Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
734 741
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar solarize
+2 / 2

Źródło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+2 / 6

Fake - nie ma takiej technologi.
Oczywiście są sposoby ale czy to legalne ? Z drugiej strony odnalezienie tych osób i ich tożsamości po numerach fabrycznych telefonów żaden problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dejmian18
+11 / 13

ja nie mam pojęcia co potrafi technologia. Ale jeśli podchodzisz do przystanku autobusowego i telefon wysyła ci cały rozkład jazdy, odwiedzasz jakiś sklep i prosi cię o ocenę itp. Moim zdaniem jest to możliwe. Kamery też nie są głupie wystarczy że wyciągniesz coś ze sklepowej półki system się domyśli jaki to produkt. Odblokowywanie smartphone na odciski palców czy też system rozpoznawania twarzy. Trzeba być naiwny by nie wieżyc w to że to wszystko jest przesyłane do jakiejś bazy danych .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

@dejmian18 *wierzyć
Ale poza tym prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
0 / 0

@dejmian18 Jak ja bym chciała, żeby mi tak rozkład jazdy podsyłali. A tu nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KoVol
-1 / 3

Jedyne po czym mogli namierzyć sprawców to po tzw. biometrii behawioralnej (na podstawie indywidualnych cech poruszania, algorytm rozpoznaje osoby i je śledzi w sklepie). Jeżeli dana osoba robiła wcześniej zakupy w Amazon GO to była zarejestrowana w ich systemie, algorytm znał jej indywidualny system poruszania, budowę sylwetki, wzrost itp. na podstawie tych danych osoby zostały rozpoznane. Sklepy Amazon GO wyposażone są nie tylko w skanery kodów QR przy wejściu, ale w masę kamer i czujników które śledzą osoby wewnątrz sklepu, stąd jest wiadome czy dana osoba zabrała dany produkt z półki czy też nie.

Na temat biometrii behawioralnej polecam film od Kuby Klawitera:
https://www.youtube.com/watch?v=y-zKCDqnP3k
Tam poruszany jest startup firmy z polski tworzącej zabezpieczenia do banków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kar4
+3 / 3

Zakupy w takim sklepie wyglądają jak kradzież (nie płaci się w kasie za towar, bieże i wychodzi) więc dziwne aby użytkownicy tego nie skumali. Wydaje mi się że ta informacja to tylko promocja tych sklepów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar xnor82
0 / 0

Dziwne, bo z tego co kojarzę te systemy rozpoznawania twarzy miały problemy z rozpoznawaniem Murzynów. Nawet były posądzenia ro rasizm, bo jeden algorytm stwierdził, że nie ma do czynienia z człowiekiem :) Zdaje się, ze od HP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
0 / 0

Co to amazon go?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+1 / 1

Amazonowi to w sumie się należało, za podłe traktowanie pracowników, w sumie to może nawet sami pracownicy w zemście za podłe traktowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2020 o 0:52