Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
136 146
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T triggertravis
+11 / 15

@slawekBonanza interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną, Pan widzę też ma problem z pisownią takich liter jak: ć,ó,ą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+14 / 18

Daj spokój, nie warto. Jeszcze nigdy się w historii nie zdarzyło, żeby starsze pokolenie doceniło młodsze pokolenie czy w ogóle cokolwiek co to pokolenie tworzy. Ale radia się fajnie słucha, telewizorek fajnie ogląda a z usług młodych lekarzy z aktualnym stanem wiedzy fajnie się korzysta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finn_2019
+6 / 8

Mądrze mówisz, autorze. Kwestia jest taka, że to my, młodzi, musimy wyciągnąć wnioski i lepiej słuchać następnego pokolenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psibrat
+5 / 7

nie wszyscy "młodzi" są źli i zepsuci, jak jesteś inny to szacun. Natomiast ja już widziałem wiele pokoleń i idzie to niestety w złą stronę, sam szacunek do nauczycieli - w moim pokoleniu był ogromny (a mam 40 lat) teraz go nie ma, uczniowie ani rodzice ich nie szanują.
sposób postępowania z osobami starszymi... dramat w porównaniu z tym co było nawet 15 lat temu. Generalnie społeczeństwo ulega degrengoladzie i to postępuje z roku na rok. Jak jesteś inny - szacun i ucz innych takich wartości bo takich ludzi nam trzeba. Tak samo wiele osób ze starszych pokoleń tego szacunku dla innych nie ma, ich też trzeba nauczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2020 o 23:07

T triggertravis
0 / 2

@psibrat powiem jako uczeń że szacunek do nauczyciela nadal istnieje wśród większości, większość osób przynajmniej w mojej szkole, co do osób starszych tu jest na odwrót to raczej oni (nie każdy) nie mają szacunku do młodych, wielokrotnie starsi ludzie czepiali się mnie o pierdoły, a raz starsza kobieta mi groziła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+2 / 2

@psibrat a ja to powtarzam za jednym dziadkiem(w którego inna emerytka wjechała rowerem w trakcie ładowania się do autobusu) że za mojej młodości emeryci byli lepiej wychowani. Emeryci z lat 90-stych średnio mieli więcej godności i pogodny ducha, teraz to niestety coraz częściej widać zgorzkniałych i roszczeniowych ludzi. Serio takie sytuację zdarzają codziennie właduję się babka w kolejkę - nawet nie miałem okazję jej ustąpić, ponieważ już "z partyzanta" się wbija, zero przepraszam, proszę itp. tylko "spie*dalaj mam tu legitymację". A autobusie puste miejsca babka trzyma torbę na miejscu, wchodzi druga stoi nad nią dyszy, sapie, a ta pierwsza udaje, że nie widzi zero przepraszam, proszę. No prośba! To już nie są emeryci jak "za dawnych lat", coraz więcej takich, którzy nic sobą nie reprezentowali całe życie i teraz na starość traktują jako tarczę. Oczywiście podchodzę z szacunkiem do pierwszych przejawów chamstwa, a tego jest niestety coraz więcej. Jeżeli chodzi o szacunek do nauczycieli, pragnę zwrócić uwagę, że Pana pokolenie, które szanowało nauczycieli jest teraz rodzicami, którzy nie szanują nauczycieli - to nie jest wina rocznika, tylko niekorzystnych zmian w systemie edukacji(i przez to z ludzi zaczyna wychodzić to złe). Jeżeli chodzi o młode pokolenie to szanuje, za to, że coraz więcej ludzi ma szerokie spojrzenie na świat, że coraz częściej wykorzystują internet do zdobywania wiedzy i coraz częściej odrzucają "Polską szkołę zapie*dalnia za półdarmo", co niektórzy uznają za "postawę roszczeniową"(no sorry, chcesz zarabiać N i pracodawca w końcu płaci N to jest to cena rynkowa i opłacalna dla pracodawcy, a nie żadne roszczenie). No i mam gorącą prośbę, pamiętajcie, że za ten bajzel ekonomiczny, który za chwilę będzie i który Wam ufundowały starsze roczniki nie można osądzać wszystkich, bądźcie mądrzejsi od tych, którzy wrzucają wszystkich młodych do jednego worka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 czerwca 2020 o 13:14

avatar hek_sa
+9 / 9

Zdaje się że już jakiś filozof w starożytnej Grecji narzekał na młodzież. I o ile mnie pamięć nie zawodzi to moje pokolenie też miało być złe, zepsute, bezideowe itp., a jak by nie patrzeć jestem już babcią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lakie
+3 / 3

Nie przejmuj się komentarzami. Dobrze że boli cię niesprawiedliwość- ale pamiętaj że o braku szacunku młodszego pokolenia pisali już w egipskich papirusach i ty być może powiesz to samo swoim dzieciom :-). Myśl swoje. Rób swoje, nie daj sobie wmawiać głupot, nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkiego tylko dlatego że oglosil to "starszy". staraj się co tylko mozliwe sprawdzić - w internecie jest dużo kłamstwa. Bądź otwarty na naukę- my, starsze pokolenie też wiemy co nieco, bo mamy coś czego młodsze pokolenie chwilowo nie posiada- doświadczenie. Ogólnie z dużą częścią ludzi daje się dogadać, nie myśl stereotypami. Czasem babcia w moherze potrafi się odezwać w autobusie w czyjejś obronie, nie wszystkie lecą zająć wolne miejsce lub dyszą nad głową. Generalnie lubię myślących młodych ludzi :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar myszata12
+3 / 3I to jest komiks z 1970 XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 czerwca 2020 o 12:45

G konto usunięte
+8 / 8

Nasza młodzież ma dziś silne pragnienie luksusu, ma złe maniery,
pogardza władzą i autorytetem, brak im poszanowania dla starszych.
Wolą zajmować się bzdurami zamiast nauki. Młodzież nie wstaje
z szacunkiem gdy starszy wchodzi do pokoju. Sprzeciwiają się
rodzicom i zabierają głos w towarzystwie starszych. Tyranizują
swoich nauczycieli. :o(

Sokrates. 2500 lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArandillPL
+5 / 5

Ciekawym paradoksem jest fakt, że to właśnie pokolenie starsze ("kiedyś to było, teraz już nie ma") wychowało (czy może właśnie według ich niewychowało) obecne młode pokolenie. Zatem pytam, gdzie oni byli? Czemu nie nauczyli swoich dzieci/wnuków tych ważnych wartości o których tak krzyczą?

Myślę, że warto wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Większość ludzi starszych boi się śmierci i tego, że wkrótce ich czas nadejdzie, tak więc za wszelką cenę próbują trzymać się swoich wspomnień, swojej młodości, byle tylko nie myśleć o przyszłości. Ale co z tego, skoro świat cały czas się zmienia, skoro życie nie jest takie jak dawniej. Myślę, że właśnie dlatego to wszystko krytykują (a szczególnie ludzi młodych) bo ich wizja ("Może i mam 50 lat, ale w duszy jestem jeszcze młody") niestety wali się jak domek z kart, a świat non-stop przypomina, że nie są już pierwszej młodości...

Może to być też w pewnym sensie zazdrość, że przyszło nam (młodym) żyć w "lepszych czasach" niż dawniej (choć nie dosłownie). No bo spójrzmy chociażby na telewizję i różne programy. A internet? Żyjemy przecież w czasach gdzie wszystko mamy pod ręką, wszędzie wiele udogodnień. I choć część będzie się kłócić, że przecież dawniej było lepiej, to nijak nie pokonają faktu, że teraz żyje się łatwiej niż dawniej.

PS. Nie miałem na celu nikogo urazić, ani pogłębiać międzypokoleniowej wojny. To tylko i wyłącznie kilka moich przemyśleń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JolWro
+3 / 3

@ArandillPL Bardzo mądrze napisane. Dlatego skrócę twój post do minimum (aby leniwi też przeczytali):

1. Ironią jest, że rodzic mówi o dziecku, że jest niewychowane.
2. Stare pokolenie boi się widząc uciekający im czas, dlatego stara się go zatrzymać.
3. Boli ich, że dorastamy w teoretycznie łatwiejszych czasach.
4. Starajmy się zakopać topór wojenny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArandillPL
+1 / 1

@JolWro Faktycznie mój komentarz nie jest z tych najkrótszych, tak więc dziękuję za wypunktowanie najważniejszych myśli :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BishopBS
-1 / 1

@triggertravis chciałbym ci przyznać rację ale zwyczajnie nie mogę... jestem pewnie starszy od ciebie ale w dalszym ciągu jestem uznawany za "starych" jako ten młody i zwyczajnie nie mogę przyznać ci racji biorąc pod uwagę że no zaczyna brakować powoli hamulców w tym społeczeństwie całym...owszem nie neguje że są osoby młode które są w porządku tak samo wśród osób starszych są osoby które są pod wrażeniem osiągnięć niektórych młodych... ale uwierz mi że więcej jest tych drugich niż pierwszych a tych pierwszych zaczyna ubywać w szybkim tempie... tych drugich też z powodów naturalnych no ale starzy się nie rodzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T triggertravis
+1 / 1

@BishopBS ludzie od zawsze mówili że zaczyna brakować hamulców w społeczeństwie, wojny międzypokoleniowe istniały od zawsze, nawetw starożytnym egipcie ludzie narzekali na młode pokolenie i odwrotnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 0

A ja jestem starym zgredem, ale regularnie mam kontakt z młodym pokoleniem i jestem nim zachwycony. To młodzi, zdolni ludzie, przed którymi otworzyły się ogromne możliwości i oni z nich korzystają, zdobywają wiedzę, nawiązują kontakty na całym świecie, rozwijają się. Eh, gdyby tak znowu mieć 15 lat i takie możliwości jak dzisiejsza młodzież. Tylko pozazdrościć!

Wiadomo że zdarzają się zakały i czarne owce, ale czy 40 lat temu ich nie było?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem