Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
170 183
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
+8 / 8

Uwielbiam czasem poczytać takie niedorzeczności. W takich sprawach człowiek uśmiechnie się pod nosem i wróci do swojego normalnego życia.
Szukamy kosmitów poza ziemską orbitą - zupełnie niepotrzebnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+4 / 6

No i ??

Takie ma życie i takie problemy. Czemu uważasz, że TWÓJ PROBLEM JEST LEPSZY NIŻ JEJ.

Jak głosi bajka "każdy zając ma swą żabę" i gdy ty będziesz biadolił, że pracodawca oberżnął ci etat i teraz zarabiasz (w przeliczeniu) jedynie ok 1000$ to powinien wstać jakiś tambylec ze środkowej Afryki i oparskać cię pogardą - bo takich pieniędzy cała jego wioska nie zarabia i jakim p-rawem ty narzekasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+2 / 2

@Paszkwilant
Problem to zjawisko WYBITNIE SUBIEKTYWNE - zależne od sytuacji w jakiej dana osoba się znajduje i jakie ma potrzeby ("piramida Maslova"), jednego martwi brak dostępu do spektakli teatralnych drugiego brak żarcia na jutro. To nie jest tak, że problemy z zaspokojeniem niższych potrzeb są "lepsze" niż wyższych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@Paszkwilant

Jasne. Czyli olewajmy wszystkie problemy nie wiążące się z natychmiastową blokadą oddychania lub krążenia.

-- Rak wątroby??? Ależ to żaden problem, będziesz żył jeszcze ponad miesiąc, a kolega obok zakrztusił się pestką i nie może oddychać.

TAK JAK U MASLOVA - to problemy z zaspokojeniem potrzeb fizjologicznych - oddychania, odżywiania, wydalania - ogólnie przeżycia najbliższych minut.
Ale gdy zaspokoisz potrzeby niższego poziomu - dopadają cię problemy z poziomu wyższego - realne, prawdziwe... kortyzol i adrenalina ... z możliwością doprowadzenia do śmierci (depresja, wypalenie, psychozy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2020 o 10:37

B blejtran
+1 / 1

dno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
//