Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
160 185
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K KaczyKac
+9 / 11

@kojot_pedziwiatr - napiszę to jeszcze raz... przymus budzi opór...
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest merytoryczne wytłumaczenie ludziom dlaczego powinno się nosić maski, czy jest to skuteczne i bezpieczne dla zdrowia. Niestety, lawirowanie Szumowskiego w tej kwestii wzbudza głębokie kontrowersje i wątpliwości co do sensu całej tej akcji. Bądźmy poważni... belwederski profesor nie powinien mieć przekonań jak ta przysłowiowa "chorągiewka" - w zależności o sytuacji jest ZA a nawet PRZECIW.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+16 / 16

@KaczyKac
Jak to powiedział Pan minister?
1. Maski nie chronią.
2. Ale mamy je nosić pod groźbą kary.
3. Ale on nie nosi, bo "czuje się zdrowy"
4. Mimo, iż choroba się rozwija 2 tygodnie i często przechodzi bezobjawowo.
5. Sprowadza najdroższe możliwe maski bez atestów, najdroższym (największy samolot) i najwolniejszym (lot czekał parę dni, na możliwość wykonania tego przelotu) sposobem transportu.
6. Zabrania Chinom sprzedawania tych maseczek do Polski.
7. Obiecał, że pozwoli ludziom je zdjąć przy 100 zachorowaniach dziennie.
8. Pozwolił jednak przy 400 i kiedy ponownie zaczęło rosnąć.
Więc powiedz @kojot_pedziwiatr, jak mamy traktować takie pajacowanie?
Poważnie???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2020 o 12:11

avatar rafalinformatyk
+3 / 15

@kojot_pedziwiatr I BARDZO DOBRZE ŻE W TYM KRAJU LUDZIE MAJĄ SWÓJ MÓZG!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-1 / 7

@rafalinformatyk posiadanie cudzego mózgu (przez spożycie tegoż bądź mączki) grozi świńską grypą, a ponoć Chiny wymyśliły już świeży egzemplarz :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+3 / 5

@w0lnosc I to jest własnie przejaw instynktu stadnego: nie szukasz informacji, czy ta maseczka coś pomoże czy nie, czy da to coś Tobie, czy otoczeniu, ale słuchasz i naśladujesz lidera stada (tu: owego ministra) i jeszcze masz pretensje do niego, że sam nie wie, czego chce. Czy to, co on opowiada blokuje Ci funkcjonowanie mózgu ? Dlaczego w tak ważnej sprawie, jak zdrowie własne i otoczenia kierujesz się słowami jakiegoś obcego człowieka, i to tylko dlatego, że został ministrem zdrowia, na co nie miałeś najmniejszego wpływu. Dlaczego informacji o konieczności noszenia maseczek czy jej braku nie spróbowałeś zweryfikować na własną rękę ?
Sam określasz jak najbardziej słusznie, że zachowanie owego pana to pajacowanie, i niemniej jednak w sprawie swojego zdrowia chcesz na nim polegać - powtórzę: na wybór jego na ministra zdrowia nie miałeś najmniejszego wpływu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+4 / 4

@katem BUHAHAHAHA...
Ja i słuchanie się ministra....
Powiem tak: jak rząd zakazał lasów, byłem pierwszy chyba na stronie lasów państwowych w celu poszukiwania prywatnych działek. Dokopałem się, potem udało mi się dowiedzieć kto jest właścicielem i uzyskałem zgodę na odpoczynek na tym terenie. Gazę nosiłem, kiedy groził mandat (nie znam lepszego - lżejszego materiału, który możesz gotować).

Ja tylko wyjaśniałem, dlaczego te "Janusze i Grażyny" lekceważą zalecenia rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2020 o 22:09

A ArdenKel
0 / 2

@rafalinformatyk Szkoda tylko, że na to wygląda, że bardzo wielu ludzi ma jeden wspólny, wypożyczany na godziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 4

@rafalinformatyk i dlatego wlasnie chirurdzy nosza maski podczas operacji i dezynfekuja rece, bo to nic nie daje, tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 5

@w0lnosc
ad 1)
maski nie chronia noszacego ale chronia spoleczenstwo przed noszacym
ad 2)
dla dobra spoleczenstwa, tak samo jak dla dobra spoleczenstwa nie jezdzimy na czerwonym swietle i nie strzelamy do ludzi ktorych nie lubimy a szkoda)
ad 3,4)
wg tego co twierdza pracownicy labolatoriow, to wiekszosc testow w kraju robi sie vipom, tak ze jest duza szansa ze minister jest testowany codziennie
ad 5)
tutaj akurat kwestia sporna, bo przeliczajac koszt przelotu na m3 ladunku, byla to jedna z tanszych opcji, a jesli wierzyc zrodlom, samolot byl wynajety przed epidemia

ad 6)
symetrysta :) chiny tez na pewnym etapie zabranialy sprzedawnia maseczek do polski (i nie tylko, wszedzie za granice)

ad 8)
zaczelo rosnac nie dlatego ze ze ludzie przestali je nosic, ale dlatego ze jakis idiota wpadl na pomysl zeby robic wiecej testow


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafalinformatyk
-1 / 5

@Xar Facet, ile masz lat? 15? Chirurg operuje na otwartych ranach i cięciach, musi mieć. Poważnie już takie upośledzenie w społeczeństwie jest by nie potrafić tych rzeczy odróżnić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@rafalinformatyk ale chirurg operuje bedac zdrowym. Ty natomiast nie wiesz czy nie jestes jeszcze zdrowy albo bezobjawowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
-1 / 1

@rafalinformatyk czyli skoro mam swój mózg i nie podoba mi się przepis, że nie można jeździć po pijaku to ponieważ mam swój mózg i nie jestem niewolnikiem to mogę jeździć po pijaku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@w0lnosc Tak, właśnie dowiodłeś, że w pewien sposób słuchałeś ministra - robiąc odwrotne, ale też bez zastanowienia się, jak to się ma do rzeczywistości. Przekora dla samej przekory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@katem nie. Po prostu wiem, ze "ruch to zdrowie". Skoro rzad mi zakazuje w taki sposób jak ja chcę, to szukam jak mogę. Nieznajomość przepisów szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
0 / 0

Zamiast myśleć o sobie i o innych, żeby być bezpiecznym i być bezpiecznym dla innych, stosować środki zapobiegawcze zmniejszające szansę zarażenia się lub zarażenia innych, to podejmujecie decyzję że nie będziecie bezpieczni, i będziecie sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa. Bo tak jest wygodniej, bo minister zdrowia bredzi, bo nikt nie ma prawa narzucać mi swojej woli.

Może nigdy nie zetkniesz się z wirusem, a może własnie jesteś nosicielem. Tobie nic nie będzie, ale Twoje partnerka może jest w grupie ryzyka, albo rodzice, jeśli jeszcze żyją, Ale już niedługo, czekasz już tylko na spadek. Chamskie? Chamskie jest nic nierobienie przez ludzi ponoć inteligentnych i odpowiedzialnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+4 / 4

Już sobie odpuście tę religię. Jak chcecie to wierzcie sobie w pandemię, która zmiecie ludzkość, ale najlepiej w swoich 4 ścianach (a tak właściwie to po co wychodzić w "dzień zagłady" - życie Wam niemiłe?). Wirus jest, ale jego niszczycielska moc okazała się kapiszonem, a nie armatką. Jeżeli chodzi o zdjęcia fakt 1: jest to maska chirurgiczna, która chroni przez 20-30 minut, ale tak często jej nie zmieniacie, ponieważ nie chodzi o "ochronę" tylko obrządek religijny. Fakt 2: maska ze zdjęcia chroni otoczenie, ale nie noszącego. Jeżeli rzeczywiście sytuacja jest taka "straszna" to może warto poczytać ze 2 godziny i wydać kilka złociszy więcej na maskę, która chroni również noszącego? Niżej cenicie życie, niż kilka złotych? A nie wróć! Zapomniałem, że to o obrządek religijny chodzi. Słuchając się swoich kapłanów z arcykapłanem rudobrodym na czele, nie zastanawia Was, że częściej zmienia on zdanie na temat wirusa, niż majtki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+2 / 4

I akurat bardzo dobrze robią. Pierwszy raz głupi ludzie robią coś sensownego. Jeden kretyn w państwie każe to nosić, a wszyscy muszą słuchać. Te maski i tak nic nie dają i są idiotyzmem, bo jest tysiąc sytuacji dziennie stwarzających możliwość zarażenia. Oprzesz się o stół, otrzesz ubraniem, przedramieniem o ławkę, półkę sklepową, czy coś innego. Potem w domu dotkniesz tego ubrania ręką, a potem ręką dotkniesz ryja. Taka jest prawda, że każdy wychodząc w masce czy bez ma pewnie ze 20 razy w tygodniu kontakt z COVID. I jeszcze do tego nosząc to na ryju wdychasz dwutlenek węgla. Im dłużej to trwa tym bardziej skraca ci życie, ale decyzja jednego kretyna musi terroryzować wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Ynfluencer pojecie do zapoznania sie z nim na dzisiaj: dyfuzja gazow
Wiec zapoznaj sie i zweryfikuj te glupoty o duzej ilosci CO2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasiekii
+2 / 2

Wear mask and get "Coronavirus" again in Autum.
Haha nie mozecie zawiesc WHO ktore planuje kolejna fale wirusa na jesieni. Noscie maski wszedzie gdzie sié tylko da

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K ketchum
0 / 0

Mówi to gość, który jedną swoją decyzją skazał tysiące nowojorskich pensjonariuszy domów spokojnej starości na koronawirusa. Gwałciciel poucza jak poprawnie zakładać prezerwatywę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem