Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
175 190
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L likkaq
0 / 12

Po prostu to fikcyjna postać. każdy Bóg by się wkurzył i parę piorunów na kilku biskupów zesłał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
+6 / 12

@likkaq wiesz w boga nie wierze, ale naprawde smieszy mnie to, ze ludzie, ktorzy mowia o sobie "wierzacy" i przeczytali pismo swiete patrza sie na ksiezy i na to co od****** jak w obrazek, a jeszcze potrafia debili bronic. Znam ksiedza ktory jak bylem w szkole sredniej dziewczynie 2 rzebra polamal bo zaczela z nim dyskutowac na temat religii. Byl bokserem zanim zostal ksiedzem wiec jak uderzyl taka 17latke to dobrze ze tylko zebra polamal. Nauczyciel wezwal policje. Policja przyjechala ksiedza zwineli. I co sie stalo? Rodzice nie wniesli oskarzen bo ksiadz "zbladzil" i wrocil do pracy w szkole, a dziewczyne i nauczyciela wytykali palcami, ze pewnie sie bzykaja i dlatego policje wezwal....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 3

@likkaq skąd wniosek, że nie na ciebie?
Skąd wniosek, że miałby w ogóle rzucać piorunami, skoro nie oceniał "grzeszników"?

Jakby generalnie spór jest na płaszczyźnie boskości nie samego istnienia. Takim torem rozumowania musisz uznać, że Budda również nie istniał lub postać Piłata jest wymyślona.
@polm84 raczej powątpiewam aby ludzie którzy przeczytali Biblię bronili bezrefleksyjnie kogoś kto uczynił źle. Robią to ludzie którzy nie przeczytali, a księdza nie traktuje jak człowieka tylko jakiegoś świętego z własnej niewiedzy.
Co do tej dziewczyny jeżeli to prawda to, jak ją inni "wytykali", a ty znałeś prawdę, to co zrobiłeś? Nie rozumiem też jaki miałby być związek skoro uderzył ją w klasie przy uczniach twierdzenie, że pewnie się bzykali to wezwała policję? Przecież jeżeli każdy widział uderzenie to sprawa była jasna dlaczego wezwano policję. Jeżeli przyjechała do szkoły po zgłoszeniu nauczyciela to sprawa zgodnie z prawem musiała pójść już z urzędu, rodzice nie mają tu już nic do gadania.
Osobiście raz spotkałem się z przypadkiem gdzie ksiądz nie wytrzymał i puścił plaskacza, nie było zmiłuj rodzice nic nie musieli robić, dyrektor zwolnił księdza z pracy w szkole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2020 o 9:33

7 7th_Heaven
-1 / 3

@Tibr przeważnie te same osoby, które twierdzą że Bóg nie kara księży bo "nie ocenia grzeszników", oraz że Bóg dopuszcza do takich rzeczy jak holokaust bo nie wtrąca się w ludzkie sumienie, jednocześnie lubią grzmieć, że trzęsienie ziemi jest karą za homoseksualizm albo epidemia karą za aborcję.
Pytałam wielu katolików jaki sens logiczny ma istnienie nieba, skoro nierealne dla każdego normalnego, potrafiącego kochać człowieka jest cieszyć się w raju gdy jego bliscy na ziemi cierpią. Nie da się odczuwać wtedy pełni szczęścia więc takie niebo nie może być niebem jakie kreuje religia. Jedyne co te osoby potrafiły wymyśleć w miarę rzeczowego to to, że nikt nie idzie do nieba po śmierci tylko "czeka", będąc istotnie martwym, do czasu sądu ostatecznego, kiedy wszyscy zostaną wskrzeszeni i przydzieleni tam, gdzie im się to należy. Przyznam, ma to jakiś sens, jednak nadal nie daje się to pogodzić z religią kreowaną przez kościół katolicki, który modli się do Boga przez wstawiennictwo świętych (czyli muszą oni być w niebie) oraz odprawia mszę w intencji zmarłych, aby dostali się oni przez oblicze Boga (co swoją drogą kłóci się nawet z samą ideą wolnej woli) a także popiera relacje ludzi, którzy rzekomo przyszyli własną śmierć i przekonali się o tym, że dusza po śmierci ciała żyje i ciągnie w stronę światła (dobra).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar alm2020
+1 / 1

Nie uogólniajmy, są fajni i mądrzy księża vide Pawlukiewicz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

Polska fasadowa religijność jest obłudną maską za jaką kryją ludzie często przed samym sobą swoje niegodne uczynki i to jakimi są w życiu Sqwielami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem