Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
317 321
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
X Xyf
-1 / 9

Jak wygra Trzaskowski sytuacja bardzo się uprości. Wystarczy że po rozwodzie facet oświadczy że jest gejem i bez problemu opiekę nad dzieckiem dostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
0 / 0

@abudla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+4 / 8

ważny głos w czym? wszyscy mają prawa ojców w dupie, a w szczególności ci co tak bardzo drą ryja o równouprawnieniu z RPO na czele :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+4 / 6

Tak! ja zawsze drę ryja o równouprawnienie! Moim marzeniem jest zrównanie urlopu macierzyńskiego 6 miesięcy dla mężczyzn i 6 dla kobiet; równe prawo opieki nad dzieckiem po rozwodzie i równy dostęp do antykoncepcji. Naprawmy to wspólnie! Parytety na śmietnik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dominator156
0 / 0

@MarcelinaMarcelina i z czym masz problem? Bez problemu możesz się z partnerem podzielić urlopem, po rozwodzie jak się dogadacie to też będzie równa opieka. A jak nie to sąd prawie zawsze stanie po stronie Matki (i to nie jest w porządku). A o antykoncepcji to nawet nie będę wspominał bo na każdym kroku jest do niej dostęp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
-2 / 4

@dominator156 Tylko porównaj męskie opcje antykoncepcji do tych kobiecych Facet ma tylko 3 opcje: Nie uprawiać seksu / pernamentne metody jak wazektomia(odpada jeśli planujesz być ojcem w przyszłości) / prezerwatywy o których musisz pamiętać w trakcie, mieć przy sobie, moga być przebite lub się zsunąć i zmniejszają przyjemność. Ewentualnie możesz próbować mniej legalnych i zatwierdzonych metod jak sposób na kulturystę. Podczas gdy kobiety mają masę wygodnych metod.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2020 o 15:52

avatar kooment
0 / 0

Aleś wymyślił z tą antykoncepcją, i brakiem równouprawnienia pod tym względem. Pomyśl może zanim napiszesz taką głupotę następnym razem. Kobiety też nie mają wyboru. Albo nie uprawiać seksu. Albo hormony które wcale nie sa takie zdrowe, ewentualnie powiązanie jak owoców które też jest obarczone ryzykiem no i na stałe . Albo proszenie się aby facet założył gumkę na co on że: "nie, bo traci przyjemność". No kurcze! A poza tym czy to wina kobiet że żaden naukowiec nie wynalazł tabletek dla facetów? Przypominam że nadal gro kadry naukowej to faceci, czyli co nie znalazł się żaden co by chciał pomóc swojej płci pod tym względem. A może wiedzą że faszerowanie się tabletkami to ni jest zdrowe. W ten sposób martwienie się o antykoncepcję spadło głównie na kobiety. Równouprawnienie jak demokracja w Chinach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mach
-1 / 1

Skąd te dane?
Wg GUS-u od kilku lat notuje się ok. 60 tys. rozwodów rocznie, przy niecałych 200 tys. małżeństw.
Prawie pół miliona rozwodów na rok do duża przesada, przy czym nie zmienia to faktu, że orzecznictwo jest takie, jak opisano w democie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 1

Nie chcę pisać o sobie więc zacznę tak: Mój kolega rozwodził się ponad 10 lat temu. Ugoda. Dzieci (14 i 16 lat) zostają z ojcem, mama płaci alimenty. Można? Można!
Ale na sali rozpraw był jedynym facetem. Z ww. względów wziął sobie panią mecenas (z naciskiem na "panią"). A jedna z ławniczek patrzyła się na niego całą rozprawę w taki sposób, że gdyby wzrok mógł zabić to zanim kolega dostałby rozwód, jego żona zostałaby wdową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-2 / 4

Równouprawnienie ojców? Ok, let's start- ilu męzczyzn zostało w domu w czasie online z dziećmi udowadniając szefostwu, że jest pracownikiem trzeciej, kompletnie niedyspozycyjnej kategorii? Aaa, nie? Bo zarabiacie więcej niż żony? Ciekawe k...a czemu. Ale oczywiście alimentów na stare dzieci to nie, prawda? A żonie zrekompensować lata wyżeczeń finanspwych tym bardziej? Gońcie się z tym waszym żałosnym płaczem. Było się opiekować pół na pół, korzystać z tacierzyńskiego w trakcolie związku, a nie przypominac sobie o dzieciach, gdy trzeba zapłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 0

@feroxa
W mojej firmie?
Jakoś połowa działu, mężczyźni, świeżo upieczeni ojcowie.

Dlaczego zakładasz że mężczyźni z demota:
- nie opiekowali się po połowie
- nie korzystali z tacierzyńskiego
- nie pamiętali o dzieciach

I dlaczego zakładasz że w małżeństwie tylko kobieta ponosi WYRZECZENIA FINANSOWE?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2020 o 5:36

D dbgoku
0 / 0

@Gats poczytaj jej komentarze, zieje nienawiścią i do tego chyba półfeministka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vermythe
+1 / 1

Ogólnie jest jeszcze w przerażającej skali zjawisko"wrogiej alienacji rodzica" gdy "główny" opiekun po rozstaniu nastawia dziecko, rodzinę a często też instytucje przeciw byłemu partnerowi. Oskarżenia o przemoc, o nękanie itd itp. Ze względu na to jak wygląda orzecznictwo to te zjawisko dotyczy głownie mężczyzn.
(ofc straszne uproszczenie, całość jest rzecz jasna bardziej skomplikowana)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem