Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
15 31
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
0 / 2

Nikt ci tyle nie obieca co socjalista przed wyborami, tylko nigdy nie powie kto naprawdę za to zapłaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 8

Ta deklaracja nie oznacza, że popiera rozdawnictwo, tylko że obiecuje szanować status quo które zastał.

Politycy często podejmują racjonalne (według nich samych) decyzje, które jednak nie podobają się większości ludziom. Mądry polityk potrafi to uszanować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Goretex i dlatego żona Trzaskowskiego już obiecuje conajmniej 200 do emerytury dla kobiet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-2 / 10

Bosak nawet nie spróbował wypowiedzieć się na temat koryta plus i miał ledwo 7 %, tak ci dobrze pod "żondami" sekty pisowskiej że czepiasz się Trzaskowskiego i nie wiesz na kogo głosować ? Zostawisz Polskę w łapach podnóżków kaczyńskiego ? Litości Nawet ja ,gorący przeciwnik nie widzę możliwośc ot tak zlikwidowania koryta plus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2020 o 21:32

avatar Purple_Piper
0 / 0

@pastor_ Ty naprawdę chcesz obrazić zwolenników Bosaka, żeby wygrał Duda, czy jesteś "ukrytą opcją pisowską"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+2 / 6

To z tego, że PIS nie będzie mógł przeforsować dowolnej, niekonstytucyjnej, napisanej na kolanie ustawy. Oraz to, że Trzaskowski nie złamał wcześniej Konstytucji. Natomiast 500+ po kilku latach działania nie można skasować z dnia na dzień, nad czym jako podatnik ubolewam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
-1 / 1

@egoiste Jak nie można? Wybierz Dudę to zobaczysz, że można. Z dnia na dzień to może nie, ale bardzo szybko. Wystarczy w sumie zrobić tak, prosty przepis:
1. Wywołać inflację 300% r/r - to ciężko ukryć, trzeba byłoby jakiegoś kryzysu, żeby można było drukować PLN w ramach "tarczy". Jakaś choroba by się przydała.
2. Podnieść minimalną analogicznie - głupi lud jeszcze się ucieszy.
3. Zwalić galopujący wzrost cen na pazernych kapitalistów, głupi lud się bardziej ucieszy jak się im za to dokręci śrubę.

I masz i więcej kasy w budżecie, i kasę na dziecko normalną (1/10 minimalnej jak w innych krajach EU) i więcej władzy w rękach.

Nie można? "Watch me" rzekł Morawiecki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S settifusion
+1 / 1

500+ nie da się tak po prostu znieść, bo z tego żyje kupa luda i oni po prostu umrą z głodu. Na tym polega perfidia tego rozwiązania, że NIE DA SIĘ tego po prostu znieść. Można spróbować wygaszać, ale żaden rozsądny człowiek o ludzkim sumieniu nie mógłby w tej chwili po prostu przestać wypłacać 500+ bez jakiegoś programu ochronnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 0

@settifusion
Pamiętam jak wchodziło 500+ i kobiety odchodziły ze słabiej opłacanej pracy bo zasadniczo po zliczeniu kwoty jaką dostawały na dzieci oraz innych zapomóg i dodatków wychodziła im minimalna różnica względem otrzymywanej wypłaty. Jedyny plus jaki dał ten program to taki, że przymusił gdzieniegdzie pracodawców do zwiększenia wypłacanych pensji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S settifusion
0 / 0

@lolo7 Ten program jest zły. Jest zły, bo zabiera pieniądze pracującym, a daje je tym, którzy nie chcą pracować. Jest zły, bo promuje cwaniactwo, lenistwo i wdupizm, a deprecjonuje uczciwą pracę. Jest zły dlatego, że NIE MOŻNA się z niego wycofać. Nikt w tej chwili nie powie setkom czy tysiącom ludzi, że ich zostawi bez środków do życia. Nie wyobrażam sobie jak można by to zrobić. Wepchnięto kraj na minę. Najbardziej komunistyczną minę jak można sobie wyobrazić. Choć może komuniści byliby w stanie skazać na śmierć głodową ludzi - mieliśmy w historii przykłady, a czołowy komunista kraju - Jarosław Kaczyński wielokrotnie wykazał się bezwzględnością, która zapewne pozwoliłaby mu - jeśli byłoby mu to wygodne - po prostu wydać takie polecenie. Bo ten program to nie danie ludziom czegokolwiek - to uzależnienie ludzi od władzy. Tylko nikt z tych ludzi tego nie widzi i każdy ślepo głosuje na swoje 500 zł, sprzedając się za moje i twoje pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2020 o 22:12

M Menefe
0 / 0

Mówienie ludziom, że będzie obniżka podatków z ulgami na dziecko i zlikwidowanie 500+ to polityczny strzał w stopę. Polacy chcą być okradani za 500zł miesięcznie aniżeli być za obniżką podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem