Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
613 628
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pietro6972
+22 / 30

Heh, to nie ważne, że to tak zwane "opiekuńcze" czyli zasiłek pielęgnacyjny wprowadził rząd Leszka Millera w 2003 roku. Pani dostała je jak każdy po skończeniu 75 lat w momencie kiedy prezydentem był Andrzej Duda i jemu za to dziękuje. Tak właśnie tworzy się ciemną masę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 6

@pietro6972 Aktualnie 222zł na miesiąc - spróbuj kogoś za taką kwotę zatrudnić, zwłaszcza, że świadczenie to dostają to ludzie po 75 roku życia i niewiele mogą dopłacić, bo mają emerytury ze starego portfela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar WarmianinOkuratny
-1 / 3

Ciekawi mnie czy ten obrazek dotyczy też emerytów z terenów dawnego DDR'u.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alojzykluska
0 / 4

o tak, emeryci w Deutchu maja niebo, nawet asystentki seksualne. Tak, i wszyscy na wakacje jezdza na Majorke, a przy domu maja kort, basen i pole golfowe. Zapomnialam jeszcze wspomniec, ze kucharka gotuje im obiady, a w salonie odbywaja sie specjalne projekcje czlonkow rodziny, ktorzy wypieli sie na nich juz dawno..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GrimRider
+1 / 1

Chcieli to mają. Jeszcze zobaczą co się będzie działo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GarryBary
+3 / 3

Dziadkom i babciom to akurat nie za dużo zależy. Oni patrzą już tylko na to co dostaną. Jak mają niskie emerytury to każde 100zł to dla nich dużo. Ani im wolności nikt za bardzo nie odbierze, bo zazwyczaj w domach siedzą i tylko na działkę pójdą, ani ich nie obchodzą trudności związane z pracą jej brakiem itp, wiec głosują i walczą o ten kochany PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deanthehunter
-1 / 1

Jak całe życie nie pracowałam bo tak mi było dobrze a chłop zmarł przed uzyskaniem wieku pozwalającego przejście na emeryturę to nie dostałam po chłopie 80% jego wypracowanej emerytury. I dlatego nie miałam co jeść. a taka emerytka w Niemczech zapi3rdalała jako pracownik na linii produkcyjnej w grupie VAG i ma godna emeryturę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
+1 / 1

Za 800 euro to taki niemiecki emeryt poszaleje, Tajlandia , Chiny, oczywiście wakacyjna rezydencja w Hiszpanii lub w tańszej Portugalii...taaaaa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 20:11

A Albijon
0 / 0

Nie bardzo wiem czym się emeryci tak ekscytują. Dają im 13-tke 14-tke

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
0 / 0

I straszą że opozycja nie da. Dlaczego więc nie złożą tego do kupy i nie podzielą na 12 podnosząc emeryturę ktora wreszcie muszą podniesc. Pewnie dlatego że to nie jest na zawsze tylko tak przed wyborami żeby mieć kim straszyć i żeby im emeryci tyłki za to lizali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

To raz. Jak dadzą 13tki i 14tki, to co roku będą im się kłaniać, a jakby podnieść emerytury, to niedługo zapomną, a płacić trzeba będzie. Poza tym sporo z tych "waloryzacji" nijak się ma do składek. Im więcej wpłaciłeś do ZUS, tym gorszą masz waloryzację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F filarm
+1 / 1

Zona byla naa miesiac w niemczech opiekowac sie starszym malzenstwem... Oni byli do bulu oszczedni np zupe jedli z filizanek z jakich pijemy kawe a kawalek miesa kroili nna plasterki na obiad takiee jaak my kroimy nna kanapkee i pol kilo miesaa jedni 3 dni wiec wcale tak kolorrowo tam nie ma i sam nieraz widze emmerytow na parkingach grzebiacych w smieciach a ze podjezdzaja nie starym mercedesem to szczegol;) ale jedno jest pewne zyje sie niemcom spokojniej i maja mniej stresu czy jutro bedziie za co jesc i nie mysza wybierac miedzy skromnym. Jedzeniem a lekarstwami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem