Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
567 600
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
V vetulae
+11 / 13

Najważniejszy jest umiar i zdrowy rozsądek. Wszystkie skrajności są szkodliwe, ale bądźmy szczerzy najbardziej zużywa ciężka fizyczna praca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+3 / 3

@vetulae
Czyli brak umiaru w pacy i brak czasu na regenerację.
Czyli brak relaksu i brak dbania o siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
+20 / 28

Ja rozumiem czemu tego typu teksty są popularne. Od dziesięcioleci to sam Gość w wieku 50 lat wygląda na 80, ma siły tyle, że silniejszy wiatr go wywraca, założona stomię, niedowład połowy ciała i opowiada jak to mu profesor zalecił codziennie pić piwo na nerki. Tylko już o tym, że trzeba cieszyć się życiem jakoś mało mówi ( tak 20-30 lat wcześniej walił tego typu teksty)
Nie szykujcie wymówek dla swoich słabości i autodestrukcji. Zdrowi ludzie żyją nie tylko dłużej, ale w lepszym komforcie, a i seksu mają na ogół więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2020 o 16:59

V VaniaVirgo
+7 / 9

@lech2 z drugiej strony każdego prawo żyć tak jak chce. Ktoś chce spędzać czas na siłowni, uszczęśliwia go to, to niech tak robi. Ktoś woli pływać/wspinać się/biegać/rower. Również niech korzysta, ale są ludzie, którzy lubią siedzieć na kanapie i byliby z tym szczęśliwsi, gdyby świat im ze wszystkich stron nie krzyczał, że to niewłaściwe. Finalnie i tak wszyscy umrzemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-2 / 8

@VaniaVirgo myślę że wprowadzasz sprawę do absurdu. Po pierwsze należy informować ludzi jakie konsekwencje mogą mieć ich decyzje, aby mogli podejmować świadome i racjonalne wybory. Po drugie - nie jesteśmy wyspami. Wszyscy w jakiś sposób na siebie wpływamy. Społeczeństwo jako całość ponosi koszty tego, że ktoś jest uzależniony. Z uzależnieniami dość ściśle związana jest przestępczość czy roznoszenie chorób zakaźnych jak HIV, żółtaczka, choroby weneryczne itp.uderzająca w społeczeństwo Choroby wywołane niezdrowym stylem życia również uderzają w społeczeństwo. Więc w samoobronie społeczeństwo powinno zwalczać uzależnienia i niezdrowy tryb życia. I jak najbardziej starać się wpłynąć na swoich członków. Szczerze też mam poważne wątpliwości czy w dłuższej perspektywie nie wspominanie o ich problemach uszczęśliwiłobby tych ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+2 / 4

@lech2 "należy informować ludzi jakie konsekwencje mogą mieć ich decyzje" informować tak, profilaktyka zdrowotna jest potrzebna. Jest jednak różnica, między informowaniem, a piętnowaniem. Zajmujmy się swoim życiem, a nie cudzym. Nie porównałabym lenistwa do wandalizmu, tu trochę poszalałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-2 / 4

@VaniaVirgo Mam wrażenie, że niewłaściwie pojmujesz poprawność polityczną- jako ukrywanie prawdy, aby przypadkiem ktoś nie odebrał tego jako wtrącanie się w jego życie. Manipulujesz też moimi wypowiedzi by nadać im inne znaczenie. Jeżeli "piętnowanie" polega na tym, że Informujesz ludzi, że to niezdrowe, będą krócej żyli, gorzej się czuli, co zrobić aby być zdrowszym itp. itd. to ja nie widzę w takim "piętnowaniu" nic złego. Przecież na tym to krzyczenie ze wszystkich stron, że to "niewłaściwe" polega. Nie do końca rozumiem, gdzie ty widzisz to "piętnowanie", które oddzielasz od piętnowania. Poza tym niby gdzie pisałem o jakimś wandalizmie?.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 2

@lech2 nie manipuluje twoją wypowiedzią. To raczej ty uporczywie ignorujesz sens mojej wypowiedzi. Przecież zgadzam się z kwestią informowania. Nie napisałam też, że ty każesz piętnować. Bardziej chodziło mi o to, że co innego kiedy specjalista, czy osoba chociaż trochę kompetentna jak i ewentualne spoty prozdrowotne podające odpowiednie informacje. A co innego, kiedy się kogoś palcem wytyka, krytykuje i tworzy sytuację, kiedy to ktoś się po prostu wstydzi swojego życia. Ja tam uważam, że to nie moja sprawa, zwłaszcza, że nie miałam na myśli osób chorobliwie otyłych, tylko takich leniuszków :)
"Z uzależnieniami dość ściśle związana jest przestępczość " - nie użyłeś słowa wandalizm, ale sądzę, że się mieści w kryteriach przestępczości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 1

@VaniaVirgo przestępczość powiązałem z uzależnieniami. Niezdrowy tryb życia z chorobami. Nie widzę w tym "przegięcia". Ty zrobiłes z tego przegięcie pisząc, że porównałem lenistwo do wandalizmu. Nie wiem jak definiujesz manipulcje, ale najwyraźniej odbiega ona od powszechnie przyjętej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+8 / 12

Serce jest zaprogramowane by uderzyć określoną liczbę razy? A to ciekawe. Są zdrowi ludzi mający standardowe tętno 50 oraz zdrowi ludzi mający standardowe tętno 80. Nie zaobserwowano, by ci drudzy umierali znacznie wcześniej niż pierwsi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+4 / 4

@Rydzykantponiewqz tekst z demota to bzdura wymyślona przez jakiegoś gnypa a nie żadnego lekarza. Serce jest mięśniem, tkanką, nie komputerem, nie jest programowane, a jaki mięsień wzmacnia się kiedy pracuje, oczywiście pod warunkiem, że nie jest przeciążone ani obtłuszczone.
Zdrowy ruch, zdrowe jedzenie, czyste powietrze i brak stresu to najlepsza recepta na zdrowie. Nie ma innej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+3 / 7

mnóstwo bullshitu, ale przesłanie dobre. Trzeba czerpać z tego życia garściami, odmawianie sobie wszystkiego nie jest receptą na długowieczność, nie jest gwarancją zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+8 / 12

przeczytalem to, i jedyne co mi przychodzi na mysl, to gdzie ten gosc kupil dyplom lekarza
tylu bzdur i idiotyzmow dawno nie czytalem
generalnie na podstawie tej wypowiedzi mozna stwierdzic ze 200kg cukrzyk to obiekt tryskajacy zdrowiem dla tego doktora
ale z drugiej strony sie nie dziwie, ludzie prowadzacy taki tryb zycia stanowia spora grupe jego klientow. tak ze nie ma co sie dziwic ze promuje ten styl zycia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
+2 / 2

@mieteknapletek ja mam nieco inne odczucia. Gdyby ludzie byli zdrowi, to nie potrzeba było by takich specjalistów jak ten lekarz. To co on wygaduje, jest tak absurdalne, że albo to jakiś fake, albo lepiej unikać lekarzy z brazlii i ich fachowych porad.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marakash
-1 / 1

jprdl następny jakiś wegan czy co

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@Marakash
weganin mowiacy ze jedzac krowe dostarczasz do organizmu warzywa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
+4 / 4

Nie jestem lekarzem, jednak na wykładach z antropologii profesor zgłębił nam fenomen częstotliwości pracy serca. Istotnie podczas treningu serce pracuje szybko (w zależności od rodzaju wysiłku i intensywności), jednak trening trwa zwykle nie dłużej niż 2 h, a maksymalnie 3 h.
Przez resztę czasu, serce u wytrenowanej osoby z dobrą kondycją bije przeciętnie wolniej niż u osób nie trenujących. Oto link z Wikipedii:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/T%C4%99tno
Polecam zapoznać się z tabelą w zakładce "badanie tętna".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PaulVanGogh
+2 / 2

To że sportowcom serce generalnie bije wolniej to dobrze znany fakt. Jeśli w ekg widoczna jest bradykardia to standardowym pytaniem jest czy ktoś uprawia dużo sportu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
0 / 0

@PaulVanGogh
Czyli to stan dobry i tylko się cieszyć, że na pikawa wolniej bije ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PaulVanGogh
0 / 0

@mati233490 Nie kojarzę, żeby miało to jakiś pozytywny wpływ na zdrowie czy na samo serce, ale cieszyć się można :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Talezeusz
+6 / 6

Wysiadłem przy grubych wielorybach, ale ktoś się przynajmniej starał żeby nie było totalnie idiotyczne od pierwszego zdania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tajakjejtam
+4 / 4

Świetny pomysł, żeby nadrobić sobie nadwagi, cukrzycy, bólów stawowych itd. Na pewno wtedy nad grobem wykrzyknę "ale było super, 20 lat napieprzaly mnie plecy i założyli mi bajpasy, ale co tam".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyo
0 / 0

Udzielił rozgrzeszenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+2 / 2

Fajna logika
Kakaowiec to roślina więc czekolada to sałatka :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem