Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
286 329
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+11 / 19

Nie rozumiem jednego, dlaczego teraz z Trzaskowskiego robi niemalże się ostatnią nadzieję kraju? :/ . Tak, PiS dużo nabroił w ostatnich latach. Tak przyznaję kilka lat temu głosowałem na PiS (bo jako jedyna partia sprzeciwiała się przyjmowaniu uchodźców, a na tym mi najbardziej zależało). Ale dziś popieram konfederację.
Od lat mamy przeplatankę PiS i PO, zmieniają się co 8 lat :/ . I aktualna sytuacja idealnie wpisuje się w ten schemat. Czas połamać te kółko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+8 / 8

@rafik54321
zmartwie cie
jezeli konfa wejdzie w mainstream, to natychmaist zaczna do niej przechodzic ludzie ktorzy beda chciec robic pieniadze a nie polityke po czym szybko przestanie byc partia antysystemowa ale jednym z jego elementow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deathrider123
+6 / 8

@rafik54321 dla mnie najlepszy okres w PL po 89. był za czasów ŚP. Lecha Kaczyńskiego w układzie:
1. Prezydent: PiS (Lechu)
2. Sejm: PO (za Tuskiem nie przepadam, ale w tym krótkim okresie oni naprawdę się starali)
3. Silna opozycja w sejmie: PiS
Każda ze stron uważnie patrzyła wtedy na poczynania drugiej, chętnie wyciągała na wierzch wszelkie machlojki swoich rywali, jednocześnie pilnowali własnego podwórka żeby się nie wkopać.
No i w wielu kwestiach nie byli w stanie dojść do porozumienia, gryźli się między sobą, ale jednocześnie musieli zabiegać o względy wyborców więc podejmowali w miarę rozsądne decyzje.
Mam nadzieję (ale szanse są małe) na powtórkę z tego: PiS nie będzie miał już wszystkiego obsadzonego, będzie musiał dogadywać się z innymi partiami aby przeforsować swoje pomysły. No i kubeł zimnej wody im się przyda: jeśli teraz przegrają, zaczną dbać o zadowolenie zwykłych obywateli żeby przy wyborach do sejmu/senatu i samorządów nie przerżnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+2 / 2

@mieteknapletek Niech sobie przechodzą. Cały sejm można zredukować do góra 10 osób, które decydują o wszystkim, więc dopóki u sterów będą ideowcy, to głosować pod ich dyktando mogą dla mnie nawet komuniści-karierowicze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 14:35

avatar rafik54321
+7 / 7

@mieteknapletek nie chodzi o to aby konfederacja rządziła samodzielnie, bo nie jest taką prawicą jaką bym sobie życzył, ale dziś mamy totalnie skrajną lewicę. Zero równowagi i balansu, a to znacznie gorsze niż konfederacja u władzy.

@deathrider123 osobiście uważam że chyba żaden okres po 89r nie był dobry. Były tylko lepsze i gorsze.

"No i kubeł zimnej wody im się przyda: jeśli teraz przegrają, zaczną dbać o zadowolenie zwykłych obywateli żeby przy wyborach do sejmu/senatu i samorządów nie przerżnąć." - nie sądzę, bo patola oraz cały szereg społeczeństwa bardzo zasmakował w 500+ :( . I spróbuj teraz przekonać ludzi do wycofania tego programu. Osobiście jestem mega za tym aby to zlikwidować i w miejsce tego programu wprowadzić obniżki podatków. Jestem przekonany że da to o wiele lepszy efekt, ale wytłumacz to takim "karynom i sebixom" :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 2

@maksiking9
" Cały sejm można zredukować do góra 10 osób, które decydują o wszystkim, więc dopóki u sterów będą ideowcy,"
na chwile obecna masz jedna osobe ktora decyduje o wszystkim w panstwie i uwaza sie za ideowca, czy wg ciebie to dobrze?

@deathrider123
"dla mnie najlepszy okres w PL po 89. był za czasów ŚP. Lecha Kaczyńskiego w układzie"
juz lepszym ukladem byl kwach/aws bo byla wspolpraca miedzy rzadem a prezydentem
do tego kwasniewski pomijajc jego problem z alkoholem mial znacznie lepsza prezencje i byl znacznie lepiej postrzegany za granica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 15:28

M mieteknapletek
+1 / 5

@rafik54321
"dziś mamy totalnie skrajną lewicę"
gospodarczo tak, obyczajowo nie
osobiscie wolalbym zeby rzad gospodarczo poszedl w prawo ale obyczajowo w lewo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 1

@mieteknapletek Tak, bo wiadomo kogo konkretnie wymienić. Największą wadą demokracji jest kompletne rozmycie odpowiedzialności, bo kogo obwinisz? Prezydenta? Premiera? Cały rząd? Sejm? A może wyborców? Kogo i jak rozliczać za decyzje? Kiedy masz konkretną 1 albo kilka osób, które decydują o wszystkim, wiesz kogo rozliczać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+2 / 2

@rafik54321 Karynom i sebixom nie wytłumaczysz gdyż musieli by pierw pracować by skorzystać z obniżki podatków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
0 / 2

@rafik54321 ja to powiem w ten sposób - rozum mi mówi, żeby głosować na czaszkowiskiego, ponieważ przez 3 lat będzie blokował durne pomysły pis. Niby przez następne 2 lat będzie przepuszczał durne pomysły po (w to, że się zmieni ta chora karuzela już niemal straciłem nadzieję, ale zniechęcam do obu partii), ale nie do końca, ponieważ po będzie musiało zrobić "marsz przez instytucję" inaczej trybunały konstytucyjne, sądy najwyższe, sądy, prokuratura, urzędy itp. będą torpedować ich pomysły. pisowi (nawet po kropce będę pisał z małej) zajęło to 5 lat i jeszcze nie skończyli! Dlatego zanim się rozbujają jak pis minie kilka dobry lat. Tak mówi rozum, ale sumienie mi mówi, że jakiegokolwiek głosu na popis będę się wstydził. Niemniej mam jeszcze 2 tygodnie, może zdecyduję się schować sumienie do kieszeni na pół godziny i o tym zapomnieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@mieteknapletek obyczajowo z pewnościa nie mamy prawicy i znacznie bliżej nam obyczajowo do lewicy a z roku na rok coraz bardziej wszystko idzie w lewo :/ . Aktualnie mamy obyczaje raczej zrównoważone, ale zmierzające w lewicowe.

@AIkanaro i o to chodzi, nie może być tak aby korzystanie z dodatków miało się opłacać. Kiedyś jak policzyłem, to siedząc na zasiłkach i ciągnąć każdy który się da, można wyjść w równowartość 5 tys zł. Bo np za mieszkanie może płacić miasto, 500+ zasiłki dla bezrobotnych, do tego rodzinne, z MOPSu i inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Pomylilem_Strony ja jak pójdę na wybory to specjalnie zaznaczę obu z podpisem "pie***e wolę króla juliana" XD. Albo coś w tym stylu...

Bo fakt, na Dudę wolałbym nie głosować, ale Trzaskowski - jakbym miał na niego zagłosować to aż mi się kiszki kręcą :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@rafik54321
"obyczajowo z pewnościa nie mamy prawicy i znacznie bliżej nam obyczajowo do lewicy"
zalezy gdzie polozysz centrum, na tle krajow europejskich powiedzialbym ze jestesmy bardziej na prawo niz na lewo. a fakt ze w pierwszej turze wyborow wygral kandydat partii ktora straszy polakow wolnoscia obyczajowa raczej to potwierdza

ale oczywiscie wszystko zalezy od punktu widzenia patrz na ustawe o aborcji. srodowiska umiarkowane (centum z lekkimi odchylami w prawo i lewo) uwazaja ja za kompromis, srodowiska prawicowe uwazaja ja za zbyt liberalna, srodowiska lewicowe z kolei ja krytykuja twierdzac ze jest bardzo konserwarywna. tak ze wszystko zalezy od punktu widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@mieteknapletek wystarczyłoby położyć "centrum" w uśrednieniu światowym i jesteśmy zdecydowanie na lewo.

A jak powinno być, tak jak właśnie z aborcją. Lewicowcy że zbyt konserwatynwa, prawicowcy że zbyt liberalna a i tak 90% obywateli jest zadowolone. Cacy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@rafik54321
"wystarczyłoby położyć "centrum" w uśrednieniu światowym i jesteśmy zdecydowanie na lewo."
a co wg ciebie jest w cenrum?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+5 / 11

@fishpoker

Nie będę minusował, ale:
- program przyjmowania uchodźców się zakończył i w najbliższym czasie nie będzie jego wznowienia
- Polska przegrała w TSUE w sprawie uchodźców, na nasze szczęście już po zakończeniu programu, ale przy kolejnym programie nie będzie mogła odmówić nawet jeśli to będzie PiS, bo kary są tak horrendalne, że Polska nie wydoli.

Zatem nie wierz w te brednie, którymi straszy PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 14:48

avatar AIkanaro
-3 / 5

@Klebern Zatem trzeba podjąć jedyną słuszną decyzję czyli opuszczenie struktur unii jewropejskiej, Gdyż twór ten nigdy już nie powróci do tego z czego się wywodzi czyli do europejskiej unii węgla i stali oraz europejskiego obszaru gospodarczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 18:30

I Iwrejczyk
-1 / 3

Jakich islamistów? xD
Nie przesadzajmy. Jeśli opozycja chce odsunąć PiS od władzy - a chcę - to będzie dbać też o prawą stronę. Nie ruszy żadnego z kontrowersyjnych tematów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 1

@zasysacz9 I tak sie nie stanie, a szczególnie nie gdy unia rządzą lewacy sterowani przez żydów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+4 / 8

pełna mobilizacja żeby długopisa odsunąć od władzy. Każdy kto na niego głosował to przekupny zdrajca Polski. Długopis jest na usługach Hammeryki poczytajcie co obiecał na swojej wizycie w Białym Domu chcą nas wydoić przy pomocy Dupy ze wszystkiego. Najpier ustawa 447 a teraz np płacić za stacjonowanie amerykańskiej! armii na naszych ziemiach "pracujemy nad umową, która ułatwi Polsce rozwój i budowę elektrowni jądrowych". Trump dodał, że ma to się dziać "przy użyciu technologii, które będą kupowane u jednej z naszych bardzo dużych i bardzo dobrych firm".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+3 / 3

żóltek może i humorystyczny, ale jedyny który nie klamał, czego to on nie dokona jako prezydent, więc akurat na niego zagłosowałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 5

Hołownia autentyczny kandydat xD Dobre sobie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+2 / 4

Czyli podsumowując: wszyscy dobrzy i zasługują na głosy i tylko ten, który faktycznie głosów dostał najwięcej jest zły. I tak przy każdych wyborach. Wszyscy mają gęby pełne frazesów o demokracji, po czym lamentują, że wynik wyborów to katastrofa. Bo demokracja po polsku polega na tym, że dobrze jest tylko wtedy gdy to MY wygraliśmy. Jak wygrali ONI, to stało się straszne zło, szatan zstąpił na ziemię i w ogóle syf, malaria i korniki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+1 / 1

I po raz kolejny walczymy o to żeby odsunąć x od władzy. Głosowaliśmy na Dude za to że nie był Komorowskim. Głosujemy na Trzaskowskiego bo nie jest Dudą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geralt07
+1 / 1

Genialne? xD
Pomylone. Starania by na siłe być ,,fair" z połączeniem braku rozeznania w tym jak w Polsce robi się polityke i przede wszyskim rozumienia jej xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VTepesh
0 / 0

Jako narodowy socjalista nie mogę się z tym zgodzić, PiS to de facto komuniści, co widać np. po tym, jak swój program opierają na odpowiedniej "literaturze fachowej" (zdecydowana większość postulatów i celów stawianych przez tą partię, jasno została opisana m. in. w "Kapitalizmie Państwowym" autorstwa Włodzimierza Ulianowa ps. Lenin. Środki podejmowane do realizacji celów, może częściowo pokrywają się z hitlerowskimi (przy czym warto pamiętać że naziści niemieccy znacząco wypaczyli doktrynę nar-soc, wrzucając do niej elementy pozapolityczne, jak np. antysemityzm, czy rasizm), ale w dużym stopniu wywodzą się te metody z systemu stalinowskiego (i nie mówię tylko o pacyfikacji protestów niezgodnych z linią partii, a głównie o skali i środkach zarówno materiałowych, jak i ludzkich, zaangażowanych w powszechną inwigilację obywateli, propagandzie na jaką nawet drukowane w latach '40 wydania "Prawdy" sobie nie pozwalały, czy też ręcznym sterowaniu sądownictwem w wybranych sprawach. Mówienie że PiS to narodowi socjaliści, jest więc równie trafione, jak uznawanie che Guevary za symbol pokoju...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzegorz6983
-1 / 3

a ja sie ciesze, ze pomimo tej calen nagonki nie wygral holownia. ciesze sie z jego nirszczescia. dla mnie kazdy inny nawet zul spod sklepu byle tylko nie on. tak sie ciesze ze nie wygral i zaluje ze sie nie rozplakal na wieczorze wyborczym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem