Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
142 182
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar refael72
+2 / 20

Kolejny jełop który coś gdzieś usłyszał, ale jest za głupi, by przeczytać konstytucję. Otóż zgodnie z Konstytucją o wychowaniu w dziecka w danej religii decydują rodzice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+2 / 22

@refael72 Zawsze zadziwia mnie ta łatwość z jaką ludzie wierzący w gadające węże i rodzące dziewice innych potrafią nazwać "jełopami"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 17

@sliko problem polega na tym, że nieletni w każdym systemie prawnym nie ma pełni praw przynależnych pełnoletniemu obywatelowi.

Natomiast smutne jest to, że pod płaszczykiem obrony wolności takim rozumieniem doprowadziłbyś do sytuacji w której przeciętny urzędnik miałby decydować co dla ciebie będzie lepsze. Sorry ale gdzieś już to nie raz grali i zawsze wychodził z tego fałsz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+7 / 9

@sliko Nie przepadam za... książkami fantasy, jednak kto inny miałby decydować o dzieciach? Jakbyś inaczej chciał ten problem rozwiązać?
Uważam, że narzucanie dzieciom jedynej słusznej wiary jest niemoralne, jednak rozwiązania mające temu przeciwdziałać będą jeszcze gorsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
+2 / 10

@kondon Cóż śliski temat, ale warto się zastanowić nad zakazem indoktrynacji nieletnich w instytucjach publicznych. Rodzice w domu to co innego, tego nie wyeliminujemy, a poza tym niektórym religia jest potrzebna i ciężko wskazać komu pomaga a kogo deprawuje. Proste zasady państwa świeckiego bez żadnej religii państwowej i za ustalonym prymatem prawa państwowego nad prawem religijnym - to w zupełności wystarczy. Rodzice chcą religii w szkole, szkoła musi udostępnić sale lekcyjną, ale katechetę wysyła Kościół, bez opłacania jego pensji z podatków wszystkich. Taki katecheta też byłby bardziej szanowany a pewnie byłby to ksiądz, bo Kościołowi się nie będzie opłacało wynajmować świeckich jak ma swoich. Paradoksalnie religijność by raczej wzrosła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 4

@allmaechtig Ja jestem zwolennikiem prywatnego systemu edukacji, więc o żadnej przymusowej religii nie ma mowy. Zacząć możemy od bonów edukacyjnych, jednak to się również wiąże z dobrowolnym płaceniem za religię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
-1 / 5

@Tibr Jezus nie chrzcił dzieci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2020 o 0:21

avatar allmaechtig
0 / 2

@kondon A to to oczywiste, wszystkie najlepsze uczelnie świata są jednak prywatne. A z płaceniem na religię przydałby się system podobny jak w wielu krajach zachodnich, odpis podatkowy jeśli chcesz przekazać na kościół i tyle. A jak prywatna szkoła będzie katolicka i w ramach bonu edukacyjnego, lub za dopłatą zrealizuje 40 godzin religii tygodniowo i znajdą się chętni, cóż wolność, a wolność nie ogranicza się do jedynie słusznych poglądów, w prawdziwej demokracji wolno być głupim i niepoprawnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@allmaechtig Ja całkowicie nie zgadzam się z obecnym systemem podatkowym, ale taką zmianę w obecnym przyjąłbym z chęcią.
Dalej się oczywiście zgadzam. Co ktoś robi w swoim życiu to jego sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zlatko23
0 / 0

@kondon Jeśli zarabiasz z 10 tyś na miesiąc to ok. Ale Ty tak serio? Orientowałeś się ile kosztuje prywatna szkoła? Miesięcznie wychodzi więcej niż Państwo zabiera w podatkach. A z czego zostanie zwykłymi obywatelowi na prywatną służbę zdrowia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@PWDzP Jezus nikogo nie chrzcił! Argument bezzasadny lol
Czy jeżeli wygra partia która uzna veganizm za nielegalny lub odwrotnie i w związku z tym będzie nakładać obowiązki na wychowanie wedle własnych wytycznych będzie ok?
A może powinniśmy w konsekwencji wolności wyboru czekać aż do 18 roku życia z wyborem płci. Wszelkie zakazu lub nakazy systemowe prowadzą do terroru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-1 / 5

@sliko Jeśli uważa Pan, że chrześcijaństwo opiera się na wierze w dziadzia w chmurach to powiem Panu coś w tajemnicy: chrześcijanie w żadnego dziadzia nie wierzą. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+1 / 3

@zlatko23 a jednak te szkoly sa z czegos fundowane i leczenie.. z pieniedzy tych bogatszych ktorzy placa wiecej. I na to nie ma mojej zgody.
O ile uwazam ze nauka jest sprawa nadrzedna i chce by byla darmowa. A rodzice jesli chca czegos lepszego moga doplacic. Cos jak szkoly spoleczne. Natomiast nie mam zamiaru finansowac komus leczenia, kto zrobil sobie z aduzo dzieci. Koszty utrzymania sluzby zdrowia powinny byc waloryzowane co roku, dzielone przez WSZYSTKICH obywateli, niezaleznie od wieku i taka skladke za kazdego trzeba bedzie odprowadzic. Za nieletnich wiadomo - rodzice. NIe placisz nie leczysz sie.
Nie moze byc tak, ze ja funduje komus leczenie bo bedac sama place srednio 5 krotnie wyzsza stawke. A ktos kto zzarabia najnizsza krajowa leczy za swoja mala stawke jeszcze 4 dzieci. A najlepiej, aby kazdy leczyl sie wedlug zuzycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2020 o 11:24

Z zlatko23
-1 / 1

@pochichrana Czyli średniowiecze jest jak najbardziej dla Ciebie. :) Wtedy też kto nie miał się nie leczył i tylko bogatych było stać na naukę... Żyjesz w kraju z danymi prawami i zasadami. Dostosować się musisz. Zagryziesz zęby i jakoś przeżyjesz;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@zlatko23 10 tysięcy zł na miesiąc tak na prawdę zarabia osoba, która otrzymuje na rękę 6 tysięcy złotych. Trochę różnica, co?
Na początek zróbmy bony edukacyjne. Państwowe szkoły mogą uczyć za całość tego bonu, prywatnej możesz dać bon i dołożyć. Nie wiedzę powodu, aby osoby opłacające prywatne szkoły musiały jednocześnie płacić za państwową edukację, z której nie korzystają.

Nie chcę się dostosowywać do głupich zasad. Trzeba je zmienić!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2020 o 18:44

P PWDzP
0 / 0

@Tibr Nie chcę, żeby jakakolwiek partia decydowała o tym w co mam wierzyć, co mam jeść i z kim uprawiać seks. Jeśli chodzi o wiarę rodzice powinni wychowywać dziecko zgodnie ze swoimi przekonaniami, a decyzję o przynależności do jakiegokolwiek kościoła/wyznania powinna podejmować osoba pełnoletnia.
Jak rozumiem jesteś katolikiem i może znasz przepisy kościelne. Czy jeśli ktoś, kogo rodzice ochrzcili w dzieciństwie zechce wyrzec sie wiary , to chrzest zostaje cofnięty? Konkretnie chodzi mi o "wymazanie" informacji o tym, że osoba ta była ochrzczona z ksiąg parafialnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2020 o 0:11

T Tibr
-2 / 2

@PWDzP jak cię rodzice zapiszą do zuchów to będziesz się domagał wykazania tego bo czujesz się będąc dorosłym pacyfistą, a oni zapisali cię do organizacji paramilitarnej?
Dalej nie rozumiesz absurdu do którego zmierzasz, bez znaczenia jest to jakie mam poglądy. O wielu rzeczach decydują rodzice za dzieci i każda rzecz która im to prawo odbierała by na rzecz państwa lub urzędnika jest zła, bo w konsekwencji pseudo wolności narzucasz wszystkim to samo nie dając wyboru. Poczytaj może o eksperymencie w Izraelu zawanym "kibuc" jaka była idea egalitaryzmu, a co z tego wyszło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Tibr Chyba nie przeczytałeś tego co napisałam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@PWDzP oczekujesz wychowania zgodnie ze swoimi wychowaniem ale chciałbyś aby rodzice nie wychowywali ciebie zgodnie ze swoimi przekonaniami bo jak dorośniesz to sam ocenisz, poczytasz i wybierzesz sobie światopogląd?
Uważam, że tak się nie da chyba, że wprowadził byś prawny zakaz chrzczenia dzieci, a to już granica dla mnie nieprzekraczalna, ponieważ oddajesz dalej w ręce państwa decyzję które powinieneś podejmować samemu.
Zawsze zadziała zasada dasz palec wezmą rękę. Patrz jak działa jugendamt w imię dobra dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Tibr "oczekujesz wychowania zgodnie ze swoimi wychowaniem" - co masz na myśli?
Zakaz chrzczenia dzieci nie oddaje w cudze ręce decyzji. Ty podejmujesz decyzje sam, w tej chwili podejmuje ja za ciebie rodzina. Czy religia jest dla ciebie nieistotna i uważasz, że ktoś inny może decydować jaka religię będziesz wyznawał? Bo w tej chwili tak się dzieje.
Chciałabym poznać też odpowiedź na pytanie, które zadałam wcześniej "Czy jeśli ktoś, kogo rodzice ochrzcili w dzieciństwie zechce wyrzec sie wiary , to chrzest zostaje cofnięty? Konkretnie chodzi mi o "wymazanie" informacji o tym, że osoba ta była ochrzczona z ksiąg parafialnych." - nie uważam, że musisz to wiedzieć, ale jeśli nie wiesz to napisz nie wiem, a nie udawaj, że pytania nie było.
Dla mnie ta odpowiedź jest istotna, bo jeśli brzmi tak - to nie ma sensu sprzeciwiać się chrzczeniu dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@PWDzP niestety lub stety za nieletniego w istotnych dla niego sprawach podejmują decyzję rodzice (pamiętam jak lewica wpadła na pomysł przyznania niezależności nastolatkom pod płaszczykiem wolności, możliwości podjęcia pracy itp. bez zgody rodziców co dr facto otwierało drogę do zaciągania kredytów czy zostania dawcą organów.
Apostazja nie usuwa informacji o chrzcie, podobnież tak samo jakbyś zdecydował, że chciałbyś być tabularazą, żyć w buszu i miał żal, że rodzice zapisali cię do szkoły z zadaniem usunięcia wszelkich wpisów, że byłeś uczniem, dojdziemy do absurdów typu uznaniowość narodowości, rasy i płci (przykład z życia biały facet uważa się za kobietę narodowości filipińskiej i czuję się prześladowanym) Dalej uważam, nie jest to powód aby nakładać jakieś odgórne przepisy aby tego zabronić.
Można dyskutować o zasadności i próbować reform, bądź rodzice mają prawo decydować i mogą wybrać właśnie drogę bycia poza Kościołem, a dziecko samo zdecyduje jak dorośnie, każda decyzja administracyjna będzie zaprzeczeniem wolności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Tibr jeżeli apostazja nie usuwa informacji o chrzcie to chrzest powinien dotyczyć osób dorosłych i świadomych. Nawet wyroki więzienia ulegają zatarciu, chociaż to osoba skazana odpowiada za swoje czyny,. Tymczasem decyzji o chrzcie nie podejmujemy sami i nie mamy na nią wpływu. "każda decyzja administracyjna będzie zaprzeczeniem wolności." - podjęcie decyzji o chrzcie w sposób świadomy NIE JEST zaprzeczeniem wolności, zaprzeczenie wolności byłoby gdyby rząd za ciebie decydował, To, że rodzice decydują za ciebie też jest zaprzeczeniem wolności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@PWDzP dokładnie to piszę cały czas jakbyś raczył zauważyć, jest szereg czynności prawnych, które podejmują rodzice za dzieci!!!

Pretensje mniej do swoich rodziców jeżeli uważasz, że źle zrobili, a nie rób wywodów, które miałby usprawiedliwiać wchodzenie państwa w sfery prywatne obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Tibr Chyba się nie zrozumiemy. Nie wiem, czy nie chcesz, nie potrafisz, czy ja nie potrafię na tyle jasno sformułować tego, co próbuję ci przekazać.
Jestem niewierząca, ale wiarę/religię uważam za tak istotną, że NIKT nie powinien decydować w tej sprawie za drug a osobę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2020 o 0:07

A konto usunięte
+1 / 9

Człowiek ma wolną wole niech robi jak chce a ty nie masz prawa decydować co ma robić jak chce być katolikiem niech będzie tak samo .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samand
+1 / 3

Jak w branży reklamowej, trzeba ludzi dorwać kiedy są młodzi. Są bardziej podatni i potem jest im trudniej się wyrwać.

Śmieszy mnie, że tyle mówimy o tym, że rodzice i państwo powinni chronić dzieci, ale tak naprawdę robią na odwrót. Nie chronią ich przed niewolnictwem i wykorzystywaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rkcb
-1 / 21

Smutne, ale prawdziwe. Tym większy szacunek dla tych co potrafili strząsnąć okowy ze swojego umysłu i przeciwstawić się starożytnym mitom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 14

@rkcb mówisz o wierzących w Światowida?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rkcb
+4 / 14

@Tibr
Mówię o każdym byłym wierzącym, niezależnie od tego jakich guseł był nauczony jako dziecko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zlatko23
+2 / 4

@rkcb czyli Ty w nic nie wierzysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rkcb
0 / 2

W nic nadprzyrodzonego. Uważam, że nie ma żadnego boga, bo nie ma dowodów no jego istnienie. A religia to oszustwo wymyślone dla kasy i władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kropla22
+6 / 14

Na swiatopglad dzieci najwiekszy wpływ maja rodzice i to zupełnie naturalne. Dzieci osób wierzacych wychwywane sa w wierze rodziców, dzieci ateistów w swiatopogladzie ateistycznym. Czemu autor demota emocjjonje sie wychowanie w wierzea wychowaniem w swiatopogladzie ateistycznym juz nie?
Brak wiary to tez swiatopglad i tylko wh masksistów to jedynie słuszny swiatopoglad :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cogitonieznaczyzesum
-3 / 3

Chodzi o to, że dzieci, których nie indoktrynuje się religią, tylko FAKTAMI mogą w przyszłości wybrać sobie religię. A dzieciom nie powinno przedstawiać się spraw wiary na równi z potwierdzoną prawdą, żeby nawet podświadomie zdawały sobie sprawę z rozgraniczenia tych dwóch rzeczy i różnych możliwości, jeśli chodzi o tą drugą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 6

@cogitonieznaczyzesum dzieci którymi nie indoktrynuje się kulturowo narzuconymi kajdanami może wybrać sobie płeć, rasę oraz wiek.
Tak o to mogę ci podać przykłady szeregu takich osób. Osoba urodziła się białym mężczyzną teraz uważa się za Filipinkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+1 / 5

Dlaczego mam wrażenie że demot mówi o despotycznych rodzicach? Jeśli tak na siłę dziecku wmawiaja wszystkie uczestnistwa w życiu Kościoła (bo suknia ślubna na komunie musi być a quad na chrzest) to nie dziwię się że dziecko tak zniewolone. Do rodziców pretensje a nie Kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem