Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
157 172
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I Iwrejczyk
+2 / 4

Czasem tak sobie myślę, że są rzeczy, na których nie można zrobić wału. Bo za cienki, bo za grubymi nićmi szyte, itd.. I wtedy partia bezprawie i niesprawiedliwość udowadnia mi, jak bardzo się mylę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@IwanBardzoGrozny Czy Ty czytasz co piszesz i rozumiesz co przeczytałeś? Przecież to jest bełkot, nie informacja. Można się zastanawiać, czy worki mogłyby być tańsze, ale to nie są plastikowe worki po 100 sztuk za 10 zł. Muszą spełniać pewne wymagania, to raz, po drugie - co to za tekst "miały być wykorzystane do wyborów korespondencyjnych w maju" - to znaczy, że teraz, gdy wybory są częściowo korespondencyjne, to minął ich okres ważności i nie mogą być wykorzystane? No i samo źródło - weź się zastanów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+1 / 1

@Fragglesik

Nie wiem z czego wynika Twoja bezkrytyczność wobec ewidentnego wałka. Jest jednak sporo cen pomiędzy 10gr za worek na śmieci a 116zł za worek na listy. Szczególnie, że ktoś kupuje tych worków kilkadziesiąt tysięcy czyli nie płaci ceny detalicznej.
Jeśli to Cię interesuje to worki profesjonalne pocztowe kosztują kilkanaście złotych, a różne hiper bezpieczne do przewozu diamentów z gps'am i diabli wiedzą czym kilkadziesiąt.

Piszą to w dalszej części tego artykułu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@IwanBardzoGrozny Skoro głosowanie korespondencyjne ma być możliwe na terenie całego kraju, to taki worek powinien być na każdej poczcie. Nie wiem, czy za 116, czy za60 zł., ale skoro jest to worek pocztowy, to na pewno jest droższy niż 10 zł. za sztukę, bo musi być wytrzymały, płócienny, mieć odpowiednie nadruki i możliwości zamknięcia i plombowania. Dostępne na rynku worki, o tych parametrach są zdecydowanie bliżej 100, niż pięćdziesięciu, o wydruku logo i możliwości plombowania nie wspominając. Sprawdziłem, bo chciałem wiedzieć. Twoja zaś informacja o kilkudziesięciu złotych za worek, dotyczy plastikowych jednorazowych worków pocztowych, takich w jakich dostajemy przesyłki kurierem. Osobiście wolę, jak jakaś firma kupi worki wielorazowego użytku, bo przynajmniej wiem, że mogą ich używać wielokrotnie i nie jest to zakup na chwilę. Pewno dałoby się kupić taniej, al;e 116 złotych za worek to nie jest straszna cena. Ledwie 10 maseczek. Poza tym ten tekst dodatkowo sugeruje, że jest to zakup w ogóle niepotrzebny, bo miały być do wyborów majowych, a już wiadomo, ze ich nie będzie i jest tu sugerowanie, że jest to totalna strata kasy na coś, co juz się nie przyda, podobna do tych wydrukowanych list wyborczych. A to bzdura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2020 o 20:16

avatar IwanBardzoGrozny
0 / 0

@Fragglesik

"Twoja zaś informacja o kilkudziesięciu złotych za worek, dotyczy plastikowych jednorazowych worków pocztowych, takich w jakich dostajemy przesyłki kurierem"????

Foliopaki są po kilkadziesiąt groszy nie kilkadziesiąt złotych. Jaka firma dawałaby Ci warty kilkadziesiąt złotych worek w ramach przesyłki? Więc to co piszesz to akurat jest kompletna bzdura.

Co do samych profesjonalnych worków, wielorazowych, płóciennych itp. to właśnie kosztują od kilkunastu złotych do kilkudziesięciu. Można to sprawdzić po historycznych przetargach - poczta i banki używają takich worków. Są wielorazowe, wiele lat służą mają logo, zabezpieczenia itp. Bez problemu ceny worków w dowolnych rozmiarach i z nadrukami można sprawdzić sobie w google worki lniane duże

Po przekrętach Szumowskiego na kilkukrotnie przepłaconych maseczkach nie dziwi mnie kilkukrotne przepłacenie za worek. Trochę dziwne jest, że ewidentne złodziejstwo państwowej kasy ma swoich obrońców. To że worek pewnie tam do czegoś się w końcu przyda to jedna sprawa, to że ktoś ukradł pewnie ok. 80% budżetu bo ma znajomego ministra to druga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@IwanBardzoGrozny Można to podciągnąć pod niegospodarność, ale ani pod złodziejstwo, ani pod przekręt. Daj mi li nk do tych kilkunasto złotowych worków. Osobiście takich jak opisujesz nie znalazłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
0 / 0

@Fragglesik
niegospodarność na grube miliony ? Któraś to polityk mówiła, że za 6 tys. to w ministerstwach pracują albo złodzieje albo idioci.

Nie wiem kto tam pracuje w każdym razie ok. 4 z 5 baniek poszło do śmieci.

Worka konkretnie pocztowego nie wyśle Ci linkiem gdyż jak zapewne się domyślasz on jest mocno parametryzowany. Wymiary /nadruk itp.
Jako bazę potraktuj sobie gruby worek lniany np. taki
https://woreczki-organza.pl/woreczki-lniane/931-woreczek-lniany-55-x-75-cm-1szt-naturalne-5902565689919.html
za 13 zł w detalu do tego ok. 2 zł za nadruk (5 zł jesli ma być full color) + 5 zł za jakieś wszywki, oczka plomby + 2 zł za np. blaszkę z grawerem jakimś numerm itd. 20 kilka zł. to wszystkie pieniądze.
Len jest relatywnie drogi, dlatego pewnie dla poczty są lepsze wojskowe worki brezentowe to także kilkanaście zł.
https://pgmilitaria.pl/plecaki-torby-pokrowce-worki-transportowe/910-wojskowy-worek-brezentowy-60x52-gatunek-ii.html

Pamiętajmy, że to wszystko są ceny detaliczne - przy 40tys sztuk to przynajmniej 30% rabatu.

Teraz czekam na dowolny worek z Twojej strony kosztujący ponad 100zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@IwanBardzoGrozny Widzisz, tyle, że jak sam piszesz, oba podane przez Ciebie linki nie pokazują ani worków pocztowych. Cena za parametryzowane na pewno będzie kilkakrotnie wyższa. Cały problem z TVNowską obsługą informacji jest taki, że gdyby kupili to co Ty pokazujesz, lub jakiekolwiek tańsze worki niesparametryzowane, to zrobili by artykuł o tym, jak to poczta wyrzuca pieniądze w błoto na worki o nieodpowiednich certyfikatach, tak jak zrobiła z maseczkami (choć identyczne i UE wzięło).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
0 / 0

@Fragglesik
miałeś podesłać swój worek za stówę.
Informacja nie jest z tvn tylko z gazet biznesowych, w kontekście dziwnych przetargów ostatniego czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem