracją są ostatnie wydarzenia w USA ale to już przesada.Na prawdę tego nie popieram i ma dość tego ich trybu męczennika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+21 / 31

Brawo wiceprzewodniczący! Trzeba ratować biednych murzynów od pobytu w rasistowskim, toksycznym środowisku, nawet wbrew ich woli! Skoro nie rozumieją co dla nich najlepsze trzeba podjąć decyzję za nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
+13 / 13

Kiedy marzy Ci się Black friday, a straszą Cię deportacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+11 / 17

Oni po prostu chcieli coś zapierd0lic chyba zapomniali, że są na Ukrainie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2020 o 18:46

avatar SilesianSeparatist
+4 / 6

Mam nadzieję, że w miejsce w które nie jest aktualnie dotknięte plagą białego rasizmu. Proponuję Czad, Liberię czy Zimbabwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sagalowa82
-1 / 3

i tak powinno być dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lamp79
-3 / 3

Raus do Sudanu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orles
-5 / 5

Czekam kiedy Trump to zacznie robić. Pozbyć się czarnego bydła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orles
-2 / 2

@lewetedemoty a Indian się udało :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-1 / 3

No i w czym problem? Chyba, że braku natychmiastowej deportacji ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geralt07
0 / 4

No i brawo! Ukraina ma ode mnie za to plus

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mozgwsloiku2
0 / 0

A kto w ogóle chce mieszkać na Ukrainie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mozgwsloiku2
0 / 0

@lewetedemoty I my byśmy pewnie wzięli, tylko wtedy graniczylibyśmy z Rosją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mozgwsloiku2
-1 / 1

@lewetedemoty Myślę, że jednak aktualna sytuacja geopolityczna jest dla nas ważniejsza od tego czyj pradziadek był większym chu*&m.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

W Ukrainie. W

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+1 / 1

W dzisiejszych czasach ,,rasistą" nazywamy białasa który nie chce dać się zabić afroamerykanowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anonimowo234
0 / 0

Moim zdaniem prawidłowo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem