Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
469 529
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S slagen
+1 / 23

Przemoc ekonomiczna. Nie miały z czego żyć. Wiele ofiar znosi złe traktowanie z tego powodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowe_konto
+15 / 35

Ale czy wy wiecie, że to ułaskawienie nie polegało na wypuszczeniu tego człowieka z więzienia, a jedynie na zniesieniu zakazu zbliżania się do tych kobiet? Moglibyście "płakać" gdyby duda zrobił to wbrew woli tych kobiet, ale skoro one same tego chciały, to w czym widzicie problem? Może i jest to chore, ale same o to prosiły, więc dajcie już spokój z durnymi komentarzami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filemona_
-1 / 23

@Nowe_konto 1. tak, wiemy. 2. czy ty wiesz, czym jest syndrom sztokholmski? 3. czy ty wiesz, czym jest szantaż emocjonalny i przemoc ekonomiczna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
-1 / 9

@Filemona_ Dopóki nie pomieszkają razem, takie teksty to nic innego jak grażynowe ,,ja wiem lepiej jak masz żyć".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lipca 2020 o 14:02

F Filemona_
+6 / 10

@maksiking9 1. Skazany łamał zakaz zblizania sie i pomieszkiwial z ofiara od ok 2018 roku.
2. Ofiary we wniosku do PAD pisaly o trudnej sytuacji finansowej i o tym, ze remont zalanego mieszkania wykonal sprawca i on ich utrzymuje.


Tak ze, fajnie ze sie przedstawiles :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
+26 / 44

Nie lubię ani jednej ani drugiej partii, ale to jest zagrywką polityczną najniższych lotów.

Z tymi kobietami był już prowadzony wywiad i zarówno matka jak i córka przebaczyły gościowi bo on naprawdę zrozumiał swój błąd odsiedział cały wyrok i dodatkowo już nie pije (co było największym problemem).

Cała rodzina jest już od pewnego czasu pogodzona niestety zgodnie z prawem nie mogli przebywać razem bo gość miał zakaz zbliżania się i ten właśnie zakaz na prośbę matki i córki został zniesiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
-2 / 12

@Sanjzu To teraz kolego eksperyment myślowy. Pojedynek Duda - Komorowski gdzie to ten drugi zrobił ten "dobry uczynek". Co sobie pomyślisz ty i co napisze prasa prawicowa? Czy zadasz sobie trud tak wnikliwego osądu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
-3 / 3

@Sanjzu ale to świadczy o tym, że pomoc dla ofiar przestępstw w Polsce NIE ISTNIEJE. Konkubina musiała o tym wszystkim wiedzieć ponieważ działo się to latami, a takich rzeczy nie da się ukryć, a córka ma zniszczoną psychikę i pewnie jej jeszcze "mamuśka" namieszała w głowie. Najbardziej widoczne jest to w stwierdzeniu "nie pije to najważniejsze" - serio? To za alkoholizm siedział? Powiem w ten sposób - jestem przeciwny temu, żeby państwo ingerowało w życie ludzkie, ale skoro już sobie uzurpuje prawo do ingerowania w rzeczy błahe to te poważne powinno mieć gruntowanie przepracowane. A nie ma, czepia się ludzi o jakieś bzdury, a na prawdziwą krzywdę jest głuche.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lipca 2020 o 15:37

S siditg
+2 / 4

@Rocannon2 nie próbuj odwracać kota ogonem, podczas, gdy on jest symetryczny.

W tym akurat przypadku nie ma co gdybać, tu mamy fakty. Ktoś zdecydował, że wyciągnie ten temat, wykazując się przy tym totalnym brakiem poszanowania godności osób bezpośrednio zainteresowanych. Gwarantując sobie wpis w annałach najbardziej żenujących chwytów kampanijnych. Tym razem akurat zrobili to ludzie identyfikowani z Trzaskowskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 4

@Sanjzu
Wiesz co to jest:
"Oceniając zeznania pokrzywdzonej nie wolno również bagatelizować jej zachowania po zdarzeniu. Z relacji świadków - tj. matki K., jej ciotki (św. J. M.) oraz wychowawcy ze świetlicy (...) (św. R. B.), a także z opinii biegłej psycholog wynika, że zachowanie K. W. uległo diametralnej zmianie - stała się smutna i zamknięta w sobie. U pokrzywdzonej wystąpiły zaburzenia nerwicowe typowe dla dziecka krzywdzonego. Przejawami tego były nadpobudliwość psychoruchowa, wycofywanie się ze środowiska rówieśniczego, uciekanie od rzeczywistości, wtórny introwertyzm. Biegła psycholog stwierdziła również u pokrzywdzonej zahamowanie i nieśmiałość w przypadku pytań o relacje z chłopcami (co w wieku 12-13 lat jest to nietypowe), zaburzenia psychosomatyczne tj. bóle brzucha, bóle głowy, bardzo duży lęk w relacjach społecznych, brak akceptacji siebie, zaniżoną samoocenę."

To fragment wyroku sądu apelacyjnego skazującego przestępcę na karę więzienia i zakaz zbliżania się do ofiary. A wiesz co to jest?:

"w okresie od 9 grudnia 2006 r. do 14 listopada 2011 r. w G. znęcał się psychicznie i fizycznie
nad (...) E. M. oraz (...) K. W. poprzez wyzywanie ich, szarpanie, bicie, znieważanie, zastraszanie,
przy czym w dniu 23 lipca 2010 r. spowodował u E. M. stłuczenie głowy w postaci rany tłuczonej
okolicy ciemieniowej prawej przez uderzenie jej wentylatorem w głowę, które to obrażenia
naruszyły czynności narządów ciała w/w na okres poniżej dni 7, zaś czynu dopuścił się w
warunkach powrotu do przestępstwa, to jest w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności w
okresie od 18 maja 2006 r. do 8 grudnia 2006 r. z wyroku Sądu Rejonowego w Gdyni w sprawie II
K 1240/02 za przestępstwo z art. 209 § 1 k.k., a zatem podobne;"

To inny fragment tego samego wyroku!
A wiesz, że mamusia (bita tak często, że wyrok ten jest wyrokiem za recydywę w tym zakresie) piła razem z "tatusiem" i urządzała po pijaku mu awantury, że nie przynosi pieniędzy?
I oczekujesz, że dziecko z takiej menelowni będzie podejmowało samodzielne, nienaznaczone naciskiem rodziców czynności? Szczególnie jak "tatuś" zaraz po wyjściu z więzienia zamieszkał z ukochaną rodziną, która tonęła w długach?

Jak myślisz, czy poniższy fragment tegoż wyroku może wskazywać, że "tatuś" stosuje presję lokalową na mamusię i córkę czy jednak nie?

"Wnikliwa analiza uzasadnienia zaskarżonego wyroku pozwala na przyjęcie, iż Sąd ten w
wystarczającym zakresie odniósł się do wzajemnych stosunków panujących w rodzinie
oskarżonego oraz powodów wszczynania przez nich awantur. W szczególności nie umknęło uwagi
Sądu a quo, że awantury w domu wszczynała także E. M., zwłaszcza z powodu nie podejmowania
przez A. W. żadnej pracy zarobkowej oraz jakichkolwiek obowiązków domowych. Sąd meriti ocenił
również i te zeznania pokrzywdzonej, w których wskazywała, że była zmuszona do kupowania
oskarżonemu alkoholu, albowiem ten wywierał na nią presję, że jeżeli alkoholu mu nie dostarczy, to
wyrzuci ją z mieszkania."
Zamień tylko słowo "alkohol" na "prośbę o ułaskawienie"...

http://orzeczenia.gdansk.sa.gov.pl/content/$N/151000000001006_II_AKa_000204_2013_Uz_2013-09-05_002

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 3

@Sanjzu - mało tego, adwokat obu pań złożył pozew przeciwko pismakom, którzy kłamliwie opisali całą sprawę. Ale forumowi eksperci od ułaskawień oczywiście wiedzą lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LinuxMasterRace
0 / 0

@Quant Daj coś więcej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
-1 / 1

@bazyl73
Wiesz nie wnikałem tak głęboko w tą sprawę bo szczerze miałem to w dupie i traktowałem jako ciekawostkę.
Po wysłuchaniu wywiadu z obiema kobietami i informacją że to one wnioskowały o ułaskawienie a także po tym jak złożyły pozwy przeciwko pismom opisującym tą sprawę myślałem że to ze względy na zrehabilitowanie się ich męża/ojca, dodatkowo nie do końca mi pasuje teoria o wywieraniu w obecnej chwili presji mieszkaniowej na tych kobietach, w końcu jakby nie było już raz dały sobie radę z tym gościem.
Ale jak już wspomniałem miałem tylko te ogólne najprostsze informacje przekazane przez te kobiety w wywiadzie a nie miałem najmniejszych chęci grzebać dalej bo to nie moje życie i mam ich wszystkich głęboko w dupie.
W drugiej turze i tak nie mam na kogo głosować więc o ile w przeciągu najbliższego miesiąca nie podpiszą czegoś co przeszkodzi mi w wyprowadzeniu mojego kapitału i maszyn do innego kraju to mogą nawet i jeden i drugi kandydat tańczyć na golasa z napalonymi szympansami a ja i tak to oleję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaras12
+6 / 14

Najgorsze jest to że ludzie w to uwierzyli. Sprawa wygląda zupełnie inaczej niż to co niektórzy powtarzają. Nie wiem kto pierwszy zmanipulował tą informację, wiem natomiast, że w Polsce mieszka wiele osób, które wierzą we wszystko co powiedzą w telewizorze. I nie ważne z której strony politycznej. Za taką manipulację powinna być kara, taka jak co niektórzy życzą sobie za nienoszenie maseczek. Może by to coś w końcu zmieniło. Przestalibyśmy może być tacy podzieleni, jak w tej chwili jesteśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+6 / 8

@jaras12 "Nie wiem kto pierwszy zmanipulował tą informację" stawiam 12 letnią, japońską whisky że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomisslaw
+7 / 13

Manipulacja - poziom Peło. Duda nie ułaskawił, tylko zniósł zakaz dot. zbliżania się, i to na wniosek matki i córki. Hasło chwytne - "prezydent ułaskawił pedofila", i już można krzyczeć, krytykować, itp. Tylko że to nieprawda.... Ale co tam, jak to mawiał Goebbels, mistrz propagandy III Rzeszy - "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą." Gdzie są te dawne demotywatory, niezależne politycznie? Ostatnio Pan Wielki puszcza tylko lewackie treści, często bełkotliwe, lub kłamliwe, jak w tym przypadku. Propagujecie jednego, masońskiego kandydata, finansowanego przez zagranicę (czy tak już kiedyś w historii Polski nie było?), który nie zrealizował w Warszawie prawie żadnej obietnicy, a pała się głównie krzykliwością lub sprawdzoną, wzorowaną na niemieckiej manipulacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 5

@tomisslaw Portal demotywatory jest prężnie działającą firmą która ma na siebie zarabiać. Tu już nie chodzi tylko o wstawianie obrazków i codzienną pule unikalnych odwiedzin. Właściciele portalu dostają kasę, za szerzenie konkretnych informacji, a to, że nie są zgodne z prawdą to mało kogo interesuje bo jest tutaj grono odbiorców które uwierzy w przedstawione w taki, a nie inny sposób informacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lipca 2020 o 18:30

avatar komivoyager
+1 / 3

@tomisslaw a sprawę można było załatwić przez zwykły sąd (rodzinny?).Czyżby sąd wiedział więcej niż Adrian i wszelkie próby złagodzenia poszły się "czesać"? Sorki, nie czepiam się, taki gwałt na nieletniej, to jednak sprawa rodzinna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
0 / 0

@komivoyager A rodzina jest najważniejsza i państwo rodzinę musi chronić. W tym przypadku przed przymusowym rozdzieleniem kochających rodziców i stęsknionego dziecka przez bezduszny sąd. (sarkazm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
+4 / 12

Wiecie ile w tym democie jest kłamstw? Po pierwsze nie przez lata, po drugie nie ułaskawienie bo zwyrodnialec odbył już karę, po trzecie nie skazany za pedofilię ponieważ pedofilia to nie przestępstwo tylko zaburzenie preferencji seksualnych, a poza tym badania wykazały że ten facet nie jest pedofilem.

A oprócz kłamstw to jedna wielka manipulacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lipca 2020 o 14:44

avatar komivoyager
-5 / 11

@voot1 uwielbiam jak się wijecie w obronie tych men..d pisowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
+6 / 6

@komivoyager jak uwielbiasz, to się wijcie, ja nie lubię za to kłamstwa i manipulacji oraz wykorzystywania czyjejś krzywdy do osiągnięcia korzyści. Bez względu na to które mendy się tego dopuszczają, pisowskie, powskie czy jakiekolwiek inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-1 / 3

@komivoyager wiesz, interpretuj jak chcesz, tylko pamiętaj kto taki nędzny chwyt przedwyborczy zastosował. Bo to przebija 'dziadka z Wehrmachtu'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 0

@voot1
Przez lata tylko je bił i poniżał. Przestępstw seksualnych dopuszczał się "tylko" przez kilka miesięcy.
Nie - nie odbył kary, bo jedną z części wyroku był zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Jak dostajesz wyrok więzienia i grzywny to nie możesz powiedzieć, że po odsiedzeniu części wolnościowej wyroku i bez zapłacenia odbyłeś karę.
Został między innymi skazany za przestępstwo seksualne wobec nieletniej będącej jego córką - tak - to brzmi znacznie lepiej niż pedofilia i kazirodztwo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
-1 / 1

@bazyl73 z lat bicia i poniżania został oczyszczony, za te przestępstwa seksualne jak dałbym mu zdecydowanie więcej, jednak to nie ja orzekałem.

Odbył karę więzienia, trafił do niego ponownie za złamanie zakazu zbliżania się, to również odsiedział, teraz na wniosek pokrzywdzonych uchylono mu zakaz zbliżania się.

Ostatni akapit, tutaj popełniłeś błąd, ogólnie wiem o co Ci chodzi, ale za pedofilię nie można zostać skazanym, pedofilia to zaburzenie preferencji seksualnych, to choroba. To że ktoś jest pedofilem, nie znaczy, że popełnił przestępstwo, po prostu podniecają go niedojrzałe osoby, niekoniecznie dopuścił się czynu pedofilskiego. Kojarzę pewnego pedofila (chociaż nie znam go osobiście), który otwarcie przyznał że jest pedofilem i leczy się z tego m.in. za pomocą środków obniżających popęd seksualny już od młodości, nie został skazany za to że jest chory, a przestępstwa seksualnego nie popełnił, a przynajmniej nie było wobec niego żadnych oskarżeń.

Jeśli natomiast chodzi o tego osobnika o którym mówimy, badania wykazały, że nie jest pedofilem. Jednak, według mnie, nie jest to człowiek normalny i obawiam się, że nie nadaje się do życia w społeczeństwie bez żadnego nadzoru, ale nie wiem też, czy nie ma jakiegoś nadzoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 1

@voot1
Nie - nie siedział za zakaz zbliżania się. Dostał wyrok za powtórne znęcanie się nad partnerką. Dopiero potem złamał zakaz zbliżania się za który zamiast odpowiedzieć dostał łaskę od Dudy!
Co do pedofilii- nie - nie można za nią zostać skazanym, bo pedofilia nie jest przestępstwem, ale w potocznym języku przestępstwa seksualne przeciwko nieletnim sa pedofilią. Po to też powstał rejestr skazanych za tego typu przestępstwa - by chronić przed takimi przestępcami. ten "nie pedofil" do teraz w nim figuruje! A wszelka obrona Dudy za ułaskawienie tego potwora przez lata znęcającego się nad partnerką, któremu nie przemówił do rozumu nawet poprzedni wyrok jest obrzydliwa. jest równa wynoszeniu na ołtarze Wojtyły - jeszcze większego obrońcy PEDOFILÓW! Tym obrzydliwszemu, że w przeciwieństwie do klech krzywdzącemu WŁASNĄ CÓRKĘ! A ta szuja nadzoru nie ma - jedynym punktem który mógłby dawać nad nim nadzór był własnie wyrok, od którego Duda go ułaskawił!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 0:19

V voot1
+1 / 1

@bazyl73 widzę, że chyba znasz tych ludzi osobiście, ja ich nie znam, opieram się jedynie na tym co przeczytałem w sieci i w ocenie staram się nie kierować emocjami, bo ocena pod wpływem emocji nie ma żadnej wartości. Jego córka i partnerka mówią że jest trochę inaczej niż Ty to opisujesz, ale stały się obiektem gierek politycznych, więc mogą nie mówić całej prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siwulas
-1 / 3

Wszystko to piękne, co nie zmienia faktu że jeszcze nigdy żaden prezydent nie ułaskawił osoby skazanej za przestępstwo seksualne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 4

@siwulas pewnie też żaden nie ułaskawił skazanego np. za ekshibicjonizm. Co ten 'fakt' ma udowadniać? Albo raczej insynuować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 3

@siwulas Ale ten gościu nie został ułaskawiony z przestepstwa seksualnego, a jedynie został zniesiony zakaz zbliżania się. W dodatku został zniesiony na prośbę samej pokrzywdzonej oraz jej matki. Więc co się ludzie interesują tą sprawą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 1

@AIkanaro
Został ułaskawiony z kary zakazu zbliżania się, którą dostał za przestępstwo seksualne wobec swojej córki i za przestępstwo naruszenia nietykalności w warunkach recydywy wobec swojej partnerki.Stało się to w warunkach złamania zasad odbywania kary (zamieszkał z ofiarami) i zamiast wyroku za złamanie zasad odbywania kary dostał ułaskawienie od prezydenta. Przy poparciu kobiet, które są od niego finansowo i bytowo zależne a wcześniej groził im wyrzuceniem z mieszkania za nieprzyniesienie alkoholu. A wszystko to w warunkach gdy z prawie 400 mln zł które Ministerstwo Sprawiedliwości miało na pomoc finansową takim ofiarom (jak wykazał NIK) tylko ok 15 mln trafiło do pokrzywdzonych. Reszta do straży pożarnej, mediów związanych z PiS i fundacji księdza egzorcysty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@bazyl73 A skąd posiadasz informacje o tych rzekomych groźbach wyrzucenia z mieszkania i nie przynoszenia alkoholu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 0

@AIkanaro
Z wyroku sądu apelacyjnego.
"Wnikliwa analiza uzasadnienia zaskarżonego wyroku pozwala na przyjęcie, iż Sąd ten w
wystarczającym zakresie odniósł się do wzajemnych stosunków panujących w rodzinie
oskarżonego oraz powodów wszczynania przez nich awantur. W szczególności nie umknęło uwagi
Sądu a quo, że awantury w domu wszczynała także E. M., zwłaszcza z powodu nie podejmowania
przez A. W. żadnej pracy zarobkowej oraz jakichkolwiek obowiązków domowych. Sąd meriti ocenił
również i te zeznania pokrzywdzonej, w których wskazywała, że była zmuszona do kupowania
oskarżonemu alkoholu, albowiem ten wywierał na nią presję, że jeżeli alkoholu mu nie dostarczy, to
wyrzuci ją z mieszkania."

http://orzeczenia.gdansk.sa.gov.pl/content/$N/151000000001006_II_AKa_000204_2013_Uz_2013-09-05_002

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@bazyl73 To było 7 lat temu. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że teraz dzieje się dokładnie to samo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 1

@AIkanaro
Domniemuję na podstawie doświadczenia życiowego. Takich ludzi ciężko zmienić. A o zależności ekonomicznej i lokalowej mówią same ofiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feniks777
0 / 2

zabawnie sie czyta axela springera jak o tym mowi, duda uniewninnil pedofila. Ale od czego uniewinnil. Czysta zagrywka polityczna szkoda ze media zagrywaja w ten sposob a teraz swiete oburzenie ze sie ich oskarza o zagraniczne manipulacje w wyborach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 0

@feniks777
Ułaskawił od części wyroku mówiącej o zakazie zbliżania się do ofiar co do których dopuścił się przestępstw seksualnych (córka(SIC!)) i przestępstwa naruszenia ciała w warunkach recydywy (już wcześniej za to siedział) wobec matki. Wszystko to w warunkach uzależnienia finansowego i bytowego ofiar od sprawcy przy bezczynności ministerstwa sprawiedliwości, które fundusz pomocy ofiarom roztrwoniło na inne cele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem