Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L LUPUS1962
+79 / 127

No i te wyniki mówią same za siebie... Na dudę głosują emeryci, bezrobotni, wieś i słabo wykształceni. Innymi słowy ci, których najłatwiej zmanipulować... Niestety, takie prawo demokracji, że głos mało rozgarniętego i człowieka rozsądnego ma taką samą wagę. A tych pierwszych statystycznie jednak więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marek67
+15 / 43

Nic dodać, nic ująć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+20 / 54

@LUPUS1962 no co tu duzo mowic - beneficjenci socjalu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czarnulka2000
+20 / 28

@LUPUS1962 Kto z was głosował na konfederacje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+11 / 55

To niby oczywiste, jednak mnie martwi co innego. Ci niby wykształceni... A jednakowo głupi jak ci opisani przez ciebie, a śmie twierdzić, że nawet głupsi, bo pobobno nie zmanipulowani, a jednak dobitnie ich wybór świadczy o braku rozumu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+17 / 25

@czarnulka2000 ja zawsze głosuje na nich. Czy to najlepszy wybór? Z pewnością lepszy niż wybierany od 20 lat PiS i PO. Większego zła się chyba Polsce robić nie da jak głosować od lat na tych samych i oczekiwać zmian na lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
+6 / 36

@Xar : Emeryci są "beneficjentami socjalu"? A ja myślałam, że na tę emeryturę to oni przez 40 lat pracowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+4 / 18

@czarnulka2000 Nie głosowałem ani na Konfederację ani na Trzaskowskiego, ani tym bardziej na Dudę. Na Bosaka nie zagłosuję, bo choć szanuję jego otwartość i konkretność, która w polskiej polityce jest ewenementem, to jednak jego poglądy są dla mnie w znacznym stopniu nie do przyjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+7 / 13

@Pergamin przyznać się który za ten wpis dał minusa i niech to łaskawie uzasadni. Nie ma nic głupszego niż dokonywać cały czas tych samych wyborów i liczyć na inne rezultaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
0 / 28

@milamber84 A na kogo innego zagłosować? Na byłego księdza? Nazistowskiego dzieciaka? Na pana od rolników? Na lgbt? Na wandali? Na pijaków i meneli? Ludzie wybierają między PIS a PO bo wiedzą czego się spodziewać. Za PO człowiek musi sobie sam dać radę bo taki mamy klimat i prawo jest stabilne i nic sie nie zmienia albo za PIS gdzie człowiek biere socjal i żyje w myśl zasady "dej" i nie jest pewny jutra, bo prawo zmienia się nawet w nocy. Tych pierwszych będą popierać ludzie zaradni życiowo, którzy nie chcą przeszkadzania, krytykować będzie ich szeroko mówiąc , niezaradni życiowo, patologia i nieroby.. Tych drugich będą popierać ludzie niezaradni życiowo, nieroby i patologia. Przy czym nie mam nic do niezaradnych życiowo. Takich ludzi należy prowadzić za rękę i im pomagać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+4 / 18

@LUPUS1962 "Na dudę głosują emeryci, bezrobotni, wieś i słabo wykształceni. Innymi słowy ci, których najłatwiej zmanipulować..."
Sądzisz, że głosujących na Trzaskowskiego - 18-29, miasto pow. 500 tys., dyrektor/kierownik/specjalista i właściciel/współwłaściciel firmy, licencjat i wyższe, dużo trudniej zmanipulować?
Moim zdaniem manipulacja tych grup wymaga innego sposobu, może większych nakładów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+7 / 17

@RomekC Każdego można zmanipulować w taki czy inny sposób. Jednak ludzi, którzy codziennie muszą podejmować samodzielne decyzje, zwłaszcza, jeśli muszą się liczyć z tym, ze poniosą konsekwencje tych decyzji, znacznie trudniej zmanipulować, no i - jak wspomniałeś, ta manipulacja jest kosztowniejsza.
Co do Trzaskowskiego - mimo, ze się trąbiło wszędzie, że pierwsza tura to głosowanie serca, a dopiero druga rozumu, to jednak wielu zagłosowało od razu na najsilniejszego z opozycji. W drugiej turze na niego zagłosuję, bo monopol władzy trzeba rozbić. Choć wolałbym innego kandydata w drugiej turze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

@LUPUS1962 "Jednak ludzi, którzy codziennie muszą podejmować samodzielne decyzje, zwłaszcza, jeśli muszą się liczyć z tym, ze poniosą konsekwencje tych decyzji, znacznie trudniej zmanipulować..."
Z tym się całkowicie zgadam. Jednak do tej grupy zaliczyłbym tylko dyrektor/kierownik i właściciel/współwłaściciel firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hajna89
+9 / 9

oddałem głos na Bosaka bo jak by sie dostał za prrzydenta to po ptokach by było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elaese
+3 / 9

@LUPUS1962 To nie takie proste. Nie bądź zarozumialcem, każdy głosuje tak, jak to leży w jego interesie. Ludzie starsi i niewykształceni też dobrze rozumieją, co dla nich dobre. Trzaskowski musi znaleźć sposób, żeby ich do siebie przekonać. Nawiasem mówiąc, jestem emerytką z wyższym wykształceniem, głosowałam na Hołownię, a teraz zagłosuję przeciw Dudzie. Nie pasuję do schematów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+3 / 7

@milamber84 Toteż miałem na myśli pisząc komentarz wyżej.
Niby oczywista oczywistość. Wybierać tych, którzy mieli już szansę się wykazać i jedynie jak się wykazali to w aferach i utrudnianiu życia szaremu człowiekowi i którzy od 15 lat wymieniają się władzą i skłócają naród polski jest czystą głupotą. A według demotywatora na PO i PiS głosowało ponad 67% "niby" wykształconych.
To wiele świadczy o poziomie tego wykształcenia oraz dobitnie dowodzi powiedzeniu staremu jak świat, że wykształcenie nie równa się z mądrością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 8

@elaese co dobre dla nich, czy co dobre dla kraju? Liczac zwrot inwestycji rzedu 10% policz sobie ile sie marnuje wzrostu PKB na 40miliardach zlotych na 500+ przez 10 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 3

@elaese Z mojego punktu widzenia jesteś wzorem dla innych, aczkolwiek odbiegasz od głównego trendu :)
I owszem, każdy głosuje tak, jak lezy w jego interesie, ale własny interes to nie tylko najbliższe 2-3 lata, ale stabilny i trwały rozwój państwa. Na bogaceniu się państwa korzystają wszyscy, w tym emeryci robotnicy i bezrobotni, choć może nie w tak wyraźny sposób, jak bezpośrednie wypłaty z (coraz uboższego) budżetu państwa. Jak wygląda "interes" na 500+ widzimy po inflacji, po cenach energii elektrycznej(bez której w dzisiejszych czasach ani rusz), czy przybywaniu ludzi w faktycznym ubóstwie. I nie mam tu na myśli efektu pandemii, tylko danych z końca poprzedniego i początku bieżącego roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 5

@rybery sprostowanie: czyli ludzi ktorych najlatwiej zastapic. Na urartego wiekszosc dyrektorow(lie dotyczy tych z nominacji partyjnej, ale to tylko pokazuje jakich ludzi obecnie rzadzacy pchaja na stanowiska) czy innych kard kierowniczych poradzilaby sobie na najprostrzym stanowisku, tylko ze w druga strone to juz nie zadziala. Wiec ci ludzie majac wieksza mozliwosc wyboru po prostu wybieraja to co jest dla nich oplacalniejsze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@rybery Owszem, masz rację. I absolutnie nie brakuje mi dla nich szacunku. Nie jestem jak Kurski, który nazywa ich "ciemnym ludem". Co nie zmienia faktu, że łatwo nimi manipulować poprzez propagandę i tricki socjotechniczne. Ludzie prostolinijni i uczciwi, mający swój honor i kręgosłup moralny są łatwym kąskiem dla załganych populistycznych polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+6 / 10

@LUPUS1962
Przeraża niestety to że w przedziale wiekowym 30-40 tez przeważa Duda.

Jednym słowem PO swoimi niekompetentnymi rządami i polityką podnoszenia podatków i wieku emerytalnego tak mocno nadszarpnęło zaufanie ludzi że ufają bardziej populistom niż ludziom rozsądnie myślącym I raczej nie zanosi się by coś się tu zmieniło. przez swoje 8 lat rzadów nie mili żadnej polityki jaka pomogła by małym miasteczka i wsi .

Polska umiera i już chyba traci szansę na jakikolwiek rozwój cywilizacyjny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 14:54

L LUPUS1962
+1 / 5

@killerxcartoon jeszcze Polska nie zginęła :) Kaczyński wiecznie żyć nie będzie,(a bez niego drugie skrzypce w partii rzucą się sobie do gardeł o schedę), a wynik Hołowni wskazuje na powolne bo powolne, ale jednak otrzeźwienie wyborców. Że trzeba odrzucić wielkie partie, które dbają tylko o własne interesy. No i jest druga tura, zobaczymy, jak pójdzie. W najgorszym wypadku stracimy kolejne lata rozwoju, ale nie jest to jeszcze przesądzone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 15:11

K killerxcartoon
-2 / 6

@LUPUS1962
A ile już ich straciliśmy ? 25 lat?
A by zrozumieć wyborców PiS wystarczy popatrzeć ile osób uciekło z tego kraju 3 czy nawet 4 miliony osób. To zgorzknienie i rozczarowanie rzeczywistością bo ile lat można czekać. Ja też jestem rozczarowany. A najgorsze jest to ze w perspektywie 8 lat lat takiego G może u nas powstać PLEXIT co mnie martwi bo skończy się to upadkiem Polski i może zaborami

A tu przykład jak ludzie się rozczarowali
https://www.youtube.com/watch?v=VK9z1qr6xEg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 9

@LUPUS1962 Dlatego powtarzam:

Prawo głosu powinno przysługiwać każdemu, ale pod warunkiem zdania egzaminu wyborczego z przedmiotów:
1. Logika (Zakres:: Klasyczny rachunek zdań, sylogistyka, klasyczny rachunek predykatów, nazwy i definicje, zbiory, relacje. Typ zadań: Zadania z logiki formalnej i zadania tekstowe sprawdzające umiejętność praktycznego zastosowania logiki)
2. Teoria argumentacji i erystyka (Podstawy teorii argumentacji i erystyka Schopenhauera)
3. Ekonomia (prawo popytu i podaży jego implikacje, funkcja informacyjna pieniądza, wpływ podatków na ceny i popyt, krzywa Laffera, minimum podstawy głównych teorii ekonomicznych)
4. Prawodawstwo (podstawy prawoznawstwa, wystarczyłby zakres wiedzy wymagany na typowych studiach politologiczych, do tego wymagana znajomość Konstytucji)
5. Stosunki międzynarodowe (podstawy prawa międzynarodowego, protokołu dyplomatycznego, historia stosunków międzynarodowych ostatnich 30 lat, geografia gospodarcza Europy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 15:35

L LUPUS1962
+13 / 13

@Prally No i pozbawiłeś 90% społeczeństwa prawa głosu... W tym samych kandydatów :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+4 / 10

@rybery Ty chyba się zatrzymałeś mentalnie w XIX wieku, skoro uważasz że to robotnicy są podstawą gospodarki. Najprężniejsze gospodarki i najzamożniejsze kraje są tam, gdzie jest silna klasa średnia, przedsiębiorcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koronary
+1 / 1

@Jimmy_Waldemar_Resiak A czy to prawda,że oddawałeś dwa głosy na jednego kandydata?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+4 / 4

@LUPUS1962 I baardzo dobrze.
Najgorsze co można zrobić, to skomplikowane zadanie powierzyć komuś bez wiedzy o nim i rozumu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+2 / 2

@Prally Twoje kryteria powinny być obowiązkowe dla kandydatów do sejmu i senatu. W przeciwnym razie ( przy zastosowaniu ich tylko do wyborców) mogłoby dojść do obstrukcji wyborów :-).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+4 / 4

@Prally . Przesadziłeś z wysokością poprzeczki. Wystarczyłoby proste zadanie rachunkowe na liczbach jednocyfrowych i spora część elektoratu by się wyłożyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 4

@elaese Wygląda Elu na to, że faktycznie nie pasujesz do schematów.
Z tym ludzkim interesem nie w pełni się zgadzam. Ludziom, którzy są rozleniwieni umysłowo, dosyć łatwo jest wmówić że ich interes jest zbieżny z interesem grup żadnych władzy. Dzięki temu w słabo wykształconych społeczeństwach, propaganda odnosi największe sukcesy. Ten mechanizm wielokrotnie na całym świecie pomagał i nadal pomaga dochodzić do władzy dyktatorom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 4

@LUPUS1962 no ta. Trzaskowski i PO to kandydat i partia w sam raz dla tego kraju. 8 lat ich rządów to była kraina mlekiem i miodem płynąca :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sonko86
+2 / 4

@elaese też nie pasuję, mieszkam na wsi jestem rolniczką z wyższym wykształceniem, sprzedaję w mieście i wychowuję dziecko. Również będę głosować przeciwko Dudzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elaese
+2 / 2

@sonko86 Pozdrawiam :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elaese
+1 / 1

@Ricochet69 Po prostu nie znoszę uogólnień. No i czasem mam wrażenie, że komuś zależy na tym, żeby ludzie nie byli za mądrzy, co nie zmienia faktu, że staram się szanować wszystkich, chociaż czasem jest trudno. Pozdrawiam:-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elaese
+1 / 1

@Xar Niewielu myśli o kraju, bliższa koszula ciału... Niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@Prally Nie potrzeba aż tylu rzeczy, wystarczy aby trzeba było wymienić wszystkich kandydatów i po 1 punkcie ich programu i już 80+% społeczeństwa by nie mogła głosować, wiedza na aż takim poziomie nie jest konieczna ale sądzę że wypadało by chociaż wiedzieć jaki ma się wybór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elaese
0 / 2

@LUPUS1962 Dzięki, za dobre słowo. Ja głosuję też we własnym interesie, lecz szerzej pojętym, bo dostaję z różnych tytułów kilka tych dodatków i coraz bardziej się wściekam. Nie można mnie kupić, albo...Podobno każdy ma swoją cenę, no to mojej jeszcze nie zapłacono. :-)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 3

@Taymishi A kolejne 5 lat PiSu zwłaszcza ostatnie dwa-trzy to co? Laurka na cześć Rzeczypospolitej i Narodu? Nie bronię PO - dali w d..ę i należało im się odsuniecie od władzy. A najbardziej się "popisali" jak mieli swojego prezydenta. To samo robi teraz PiS - zawłaszczenie państwa i totalna bezkarność. Wolałbym, żeby w drugiej turze był ktoś inny, niż Trzaskowski (bo właśnie z PO), ale nawet on jest opcją lepszą niż Duda, co oznacza na kolejne lata zatwierdzanie wszystkiego, co się w chorej głowie Kaczyńskiego urodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 1

@kibishi Moim zdaniem jest konieczna, ale kij.

Każde podniesienie poprzeczki poprę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bananaway79
+1 / 1

Statystycznie większość społeczeństwa Polski mieszka w mieście...
A faktycznie debil to debil....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrekdyb
-1 / 1

Głosowałem bo się z nimi zgadzam. Wiecie co jest piękne i iskierkę nadzieji daje? Młodzi sledza
Internet, nie patrzą na ogłupiającą telewizję. Coraz więcej młodych umie czerpać wiedzę bez tej propagandy. Za następne 5 lat kolejna próba. Starych trochę umrze, młodych dojdzie, a część tych że środka nauczy choć trochę dobrobyt socjalu. No nic, pozostaje przeczekać ten trudny okres rządów PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrekdyb
+1 / 1

13 emerytury etc, propaganda tvpis i nacisk skorumpowanego i politycznego kościoła. Mówi to Panu/Pani coś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@piotrekdyb Nie trzeba czekać aż 5 lat, wcześniej będą wybory parlamentarne, moim zdaniem ważniejsze, mam nadzieje że trochę się zmieni wtedy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Depresever
0 / 0

@RomekC Ja bym jeszcze wieś doliczył. Bycie rolnikiem nie jest takie proste i poznałem ich jako dosyć rozgarniętych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cjan
0 / 0

@LUPUS1962 i jest tak jak powiedział Korwin, 70 proc. Polaków to idioci, skoro głosują od lat na to samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
-1 / 1

@LUPUS1962 "A kolejne 5 lat PiSu zwłaszcza ostatnie dwa-trzy to co? Laurka na cześć Rzeczypospolitej i Narodu" A ja bronię PIS? Dla mnie WSZYSTKIE partie od 89 roku powinny wylecieć z kwitkiem. bo się do niczego nie nadają. Zawodowi politycy.

"To samo robi teraz PiS" Słowo klucz. TO SAMO. Dlatego obie partie są do kitu.

"ale nawet on jest opcją lepszą niż Duda, co oznacza na kolejne lata zatwierdzanie wszystkiego"
I tak i nie. Ja wolę jedną silną władzę niż skłócone dzieci. Poza tym.. prezydent przy większości jaką ma PIS w sejmie i Pisowskim TK nie ma ŻADNEJ władzy :D. Może raz cofnąć ustawę. Ustawa i tak wróci, bo PIS ma większość. Odeśle ją do TK. wróci z TK i MUSI podpisać :D
To ja już wolę bez tego całego bajzlu.

Poza tym Trzaskowski już się popisał jako ktoś kto 1 nie dotrzymuje słowa
"nie będę startował w wyborach prezydenckich"
a po 2 jest wybitnym manipulantem ludzi.
Protest przedsiębiorców w warszawie. Czemu się tak skończył? Bo Trzaskowski - pomimo prawnego obowiązku- nie zatwierdził go, ani też nie odrzucił. I był w szarej strefie. Trzaskowski umył ręcę i stwierdził, że PIS nasłał policję na biednych przedsiębiorców. Podczas gdy wystarczyło tylko podpisać ich cholerną prośbę o zorganizowanie zgromadzenia :D (tak jak zrobiono to np we Wrocławiu)

Dlatego gość ma ode mnie absolutną czerwoną kartkę, bo zrobi wszystko by zaszkodzić pisowi. Nie to co jest dobre dla obywateli, bo każdy idiota wiedział jak się skończy zorganizowanie niezatwierdzonego zgromadzenia w dobie COVID-19 i ograniczeń z nim związanych.. Tylko BY ZASZKODZIĆ Pisowi. A mi już opozycji totalnej wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2020 o 12:23

L LUPUS1962
+1 / 1

@Taymishi Rozumiem twoje obiekcje i przemawiają do mnie. Niemniej nie jest to tak, ze sejm powtórnie sobie przyjmie odrzuconą ustawę. Sejm może odrzucić weto prezydenta większością kwalifikowaną (czyli większą niż połowa). Konstytucja stawia sprawę jasno: ma być 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów. To możliwe, choć mało prawdopodobne. To raz.
Czy PO chciałoby przejąć teraz pałeczkę? Wątpię. Wolą pozostawić PiSowi powalczenie z kryzysem. żeby jeszcze ładniej wylądowali na ryju. Co do blokowania PiSu i szkodzenia PiSowi - owszem, zgadza się ale weto prezydenta zablokowałoby te "kwiatki" przemycane w ustawie antykryzysowej. Co kolej ny numerek "tarczy" to jest ich więcej. Aż któregoś dnia się obudzimy i dowiemy, ze znów w nocy sejm przegłosował ustawę a Adrian podpisał, np o "przywiązaniu do ziemi", bo tak się ubrdało Kaczyńskiemu, żeby mu pracujący na socjal dla jego wyborców nie spi...lali za granicę. A co, nie można? I co im zrobimy jak przegłosują? Dlatego uważam, że jednak wybór Trzaskowskiego jest mniejszym złem. Choć, jak już wcześniej pisałem, wolałbym w drugiej turze innego kandydata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@LUPUS1962 cóż.. no to doszliśmy do konsensusu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2020 o 17:11

P Prally
0 / 0

@katem

Ale to są kompletne podstawy...
Na każdej dobrej uczelni na pierwszym roku zdaje się wszystkie te zagadnienia na kierunkach takich jak filozofia, politologia i ekonomia.

Jeszcze przed II WŚ taki zakres logiki to był materiał liceum.

Pozwalanie ludziom którzy tego nie wiedzą, by decydowali kto i jakie programy rządzenia krajem będzie realizował, to tak jakby człowiekowi który nie przeszedł nawet kursu pierwszej pomocy, powierzyć operację wycięcia nowotworu mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2020 o 17:40

P piotrekdyb
0 / 0

Wiem, odnosiłem się do wyboru prezydenta. Oczywiście masz rację ale i tak szkoda. Mielibyśmy kogoś z głową na karku także w sprawach zagranicznych. Pozostał mam Duda wypełniony tuszem, trzymany za jajka przez kaczora. No albo ten drugi zlituj się Boże....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-1 / 1

@LUPUS1962

A co ze sprzedażą części naszego państwa za granicę? Co jak znowu przystąpią do sprzedaży lasów państwowych innym państwom? To już wolę Dudę bo socjal.. przynajmniej wszystko zostaje w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@BlueAlien Prezydent sam nie może sprzedać lasów(ani czegokolwiek państwowego), to może Sejm. Prezydent tylko zatwierdza uchwały Sejmu lub nie. Jeśli Kaczyńskiemu zacznie brakować kasy na socjal to Sejm tą sprzedaż przegłosuje(mają większość i mogą), a Duda podpisze. Trzaskowski im nie podpisze. Taka jest różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 17:59

avatar BlueAlien
0 / 0

@LUPUS1962 albo i podpisze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@BlueAlien Nie podpisze, bo wyprzedaż państwa żeby zaspokoić potrzeby elektoratu PiS jest mu nie na rękę (lepiej, żeby im brakło kasy na kupowanie głosów, i wtedy się wyłożą). Poza tym - nawet z założeniem, że albo podpisze, albo nie podpisze - to 50% szans na nie podpisze. Duda podpisze wszystko, co mu Kaczyński poprzez Sejm do podpisu położy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 18:26

avatar BlueAlien
0 / 0

@LUPUS1962

Ale on może sprzedać w innym celu niż PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@BlueAlien Nie może sprzedać. Nie ma takich uprawnień. Taka sprzedaż majątku państwowego podlega pod rząd( czyli PiS) lub poprzez ustawę pod Sejm(czyli też PiS). On może tylko taką ustawę zablokować, poprzez weto. Ktoś ci nagadał bzdur, ktoś, kto nie zna nawet podstaw ustawodawstwa polskiego(albo celowo wprowadził cię w błąd). jeśli masz wątpliwość, że mówię prawdę - sprawdź sobie choćby na wikipedii ( a nawet na stronach rządowych) przebieg legislacji. Prezydent powinien być bezpiecznikiem dla ustaw niedobrych dla Polski (nie tylko w temacie socjalu), a duda nie jest takim bezpiecznikiem. Nawet ustawy, mało istotne, ale jednak, których w zeszłym roku nie podpisał, teraz Sejm wsadził jako podpunkty do tarczy antykryzysowej, a temu "niezależnemu" prezydentowi nawet długopis nie drgnął przy podpisywaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 18:36

avatar BlueAlien
0 / 0

@LUPUS1962

W takim razie każdy mógł każdemu nagadać bzdur.

W obecnych czasach każdy kłamie i już nie ma jak dociec prawdy.

W telewizji źle, ktoś inny też źle. Nie ma wiarygodnych źródeł.

Najgorsze, że jak ktoś uwierzy, to go wyzywają od debili. Nie uwierzy - też wyzywają od debili. Ktoś uwierzy, nie wiedząc że to podstęp - wyzywają od debili.

Lepiej żeby demokracji nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@BlueAlien Nikt Cię nie zwyzywał od debili, a już na pewno nie ja. Co do dociekania prawdy - niestety, ale jest to utrudnione, bo pełno jest fałszywych informacji. Jednak mając internet można poszukać informacji z różnych źródeł, a potem samemu wyciągnąć wnioski. Dobrym sposobem jest zastanowienie się, kto odnosi korzyści z danej wypowiedzi, i czy przypadkiem nie robi tego właśnie dla własnych korzyści. Rozumiem twoje rozgoryczenie, bo jeśli chodzi o polityków, to żadnemu nie można wierzyć, poza jedną sprawą - dla własnej korzyści zrobią wszystko. własne słowa sprzed kilku miesięcy (a już starsze, to już całkiem) będą negować i twierdzić, że to nie oni mówili, i ze to manipulacja, jeśli nie będą pasować do aktualnych celów. Po to mamy konstytucję, żeby w tym całym cyrku politycznym była jakaś regulacja. I dlatego tak niebezpieczne jest naginanie lub łamanie przepisów w niej zawartych, bo rozregulowuje to cały system zabezpieczeń przed dyktaturą, jaką próbuje osiągnąć partia obecnie rządząca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 21:29

K katem
0 / 0

@Prally Ależ ja się z Tobą zgadzam - zwłaszcza z diagnozą obecnej sytuacji, mamy przecież taki stół operacyjny, na którym operują dyletanci, pozbawienia nawet tzw. chłopskiego rozumu.

Ten zakres logiki miałam (zdecydowanie było to po II WŚ) w I. klasie liceum (mat-fiz), inne Twoje kryteria też spełniam, ale obawiam się, że takich nas nie ma zbyt wielu :D, w dodatku mało z takich garnie się do polityki (a szkoda).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@LUPUS1962

W tym sęk.

Człowiek chce dobrze dla kraju, więc zagłosuje tam, gdzie widzi, że będzie dobrze.

Może nie ma wiedzy, skąd coś się bierze, bo ktoś inny powiedział, że stąd, więc on wierzy.
Może nie mieć wiedzy, bo w szkole mu wmówili że tak i tak albo go rodzice indoktrynowali.
Może zagłosować na szuje, bo uwierzył w jej postulaty, a potem polityk zrobił odwrotnie do obietnic.

Nie mówię o tobie, ale są ludzie, którzy potem taką osobe wyzywają że dała się zmanipulować niczym nie myślący żółtodziób, bo przecież w pewnym źródle była podana prawda, "wystarczyło poszukać".

No i tu są schody. Wiele tych wartościowych źródeł jest tak pochowana w sieci, że trudno je znaleźć, a jeśli ktoś ma pracę, studia, egzaminy, oraz ten ktoś chce mieć w tym rozgardiaszu czas dla siebie, to weźmie pierwsze lepsze 3 źródła, by nie marnować czasu na szukanie reszty, patrzy "o ten nie ma szkoły, więc odpada, ten obiecuje poprawę sytuacji samotnych matek, ale kosztem mojej emerytury, odpada, o a ten obiecał obniżenie podatków oraz regulację zysków zagranicznych firm by nasze państwo zarobiło na tym, że oni tu mają swoje fabryki, a samotne matki dostaną pracę i darmowe żłobki, by je zachęcić do pracy, super, głosuje na niego" po czym wybiera tego ostatniego przekonany że zrobił dobrze, po czym mówi o tym znajomym czy ludziom w necie i oni go wyzywają, że sprzedał Polskę Niemcom tym głosem, bo ten polityk tak naprawdę kłamał bo chciał zrobić to i tamto, wystarczyło posłuchać jakiegoś super tajnego nagrania, którego nie ma jak zdobyć nawet, ale to nie ważne, dla takich ludzi on ma se to nagranie wyczarować.

Normalni ludzie NIE MAJĄ NA TO CZASU
Mają rodziny, pracę, studia, znajomych. Chcą odpoczynku po całym dniu a nie zarywania nocy na szukanie czegoś czego może nie być, nie potrafią czytać między wierszami i zauważać kruczków i nie jest to ich wina.

Ale są ludzie gotowi nazwać ich debilami, tłukami, nieukami, którzy nie interesują się polityką.

A może się polityką interesują ale tyle o ile, ile potrzeba, bo mają też swoje inne pasje, nie każdy człowiek pasjonuje się polityką i nie ma w tym nic złego.

A takie komentarze i wyzwiska też czytałam i się zastanawiam co ci ludzie mają w głowie? Nic poza wiadomościami w TV ich nje interesuje, żadnej pasji, żadnych zainteresowań, jedynie tylko śledzą politykę, do tego stopnia że to choroba, oni wiedzą nawet że prezydent jakiegoś zadoopia dolnego na urodziny 5 lat temu kupił córce Mercedesa a przecież zniknęło 100 tys z ratusza innego miasta i to na pewno on ukradł ale nikt o tym nie wie

A ja w tej chwili się zastanawiam co to za zadoopie dolne, i gdzie to leży

I się zastanawiam ponownie, ale tym razem na temat, czy każdy człowiek powinien się interesować takimi szczegółami polityki, by wybrać dobrego prezydenta, kosztem swojego prywatnego czasu wolnego, zainteresowań, znajomych, rodziny, pracy i nauki na egzaminy?

Czy taka osoba, która jednak tak nie robi ale czyta postulaty i głosuje na tego który jego zdaniem te postulaty ma dobre dla kraju (nie myśląc o tym, że to wszystko bajki i będzie odwrotnie) bardziej przykłada rękę do upadku państwa, może zostać wręcz za to współodpowiedzialny? Czy nazwanie go debilem jest słuszne? A może to prymitywna agresja i przesada? Czy takiej osobie należy zabrać prawa wyborcze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@BlueAlien No i właśnie dlatego zwykli ludzie nie powinni mieć prawa głosu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Prally

Czyli tacy jak my wszyscy.

Czyli ludzie bez pasji, zainteresowań, dzieci, którzy mają czas wolny by śledzić każda rzecz związaną z polityką najlepiej by sami brali w niej udział - te osoby mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@BlueAlien Wolałabyś żeby kto Cię operował? Chirurg który spędził kilkanascie lat życia na studiach i praktyce, czy gość po podstawówce, po 12 godzinach w fabryce i dwóch piwach?

Prawo głosu powinni mieć politolodzy, ekonomiści, filozofowie, tego typu ludzie, a nie robotnik, kosmetyczka czy nawet inżynier.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-1 / 1

@Prally

Tak, prawo głosu powinni mieć ludzie wykształceni w kierunku związanym z polityką
- ekonomia
- zarządzanie
- stosunki międzynarodowe
- nawet administracja
- politologia

Taki chirurg nawet najlepszy w swoim fachu może nie ogarniać takich rzeczy związanych z polityką więc póki nie nadrobi nie powinien głosować i to nie ma znaczenia płeć.

Filozof tak samo. On nie ma wiedzy na temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2020 o 13:19

avatar Xar
+15 / 45

Wychodzi jednak na to, ze najrozsadniej glosuja mlodzi, z dobrym wyksztalceniem, z duzych miast

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+3 / 39

Po i rozsądek? I tu właśnie mamy tych niby wyksztalconych. Dramat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BishopBS
+7 / 23

@Xar daleko im do rozsądku... i daleko im do wiedzy o tym na kogo głosują... daleko im też do dobrego wykształcenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+3 / 7

@Jimmy_Waldemar_Resiak Tu nie chodzi o PO tylko o pozbawienie Kaczyńskiego notariusza. Gdyby Żółtek miał choć cień szansy wejść do drugiej tury i wygrać, to głosowaliby na niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+3 / 9

@LUPUS1962 Gdyby baba miała wąsy...

Gdyby nie lansować przekonania, że w Polsce są tylko dwie partie...
Ile to ludzi głosuje na POPIS? Blisko 3/4. Ile lat jest duopol - 15 lat. Ile realnie zmieniło się na lepsze, dla kraju, nie dla pojedynczych grup społecznych...

Pozbawienie Kaczyńskiego notariusza i w zamian wpakowanie w fotel kogoś kto występuje pod sztandarem partii krętaczy i oszustów, kombinatorów, którzy już mieli wystarczająco czasu, by się zaprezentować i zaprezentowali się równie fatalnie co partia będąca u władzy. I co najgorsze wybór ten najpewniej będzie się wiązał z powrotem PO do władzy w następnych wyborach parlamentarnych. Ja pamięć mam doskonałą i nie chce powrotu innych złodziei, oszustów i socjalistów. Jeśli tak ma wyglądać wybór to ja dziękuję, postoję.

A jak Duda i sitwa dokonają dalszej autodestrukcji swoimi decyzjami to może realnie coś się w końcu zmieni i kandydaci jak Żółtek realnie będą się bić o władze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+1 / 3

@Jimmy_Waldemar_Resiak Nie zdajesz sobie chyba sprawy z tego, że praktycznie wszędzie, gdzie masz jakiś rodzaj demokracji są dwie liczące się partie. To nie jest przecież jakaś nasza typowo polska cecha. Dualizm jest cechą ludzką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 4

@Xar
Wychodzi na to, że ta grupa społeczna po prostu pasuję twojej ideologi - co oczywiście nie ma nic wspólnego z rozsądkiem.
Prosty przykład. Jak byłem w wieku 20-30 lat dużo mi się wydawało, bo nie zdawałem siebie z wielu rzeczy sprawy,( życie jeszcze nie nauczyło). Teraz jestem starszy i więcej wiem, śmieje się z siebie z tamtych lat.Dużo ludzi tak ma. Ci ludzie wybierają jak wybierają, Krzyczycie demokracja, a potem lament jak "demokracja" nie działa jak byście chcieli XD

Tak tu jedziesz po socjalistach, a z czego pamiętam twoja ulubiona partia chciała zaprosić 7k muginow na zasiłki europejskie płacone przez naszych obywateli....a wiadomo ze na 7k by się nie skończyło.

Zanim zaczniesz mi tu pisować itd.
Nie głosuje na nikogo. Gardzę mniejszym złem. Nie ma nikogo. Wszystko to syf okrągłostołowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 2

@Alianzer tylko ze popelniasz blad, bo PO nie jest moja ulubiona partia:P
I caly wywod psu w dude

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

@Xar

Masturbujesz się wynikami grup, które na nich głosują ;) jedyna słuszna myśl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
0 / 0

@Alianzer A mi się zdawało że w tych trzech grupach to Konfederacja ma dużo większe poparcie niż średnie... Ale co ja tam wiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Alianzer zwroc uwage na ogolny rozklad glosow, nie tylko PiS i PO mialo tam swoich przedstawicieli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Depresever
0 / 0

@LUPUS1962 I tak w koło Macieju. "Głosujemy na PIS żeby odsunąć PO od władzy", "Głosujemy na PO żeby odsunąć PIS od władzy". A na Konfederacje, Lewice, PSL czy KNP nikt nie głosuje bo "i tak nie wygrają i nie odsuniemy x od władzy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
+8 / 8

Aż przykro na to patrzeć :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+7 / 21

@meg27 Pewnie na podstawie ankiet anonimowych, gdzie osoba podaje takie dane. Pytanie kto robił ankiety, kiedy, na ilu badanych i na ile można im wierzyć. W każdym razie bardzo pasuje to "opozycji", która ze swoimi wyborcami, będzie się teraz kreowała na "inteligentów".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+7 / 13

@meg27
A na jakiej podstawie minutę po zamknięciu lokali wyborczych miałaś pierwsze, sondażowe wyniki? To ta sama sonda, ci sami ludzie, ci sami ankieterzy siedzący i zbierający informacje przed tymi samymi lokalami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adesk
+3 / 11

@bazyl73 sondaze prowadzi sie caly dzien, dane sa wrzucane do komputera. Sa wiec na biezaco dostepne, a gdy mija cisza wyborcza wystarczy oworzyc zestawienie. Zadna magia, podstawy statystyki. Ale przynajmniej latwo zgadnac, na kogo ty glosowales.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+4 / 4

@adesk
Ale przecież ja właśnie to napisałem! Podałem meg27 źródło skąd wzięły się (sondażowe) informacje na temat wieku/wykształcenia/miejsca zamieszkania wyborców, bo ona podważała istnienie takich danych. Z tego samego sondażu exit pool są wyniki już minutę po zamknięciu lokali! To, że wyraziłem to w postaci pytania nawet na jotę nie zmieniło sensu mojej wypowiedzi. Bo chyba nie myślałeś, że ja to neguję, pisząc w drugim zdaniu, że dane o które ona pytała i dane które podali moment po zamknięciu lokali są z tego samego miejsca...
To mówisz, że na kogo głosujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+3 / 7

@Wojtek1291
Wyniki exit pool nie odbiegają znacząco od wyników podawanych przez PKW dla prawie wszystkich lokali wyborczych. Skoro więc z tym trafili to pozostałe dane też wydają się być wiarygodne, bo po co ludzie mieliby kłamać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adesk
0 / 0

@bazyl73 nie glosuje. Nie moja piaskownica, nie moje malpki.
I sorry, zle odpowiedzialem. Masz racje, powinienem odpowiedziec meg27, i zgadzam sie z tym, co napisales, oczywiscie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Blady_Mistrz2
+25 / 31

Nie wierzę, że to mówię (piszę), ale z tej młodzieży może jeszcze coś będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
+9 / 21

@gusztaf
Co z obietnicami Dudy sprzed 5 lat? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+3 / 13

@ferdal Czy @gusztaf wspomniał coś o Dudzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+7 / 15

@RomekC A kogo mieli wybrać?
Konfederację, która gospodarczo jest w porządku ale światopoglądowo to zacofanie?
Biedronia, który jest przegięciem w drugą stronę (chce wprowadzić komunizm i ma zbytniego fioła na punkcie równości).
Hołownię? Może i jest to jakaś opcja ale to i tak byłoby głosowanie na zasadzie w II turze poprę Trzaskowskiego.
Pozostali kandydaci to margines.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
-1 / 3

@LordL Do póki ludzie dają sobie pakować do głów propagandę i manipulacje do póty nic się nie zmieni.

To, że media cały czas kreują duopol, ba sami politycy partii w to zamieszanych taki układ sobie chwalą, a ludzie to łykają i później powstają farmazony typu "pozostali kandydaci to margines". Dalej lansuj takie przekonanie, a na pewno nic się nie zmieni i dalej będziemy mieć społeczeństwo złożone w 3/4 z ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć prostej definicji szaleństwa. A szaleństwem jest robić wciąż to samo, oczekując innych rezultatów. Za 3 lata w wyborach parlamentarnych ci niby wykształceni znowu polecą oddać głos na tych samych ludzi, a później następne 4 lata będą płakać jak jest źle. A jak ma być dobrze skoro oni nawet nie pozorują chęci zmiany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
-1 / 1

@LordL Jeszcze małe domówienie.
Skoro Konfederacja jest gospodarczo w porządku to czemu nie? Może w międzyczasie powstanie ruch, albo partia, która połączy te dwie rzeczy, czyli będzie w porządku gospodarczo i światopoglądowo. Światopogląd jest jak racja i jak przysłowiowa dupa, każdy ma swoją racje, każdy ma swój własny światopogląd, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Natomiast co ma gospodarczo do zaoferowania popis? Przekonaliśmy się w ostatnich 15 latach...

Poza tym jakie kompetencje ma prezydent? Co on może zmienić światopoglądowo? Proszę o konkrety. Bo wygląda na to, że jak większość społeczeństwa głosowałeś choć nie wiesz na kogo i nie wiesz do końca dlaczego...

Jakby się Bosak nie sprawdził to zawsze można go odwołać za 5 lat, nie widzę tutaj żadnego ryzyka, ba widzę natomiast alternatywę dla duopolu i możliwość realnych zmian, merytorycznej dyskusji i konkretnych argumentów, a nie omijania pytań i gadania w kółko wyświechtanych haseł i atakowania drugiej strony na tym zbijając poparcie, bo nikt nie obieca tyle co my możemy obiecać i nikt nie ukradnie więcej od tych złodziei, którym odebraliśmy władzę - narracji popisu. A nie tego co robi z nami popis od 15 lat, czyli szczucia jednych na drugich i załatwianie własnych interesów.

Natomiast ryzyko w tej chwili jest ogromne, że:
- pis będzie kontynuował swoją politykę przejmowania całkowicie władzy i podporządkowywania sobie wszystkich istotnych instytucji państwa demokratycznego, jak i kontynuowanie wyniszczającej gospodarkę polityki socjalnej, za 3 lata kolejne wybory, na pewno będzie jakiś nowy plus, przeczuwam 1000+ zamiast 500, bo już te 500 na wiele nie wystarcza
- po zdobędzie fotel prezydenta co będzie krokiem do powrotu do "pełni" władzy przy następnych wyborach...i w zasadzie do czegoś co już było i się nie sprawdziło, ale ludzie widocznie mają krótką pamięć, albo zwyczajnie syndrom sztokholmski jest u nas czymś w rodzaju nowego obyczaju politycznego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 13:51

T topornik43
+2 / 2

@LordL no i właśnie dlatego nic się nie zmieni, bo każdy myśli, że o ten kandydat nie otrzyma tylu głosów i mój głos jest zmarnowany, kto głosował na trzaska wybrał w drugiej turze dudę inni kandydaci mieli szansę go pokonać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

@LordL "A kogo mieli wybrać?
Nie jestem od mówienia innym kogo mają wybierać. Zwróciłem jedynie uwagę, że @gusztaf nie wspomniał nic o Dudzie a został o niego zapytany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DangerBadger
-4 / 8

a czemu w wynikach pominięty jest próg 20-29 ? przecież to całkiem duża grupa wyborców i z tego co wiem bardzo licznie ruszyła na wybory?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+9 / 9

Yyy nie jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+11 / 23

Czekaj czekaj... Właśnie przeczytałem coś dziwnego. Zatrzymałem się na pozycji Właściciele / Współwłaściciel firm i niespełna 90% oddane na socjalistów. Serio? To tak jakby osoby LGBT głosowały na Bosaka, KODowcy na Dudę, a emeryci na Trzaskowskiego lub Biedronia. Jestem przedsiębiorcą i znam wielu przedsiębiorców i jakoś nie znam ani jednego przedsiębiorcę który by zagłosował na Trzaskowskiego / Dudę / Hołownię (kto to kuźwa jest?!), coś przestałem wierzyć w ten exitpool.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+7 / 19

@johnyrabarbarowiec
"Właściciele / Współwłaściciel firm i niespełna 90% oddane na socjalistów."
co w tym dziwnego?
nie-socjalisci chca wyprowadzic polske z najwiekszej strefy wolnego handlu


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P phoenix84
+3 / 19

@mieteknapletek Kłamiesz i manipulujesz. Chcemy wyprowadzić Polskę z UE/ZSRE (Związku Socjalistycznych Republik Europejskich), a nie EOG (największa strefa wolnego handlu) czy Schengen. Doczytaj sobie różnicę. To dzięki EOG handlujesz, pracujesz i mieszkasz bez barier, a nie dzięki ZSRE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+5 / 9

@phoenix84
Schengen nie ma nic wspolnego z handlem, dotyczy przemieszczania ludnosci

dostep do rynku a czlonkowstwo w unii - zdajesz sobie sprawe ze za dostep do rynku sie placi. panstwa ktore maja dostep do rynku europejskiego a nie sa w eu musza wdrazac unijne regulacje, musza placic skladki czlonkowskie natomiast nie maja swoich przedstawicieli w parlamencie europejskim - mozesz mi wyjasnic dlaczego wg ciebie jest to zmiana na plus?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+10 / 14

@johnyrabarbarowiec Może chodzi o to, że za PO prawo było stabilne, a za PIS nie da się prowadzić firmy bo skarbówka nad toba wisi i prawo zmienia się w nocy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 7

@aberg Ale PO to też socjaliści to po pierwsze, po drugie, huk z tym jak zmienia się prawo i czy jest stabilne, ważne jakie to prawo jest, czy sprawiedliwe i merytoryczne czy dające przewagę jednych nad drugimi? Mnie natomiast jako przedsiębiorcę bolą koszta prowadzenia działalności i koszty zatrudniania ludzi, rynek lokalny mamy biedny, za to koszta produkcji są tak wywalone w kosmos, że nawet Niemcowi nie opłaca się nic w Polsce zamawiać, bo za niższą kwotę Niemiec zrobi to samo u siebie.

@mieteknapletek Tak, poniekąd masz rację, tzn. przynależność do Shengen i wolnego handlu z UE kosztuje, jednak to dalej niższy koszt niż przynależność do UE, dlatego właśnie przedsiębiorcy nie głosują na partie prounijne, my liczymy pieniądze, nie obietnice i reklamy. Natomiast jeśli chodzi o unijne regulacje, dlatego właśnie Szwajcaria i Norwegia nie należą do UE, bo UE narzuca regulacje w każdym aspekcie krajom członkowskim i regulacje handlowe krajom z którymi ma podpisaną umowę o wolnym handlu, jednak takowe regulacje są bardzo skromne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 6

@johnyrabarbarowiec
"Szwajcaria i Norwegia nie należą do UE, bo UE narzuca regulacje w każdym aspekcie krajom członkowskim i regulacje handlowe krajom z którymi ma podpisaną umowę o wolnym handlu, jednak takowe regulacje są bardzo skromne."
czy ja wiem czy takie skromne? o ile dobrze pamietam wsrod tych regulacji jest swoboda przemieszczania, co wiecej jak szwajcaria chciala ja zawiesic, unia stwierdzila ze bedzie to rownoznacznie z zawieszeniem czlonkowstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adesk
+3 / 7

@johnyrabarbarowiec Norwegia placi wiecej za dostep do rynku EUna osobe, niz placila UK. Norwegia musi wprowadzic kazda dyrektywe EU, jezeli chce zachowac dostep do rynku, ale nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia. To samo dotyczy szwajcarii, roznica jest taka, ze w szwajcarii prawa EU sa wprowadzane do referendum. Jak na razie, szwajcarzy wprowadzaja wszystkie europejskie regulacje, placa za dostep, i nie maja nic do gadania.
Te regulacje nie sa bardzo skromne - dotycza gdpr, karty czlowieka, posiadania broni, edukacji, dotacji gospodarczych, standardow produkcji, zrodel zaopatrzenia i tak dalej. Ani norwegia, ani Szwajcaria nie moga wprowadzic wlasnego prawa, ktore nie byloby w tym zakresie zgodne z prawem EU?. I bardzo dobrze, kazde inne podejscie zaburzylo by wspolny rynek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 2

@mieteknapletek A jak Unia chciałaby zawiesić członkostwo Szwajcarii jeśli Szwajcaria nie jest członkiem UE? xD

@adesk Nie wiem ile Norwegia płaciła, nie zdziwiłbym się, gdyby płaciła dużo za dostęp do rynku, bo nie oszukujmy się, inflacja w Norwegii jest kosmiczna pomimo mocnej waluty (to taki ewenement światowy, Norwegowie zarabiają kilka razy więcej niż Niemcy, a mimo to żyją w gorszym standardzie), więc tutaj nie zaprzeczam, jednak jeśli chodzi o dyrektywy UE... Oj gościu, toś pojechał. Dyrektywy UE dotyczą tylko i wyłącznie krajów członkowskich inaczej gdyby Norwegia czy Szwajcaria musiała wprowadzać dyrektywy UE, to zgodnie z prawem międzynarodowym, oba te kraje byłyby pod okupacją, a ich władze byłyby poza granicami tych krajów i tym różni się członkostwo w UE od braku członkostwa, w traktatach członkostwa UE mamy wpisane, że podejmujemy zwierzchnictwo UE nad Polską która jest członkiem UE, Norwegów czy Szwajcarów traktaty UE nie obowiązują, ich obowiązują tylko umowy handlowe które fakt, raz na jakiś czas się zmieniają i są poddawane renegocjacji, niemniej jednak Szwajcaria wyróżnia się tym, że ma kompletnie niezależny od UE system bankowy, polityczny jak również niezależność prawną. Norwegia natomiast totalnie nie ma narzuconych limitów produkcyjnych (pozostałe nie wiem) co było głównym powodem dlaczego Norwegia nigdy nie przyłączy się do UE, a chodzi głównie o stocznictwo które Norwegowie dominują, a gdyby weszli do UE to w moment Niemcy i Francuzi by im to stocznictwo zniszczyli limitami. Jedyne regulacje jakie Szwajcaria i Norwegia muszą wprowadzać to te na które się godzą w umowie handlowej, zwykle chodzi o kwestie fiskalne, celne i przekazu danych. No i dotacje, gościu pojechałeś, dotacje UE może dostać tylko kraj który oddaje część swojego budżetu do dyspozycji UE, krótko mówiąc, żeby dostać dotację najpierw musisz być członkiem UE, wtedy UE zabezpieczy część twojego rocznego budżetu i powie Ci na co to możesz wydać (to są właśnie dotacje UE), to co nie wykorzystasz tak jak np. Polscy rolnicy którzy nie chcą sadzić oliwek tłumacząc, że w Polsce oliwki nie wyrosną bo nie ten klimat, UE zabiera dla siebie i pewną część z tego przeznaczy na dodatkowe dofinansowanie ze swojej strony. W praktyce to wygląda tak, że co miesiąc zabezpieczam 500 PLN z twojej wypłaty, rozplanowuję na co możesz to wydać, dodatkowo w poprzednim miesiącu pozwoliłem Ci na zakup niemieckich patelni, jednak nie byłeś w stanie wytłumaczyć mi po co Ci więcej niż 1 patelnia więc przekażę Ci z pozostałej kwoty w wysokości 300 PLN powiedzmy 100 PLN. Robimy księgowe czary mary i tadaam, dałem Ci w tym miesiącu 600 PLN. Tylko, że te dotacje również definiują traktaty UE których nikt z poza UE nie podpisze, bo to tak jakby wejść do burdelu tylko po to, żeby napić się piwa i to jest powód dla którego Szwajcaria nawet nie może przystąpić do UE, a Norwegia nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adesk
0 / 0

@johnyrabarbarowiec
https://www.nytimes.com/2019/05/19/world/europe/switzerland-vote-gun-law-eu.html

https://fullfact.org/europe/norway-switzerland-eu-laws/
“An independent study commissioned by the Norwegian Government in 2012 calculated that, in return for its access to the EU market, Norway has had to incorporate approximately three-quarters of all EU laws into its own domestic legislation”

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-eu-referendum-leave-european-union-norway-prime-minister-erna-solberg-warning-a7084926.html
"In return Norway is obliged to be part of Europe’s passport-free Schengen travel zone. Norwegians also have no say in EU rules and have no representatives in any of the bloc’s institutions despite paying a considerable amount each year for its semi-detached relationship with the EU."

reszta, ktora opisujesz to bajanie i teorie spiskowe, albo nie do konca rozumiesz, jak dziala wspolny rynek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@johnyrabarbarowiec
zle sie wyrazilem, chodzilo mi o dostep do wspolnego rynku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garson211
+10 / 12

Jeszcze trochę,tak z 20-30 lat i może będzie lepiej. Starzy którzy wychowani byli w komunie i politycy z tego okresu odejdą i zostanie pokolenie 1990-2020 które jest bardziej świadome swojej sytuacji i tego jak działa państwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 9

@Garson211 Wcześniej też tak myślałem, ale powoli zaczynam wątpić. Obawiam się, że duch komunizmu mocno wstąpił też w młodych, którzy poprzedniej komuny nie zaznali, a analfabetyzm ekonomiczny nadal jest normą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+4 / 4

@Garson211 W cuda wierzysz. Biologii Pan nie zmienisz. Może za 100 lat będzie lepiej. Obserwuję ten świat od dłuższego czasu i widzę, że generalnie niewiele się zmienia. Moi rówieśnicy zachowują się teraz tak, jak zachowywali się ludzie w ich obecnym wieku, gdy oni byli całkiem młodzi. Tylko że oni nie zauważyli, że się zestarzeli, a ich poglądy skostniały i upodobniły się do tych, które swego czasu zwalczali. Za 20-30 lat ci hałasujący i dążący do zmian, nie zauważą, że poglądy zmienili i będą dążyć do zachowania tego, do czego przyzwyczaili się. Tylko garstka pcha świat do przodu.Dobrze, że mają teraz większe wsparcie techniczne. Dlatego też technika rozwija się szybko, a mentalność pozostaje daleko, daleko z tyłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 2

@Garson211 hahahahahahah dobre dobre XD
20-30 latkowie wiedzą jak działa Państwo XDDD masakra
przecież większość z nich jeszcze mieszka z rodzicami.....więc jest wręcz przeciwnie. Mało kto z nich wypełniał PIT....
dobry jesteś, poważnie ;] keep it up

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 13

No proszę co za zaskoczenie. Zarówno ludzie bezrobotni i bez wykształcenia mieszkający na wsi mają takie samo pojęcie o polityce jak wykształceni mieszkający w miastach i głosują w kółko od ponad 30 lat na to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GrimRider
+6 / 8

Kolejne wybory głosowane w większości przeciwko komuś, a nie za kimś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+3 / 3

@GrimRider To trochę takie masło maślane, bo w zasadzie głosując na swojego kandydata głosujesz przeciwko innym kandydatom, których program ci się nie podoba.
Bardziej pasuje napisać, że kolejne wybory gdzie ludzie głosują na dwie partie, bo wydaje im się, ba ktoś im wmówił, że nie ma możliwości innego wyboru, że każdy inny wybór to zmarnowany głos. I tak trwa ten cyrk 15 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 14:17

G GrimRider
0 / 0

@Jimmy_Waldemar_Resiak Nie wiem jak jest u ciebie, ale jak pytałem się znajomych to było: "tylko żeby ten Duda/Trzaskowski nie wygrał", ewentualnie jakieś epitety pod adresem któregoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
+4 / 8

30-39 lat na Dude, czyli ci co najczęściej mają dzieci w wieku "plusowym"? Im bliżej emerytury, też na niego. Do tego wieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 10:34

avatar Cammax
+3 / 11

To wiele wyjaśnia. Gdyby nie emeryci, niewykształceni, rolnicy i bezrobotni to moglibyśmy żyć w normalnym kraju. No może nie w stu procentach ale każdy kandydat był 100 razy lepszy od Dudy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+3 / 5

@Cammax "Gdyby nie emeryci, niewykształceni, rolnicy i bezrobotni to..."
Wygrywa Trzaskowski. Serio sądzisz, że dzięki temu "moglibyśmy żyć w normalnym kraju"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+5 / 9

@RomekC szczerze to nie. Niby ludzie narzekaja na PIS i PO ale ciągle ich wybierają. Dziwne, że pozostali kandydaci mieli tak mało %.
W normalnym kraju, gdyby jakis polityk raz niedotrzymał obietnic czy robił takie wały jak PISowcy to nie miałby już czego szukać w polityce. Ale w Polsce nie głosuje się na kogoś, tylko przeciwko komuś. Wystarczy popytać wyborców PIS i PO dlaczego głosują na te partie. Większość powie, że nie lubią jednej z tych partii, wiec "trzeba" głosować na drugą z nich. To chore zwłaszcza w pierwszej turze. Przecież i tak nikt nie zdobędzie 50%. Chyba, że sfałszuje wybory. Mniejsze zło to można wybierać w drugiej turze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 2

@RomekC W sumie, on może mieć racje. Jakby wyeliminować PiS i Dudę ( no że ich wcale nie ma), wtedy jedyną dużą partią byłoby PO(czy jak się teraz nazywa). Więc zamiast ,,Nie głosuję na PiS, więc głosuję na Po" lub odwrotnie, może by zagłosowali na osoby z mniejszych partii i MOŻE by nawet padło na kogoś normalnego.
Niestety jest to tylko strefa domysłów, bo to się nigdy nie stanie. Plus w tych statystykach byli też robotnicy, osoby z zawodówek i paru innych, którzy też głosowali na dudę, więc weźcie dajcie spokój, że to wszystko wina bezrobotnych i rolników XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
-1 / 1

@Cammax I cyk, polecenie partyjne wykonane.

Niestety, ale powtarzasz wierutne kłamstwo i maczasz swoje palce w tym, by realnie nic się nie zmieniło w Polsce i by dalej trwał wyniszczający kraj duopol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

Rolnicy wyjątkowo jednogłośni... Ciekawe jak wypadliby górnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
+1 / 5

O ile podanie jak głosowano w zależności od wielkości miasta/wsi ma jeszcze sens to w jaki sposób sprawdzono jak głosowała kobieta , mężczyzna, osoba bezrobotna czy dyrektor wielkiej firmy? Wydaje mi się, że te dane to kant d... można rozbić. W moim miejscu głosowania nie widziałem nikogo, kto by przeprowadzał taki wywiad, a nawet w takim wywiadzie można wiele nakłamać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+2 / 2

@Dzi4d3k Ale wiemy kim byli głosujący i znamy ilość głosów w danej komisji na konkretnych kandydatów. Na tej podstawie można obliczyć jak statystycznie głosowali mieszkańcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 12:18

avatar Dzi4d3k
-2 / 4

@skromny wg mnie to jest wróżenie z fusów. Wiadomo ile w danym mieście, gminie, wsi jest osób, jakie to osoby, co robią.... ale czy wiadomo ile z tych osób głosowało lub nie?
Takie wykazywanie, że wykształceni głosowali na Dudę, a biedacy na Hołownię (mało istotne) to czyste mącenie ludziom w głowach.
EDIT: Hmmm.. no wiadomo jakie osoby głosowały :) ale nie wiadomo jak głosowały. To tylko zgadywanki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 12:24

S skromny
+1 / 3

@Dzi4d3k 'ale czy wiadomo ile z tych osób głosowało lub nie? ' Czyli nigdy nie byłeś na wyborach. Gdybyś był, to byś wiedział, iż aby dostać kartę do głosowania musisz się wylegitymować i podpisać.
Komisja nie wie, że Kowalski głosował na kandydata X, ale wie, że Kowalski przystąpił do głosowania.
Komisja wie, że głosowało powiedzmy 60 mężczyzn i 40 kobiet oraz wie, że kandydat X dostał 60 głosów, a kandydat y 40 głosów. Na tej podstawie możemy powiedzieć, że na kandydata X głosowało statystycznie 36 mężczyzn i 24 kobiet, a na kandydata y - 24 meżczyzn i 16 kobiet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 12:46

L LordL
+2 / 2

@Dzi4d3k Czy kobieta czy mężczyzna dość łatwo, wystarczy rozmowa telefoniczna lub rozmowa z ankieterem.
Przy rozmowie ankieter wiek głosującego też może mniej więcej ocenić. Co do wykształcenia pozostaje tylko ufać temu że osoba pytana powie prawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 0

@LordL Ankieter rozmawia z każdym? Do mnie nigdy nikt nie dzwonił, nigdy nikt mnie o nic takiego nie pytał, a brałem udział w wielu wyborach. Powiem więcej, nie znam takiej osoby, która by była przez ankietera wypytywana o takie rzeczy.
Może ankieterzy zawsze robią ankiety w tym samym miejscu...to i wyniki zwykle są zbliżone...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+2 / 2

@LordL
Przecież to są dane z exit pool! Przed wybranymi lokalami siedzą ankieterzy i co którąś osobę pytają na kogo oddała głos, ile ma lat, jakie wykształceni,status zawodowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
0 / 0

@skromny Przypomniało mi się i dodałem "EDIT" :) jeszcze przed Twoją odpowiedzią. "Komisja wie, że głosowało powiedzmy 60 mężczyzn i 40 kobiet oraz wie, że kandydat X dostał 60 głosów, a kandydat y 40 głosów." Równie dobrze na kandydata X mogło oddać 47 mężczyzn i 13 kobiet :) albo nawet 26 mężczyzn i 34 kobiet... a statystyka na podstawie danych zebranych powie, że głosowało 36 mężczyzn i 24 kobiet co mija się z prawdą.
@lordl @bazyl73 tutaj można po prostu ... nakłamać :)
Wydaje mi się, że jedyne sensowne wyniki to pokazujące jak wsie, małe miasta i wielkie miasta głosowały. Reszta to bajka i niedopowiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2020 o 8:19

B bazyl73
+2 / 4

@Dzi4d3k
"tutaj można po prostu ... nakłamać :)"
Po co? Naprawdę z was taka kłamliwa nacja, że kłamiecie nawet jak od tego kłamstwa nic nie zależy? Ot tak z przyzwyczajenia? I tak się postrzegacie - że każdy zawsze kłamie? Fajny naród ci Polacy - tacy nie za bardzo godni zaufania...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 0

@Dzi4d3k 'głosowało powiedzmy 60 mężczyzn i 40 kobiet ' Równie dobrze na kandydata X mogło oddać 90 mężczyzn i 10 kobiet :) a nawet 100 mężczyzn i 0 kobiet.
Nie wiem, skąd wziąłeś tych nadmiarowych mężczyzn. Myślę, że po prostu TY nie rozumiesz.
'Wydaje mi się, że jedyne sensowne wyniki to pokazujące jak wsie, małe miasta i wielkie miasta głosowały. Reszta to bajka i manipulacja.' Ewentualnie niektórzy są cannot into matematyka ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
-2 / 2

@skromny moja matematyka jest na dobrym poziomie :) i mówię, że to jest wróżenie z fusów lub wygodne dopasowywanie wyników.
@bazyl73 a Ty co? Eskimos?
Może ten akurat się wstydzi swojego głosu i skłamie że głosował na kogoś innego, albo po prostu ze zgryźliwości powie inaczej, albo najzwyczajniej nie odpowie... i już wyniki są fałszywe.
Powtarzam po raz kolejny... te statystyki są dla mnie niewiarygodne i naciągane, aby były rzeczywiste to wybory musiały by być jawne: Jan Kowalski, lat 35, mgr inż. 2 fakultety, mieszkaniec Pciborów Dużych o ilości 10 tys. mieszkanców, właściciel firmy, głosował na kandydata XYZ. Wtedy byłyby wiarygodne, a tak to są bajki dla naiwnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
0 / 0

@skromny prostując jeszcze moją wypowiedź (bo poleciało zbyt ogólnikowo) mamy 100 osób i w rzeczywistości na jednego kandydata mogło zagłosować więcej kobiet (bo ładniejszy), a mniej mężczyzn, a na drugiego kandydata odwrotnie, a dopasowywanie statystyki do tego co mówisz jest zwykłym kłamstwem. Statystycznie ja mój pies mamy po trzy nogi, a gdy ja jem mielone, a sąsiad kapustę to statystycznie zajadamy się gołąbkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 19:34

S skromny
0 / 0

@Dzi4d3k Przeczytałem kilka razy i podtrzymuję. Najwyraźniej Ty czytasz pochopnie i lecisz w inwektywy. Nie musisz znać z imienia i nazwiska, by takie rzeczy oszacować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
-1 / 1

@skromny Przeczytałem kilka razy i podtrzymuję ;) Statystyka nie oddaje prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Dzi4d3k powiedz mi,jak w grupie 60 glosujacych mezczyzn i 40 kobiet moze byc 90 glosow od mezczyzn jesli kazdy ma jeden glos?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
0 / 0

@Xar Jest to niemożliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 22:39

avatar Xar
0 / 0

@Dzi4d3k a napisales,ze tak mzoe byc - inni mowia, ze nie, ale Ty sie upierasz przy swoim przykladzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
0 / 0

@Xar poprawiłem rachunki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 2

W podawaniu takich danych na pewno nie chodzi o to, by dać ludziom przekaz typu: jeśli głosujesz na Iksa to znaczy, żeś głupi, ludzie wykształceni i światowi głosują na Ygreka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
0 / 0

chce mi się płakać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
-1 / 5

Ludzie pracy na Dudę dyrektorzy i inne nieroby na Trzaskowskiego. Wreszcie ludzie którzy pracują dbają o własne interesy. Zwycięstwo Trzaskowskiego to tylko upokorzenie robotników. Pamiętajcie o tym. Trzaskowski zrobi dobrze dyrektor, urzędnikom etc a ludzi pracy będzie niszczył i miał w pogardzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 5

@rybery
Każdy dba o powiększenie swojego elektoratu. Elektorat Trzaskowskiego to dobrze zarabiający, wykształceni ludzie, którzy "łyknęli" trochę świata.
Elektorat Dudy to kiepsko opłacani, słabo wykształceni ludzie z małych miasteczek, z których zapewne nigdy nie wyjechali dalej niż na wczasy z Funduszu Wczasów Pracowniczych za PRL.
Jakiego elektoratu życzyłbyś sobie w wymarzonej przez ciebie Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-2 / 2

@bazyl73 Tylko nie wiem czy wiesz, ale gdyby nie ludzie którzy pracują na jego firmę (często gorzej wykształceni) to taki "właściciel firmy" nic by nie osiągnął i robił by to samo co oni. Nie wspomnę już o dzieciach takich właścicieli, którzy za darmo dostają wysokie stanowiska i dobrze płatny stołek. Jeśli tak ma być w tej niby wymarzonej Polsce to wolę żeby było jak jest. Za PO dużo ludzi klepało biedę i państwo miało ich gdzieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+1 / 3

@TheSnorlax
A teraz wyciągają łapska po moje i muszę tę roszczeniową, bezużyteczną bandę utrzymywać, bo Duda dba o poszerzanie swojego elektoratu... Brawo. Tylko jak się zawinę za granicę to z kogo będziecie na sw€j lumpenproletariat ciągnąć? Przecież tz takiego gołodupca zarabiającego w pobliżu minimalnej krajowej za dużo nie skroicie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+2 / 2

@TheSnorlax Akurat praca jest umowa obustronną. Gdyby nie robotnicy - szef firmy nie miałby wykonanej pracy. Gdyby nie szef, który organizuje prace itp - robotnicy nie mieliby wypłaty. Praca to po prostu sprzedaż usługi za określoną kwotę i obie strony powinny być zadowolone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@rybery czyli Twoim tepym sposobem uposledzonego myslenia to ktos kto zalatwil firmie zlecenie co miesiac na 20 kola to jest nierob, bo nie zasuwa przy jego realizacji? A ze gdyby nie taka osoba to by nie bylo zlecen to juz inna sprawa o ktorej nie pomyslisz,bo to za duzy wysilek,co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 5

Jestem za tym by osoby starsze np. po 75 roku życia nie miały prawa wyborczego. Oni już nie decydują często o swojej przyszłości a jeśli głosują inaczej niż młodzi to tak naprawdę przykre.
Podobnie Polacy mieszkający stale za granicą. Jeśli planują powrót do kraju za rok, dwa, pięć - niech głosują. Jeśli nie, niech lepiej zrobią np. karmnik dla ptaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 14:00

A konto usunięte
-3 / 3

@koszmarek66

A niedawno pewnie krzyczałeś KONSTYTUCJA XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pacio6
0 / 4

@koszmarek66
Chęć odbierania praw wyborczych osobom, które mają inne poglądy niż my, jest absurdalna i straszna w samym zamierzeniu bez względu na sytuację i kontekst. Nie i koniec, ludzie starsi nie stanowią większości w społeczeństwie i nie mają głosu decydującego, poza tym, podobnie jak my, są jego częścią i należy im się możliwość głosu. Ludziom ze wsi też odebrać głos, bo mają inną perspektywę niż my?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@pacio6 wystarczylby test na IQ. Kto w ogole mowi, ze jest dobre to, ze kazdy ma glos? Ja nie zabieram glosu w sprawach np. baletu czy lowienia ryb, bo mam o tym zerowe pojecie i nie wtryniam sie kolu rybackiemu czy wedkarskiemu w to jak ma dzialac. Dlaczego ktos kto nie ma pojecia o funkcjonowaniu panstwa, ba nawet nie wie ze placi podatki, ma o tym panstwie decydowac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pacio6
+2 / 2

@Xar
Dyskusję filozoficzną o demokracji i jej sensie możemy sobie darować. Jest jaka jest, ma swoje, znane wszystkim wady, ale nikt nic lepszego nie wymyślił, i pewnie nie wymyśli. IQ nie jest wyznacznikiem tego, czy ktoś zna się na polityce albo czy ma jakkolwiek wykształcone własne poglądy (a nie powielane z nagłówków z mediów). Inna sprawa, mogę znać się na polityce, ale mogę też zażarcie oglądać TVP, gdzie z radością zatonę w świecie, w którym to co wieczór UE zazdrości nam sukcesu gospodarczego.
Nie wymyślisz nic lepszego, nikt nigdy nie wymyślił, cały świat i najbardziej tęgie umysły świata od setek lat wiedzą co masz na myśli, ale nigdy nie będą potrafiły podać nic lepszego, akceptowalnego społecznie, nie posiadającego niedomówień i nie zaburzającego końcowego wyniku w sposób nigdy nie krzywdzący tych, którzy w opinii określonej grupy społecznej, powinni byli móc zagłosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 22:28

avatar Xar
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D ddtt
0 / 0

@Xar
Głosując na jakąś opcję polityczną masz wpływ na stanowienie prawa, które reguluje działalność baletu, kół wędkarskich, kół gospodyń wiejskich, ochotniczej straży pożarnej i innych stowarzyszeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-2 / 8

pełna mobilizacja żeby długopisa odsunąć od władzy. Każdy kto na niego głosował to przekupny zdrajca Polski. Długopis jest na usługach Hammeryki poczytajcie co obiecał na swojej wizycie w Białym Domu chcą nas wydoić przy pomocy Dupy ze wszystkiego. Najpier ustawa 447 a teraz np płacić za stacjonowanie amerykańskiej! armii na naszych ziemiach Do tego "pracujemy nad umową, która ułatwi Polsce rozwój i budowę elektrowni jądrowych". Trump dodał, że ma to się dziać "przy użyciu technologii, które będą kupowane u jednej z naszych bardzo dużych i bardzo dobrych firm". Odczujecie wkrótce bezmózgi dobrą zmianę na sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-3 / 3

@mo_cuishle Ty lepiej sobie przypomnij jak zgermanizować chciało Polskę PO. Dla lizania tyłka niemcom bez problemu chcieli przyjąć uchodźców i podpisywali niewygodne dla nas (a wygodne dla niemców) umowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 4

@TheSnorlax jakie to umowy? Wymien z 5
A przypomniec co mowil papiez Franciszek o uchodzcach i jak sie do tego ma to co glosi niby partia katolicka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elbezel
-1 / 5

Nie wiem czym tu się dziwić.Starsi są słabi więc ze strachu głosują za państwem opiekuńczym.Nimi się trzeba zająć.To nie głupota, tylko zdrowy rozsądek.Wielkomiejskich karierowiczów,jest sporo.Dużo większa konkurencja,w miastach dużych, powoduje to,że chcą głosować za znoszeniem z siebie jakichkolwiek ograniczeń, które nakłada im państwo.To samo charakteryzuje ludzi młodych.Starsi nie chcą ryzykować.Dziwi mnie tylko to,że ludzie myślą, że KO ma liberalny program gospodarczy.Wydaje mi się,że taki lekarz czy informatyk mimo wszystko może gówno wiedzieć o polityce, bo to nie jego specjalizacja.Zresztą multum skrajnych systemów ideologicznych w swoich szeregach miało ludzi wykształconych i inteligentnych.Wykształcenie nie chroni nas przed szkodliwą ideologią.Taki Hermann Göring miał 138 IQ i co z tego ? Za bardzo się masturbujecie do tych papierków.Szczególnie w dzisiejszych czasach, można sobie nimi dupę podetrzeć(dużą większością).Studiowałem z ludźmi którzy nie znali Historii na poziomie podstawowym.Oczywiście nie kolektywizuje,ale naprawdę wykształcenie nie chroni przed głupotą, szczególnie jeżeli wypowiadasz się na temat nie związany z tym czym się interesujesz,a polityka często takim właśnie tematem jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ussesus
0 / 4

Dane jak zwykle wzięte z d**y. Co przy urnach wszystkich wypytywali czy pracuje i jakie ma wykształcenie. Ludzie nie wierzcie we wszystko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

@ussesus jak jestes za glupi zeby cos zrozumiec to po prostu sie nie wypowiadaj, bo tylko sie osmieszasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ussesus
0 / 0

@Xar Może ktoś z ipsos pytał ludzi na kogo głosowali. Ale wątpię że każdy przy wyjściu wypełniał ankiety jakie ma wykształcenie i na jakim stanowisku pracuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

Po wynikach wyborów widać wyraźnie jak bardzo stare i słabo wykształcone jest polskie społeczeństwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Guodny
+2 / 2

Czyli ciemnota i beneficjenci wszelakich socjali wybierają nam prezydenta. Czym tu się szczycić Panie Adrianie że manipulujecie ludzmi których najłatwiej urobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W walec81
-1 / 3

mmmm ja widzę samych tu wykształconych, erudytów, mecenasów sztuki i smakoszy...słoma Wam z butów. Co drugi pewnie nawet na głosowaniu z Was nie był.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kozik0kr
0 / 0

Wieśniaki, prostaki i patologia podnieca się anzejem, to jest ich prezydent nie mój

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
+1 / 1

Porozmawiajcie z tymi wykształconymi o polityce, ogólnym rozeznaniu w sytuacji na świecie, gospodarce, o tym dlaczego głosują na danego kandydata a okaże się, że wcale nie są tacy madrzy (w tych kwestiach).
Oczywiście nie każdy.
Największy szacunek mam do osób które głosują na kandydatów zgodnie ze swoim sumieniem - bez względu na to, że sondaże nie dają im szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pacio6
+4 / 4

Bardzo dobrze, że młodzi, wykształceni ludzie z miast chcą najbardziej sprzeciwić się tej Korei, która zaczyna się tworzyć w Polsce. Źle, że Ci ludzie głosują w pierwszej turze wyborów na kogoś, "kto ma największe szanse" zamiast na swoich faktycznych faworytów. Po to są dwie tury, byś nie musiał wybierać Trzaskowskiego chcąc zagłosować na Hołownię, Kamysza, Bosaka czy kogokolwiek innego - dodajesz punktów swojemu kandydatowi, odbierasz Dudzie, powodując, że i tak dojdzie do drugiej tury.
Trzaskowski drugą turę najpewniej przegra, właśnie przez to nierozsądne myślenie o "największych szansach".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xgaijinx
0 / 0

Na Dudę głosują zmanipulowani idioci, a na Trzaskowskiego zmanipulowani i wykształceni idioci. Tak po prawdzie PO/KO, PiS, to jedna partia która sobie raz na 8 lat zmienia polaryzację, żeby taki przeciętny idiota myślał, że coś się zmienia. Przy czym nie pamięta, że Morawiecki kiedyś doradzał Tuskowi, a Duda wywodzi się z Unii Wolności. Jak banda debili chce zmiany to głosuje na alternatywy w tym celu sztucznie wypromowane czyli najpierw Kukiz, teraz Hołownia, a wcześniej Palikot. Wypromowane przez kogo? TVN czyli kapitał zagraniczny i lewacki, który rónież wspiera KO. Na Konfederację debile nie głosują z powodów podsuniętych im głównie przez media głównego ścieku czyli kompletnie nieprawdziwe. Żaden z tych debili nie raczył wejść na stronę konfederacji i poczytac postulaty lub obejrzec pare filmików na youtube gdzie Bosak przedstawia swoje poglądy. Ogólnie żal polski, i nie, nie jesteśmy większościowo mądrym narodem. Jesteśmy głupim narodem który nie uczy się na błedach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 16:37

S szatanek6
0 / 0

A skąd takie dane jak wybory są tajne?
Nie przypominam sobie żebym wypelniał takie dane jak wiek czy wykształcenie? To jak wiadomo jaka grupa np wiekowa zaglosowała? Rozumiem że to sondaż albo/i ściema?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem