Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
770 781
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Yohoho
+11 / 13

Nie każdy bohater nosi pelerynę. Życzę wszystkim takiego znajomego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+9 / 11

A ja to robię inaczej, zawsze na kilka dni przypominam wszystkim że uwaga uwaga zbliżają się np moje urodziny ... i nie ma sytuacji że ktoś się czuje winny, że zapomniał a ja nie potrzebuję sprawdzać czy pamięta :)
Każdy ma dużo na głowie i czasem naprawdę coś może umknąć i nie wynika to z tego, że komuś nie zależy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+2 / 6

Ależ to atencyjne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+4 / 4

@Shaam wiesz każde zachowanie może być odebrane negatywnie z takim podejściem, nie cierpię na chorobliwą potrzebę uwagi a bywało że partner czuł się winny bo o czymś zapomniał chociaż generalnie nie obchodzimy żadnych rocznic, okazujemy sobie uczucie cały rok a nie jednego konkretnego, i jak napisałam robię to po to żeby to ten ktoś nie czuł się winny, zresztą i mi się zdarzało o czymś zapomnieć, tak po ludzku. Nie robię po prostu testów czy ktoś pamięta czy nie ... A jeśli ktoś we wszystkim widzi jakiś ukryty cel no to już nie odpowiadam za to
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2020 o 11:07

E eGzu
+1 / 1

@Shaam powinieneś był napisać "uważam, że jest to atencyjne", bo ja tak nie uważam, z powodów wymienionych przez @ewilq83

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+2 / 2

@eGzu no właśnie, nawet przez myśl mi nie przeszło że ktoś uzna to za chęć zwrócenia na siebie uwagi bo wiem czym się kieruję. Pamiętam jak mama zadzwoniła do mojej siostry w dniu jej urodzin pogadały sobie i mama nie złożyła życzeń .. cóż zapomniała po prostu, jak się rozłączyła to ja jej przypomniałam że przecież dziś są jej urodziny i oj, bardzo mamie było głupio, że zapomniała. U nas też w domu nigdy nie było prezentów czy jakiegoś specjalnego celebrowania takich rzeczy ale jednak ja też jak o czymś zapomnę to mi strasznie głupio. Wolę jak ktoś zapomni o moich urodzinach (co się zdarza bo to akurat wigilia więc są życzenia świąteczne co nigdy nie było problemem dla mnie) niż jak ja zapomnę. Nie prezenty są najważniejsze ale nie wyobrażam sobie nie zadzwonić do mamy czy taty na dzień matki czy ojca. Jeśli bym zapomniała to nie dlatego, że ich nie kocham ale na pewno było by im przykro, a ja oj bardzo źle bym się czuła z tym. Dlatego nie widzę w tym nic złego, oceniam po prostu sytuację wg własnych odczuć i ja wolałabym żeby ktoś przypomniał mi wcześniej. Zresztą to chyba zależy od relacji jakie łączą ludzi. Mój partner wie dlaczego tak robię i niejednokrotnie był mi wdzięczny. A jeśli chodzi o inne "święta" to nie obchodzimy ani walentynek ani rocznic ... ale jeśli miałoby coś takiego miejsce to raczej dzień wcześniej było by pytanie "co jutro robimy" bo w równym stopniu nas to dotyczy, bo nie uważam, że o rocznicach to mężczyzna musi pamiętać.
Nie mamy jakiegoś rankingu kto ile razy pamiętał a kto ile razy o czymś zapomniał. Jest taki totalny luz, nie ma nieporozumień i oczekiwań, a jak napisałam uczucie okazujemy sobie każdego dnia, tak samo jak i pokłócić możemy się w dniu "rocznicy" ;)
Pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+4 / 4

Moim zdaniem bez sensu. Ale to chyba tylko ja jestem taki dziwny, że nie szanuję kłamstwa i kombinowania w związku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
0 / 8

Ciekawe co ona dała mężowi na rocznicę bo nic o tym nie wspomina.
Rocznica to tak samo jak Walentynki. Niby święto dla par, a tak serio to...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miriahia
+7 / 9

@Watcher_Sariel Jeśli mówisz to z własnego doświadczenia to w sumie współczuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
-4 / 4

@miriahia Mnie się wydaje, że mówi to dlatego, że takie historie zawsze są takie same...
Czyli jest ten zły mąż, który miał czelność zapomnieć, ale nigdy nie ma odwrotnej sytuacji, bo takie jest przekonanie, że to mąż musi inicjować cokolwiek związanego z rocznicą. A może on czekał aż ona coś zainicjuje, a może myślał, że to ona nie pamięta, bo nie dostał nic od niej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
-1 / 3

@miriahia Nie mam zamiaru minusować bo w sumie skąd miałbyś wiedzieć?! Nie mówię z własnego doświadczenia. Na szczęście w moim przypadku wygląda to sprawiedliwie. Zwyczajnie wyraziłem lekkie zdziwienie (może użyłem złych słów, ale to miałem na myśli) że 100% tekstu dotyczyło potrzeb? kobiety. O facecie tylko tyle, że zapomniał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
0 / 2

Serio tyle ludzi łyknęło tę pastę?..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

W mojej rodzinie od dawna było odwrotnie. Nikt nie celebruje takich okazji. Mało kto o tym pamięta i nikt nikomu nie robi z tego powodu wyrzutów. Czasem ktoś złoży jakieś życzenia, ale najczęściej nawet nikt o własnych urodzinach nie pamięta. Po co to komu? Jeśli już obchodziłem urodziny, to raczej jako pretekst do zrobienia imprezy ze znajomymi. Podobnie wielu znajomych używa takich okazji jako pretekst do ściągnięcia ludzi na jakieś ognisko czy do innej zabawy. A prezenty? Przynieście coś do żarcia i picia, żeby organizator nie był wszystkim obciążony.
Domaganie się atencji z jakiejś okazji jest zwyczajnie puste. Masz kochającego męża, który dba o rodzinę, jest uczynny i zawsze jest dla ciebie? Tak, bądź smutna i rób mu wyrzuty, bo nie pamiętał o tym, że tu w tym dniu musi dać z siebie więcej atencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+1 / 1

Ja widzę miłość w związku jako codzienne dbanie o drugą połówkę, wyrażaną prostymi gestami. Do dat nie mam i nigdy nie miałem pamięci. Często zapominam nawet o własnych urodzinach, o imieninach już nie wspomniawszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+2 / 2

Czasem nie otrzymać nic niż coś niewłaściwego.
Znam małżeństwo, w którym tak mocno się kochają, że mąż na urodziny żony zabrał syna na spacer, by ta mogła w spokoju posprzątać dom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem