Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
146 197
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Saladyn1
0 / 30

Wyborcy PO: Musimy walczyć z tępą propagandą TVPIS!!!

Też wyborcy PO: Duda ułaskawił pedofila!Zacznijmy od tego że jest kampania więc Duda nie ułaskawiałby teraz nawet nikogo z PISu, a co tu mówić o jakimś pedofilu. Druga sprawa że prezydent cofnął jedynie zakaz zbliżania o co miały prosić same dorosłe ofiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cogito_Poli
-4 / 18

@Saladyn1 Nie głosowałam na PO, ale odpowiem. Czytając wyjaśnienia Kancelarii Prezydenta można wnioskować, że sprawca jest właścicielem mieszkania, w którym przebywa ofiara i matka, a zakaz zbliżania spowodowałby, że kobiety musiałyby się wyprowadzić, a pewnie nie mają gdzie. Zamiast zlecić np. opiece społecznej znalezienie im jakiegoś lokum - łatwiej było machnąć podpis pod ułaskawieniem. Nie chce mi się wierzyć, że ofiara i matka pałają miłością do sprawcy i kompletnie zapomniały, co zrobił...Inaczej nie byłby skazany - musiały konsekwentnie składać zeznania, że został skazany. Nie wycofały zeznań. Gdybym była matką, to wolałabym pod mostem mieszkać niż narazić swoje dziecko, nawet dorosłe, na traumę mieszkania ze zboczeńcem. Tak się pan prezydent LGBT brzydzi, a pedofile mu nie przeszkadzają. Przez rok nie wyznaczył swojego kandydata do komisji ds walki z pedofilią. Piotrowicza - obrońcę księdza pedofila do TK zaprzysiągł...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
-1 / 9

@Cogito_Poli "Zamiast zlecić np. opiece społecznej znalezienie im jakiegoś lokum - łatwiej było machnąć podpis pod ułaskawieniem."
A jeszcze lepiej byłoby, gdyby Prezydent RP chwycił łopatę i poleciał wybudować im to lokum...czasem naprawdę warto się zastanowić zanim się przywali jak łysy grzywką o kant kuli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cogito_Poli
0 / 2

@greggor A to prezydent nie ma ludzi od tego, żeby zajęli się takimi sprawami? Sam stwierdził, że sytuacja była wyjątkowa - mógł postąpić w wyjątkowy sposób. Wszystkie poprzednie prezydentowe działały charytatywnie i pomagały ludziom, może pani Kornhauser mogła się tu wykazać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+4 / 4

@Cogito_Poli Ojej kariery wróżki czy psychologa nie zrobisz... tutaj TVN tłumaczy całą sprawę.
https://tvn24.pl/polska/prezydent-andrzej-duda-ulaskawil-mezczyzne-skazanego-za-molestowanie-corki-kulisy-sprawy-4626247

Dla leniwych. Gość był alkoholikiem, bił konkubinę i miał molestować córkę.( nie zgwałcił jej i nie współżył z nią) W wiezieniu się ogarnął i zaczął pisać do rodziny która mu wybaczyła. Facet jak wyszedł był już abstynentem, znalazł pracę i zaczął dbać o rodzinę. (mieszkali osobno) Gość miał dobrą opinię, ale kurator musiał poinformować sąd że gość łamie zakaz zbliżania a co groziła mu odsiadka. Więc to nie żadna walka o mieszkanie, ale zwyczajnie gość się zmienił pogodził z rodziną i nie mogą pomimo chęci z obu stron utrzymywać kontaktu bo gość ma zakaz zbliżania się. Obie kobiety składały wniosek o ułaskawienie osobno kilkukrotnie i to w sytuacji gdy gość siedział za złamanie zakazu zbliżania się, więc nic na nich nie wymuszał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cogito_Poli
-1 / 1

@Saladyn1 To Kancelaria Prezydenta tłumacząc się wczoraj nie mogła tego ująć w czytelny sposób, bez podawania personaliów? I sprawa byłaby wyjaśniona. Mnie wydało się podejrzane kręcenie, że "do gwałtu nie doszło, etc., etc" Omówienie sytuacji zmienia postać rzeczy. A, swoją drogą, ciekawe, że zrobiły to media uznawane przez prezydenta za wrogie....Wniosek - rejestr ułaskawień powinien być jawny i czytelny.
A tak między nami - mam nadzieję, że ten człowiek rzeczywiście się zmienił...Za dużo widziałam przypadków "zmian na lepsze". Życzę tym ludziom spokoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
0 / 2

@Cogito_Poli Poczytaj sobie o kompetencjach Prezydenta RP. Ale wątpię, że znajdziesz tam fragment o zarządzaniu dystrybucją lokali socjalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cogito_Poli
0 / 0

@greggor Ale do instytucji charytatywnych chyba jakiś kontakt ma? Mógł im sprawę przekazać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
0 / 0

@Cogito_Poli Mógł też zrobić coś nieco bardziej logicznego, czyli rozpatrzeć wniosek o zwolnienie z zakazu zbliżania się przedstawiony mu przez jego kancelarię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
-1 / 3

Żyjemy w XXI wieku. To nie pedofil a osoba "age fluid"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+2 / 14

Ciekawe, ile jeszcze razy zobaczę ten fejk news o "ułaskawieniu pedofila".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
-2 / 6

Zaraz zaraz. Delikwent był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za pedofilię na 15 lat więzienia. To jest fakt. Wraz z tą karą (która została odbyta) sąd orzekł także dożywotni zakaz zbliżania się do ofiary zgwałcenia. Prezydent wobec sprawcy zastosował akt łaski co równa się zniesieniu zakazu zbliżania się do ofiary. Zatem prezydent zastosował prawo laski wobec pedofila. Gdzie tu nieprawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pajda3
+2 / 4

@grzesik_w Nieprawda jest w kilku miejscach. Po pierwsze nie doszło do gwałtu. Po drugie to ojciec i córka. Po trzecie wszystkie (inne) wyroki już się facetowi skończyły, pozostał zakaz przebywania w pobliżu. To jest rodzina - mieszkają w jednym domu, żona z córką same wystąpiły o ułaskawienie, prezydent zapytał (on albo kancelaria itd) o stanowisko zarówno prokuratury jak i opieki społecznej. Odpowiedzi były pozytywne tym bardziej, że przesłanka niebezpieczeństwa przestała istnieć. Facet jest teraz trzeźwy a przedtem problemem był alkohol i skutki powiedzmy uboczne.
Więc SPORO przekłamań

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
-4 / 4

Po pierwsze. To kancelaria prezydenta uparcie twierdzi w oświadczeniach, że nie doszło do gwałtu - jednak już są potwierdzone informacje, że do zgwałcenia doszło. Świadczy o tym choćby wymiar kary. Żaden sąd nie skazalby osoby za zwykle obcowanie z nieletnim na maksymalny wymiar kary. Po drugie - wyrok za pedofilię już się odbył, ale wyrok zakazu zbliżania został wydany w związku z tym właśnie czynem pedofilskim (dożywotni, co świadczy o wadze tego co zrobiła ta osoba). Ta osoba została skazana za pedofilię i to w najwyższym wymiatze kary, więc jest uprawnione mówienie, że to pedofil. Po trzecie, to że rodzina czy mops wnioskowali o ułaskawienie jest bez znaczenia dla prawdziwosci tezy z demota. Prezydent zastosował prawo laski wobec pedofila dla kary nałożonej w bezpośrednim związku z czym pedofilskim. Na marginesie można tylko powiedzieć, że kancelaria nie przeprowadziła rozeznania, czy dorosła obecnie córka nie była zastraszona albo byla pod innym silnym wpływem matki kiedy obie prosiły o ułaskawienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+6 / 10

Co to są "osoby LGBT"? Osoba może być lesbijką, gejem, może być bi czy transseksualistą. Chyba że chodzi o prominentne osoby ruchu LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
0 / 2

@mwa
Chodzi o osoby, które należą do zbioru LGBT, czyli osoby nieheteroseksualne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+3 / 3

@mwa

LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

źródło: wikipedia.pl
czas szukania: 8 sekund

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 3

@Finger03
Ale ruch LGBT ma pewne postulaty np. małżeństwa homoseksualne.
Czy jeśli np. lesbijka nie zgadza się z tymi postulatami to dalej jest "osobą LGBT"?
Co z osobami heteroseksualnymi które wspierają ruch LGBT? One nie są "osobami LGBT"?
Takie uproszczenie że osoby nieheteroseksualne muszą być LGBT jest mylące bo sugeruje że muszą one wspierać postulaty tej ideologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
0 / 0

@mwa
LGBT to nie ideologia tylko tak jak wspomniał @Bse geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe, więc każda osoba z wymienionych należy do LGBT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lark22
+1 / 11

Napisał wykształcony inteligent Trzaskowskiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
-1 / 3

Pedofil jest swój. LBGT nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
-1 / 1

Ułaskawienie pedofila kojarzy się z tym, że nie odpowiedział za swoje zbrodnie.
Tymczasem on przesiedział w więzieniu całą swoją karę. Po wyjściu miał dożywotni zakaz zbliżania się do córki, a ponieważ mieszkają razem to na ich prośbę zakaz został wycofany i tyle. Dodam, że rodzina mu wybaczyła i chcą normalnie żyć.
Sprawa jest już stara, została wyciągnięta teraz bo jest kampania wyborcza a temat chwytliwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem