Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
55 80
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pochichrana
+2 / 4

tak dla scislosci to zabiera sie pracujacym...nie niepelnosprawnym..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
+2 / 4

@pochichrana tak w pierwszej kolejności, ale kasa idzie na fundusz dla niepełnosprawnych, PiS sobie pozwolił że przeznaczy to na emerytury :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
0 / 2

@Ertyka nie tylko na emerytury ale też na renty i dla ścisłości renciści to osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, w grupie emerytów też większość jest niepełnosprawna. Cała zagrywka polega na tym, że waloryzacje są tak robione aby cyferki się zgadzały. Dali niższy % waloryzacji a różnicę pokryli na tz. 13 stkę. Fundusz jest tylko kolejną zasłoną na ściągnięcie podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 1

@Ertyka . Nie na emerytury tylko na korupcję polityczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
-3 / 5

A kogo obchodzą niepełnosprawni? Z pewnością nie rządy. Ale fakt. Szalenie przygnebiajce, jak tanio się sprzedajemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-1 / 1

ależ wszyscy o tym teraz wiedzą. rząd PO-PSL gdyby wiedział, że tak można manipulować, albo żeby stosował tą wiedzę, to nie przegrałby z PiSem. Wiadomo, że lepiej brzmi 13 emerytura raz w roku niż podwyżka emerytury o 80 zł RAZ. Gdyby dali 13 emeryturę, to by mieli o czym krzyczeć teraz podczas wyborów, a nieduży jest tego koszt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kropla22
-1 / 3

Jasne lepiej zeby rzad przeznaczył kase na inne rzeczy zamiast zwrócić je podatnikom w ramache redystrybucji przychodów. Mamy bogata tradycje w budowaniu najdroższych autostrad i innych bardzo drogich inwestycji państwowych w czym mistrzami była poprzednia ekipa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
+1 / 1

@Kropla22 np 2 miliardy na TVP
Albo na Rydzyka 215 milionów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VeritasAequitasHonoris
-2 / 2

Za poprzednich rządów ceny szły w górę, płace niezbyt, bezrobocie było większe, renty i emerytury ledwo starczały na przeżycie, teraz rencistę stać nawet na większość potrzebnych mu leków. Gdyby usunąć oPOzycję z rządu (bierze apanaże i nic nie robi) i rzeczywiście patrzeć rządzącym na ręce (wszystkie wydatki powinny być jawne, wszystko opisane w internecie) to by było inaczej. Było źle, jest trochę lepiej, nie jestem za PiS jestem przeciw PO...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
+1 / 1

@VeritasAequitasHonoris polecam przejść się do emerytów, do rencistów i zobaczyć na własnej skórze jak żyją.
Teraz nam wytłumacz dlaczego spadło rzekomo bezrobocie ? jaki miał wkład PiS w to ?
Leki dość mocno poszły w górę, wiemy to po sobie.
Teraz się żyje gorzej niż było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+2 / 2

Mądrego to i posłuchać przyjemnie.

Ale ja jeszcze uzupełnię: otóż w Polsce jest ponad 600.000 osób uprawnionych do tzw. 500+ dla niepełnosprawnych, czyli osób mających znaczny stopień niepełnosprawności, niezdolnych do samodzielnej egzystencji, co mają potwierdzone orzeczeniem.

Ale PiS WSZYSTKIM tym osobom odebrał to 500+, ponieważ zgodnie z ustawą o 500+ (świadczeniu dodatkowym) osoby ze znacznym stopnień niepełnosprawności, czyli niezdolnego do samodzielnej egzystencji zgodnie z przepisami prawa, nie są do niego uprawnione. Muszą pójść na komisję ZUS, która stwierdzi, że są niezdolni do samodzielnej egzystencji. I ok. pół miliona osób dostało orzeczenia z ZUS, że nie są niezdolne do samodzielnej egzystencji, mimo że mają ważne (prawomocne) orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji, pobierają zasiłki pielęgnacyjne wydawane wyłącznie osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji, pomijając, że z dokumentacji medycznej jasno wynika ich niezdolność do samodzielnej egzystencji. Czyli ZUS sfałszował kilkaset tysięcy orzeczeń na szkodę finansową około pół miliona najbardziej poszkodowanych, którzy czekają na pieniądze od października. A dodatkowo do każdego z tych orzeczeń trzeba było zapłacić orzecznikowi (600.000 posiedzeń razy jednostkowa opłata orzecznika) i w większości wypadków również komisji odwoławczej (x 3, bo jest trzech orzeczników). Wiecie, ile milionów przewalono?

I teraz osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji finansują łapówy młodym zdrowym bykom, którym nie chce się iść do roboty, albo osobom zdrowym, pracującym, zamożnym. Powiedzcie z ręką na sercu - nie wstyd wam, że na wasze 500+ zabiera się pieniądze osobom np. w śpiączce, osobom, które są sparaliżowane, czasem nawet same nie oddychają? Nie uważacie, że coś tu nie gra?

A inna sprawa, że to "zwykłe" 500+, dla wszystkich, jest niezgodne z art. 67 konstytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem