Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
327 332
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+8 / 8

Zanim pojawi się straż leśna lub policja to taka osoba się ulotni, ja proponuje wpierdziel i do worka a dopiero po tym dzwonić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

Z tym iż jest to o tyle dziwne że posegregowane śmieci w ilościach nieograniczonych, wysypiska śmieci przyjmują bez gadania. Nawet odpady poremontowe. Skoro możesz to we własnym zakresie wywieźć do lasu, to czemu nie wywieziesz na śmietnisko? Nie dość że efekt masz ten sam (pozbycie się śmieci) to jeszcze nie ryzykujesz przypału.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
0 / 0

@rafik54321 Nie. Nie przyjmują w ilościach nieograniczonych. Poza tym by transportować śmieci musisz miec odpowiednia koncesję. Przy obowiazywaniu poprzedniej ustawy firmy "śmieciowe" biły sie o moje smieci i nie było problemu najmniejszego z ich odbiorem. Niestety urzednicy nie byli w stanie policzyć mieszkań - gospodarstw domowych wiec jest jak jest!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@elpiwo no to albo ty się mylisz, albo MPO w moim mieście jest wyjątkowo miłe. Ale poszperajmy w internecie
https://warszawa19115.pl/-/pszok-mpszok-punkty-selektywnej-zbiorki-odpadow-komunalny-1
Jedyny warunek co do ilości, jest taki aby ich nie przywozić pojazdami o masie powyżej 3,5t. Nie oznacza to limitu 3,5t śmieci, tylko to że jednorazowo masa śmieci z pojazdem nie może przekraczać 3,5t.
Drugi warunek jest taki że te punkty nie przyjmują śmieci od przedsiębiorstw, bo tutaj są odrębne przepisy. Choć w praktyce nikt tego nie sprawdza (przynajmniej w moim mieście).

Warunki nieco się różnią zależnie od danego MPO. W moim mieście możesz przywozić śmieci w dowolnych ilościach i gabarytach, ale muszą być posegregowane (plastik&metal, szkło, papier, elektronika, odpady biodegradowalne). Odpady budowlane są przyjmowane do objętości 1m3 (pokroju worków "big bag") na dowód osobisty. Taką ilość można przywieźć raz na rok, na dane gospodarstwo domowe (a nie na osobę).

Polecam, poszperaj o "punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych".

A jeśli zrozumiałeś to w taki sposób jakoby janusze biznesu upatrzyli sobie biznes w odbieraniu śmieci od ludzi i za darmo wywożenia ich na śmietnisko, no to fakt, taki wałek nie przejdzie :P . Bo punkt zbiórki ma prawo cię wylegitymować w razie czego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
0 / 0

@rafik54321 Punkt selektywnej zbórki odpadów to nie wysypisko smieci. Proponuję usciślac wypowiedzi na przyszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@elpiwo u mnie w mieście akurat PSZOK jest na wysypisku śmieci :) . W innych miastach może jest akurat inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
0 / 0

To może taka mała anegdota z maja, przetarg na rozbiórkę przybudówki (dosyć duża taka stodoła/garaż/warsztat, obok hali, która miała zostać) i różne oferty najdroższa jakieś 130 tys. potem długo, długo nic potem oferty 30-50 tys. i nagle jakaś firma co zrobi to za 15 tys.(oczywiście najtańszy wygrał) Jak myślicie gdzie śmieci trafią po takiej rozbiórce? Drewno może pójść do pieca, gruz gdzieś może na podsypkę, ale plastiki i szkło którego będzie ze 3 kontenery niby pójdą na wysypisko? Że niby się komuś będzie w tej kwocie to wszystko opłacało segregować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasiaTomek
0 / 0

Nie, zwyczajnie zrobi to znacznie drożej i druga strona się na to zgodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
0 / 0

W miche dać a nie dzwonić i marnować publiczne pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zeeltom
0 / 0

najprędzej dać po ryju i zapakować do worka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem